جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

تبلیغات چاپی چیست؟

تبلیغات چاپی

در این مقاله چه میخوانیم

تبلیغات چاپی یکی از کاآمدترین تبلغاتی است که کسب و کارها برای برند سازی آز آن استفاده می کنند. تبلیغات یکی از بخش‌های حیاتی برای پیشرفت هر کسب‌وکاری است. تبلیغات کالا و خدمات به‌اندازه کیفیت کالا و خدماتی که ارائه می‌دهید در فروش و بازاریابی مؤثر است. اگر شیوه درستی برای تبلیغات کسب و کارتان استفاده کنید در ذهن مشتریان ماندگار می‎شوید.

یکی از انواع تبلیغات، تبلیغات آفلاین است که چاپ زیرمجموعه آن است. تبلیغات چاپی از رسانه های چاپی مانند مجلات، روزنامه ها و بروشورها، بگ و کیسه، ماگ، تیشرت و گاهی بادکنک برای تبلیغ محصولات یا خدمات و جذب مشتریان به سمت یک برند استفاده می کند. این ها می‌توانند رویکردهای مستقیم به پایگاه‌های مصرف‌کننده هدفمند، یا تبلیغات گسترده قابل مشاهده برای عموم باشند. تبلیغات چاپی با مجموعه ای منحصربه فرد از چالش ها و مزایا همراه است و بهترین کاربرد این کانال تبلیغاتی فاکتورهای زیادی مانند موقعیت مکانی، جمعیت شناسی و تدارکات توزیع فیزیکی را در نظر می گیرد. صرف نظر از عواملی که تبلیغات چاپی را منحصر به فرد می کند، آنچه که با سایر اشکال تبلیغات به اشتراک می گذارد، هدف اصلی ایجاد انگیزه در مصرف کنندگان بالقوه برای خرید است.

تعریف تبلیغات چاپی

در یک عبارت ساده به فرایند چاپ و تکثیر کردن طراحی هایی که گرافیست ها انجام می دهند تبلیغات چاپی می گویند.

طراح ها می توانند برای انواع مختلف محصولات چاپی مانند : کاتالوگ ، بروشور ، ساک دستی ، سربرگ و … طرح درست کنند. هر یک از این محصولات به مراتب به درد یک نوع از کسب و کار می خورد و متناسب با آن کاربرد دارد.

مزایای تبلیغات چاپی

استفاده از تبلیغات چاپی برای تبلیغ یک نام تجاری مزایای متعددی دارد، از جمله:

مقرون به صرفه بودن

تبلیغات چاپی محلی گاهی اوقات می تواند مقرون به صرفه تر از استفاده از رسانه های اجتماعی یا تبلیغات تلویزیونی باشد و به شما امکان می دهد جمعیت جغرافیایی کوچک تری را هدف قرار دهید. تبلیغات چاپی همچنین فرصتی برای تبلیغ در نشریات مرتبط با موضوع برای بهترین هدف قرار دادن یک مخاطب خاص ارائه می دهد. به عنوان مثال، یک خرده فروش دوچرخه کوهستان می تواند در یک مجله محلی دوچرخه سواری کوهستان تبلیغ کند تا توجه و حمایت مشتریان بالقوه را جلب کند. روزنامه‌ها و مجلات معمولاً طیف وسیعی از مکان‌ها و اندازه‌ها را در نشریات خود ارائه می‌کنند، بنابراین بازاریابان با بودجه‌های کمتر می‌توانند جایگاه‌های تبلیغاتی را انتخاب کنند.

انعطاف پذیری

مشابه با مزیت هزینه، تبلیغات در نشریات تخصصی کوچکتر نیز فرصتی را برای دستیابی به مخاطبان سودآورتر با هدف قرار دادن گروه های خوانندگان خاص فراهم می کند. تبلیغات چاپی همچنین به بازاریابان انعطاف‌پذیری بیشتری با پیشنهاد خود در زمانی که می‌خواهند آن را تغییر دهند، می‌دهد. برخلاف تبلیغات رادیویی یا تلویزیونی که تغییر قابل توجه در محصول ممکن است به معنای ضبط مجدد باشد، ایجاد و توزیع تغییرات در رسانه های چاپی بسیار ساده تر است.

ایجاد روابط و شهرت

از طریق اشتراک و انتشار منظم، بسیاری از ناشران رسانه های چاپی روابط پایداری با خوانندگان خود ایجاد می کنند. این روابط می تواند برای برندها مفید باشد تا با آنها ارتباط برقرار کنند، زیرا انجام این کار اعتبار برند را ارائه می دهد و برند را به عنوان یک محصول قابل اعتماد معرفی می کند. برندهایی که از طریق رسانه‌های چاپی تبلیغ می‌کنند، ممکن است بتوانند روابط و شهرت خود را با یک پایگاه مصرف‌کننده با مرتبط کردن خود با این رابطه ناشر-خواننده از قبل موجود برقرار کنند.

طول عمر

از آنجایی که تبلیغات ‌چاپی تا زمانی که از نظر فیزیکی وجود دارند دوام می‌آورند، ممکن است تبلیغات چاپی برای مدت طولانی‌تری نسبت به شکل‌های موقت تبلیغات مانند رسانه‌های اجتماعی یا تلویزیون فعال بمانند. به طور مشابه، شکل‌های موقتی‌تر تبلیغات که شامل صدا یا تصویر می‌شود، فقط تا زمانی که تبلیغ در رادیو یا تلویزیون پخش می‌شود، دوام می‌آورد. این بدان معناست که پیام‌ها، تصاویر و اطلاعات آگهی به توجه مداوم مخاطب بستگی دارد. تبلیغات چاپی از این جهت متفاوت است که مخاطب آنها را به صورت دائمی می خواند یا مشاهده می کند.

این بدان معناست که مصرف‌کننده می‌تواند یک تبلیغ را هر چند بار که نیاز دارد بخواند و تا زمانی که تبلیغ قابل مشاهده است، بخواند. طول عمر همچنین به تبلیغات این امکان را می دهد که تراکم بیشتری از اطلاعات را در بر بگیرد. به عنوان مثال، پوستر جشنواره موسیقی می تواند شامل نام گروه ها، تاریخ، زمان، شرایط ورود و مکان باشد. ممکن است گنجاندن این مقدار اطلاعات در فرم‌های تبلیغاتی کوتاه مدت مانند تبلیغات تلویزیونی دشوار باشد.

نحوه ایجاد تبلیغات چاپی

هنگام ایجاد تبلیغات چاپی، راه های زیادی وجود دارد که می توانید به ایده پردازی، طراحی و تولید آنها نزدیک شوید. چه طراحی و تولید را برون سپاری کنید، چند مرحله کلیدی وجود دارد که می توانید برای ایجاد پیام خود و توسعه محتوای تبلیغ برای حداکثر اثرگذاری دنبال کنید. در اینجا چند مرحله مفید برای ایجاد تبلیغات چاپی آورده شده است:

1 . هدف از مواد چاپی خود را مشخص کنید:

قبل از اینکه بتوانید برای تبلیغات چاپی خود محتوا ایجاد کنید، مهم است که اهدافی را که می خواهید با کمپین خود به آنها برسید مشخص کنید. به عنوان مثال، هدف از چاپ مجموعه ای از پوسترها ممکن است افزایش آگاهی مصرف کننده در مورد یک محصول جدید در قفسه ها باشد. یکی دیگر ممکن است درج آگهی در روزنامه برای فعالیت های فروش تبلیغاتی در یک فروشگاه خرده فروشی باشد. مهم این است که تا حد ممکن با این اهداف مشخص باشید، زیرا اندازه گیری بازگشت سرمایه یا بازگشت سرمایه به دست آمده برای تعیین موفقیت تبلیغات چاپی شما مهم است.

به عنوان مثال، ممکن است با درج آگهی در کاتالوگ های پستی فروشگاه های مواد غذایی، هدف خود را افزایش 15 درصدی فروش کیسه شکر یک برند خانگی تعیین کنید. فرض کنید که این رقم نشان دهنده افزایش فروش کافی برای پوشش هزینه تبلیغات و ایجاد افزایش سودمند در فروش است. هنگامی که آگهی برای مدت معین در پست‌کننده پخش شد، می‌توانید هزینه چاپ آگهی را با افزایش فروش مقایسه کنید تا ارزیابی کنید که آیا به هدف خود رسیده‌اید یا خیر.

2 . در تبلیغات چاپی یک عنوان ایجاد کنید:

مرحله بعدی ایجاد تیتر برای تبلیغ شماست. این معمولاً با دانستن اهداف تبلیغ شما کار می کند. در نظر بگیرید که آیا تبلیغ برای معرفی یک محصول جدید، ترویج فعالیت فروش یا هر ارتباط بازاریابی دیگری است. تیتر شما می‌تواند مستقیماً به موضوع تبلیغ بپردازد و خواننده را برای جستجوی جزئیات بیشتر ترغیب یا فریب دهد. وظیفه تیتر این است که مهم ترین اطلاعات آگهی را در سریع ترین زمان ممکن، مختصر و جذاب منتقل کند. یک آگهی چاپی برای کیسه شکر ممکن است برای اهداف مختلف به شکل زیر باشد:

یک محصول جدید: شکر جدید، همان طعم شیرین!

فعالیت فروش: شکر شیرین، با قیمتی حتی شیرین تر!

نام تجاری جدید: ظاهری جدید برای شیرین کننده مورد علاقه شما!

3 . کپی را مختصر و مختصر نگه دارید:

جزء بعدی یک آگهی چاپی که باید در نظر گرفته شود، کپی است. در این بخش، می توانید جزئیات ضروری در مورد محصول یا خدمات ارائه شده را ارائه دهید و زمینه ای را برای آگهی ارائه دهید. نکته کلیدی برای کپی تبلیغاتی این است که در هنگام گرفتن صدای برند، واضح و مختصر باشد. مطمئن شوید که تمام اطلاعات حیاتی را در کپی گنجانده اید و از عبارت غیرقابل درک استفاده کنید.

برای مثال، اگر در حال تبلیغ یک مسابقه هستید، بسیار مهم است که شرایط و دستورالعمل‌ها را به گونه‌ای درج کنید که نتواند منجر به تفسیر نادرست شود. کپی شما همچنین می‌تواند حاوی اطلاعاتی درباره راه‌های دیگر جستجو و تعامل با برند باشد، مانند صفحات رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌ها.

4. از یک فراخوان برای اقدام استفاده کنید:

یکی از مهم ترین ویژگی های پوستر دعوت به اقدام است. این مؤلفه دیگری است که تمرکز خود را از هدف تبلیغاتی شما می گیرد. دعوت به اقدام یک بیانیه دستورالعمل است که به خواننده دستور می دهد تا اقدامی را انجام دهد که به هدف تبلیغ مربوط می شود. به عنوان مثال، اگر تبلیغ شما برای تبلیغ یک محصول جدید است، یک فراخوان ممکن است به خواننده دستور دهد که این مورد جدید را امتحان کند. اگر تبلیغ شما فروش را تبلیغ می کند، یک فراخوان برای اقدام ممکن است خوانندگان را به استفاده از این معاملات سوق دهد.

5 . شامل گرافیک یا تصاویر باشد:

به خصوص در تبلیغات محصولات، تصویرسازی کلیدی برای ایجاد شناخت در مصرف کنندگان است. استفاده از گرافیک یا تصاویر نیز برای جذاب‌تر کردن آگهی مفید است. عاقلانه است که مطمئن شوید هر گرافیک یا تصویری از هدف تبلیغ پشتیبانی می کند و هر اطلاعاتی را که در تیتر یا کپی شما قرار داده شده است تکمیل می کند. اغلب، تصاویر ویژگی یک تبلیغ هستند که ابتدا توجه خواننده را به خود جلب می‌کنند، بنابراین مفید است که تصاویری که انتخاب می‌کنید جالب و در عین حال برای تصویر و سبک برند نیز مناسب باشند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده