جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چاپ کیسه پارچه ای

مسیر پیمایش شما:

چاپ کیسه پارچه ای امروزه برای تبلیغات و برندسازی بسیار مورد توجه مشاغل و برندها قرار گرفته است. در زیر تعدای از این کیسه ها و بگ ها برای شما قرار داده شده است. با کلیک برروی هر کدام می توانید مشخصات بیشتری را مشاهده کنید و در صورت نیاز آنها را سفارش دهید.

در 14 رنگ
در 15 سایز
حداقل سفارش 1000 عدد
در 14 رنگ
در 3 سایز
حداقل سفارش 1000 عدد
در 14 رنگ
در 6 سایز
حداقل سفارش 500 عدد
در 10 رنگ
در 3 سایز
حداقل سفارش 500 عدد
در 2 رنگ
در 2 سایز
حداقل سفارش 1000 عدد

فرم ثبت سفارش

30*20عمودی ساده
30*20 عمودی کف کاست
30*20سه طرف کاست
30*25 عمودی ساده
30*25عمودی کف کاست
30*25 عمودی سه طرف کاست
35*25 عمودی ساده
35*25 عمودی کف کاست
30*30 مربع ساده
30*30 مربع کف کاست
30*30 مربع سه طرف کاست
35*30 عمودی ساده
35*30 عمودی کف کاست
35*25 عمودی سه طرف کاست
30*35 افقی ساده
30*35 افقی کف کاست
30*35 افقی سه طرف کاست
40*30 عمودی ساده
40*30 عمودی کف کاست
40*30 عمودیسه طرف کاست
30*40 افقی ساده
30*40 افقی کف کاست
30*40 افقی سه طرف کاست
35*35 مربع ساده
35*35 مربع کف کاست
35*35 مربع سه طرف کاست
45*35 عمودی ساده
45*35 عمودی کف کاست
45*35 عمودی سه طرف کاست
35*45 افقی ساده
35*45 افقی کف کاست
35*45 افقی کف کاست
35*45 افقی سه طرف کاست
40*40 مربع ساده
40*40 مربع کف کاست
40*40 مربع سه طرف کاست
45*40 عمودی ساده
45*40 عمودی کف کاست
45*40 عمودی سه طرف کاست
40*45 افقی ساده
40*45 افقی کف کاست
40*45 افقی سه طرف کاست
50*40 عمودی ساده
50*40 عمودی کف کاست
50*40 عمودی سه طرف کاست
50*40 افقی ساده
50*40 افقی کف کاست
50*40 افقی سه طرف کاست
45*45 مربعی ساده
45*45 مربعی کف کاست
45*45 مربعی سه طرف کاست
50*45 عمودی ساده
50*45 عمودی کف کاست
50*45 عمودی سه طرف کاست
45*50 افقی ساده
45*50 افقی کف کاست
45*50 افقی سه طرف کاست
55*45 عمودی ساده
55*45 عمودی کف کاست
55*45 عمودی سه طرف کاست
45*55 افقی ساده
45*55 افقی کف کاست
45*55 افقی سه طرف کاست
50*50 مربعی ساده
50*50 مربعی کف کاست
50*50 مربعی سه طرف کاست
50*60 افقی ساده
50*60 افقی کف کاست
50*60 افقی سه طرف کاست
55*60 افقی ساده
55*60 افقی کف کاست
55*60 افقی سه طرف کاست
کد کالای شما اشتباه است
کد کالای شما اشتباه است

چاپ کیسه پارچه ای یک روش تبلیغاتی موثر و مقرون به صرفه برای کسب و کار شما می باشد. صاحبان فروشگاه و یا شرکتهای تجاری و ادارات و سازمان ها، با اختصاصی کردن ساک دستی و چاپ لوگوی خود روی کیسه های تبلیغاتی، آگاهی از برند خود را افزایش می دهند و باعث سودآوری و افزایش مشتری در کسب و کار خود می شوند.

انواع مختلفی از مواد تبلیغاتی چاپی وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. در حالی که همه این رسانه ها در این واقعیت مشترک هستند که مخاطبان و مشتریان را به سمت کسب کار هدایت کنند، اما در راه دسترسی به گروه های خاص و استفاده از استراتژی های بازاریابی فعال یا غیرفعال متفاوت هستند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع چاپ هایی که در چاپ کیسه پارچه ای استفاده می شود را با هم بررسی می کنیم.

در زیر به بررسی برخی موارد بسیار مهم در امر چاپ روی کیسه پارچه ای می پردازیم

کیسه های پلاستیکی یا پارچه ای یا بگ های مقوایی با لوگو یا پیام شما که روی آنها چاپ شده است، راهی عالی برای نمایش نام تجاری خود در عین محافظت از محتویات است. یکی از راه های برندسازی تکرار نام برند و کالا برای مشتریان است و هر بار که مشتری از کیسه پارچه ای استفاده می کند، کسب و کار شما به او یادآوری می شود تا در ذهن او باقی بمانید.

چاپ کیسه پارچه ای یکی از روش‌هایی است که تقریباً برای هر کسب‌ و کاری کاربرد دارد. اگر به دنبال راهی منحصر به فرد برای نمایش محصولات خود هستید، چاپ لوگو یا پیام های دیگر روی کیسه یا بگ ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. از آن‌جایی که کیسه های تبلیغاتی بسیار ارزان هستند (نسبت به بیلبورد و…) و بارها توسط مشتریان استفاده می‌شوند، در ترویج برند شما تأثیر زیادی خواهد داشت. استفاده از کیسه های تبلیغاتی یکی از روش‌های ارزان و هوشمندانه برای تبلیغ کسب‌ و کار محسوب می‌شود، اما برای انجام آن به شیوه بهتر با اطلاع از نکاتی می‌توانید بیشترین منفعت را از این روش تبلیغات به دست آوردید.

بازار چاپ کیسه پارچه ای و ساک دستی پارچه ای بسیار پر تنوع و خلاق می باشد. در واقع ساک دستی یکی از کیسه های پارچه ای است که به خاطر ویژگی های بسیار خوبی که دارد بسیاری از صاحبان کسب و کارها رغبت بیشتری دارند تا از این محصول استفاده کنند. به دلیل عمر بالای و استقامت زیادی این محصولات مشتریان از این محصول نه تنها برای حمل محصول خریداری شده از فروشگاه استفاده می کنند بلکه از آن برای انتقال سایر خریدها از فروشگاه های دیگر هم استفاده می کنند به همین دلیل ممکن است کیسه های پارچه ای را تا مدت زمان طولانی نزد خود نگه دارند. به همین دلیل هم بسیاری از سازمانها از این محصولات برای تبلیغات خود و برند سازی استفاده می کنند.

تصور کنید شما مالک یک برند هستید در فروشگاه یا خیابان ساک دستی زیبایی با لوگو و مشخصات شرکت خود را می بینید، در آن صورت چه حسی خواهید داشت؟

کیسه های پارچه ای در واقع تابلوی تبلیغاتی برند شما می باشند که مرد به رایگان آنها را برای شما حمل می کنند و در معرض دید دیگران قرار می دهند.

اولین بار موضوع ساک های تبلیغاتی در سال 1380 مطرح و وارد صنعت چاپ شد، در شروع از ساک های دستی نایلونی و کاغذی استفاده می شد که با استقبال نسبتا خوبی هم روبرو شد.

کیسه های پارچه ای اگر دارای ماندگاری، کیفیت بالا، طراحی منحصر به فرد و زیبا باشند و توسط مشتریان شما مورد استفاده قرار گیرد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند و این گامی سودمند برای برندسازی شما می باشد.

یکی دیگر از مزیت های چاپ کیسه پارچه ای تبلیغات در سطحی گسترده و همچنین دائمی می باشد. چاپی که بر روی کیسه های پارچه ای انجام می شود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و  به سختی از بین خواهد رفت. کیفیت و دوام بالای چاپ انجام شده بر روی کیسه های پارچه ای باعث می شود تا سالها بر روی آن باقی بماند و به نوعی یک تبلیغات ماندگار و دائمی را بوجود خواهد آورد. در برخی از روش های تبلیغاتی تنها در یک مدت زمان خاص تبلیغ انجام خواهد شد و بعد از آن باید مجددا هزینه ای برای تبلیغات پرداخت گردد. در مورد اثر واقع این کیسه ها تا زمانی که مورد استفاده قرار بگیرند باعث تبلیغ کسب و کار شما می شوند.

همچنین این کیسه ها به دلیل آسیب نزدن به محیط زیست می تواند یک گزینه ی مناسب برای دوستداران طبیعت نیز باشد.

مزیت های کیسه های پارچه ای

 • به راحتی می توان آنها را جمع کرد
 • از جنس خوب و استحکام بالایی برخوردار می باشند
 • برای محیط زیست هیچ گونه ضرری ندارند و تجزیه پذیر می باشند
 • این کیسه ها یک بار مصرف نمی باشند و می توان از آنها چند بار استفاده کرد

تمام این ویژگی ها باعث شده است که در دنیای امروزه کیسه های پارچه ای در بین صاحبان کسب و کارها بسیار محبوب باشند و این کیسه ها در صنعت چاپ جزو پر کاربردترین نوع کیسه ها قرار بگیرند. بی ضرر بودن برای محیط زیست وزن کم و نگهداری راحت از جمله مواردی است که باعث شده این کیسه ها بسیار طرفدار پیدا کند.

نکته مهمی که در هنگام سفارش باید به آن بسیار دقت کنید جنس پارچه ی مورد استفاده در این کیسه ها می باشد. زیرا جنس پارچه در کیفیت و قیمت کیسه پارچه ای بسیار تاثیر گذار می باشد. در ساخت کیسه پارچه ای به طور کلی دو نوع پارچه مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. اسپان
 2. پارچه متقال

پارچه­‌ی اسپان باند چیست؟

یکی از پارچه هایی که به دفعات زیاد در صنعت نساجی و چاپ کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد پارچه اسپان باند می باشد. از این پارچه به عنوان پارچه های بی بافت یاد می شود. ویژگی های منحصر به فردی که این پارچه دارد باعث شده است این پارچه بتواند از جایگاه بسیار خوبی در صنعت نساجی و چاپ برخوردار شود به شکلی که دیگر نمی توان پارچه ی اسپان باند را از این صنعت حذف کرد.

قدمت استفاده از این پارچه بسیار طولانی می باشد به شکلی که این قدمت به بیش از 100 سال گذشته بر می گردد. این پارچه برای اولین بار در سال 1940 در یکی از شرکت های آمریکا برای تولید پشم شیشه مورد استفاده قرار گرفت. بعدا به دلیل پیشرفت علم و صنعت و نیازهایی که به استفاده از این پارچه بوجود آمد این پارچه تغییر کرد و به شکل امروزی که به عنوان یکی از منسوجات بی بافت که از ترکیبات پلیمر ساخته می شود مورد استفاده قرار می گیرند.

این پارچه در دسته ی پارچه های بی بافت قرار می گیرد که از مواد پلی پروپیلن برای ساخت آنها استفاده می شود. از این پارچه با نام های مختلفی یاد می شود که برخی از این نامها عبارتند از:

 • پارچه­‌ی یک­‌بار مصرف
 • پارچه­‌ی بى­‌بافت
 • پارچه­‌ی نبافته
 • پارچه­‌ی لایه­‌ی سوزنى
 • پارچه­‌ی نبافته­­­‌ی سوزنی
 • نبافته­‌ی اسپان

در تولید این نوع پارچه از الیاف پرس شده استفاده شده است و مانند سایر پارچه ها که از تارپور نخ برای بافت آنها استفاده شده است تشکیل نشده است. می توان ضخامت و وزن این نوع پارچه را با توجه به نیاز مشتری شخصی سازی کرد به همین دلیل هم این نوع پارچه را می توان در اندازه ها و ضخامت های مختلفی در بازار پیدا کرد. برای این که بتوانید واژه ی منسوجات بی بافت را بهتر درک کنید می توانید پارچه هایی مانند نمد و موکت را درنظر بگیرید.

مصارف استفاده از این پارچه بسیار زیاد می باشد به شکلی که افراد زیادی در طول روز با آنها سروکار دارند ولی حتی این افراد هم نمی داند که چه پارچه ای را در حال استفاده اش می باشند.

پارچه اسپات برای اولین بار در یک شرکت آمریکایی در سال 1940 مورد استفاده قرار گرفت. این پارچه در رنگ ها و  و گرماژ های مختلفی در بازار موجود می باشد. البته از سایر ویژگی های این محصول نباید گشت.

در زیر به بیان برخی از این ویژگی ها می پردازیم.

 • بازیافت راحت تر
 • هزینه کمتر
 • تنوع رنگ و گرماژ
 • آنتی باکتریال
 • آب گریز بودن
 • قابلیت تولید چند لایه ای

پرفروشترین گرماژی که برای این قبیل ساک ها و کیسه های پارچه ای وجود دارد و بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است گرماژ 60 می باشد. ولی استفاده از گرماژ 90 باعث می شود تا تحمل وزن و ایستادگی هرچه بیشتر محصول می گردد.

پارچه متقال چیست؟

پارچه متقال یکی از انواع پارچه هایی می باشد که وزن زیادی به دلیل استحکام بالا دارا می باشد ولی در عین حال که وزن زیادی دارد لطافت و سادگی بسیار زیبایی هم برخوردار می باشد. برای ساخت این پارچه از پنبه استفاده می شود.

به طور کلی متقال به معنی دسته ای از پارچه های نخی است که برخی از آنها دارای سطوح شمعی مختلفی است.

از دلایلی که از این پارچه برای ساخت بسیاری منسوجات و حتی کیسه های پارچه ای استفاده می شود می توان به اتوکشی راحت و ظاهر صاف این پارچه اشاره کرد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که این پارچه بدون پرز می باشد که همین مورد کارایی این نوع پارچه را بالا برده است و یکی از دلایلی است که باعث شده تا از این پارچه در ساخت کیسه پارچه ای و سایر موارد استفاده کنند.

از پارچه متقال به دلیل ضخامت بالا و تحمل وزن زیاد و همچنین قیمت پایین و راحتی در رنگ پذیری در ساخت و چاپ کیسه پارچه ای استفاده می شود.

اگر به دنبال ماندگاری و کیفیت هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم از ساک دستی های متقال استفاده کنید.

انواع مختلف پارچه متقال:

پارچه متقال پنبه ای: همان گونه که از نام پارچه متقال پنبه ای مشخص است تار و پود این پارچه از جنس پنبه می باشد . همین مورد باعث شده است زمانی که این پارچه به کمک آب خیس می شود مقاومت آن چند برابر شود. البته به این نکته نیز باید دقت کرد که این نوع پارچه به دلیل این که از پنبه برای ساخت آن استفاده شده است بسیار اشتعال پذیر می باشد به همین دلیل از این پارچه در مکانهایی که آتش وجود دارد نباید استفاده کرد. برای این که بتوان ویژگی اشتعال پذیری این پارچه ها ا کاهش داد از برخی مواد مخصوص در بین تار و پود این  پارچه استفاده می شود.

پارچه متقال کتان: متقال کتان در مقابل متقال پارچه ای از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد. از ویژگی های این پارچه می توان به مقاومت بالای این پارچه و خاصیت کشسانی آن اشاره کرد . همین دو ویژگی باعث شده است تا باعث شده از پارچه متقال کتان از محبوبیت بیشتری در مقابل پارچه متقال پارچه ای برخوردار باشد.

متقال الیاف مصنوعی: برخلاف نام این پارچه که از کلمه مصنوعی در آ« استفاده شده است پارچه ی این متقال از فقط از جنس مصنوعی نمی باشد بلکه برای ساخت آن هم از الیاف مصنوعی و هم از الیاف پارچه ای استفاده شده است. دلیل استفاده از الیاف مصنوعی در ساخت این متقال این است که الیاف مصنوعی وزن بسیار کمی دارند به همین دلیل باعث می شوند وزن کلی پارچه بسیار کاهش یابد ولی الیاف طبیعی مقاومت بالایی دارند و عملا استفاده از آنها باعث می شود تا مقاومت پارچه بسیار افزایش یابد . به همین هم متقال مصنوعی دارای وزن بسیار کم ولی مقاومت بالا نی باشد.

ویژگی های پارچه متقال

 • وزن سبک پارچه که باعث می شود تا حمل این پارچه ها بسیار راحت باشد.
 • یکی از ویژگی های بسیار خوب این پارچه ها عدم پرز داشتن این پارچه ها می باشد.
 • یکی از انواع پارچه ها که جذب رطوبت بالایی دارند . این مورد باعث شده است برای بسته بندی مواد غذایی بسیار مناسب باشد.
 • مقاومت بال و محکم بودن این پارچه باعث شده است بتوان از آن برا حمل بارهای سنگین استفاده کرد به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه ها برای چاپ کیسه پارچه ای می باشد.
 • این نوع پارچه دیرتر از سایر پارچه گرم می شود به همین دلیل هم عایق حرارتی می باشد
 • اتو کشی این نوع پارچه بسیار راحت می باشد.
 • به دلیل این که این نوع پارچه از پنبه تولید می شود دوخت آن بسیار راحت می باشد.
 • از ویژگی های بسیار مثبت این پارچه این است که این نوع پارچه قابلیت چاپ پذیری بسیار خوبی دارد به شکلی که بر روی این نوع پارچه می توان انواع تصاویر را به چاپ رساند.

در زیر به بیان برخی از انواع کیسه های پارچه ای موجود در بازار ایران می پردازیم.

ساک دستی فلت ( Flat ) یا ساده

ساک دسته ای فلت یا همان فلت بگ به نوعی از کیسه های پارچه ای گفته می شود که قسمتی به نام کاست را ندارند ولی به جای کاست از دوختی بسیار قدرتمند و قوی که با نام دوخت التراسونیک از آن یاد میشود دارند. از نظر دسته بندی این نوع کیسه ها را در دسته ی کیسه های پارچه ای موزی قرار میدهند یعنی این کیسه ها عملا دسته ی بندی ندارند. امروزه استفاده از این نوع کیسه ها بسیار رواج پیدا کرده است.

ساک دستی فلت Flat جزو آن دسته از ساک دستی تبلیغاتی می باشد که در دو مدل دسته موزی و دسته زنبیلی تولید و عرضه می شود البته این نکته را هم باید بیان کنیم که انواع دیگری از این نوع ساک تولید می شود که این نوع ها تفاوت زیادی به مدل دسته موزی و دسته زنبیلی ندارد.

چاپ کیسه ی پارچه ای فلت از نوع پرس حرارتی می باشد که باعث می شود چاپ روی کیسه های پارچه ای از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار شود.

این کیسه ها توانایی نگهداری اجسام تا با وزن بالای 5 کیلو گرم را به راحتی دارند.

چرا از کیسه پارچه ای ساده برای تبلیغات استفاده کنیم؟

یکی از استراتژی های بسیار قدرتمند که به کمک آن می توانید تبلیغات برند و محصولات خود را با کمترین هزینه ممکنه انجام دهید چاپ کیسه ی پارچه ای فلت یا ساده می باشد. بیشتر مشاغل برای عرضه ی محصولات و کالاهای خود به مشتریانشان نیاز دارند تا کیسه ای به افراد بدهند تا به کمک این کیسه ها بتوانند محصولات خریداری شده را از نقطه ای به نقطه ی دیگری ببرند .

برند ها می توانند هم از نایلون تبلیغاتی و هم از کیسه های پارچه ای برای عرضه ی محصولات خود استفاده کنند که بهترین راه استفاده از کیسه های پارچه ای است . زیرا این کیسه ها به دلیل استحکام و مقاومت بالایی که دارند حس بهتری در مخاطبین شما ایجاد می کنند و همچنین به دلیل این که این کیسه ها حافظ محیط زیست می باشند و در هنگام رها شدن در طبیعت به سرعت به چرخه ی حیات کره زمین وارد می شوند پیشنهاد می شود به جای کیسه های نایلونی مورد استفاده قرار گیرند.

البته به دلیل این که این کیسه ها از چاپ پذیری خوبی برخوردار می باشند می توان این کیسه ها را شخصی سازی کرد و هرگونه تصویر و مشخصاتی که نیاز دارید را بر روی آنها چاپ کنید و به این شکل به شناخته شدن هرچه بیشتر برند و محصولات خود کمک کنید

تنوع کیف های پارچه ی در بازار حال حاضر ایران بسیار گسترده می باشد شما می توانید این کیسه ها را در سایزها و طرح های مختلفی به راحتی پیدا کنید. در واقع می توان اینگونه گفت که بسیاری از صاحبان کسب و کارها از این کیسه ها به دلیل زیبایی ، مقاومت و ماندگاری بالا بسیار استفاده می کنند.

در واقع کیسه های پارچه ای فلت همان کیف های پارچه ای عادی می باشند که در بازار موجود می باشند و به دلیل ویژگی های عالی و منحصر به فردی که دارند باعث شده اند تا بسیاری از صاحبان کسب و کارها اشتیاق بیشتری برای استفاده از این کیسه ها داشته باشند.

اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار به صورت اتفاقی کیسه های که روی آن لوگو و نام برند شما قرار دارد را در خیابان ببینید چه حسی خواهید کرد؟

در واقع زمانی که از کیسه های پارچه ای استفاده می کنیم باید انتظار چنین اتفاقی را هم داشته باشید زیرا به دلیل این که این کیسه ها از مقاومت بالایی برخوردار باشند مردم عادی برای حمل بسیاری از خرید هاشون از این کیف ها و کیسه ها استفاده می کنند و به این شکل عملا مانند بنرهای تبلیغاتی متحرک کار مربوط به تبلیغات و برند سازی شما را انجام می دهند.

استفاده از پارچه به عنوان کیف های پارچه ای بصورت صنعتی در سال 2013 در صنعت چاپ مطرح شد و از آن موقع با استقبال بسیاری از صاحبان کسب و کارها روبرو شده است.

همیشه این به این نکته دقت کنید که مشتریان شما زمانی از کیسه های پارچه ای استفاده می کنند که این کیسه ها کیفیت بالایی داشته باشند و عملا بتوان با آنها اجسام سنگین را هم جابجا کرد به همین دلیل است که ما همیشه پیشنهاد می کنیم تا از کیسه های مقاوم و با کیفیت جهت برند سازی و تبلیغات خود استفاده کنید.

ساک دستی کف کاست

در دنیای امروز چالش محیط زیست و پایداری از آن آن به یکی از مهمترین مسائل انسانها تبدیل شده است. یکی از مهمترین مسائل حفاظت از محیط زیست مسئله ی آلایش هوا و تولید زباله های پلاستیکی می باشد که امروزه باعث ایجاد بیماری های جدید و مختلفی شده است. در این قسمت با بررسی مفهوم ساک دستی کف کاست به عنوان یک راه حل مدرن و کم هزینه برای کاهش مشکلات محیط زیست می پردازیم.

ساک دستی کف کاست چیست؟

ساک دستی کف کاست نوعی ساک می باشد که از مواد قابل تجدید پذیری ساخته می شوند از این مواد می توان به جوت و یا پارچه یاد کرد. ویژگی که این ساک را خاص کرده است این است این است که کف این ساک پهن و کشیده می باشد به شکلی که به این کف به شما این امکان را می دهد تا بتوانید محصولات بیشتری داخل ساک قرار دهید زیرا این کف کشیده و پهن فضای داخل ساک را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از ساک دستی کف کاست

مزایای که استفاده روزانه از این ساک باعث آن می شود زیاد است . برای تولید این ساک از مواد قابل تجدید استفاده می شود ویژگی این مواد این که در زمان رها شدن در محیط زیست به سرعت تجزیه شده و به حفظ محیط زیست کمک می کند. همچنین باعث جلوگیری از تولید هر چه بیشتر کیسه های پلاستیکی شده و از بیماری هایی که به دلیل استفاده از این کیسه ها بوجود می آید جلوگیری می نماید.

از مزایای ساک دستی کف کاست که در چاپ کیسه پارچه مورد استفاده قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حمل آسان: یکی از مزایای ساک دستی کف کاست طراحی کم حجم و وزن بسیار پایین این ساک می باشد. به همین دلیل هم این ساک برای استفاده های روزمره مانند خرید از مراکز خرید، سفرهای کوتاه و دور، مدارس و محیط های دیگر بسیار مناسب می باشند.

بهداشت: امروزه به دلیل شیوه زندگی افراد استفاده از محصولات ساخته شده از پلاستیک نیز بسیار رواج پیدا کرده است این مواد امروزه باعث آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست شده اند. آن به دلیل تجزیه ناپذیری این مواد است که باعث انباشت روزافزون این زباله ها می باشد. ولی استفاد از کیسه پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی این مشکل را به راحتی برطرف کرده است آن هم به دلیل تجزیه پذیری بسیار سریع این کیسه ها در طبیعت می باشد که مانع از تجمع زباله ها در محیط زیست می شود.

محیط زیست: از جمله موارد مثبتی که در استفاده از کیسه های پارچه ای باید درنظر داشته باشیم تجزیه پذیری سریع این کیسه و بازگشت مواد این کیسه ها به چرخه محیط زیست می باشد. به همین دلیل هم نا دیگر این کیسه ها کیسه های پاک یا دوستدار محیط زیست نیز می گویند.

تبلیغات و طراحی زیبا: یکی از مواردی که باعث شده از چاپ کیسه پارچه ای بسیار رواج پیدا کند تبلیغاتی است که می توان بر روی این کیسه ها به چاپ رسانید. این کیسه با طراحی بسیار زیبا امکان چاپ محصولات و لوگوهای شرکت را برای خود فراهم کرده اند به همین دلیل هم امروزه به عنوان بهترین گزینه برای تبلیغات برند ها در نمایشگاه ها و فروشگاه ها محسوب می شوند.

استفاده متنوع: این ساک‌ها به عنوان یک جایگزین مناسب برای سایر وسایل حمل و نقل مانند کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌شوند و می‌توانند در زمینه‌های مختلف اقتصادی مورد استفاده قرار گیرند.

قابلیت بازیافت: مهمترین ویژگی که باید به آن توجه کنید قابلیت بازیافت این کیسه ها می باشد.بسیاری از ساک‌های کف‌کاست قابلیت بازیافت دارند و می‌توانند به سیکل بازیافت مواد اولیه برگردند.

چگونگی ترویج ساک دستی کف کاست

برای ترویج استفاده از ساک دستی کف کاست، می‌توان اقداماتی انجام داد. به عنوان مثال، تعریف مزایای این ساک‌ها در مقایسه با ساک‌های پلاستیکی، توزیع رایگان در مراسم‌ها و فروشگاه‌ها، و آموزش به افراد در مورد چگونگی استفاده صحیح از آنها می‌تواند مفید باشد.

این نوع ساک ها در دسته بندی پارچه ای قرار می گیرد و بیشتر در دو مدل دسته موزی و دسته زنبیلی تولید می شود زیرا مدل های دیگر این ساک عملا تفاوت زیادی با مدل های دسته موزی و دسته زنبیلی ندارد. دوختی که در تولید ساک ها پارچه ای استفاده می شود از نوع پرس حرارتی می باشد که داری دوام و استحکام بالایی می باشد. به شکلی که این دوخت می تواند تا 5 کیلو گرم وزن را به راحتی تحمل کند.

این محصول به دلیل فضای بیشتر بسیار مناسب برای استفاده در فروشگاه ها و محصولات حجیم و یا محصولاتی که وزن بیشتر دارند مناسب است.

ساک دستی سه طرف کاست

در واقع ساک دستی سه طرف کاست همان ساک پارچه ای ساده است با این تفاوت که این محصول از سه طرف دارای کاست می باشد . این کاست ها به این شکل قرار می گیرند که دو کاست در کناره ها و یک کاست در زیر قرار گرفته می شود.

از این نوع کیسه پارچه ای برای حمل بارها در ابعاد و وزن زیاد استفاده می شود.

در دنیای امروزه ساک دستی سه طرف کاست به عنوان یکی از مدرن ترین و محبوب ترین ساک ها بین مردم شناخته می شود. می توان دلیل این محبوبیت زیاد را در طراحی کارآمد، سهولت در استفاده و فضای زیاد در جا دادن محصولات یا خریدهای انجام شده و غیره دانست. در این قسمت به بررسی طراحی و کاربردهای ساک پارچه‌ای سه طرفه کاست پرداخته و مزایا و مشکلات مرتبط با آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

طراحی ساک پارچه‌ای سه طرفه کاست

برای ساخت این ساک از مواد با کیفیت و پارچه های متنوعی استفاده می شود به همین دلیل هم تنوع این نوع ساک زیاد است و می توان این ساک را در سایزها و شکلهای مختلفی سفارش داد. به طور کلی این ساک به دو دسته دو بند دستی و یک بند شانه ای تقسیم می شود که با به کار گیری یک سری فرآیندها و امکانات می توان این دو دسته را در شکل های کیف دستی کیف دوشی و کیف سه گانه مورد استفاده قرار داد. این طراحی چندمنظوره‌ای به کاربر انعطاف بیشتری در استفاده از ساک می‌دهد.

کاربردهای ساک پارچه‌ای سه طرفه کاست

۱. خرید و خریدهای روزانه: امروزه از ساک‌های پارچه ای سه طرف کاست به عنوان یک جایگزین برای کیسه‌های پلاستیکی در خریدهای روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا این کیسه ها دارای مقاومت بسیار بالا برای حمل بارهای سنگین و زیبایی در استفاده می باشد . علامه بر این سبکی و جادار بودن این کیسه باعث شده است تا این کیسه ها را بتوان به بهترین گزینه برای حمل بارهای روزانه تبدیل کرد.

۲. ورزش و تنیس: این ساک‌ها برای حمل تنیس راکت، لوازم ورزشی و حتی لباس‌های ورزشی بسیار مناسب هستند.

۳. سفرهای کوتاه مدت: با داشتن بند دستی و بند شانه‌ای، این ساک‌ها برای سفرهای کوتاه مدت و گردشگری مناسب هستند.

تفاوت ساک دستی سه طرف کاست با باکس بگ ها

مدل دسته های ساک دستی سه طرف به شکل های مختلفی می باشد از جمله دسته پانچ یا موزی و یا به شکل بندی که با نام لوپ از آن یاد می شود ولی باکس دسته های باکس بگ ها فقط در شکل دسته بندی یا همان لوپ موجود می باشد.

دلیل دوم وزن گرماژ ساک دستی سه طرف کاست است که بصورت 60 گرمی و 90 گرمی موجود است در حالی گه باکس بگ ها فقط در گرماژ 90 گرمی موجود می باشد.

و دلیل آخر میزان تحمل بار می باشد که تحمل وزن ساک دستی سه طرف کاست کمتر از باکس بگ ها می باشد و تا وزن حدود 12 کیلوگرم را می توانند تحمل کنند.

در صنعت چاپ کیسه پارچه ای ساک سه طرف کاست در دو مدل تولید می شود.

 1. دسته بندی
 2. دسته موزی

ساک دستی پارچه ای کاست دار بیشتر البته سه طرف کاست بیشتر در گرماژ 60 و 90 تولید می شود.

برای دوخت سه طرف کاست همانند نمونه فلت از دوخت حرارتی التراسونیک استفاده می شود باعث دوام و استحکام بیشتر کیسه پارچه ای می شود.

از این محصول برای حمل وسایلی که وزن و حجم زیادی دارند در فروشگاه ها و جاهای مختلف استفاده می شود و دلیل این استفاده این است که این محصول به دلیل این که سه طرف آن به صورت کاسه می باشد می تواند ابزار بزرگ را به راحتی داخل خود جای دهد.

لازم به ذکر است نهایت اندازه قابل سفارش برای سه طرف نیز کاست 15 سانت می باشد.

در این قسمت برای شما انواع مدل های مختلف ساک هایی که در ابر برندسازی و تبلیغات توسط فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد را بازگو می کنیم.

ساک برزنتی تبلیغاتی

یکی از محبوب ترین نوع ساک های پارچه ای که امروزه در بسیاری از فروشگاه ها به چشم می خورد ساک برزنتی است. دلیل استفاده بیشتر فروشگاه ها از این نوع ساک استحکام بالای ساکهای برزنتی می باشد. جدا از این موضوع این نوع ساک ها در مقابل آب و نور خورشید از خود مقاومت خوبی نشان می دهند. به همین دلی هم ساک های برزنتی را جزوء ساک های پر مصرف قرار می دهند.

پارچه های برزنتی از ترکیب پنبه و پلی استر پنبه بدست می آیند. که می توان این ساک ها را سفارشی کرد و در سایز و اندازه های مختلفی تولید کرد. نام های مختلفی بر اساس نوع کاربردی که این نوع ساک دارد برای ساک برزنتی استفاده می شود از جمله نام یک لایه نخ یا شش لایه نخ ، برزنت آهاری، برزنت خطی، برزنت چاپی و برزنت موادی برای مصارف مختلف.

از ویژگی های این ساک ها مقاومت و استحکام بالای این نوع ساکها می باشد به شکلی که اگر دستهی این نوع ساک و کیسه از دوخت خوب و مناسبی برخوردار باشد تا وزن 15 کیلو گرم را می توان به راحتی با این کیسه ها جابجا کرد.

ساک پارچه ای کنار رنگی

در طراحی و چاپ کیسه پارچه ای برخی از کیسه ها را می توان تا 25 سانتی متر کاست های کنار افزای داد. این نوع ساک ها توان تحمل بارهای سنگین را دارند آن هم به خاطر نوع پارچه ای که ساخت آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

در واقع به این نوع ساک ها ساک های دو طرف کاست نیز گفته می شود.

ساک پارچه ای سوزنی

در بازار چاپ کیسه های پارچه ای ساک پارچه ای سوزی را از پارچه های غیر بافته و یا سوزنی طراحی می کنند. ساخت این نوع کیسه عملا تحول بسیار بزرگی در صنعت طراحی و چاپ کیسه ایجاد کرده است. از ویژگی های این محصول مقاومت بالای آن در برابر کشش می باشد البته ویژگی که باعث شده است بسیاری از صاحبان کسب و کارها به سمت این نوع کیسه بیایند علاوه بر استحکام بالا قیمت بسیار مناسب این کیسه ها می باشد.

از دیگر ویژگی های ساک سوزنی می توان به قدرت بالای جذب مایعات ، نرمی و لطافت، حالت ارتجاعی خوب، قابلیت شست و شو و همچنین چاپ پذیری خوب را اشاره کرد.

ویژگی های منحصر به فرد ساک سوزنی باعث شده است تا این ساک در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار بگیرد در عین حال هزینه ی زیادی نداشته باشد.

همان طور که قبلا هم گفته شده نام دیگر پارچه سوزنی پارچه ی بی بافت نیز می باشد . ولی سوالی که پیش می اید این است که پارچه های بی بافت از چه موادی تشکیل می شوند؟ باید این طور گفت که این پارچه ها از مواد شیمیایی تشکیل شده اند که به هیچ شکلی در هم دوخته و یا بافته نمی شوند. بلکه برای درست کردن پارچه های بی بافت موارد را ابتدا به صورت مایع در می آورند سپس این مواد را در میان غلطک هایی قرار داده تا به صورت یک لایه نازک در بیایند سپس با بریدن و اتصال این لایه یکدیگر کیسه های سوزنی را بوجود می آورند.

البته اگر با چشم غیر مسلح به این پارچه ها نگاه کنید طرحی که بر روی این نوع پارچه ایجاد می شود به این صورت است که بنظر می آید گه این پارچه از الیاف در هم تنیده شده ایجاد شده است . در حالی که طرح موجود بر روی این پارچه بر اثر حرکت غلطک ایجاد می شود.

مزایای استفاده از ساک بی بافت یا سوزنی

در صنعت چاپ کیسه پارچه ای استفاده از کیسه های بی بافت بسیار مرسوم است . در زیر به بیان چند نمونه از مزایای استفاده از کیسه های سوزنی می پردازیم:

استحکام بالا

ساک های سوزنی بسیار با دوام و مقاوم می باشند به شکلی که می توان از آنها برای حمل بارهای مختلفی استفاده کرد. به دلیل نوع تولید خاص این کیسه ها نمی توان به راحتی این کیسه را پاره کرد به همین دلیل هم برای حمل بارهای مختلف بسیار مناسب می باشند.

سازگاری با محیط زیست

از ویژگی های خوب این ساک ها به این مورد می توان اشاره کرد که این ساک ها کاملا با محیط زیست سازگار می باشند و اگر در محیط زیست رها شوند هیچ گونه تخریبی مانند آزادسازی گازهای سمی در محیط زیست ندارند.

استفاده چند باره

به دلیل استحکام بالای این کیسه در بیشتر موارد از این کیسه بارهای بار استفاده می شود. زیرا پس از کثیف شدن این کیسه ها می توان آنها را با آب شست بدون آن که نگران خراب شدن این کیسه ها باشید.

ویژگی استفاده چندباره از این ساک ها باعث شده است تا تولید زباله در سطح شهر به حداقل خود برسد زیرا این این استفاده چند باره به یک یا دو بار استفاده محدود نمی شود بلکه ممکن است افراد تا چند سال از این ساک ها استفاده کنید . حال فرض کنید یک شخص بجای این که هر روز از یک کیسه ی پلاستیکی یک بار مصرف استفاده کند از کیسه های پارچه ای که می تواند بارها مورد استفاده قرار دهد استفاده کند همین یک مورد میزان زباله های تولیدی توسط انسان ها را بسیار کاهش می دهد.

وزن کم

کیسه های ساخته شده از پارچه با این که بنظر می آیند دارای وزن بسیار بالایی می باشند ولی نیست، و وزنی بسیار پایین دارند به همین دلیل هم برای حمل بارهای خریداری شده بسیار مناسب می باشند. البته باید به این نکته نیز دقت شود که به میزانی که وزن کیسه های پارچه ای بالا می رود به همان میزان هم استحکام و مقاومت کیسه برای تحمل بارهای سنگین تر نیز بالا می رود.

ضد آب بودن

ساک های پارچه ای ساخته شده به دلیل نوع دوخت فشرده ای که برای ساخت آنها مورد استفاده قرار می گیرد عملا ضد آب می باشد و همچنین تصاویری که بر روی این کیسه ها به چاپ میرسد به دلیل ماهیتی که دارند ضدآب بوده و با شست و شو از بین نمی رو . همین خاصیت باعث شده است که در صورت کثیف شدن کیسه ها بتوان آنها را به راحتی شست بدون آن که نگرانی بابت خراب شدن کیسه  داشت.

تنوع در اندازه و رنگ

یک از ویژگی های بسیار خوب کیسه های پارچه ای این است که شما بر اساس کاری که انجام می دهید میتوانید این کیسه ها را در سایزهای مختلفی تهیه کنید . عملا کیسه های پارچه ای سایز بندی شده می باشند . همچنین به دلیل خاصیتی که این کیسه ها دارند می توان هرگونه رنگی چه رنگ روغنی و چه رنگ های پایه آب را به راحتی بر روی آنها چاپ کرد. به همین دلیل هم همیشه گفته می شود که این کیسه ها دارای چاپ پذیری بسیار خوب و منسبی می باشند.

انعطاف پذیری بالا

از ویژگی های بسیار خوب کیسه های پارچه انعطاف پذیری بالای آنها می باشد به شکلی که می توان بدون هیچ گونه آسیبی این کیسه را به هر شکلی که دوست داریم در بیاوریم . حتی می توان این کیسه ها را مچاله کرد و در کیف یا جیب قرار داد و بعد دوباره به شکل اولیه خود برمی گردند.

ساک پارچه ای باکس بگ

ساک پارچه ای باکس بگ یکی از انواع ساک هایی می باشد که به کمک تکنولوژی جدید و ماشین آلات به روز ساخته می شود . این ساک از جمله ساک هایی است که دارای دوخت بیار خوب و کاست کناری یا عطف کناری می باشد. در پروسه ساخت و تولید ساک پارچه ای باکس بگ تمام فرآیندها که شامل   چاپ، برش، بسته بندی، پرس و غیره همگی بصورت تمام اتوماتیک و به کمک ماشین آلات پیشرفته انجام می شود به همین دلیل چاپ انواع لگو و تصاویر بر روی یک چنین کیسه هایی که تمام فرایند آنها بصورت تمام اتوماتیک انجام می شود بسیار با کیفیت و عالی می باشد.

به دلیل این که کیفیت دوخت ساک پارچه ای باکس بگ بسیار بالا میباشد برای چاپ روی این کیه از رنگ های با کیفیت و آلمانی استفاده می شود تا عملا محصولی بی نقض و عالی به دست مشتری برسد . زیرا این محصول به دلیل استحکام خوبی که دارد بارهای بار توسط مشتریان برای حمل اثاث و خریدهایی که انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل هم یکی از بهترین ابزارها برای عمل تبلیغات و برندسازی محسوب می شود.

از ویژگی های این نوع کیسه این است که این کیسه دارای سه طرف کاست می باشد به همین دلیل هم فضای بیشتری برای جای دادن محصولات در خود دارد.

چاپ بر روی این کیسه ها به کمک سیستم چاپ فلکسو و سیلک انجام می شود . مرکبی که در این نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرد ب پایه آب می باشد.

استفاده از رنگ های بر پایه آب برای انجام انواع چاپ روی کیسه باکس بگ باعث شده است تا این نوع کیسه ها پس از تحول به مشتری بوی مواد صنعتی و بد ندهد. این مورد یکی دیگر از مواردی است که باعث شده تا ساک پارچه ای باکس بگ از محبوبیت بالایی برخوردار شود.

تنوع رنگ ساک پارچه ای باکس بگ

یکی از مواردی که در همیشه در تبلیغات از اهمیت بالایی برخوردار بوده است رنگ کیسه یا ساک دستی بوده است . از نکاتی که باید به آن توجه کنیم این است که تنوع رنگ در کیسه های پارچه ای بسیار بیشتر از تنوع رنگ در سایر متریال هایی است که برای ساخت و چاپ در صنعت چاپ کیسه های پارچه ای می باشد.

این تنوع زیاد رنگ کیسه های پارچه ای یکی از دلایلی است که باعث محبوبیت زیاد این کیسه ها در بین صاحبان کسب و کارها شده است . به طور کلی بیشتر رنگ هایی که در چاپ کیسه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیر رنگ هایی شاد و بشاش می باشد تا بتواند توجه مشتریان را به خود جذب کند. و همین مورد باعث شده است تا کسب کارهایی زیادی که تفاوت فعالیتی مختلفی با هم دارند برای تبلیغات و حمل بارهایی خریداری توسط مشتریان از این کیسه ها استفاده کنند زیرا این تنوع رنگ بالایی که کیسه های پارچه ای دارا می باشند هرگونه سلیقه ای را پوشش می دهد و هیچ کسی نمی تواند به آن بگوید نه.

همانطور که میدانید تنوع رنگ بالایی که در چاپ کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد تنها یکی از بیشمار مزیت هایی است که برای کیسه های پارچه ای می توان در نظر گرفت علاوه بر این قرار دادن این رنگ زیبا در کنار چارچوب زیبایی که برای کیسه ها در نظر گرفته می شنود باعث شده است تا زیبایی کیسه های پارچه ای چند برابر شود. در صفحه مربوط به هر کدام از کیسه های پارچه ای مانند کیسه پارچه ای دو طرف کاست یا سه طرف کاست می توانید رنگ های مختلفی که برای تولید این باکس ها استفاده می شود را مشاهده کند جدا از این مورد شما می توانید هر رنگ دیگری که به کسب و کار شما بیشتر مربوط می شود و با علایق و سلیقه های شما ارتباط بیشتری را دارد برای ساخت کیسه خود سفارش دهید و به این شکل بتوانید انتخاب هوشمندانه تری نسبت به رقبای خود داشته باشید.

چاپ روی ساک دستی پارچه ای

چاپی که در بیشتر موارد بر روی ساک دسته پارچه ای انجام می شود عموما صورت تک رنگ و یا دو رنگ می باشد. البته به این نکته هم باید توجه کرد که نمی توان تا لبه ای این محصول چاپ را انجام داد و باید حداقل از هر طرف حدود 5 سانتی متر و از سمت بالا 10 سانتی متر فضا ایجاد کرد.

گرماژ کیسه سوزنی از 10 گرم تا 120 گرم قابل تولید است که باید به این نکته هم توجه کرد که در بیش از 95% تولیدات این محصول از دو گرماژ 60 و 90 گرم انتخاب میشود.

در صنعت چاپ کیسه پارچه ای ساک های دسته پانچ یا موازی بیشتر از سایر کیسه های مورد توجه قرار می گیرند و این توجه به دلیل قیمت مناسب این کیسه ها می باشد. به خاطر استقبال بسیاری از کارفرمایان از کیسه های دسته موزی تولید کنندگان کیسه پارچه ای هم به این محصول علاقه مند شدند و در بسیاری از تولیدات خود از کیسه ی دسته موزی استفاده می کنند

یکی از لبه هایی در ساخت و تولید این کیسه ها مورد استفاده قرار می گیرد با نام لب برگردان شناخته می شود.

کیفیت پارچه ی استفاده شده در ساخت این نوع پارچه ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. پس حتما از پارچه هایی با کیفیت خوب در ساخت کیسه های دست موزی استفاده کنید.

وقتی کیفیت پارچه ی مورد استفاده در چاپ کیسه پارچه ای پایین باشد طبیعتا مقاومت دسته ی تولید شده هم بسیار پایین می باشد و این موضوع باعث می شود تا این در زمان استفاده کردن این دسته ها پاره شوند و صاحب آن خسارت وارد شود . به همین دلیل هم باید در خرید اینگونه دسته از به کیفیت پارچه مورد استفاده شده توجه کرد.

به طور کلی تولید و چاپ کیسه پارچه ای 10 تا 15 روز زمان می برد ولی در مواقعی که محصول مورد نظر موجود باشد این زمان 5 تا 7 روز کاری بیشتر طول نمی کشد. به همین دلیل هم همیشه پیشنهاد می شود برای برندسازی و تبلیغات دو هفته قبل از جشن ها و عیدها اقدام به تهیه این کیسه پارچه ای کنید تا محصول به موقع به دستتان برسد. ما در چاپ سینگ جاوید قادر به تولید انواع کیسه های پارچه ای در سایزها و رنگ های متفاوت می باشیم.

پارچه های از الیاف مختلفی تهیه می شوند این الیاف بر اساس نوع استفاده و مقاومتی که دارند با هم تفاوت می باشند در زیر برخی از الیافی که به کمک آنها کیسه های پارچه ای را تولید می کنند با هم بررسی می کنیم.

کیسه هایی از جنس پنبه

قدیمی ترین نوع فیبری که بشر تا به حال مورد استفاده قرار داده است پنبه ای است که از گیاه پنبه به دست می آید . که بوسیله آن پارچه های مختلفی تولید می کنند و امروزه از این پارچه های برای ساخت کیسه های پارچه ای استفاده می شود. این کیسه ها جایگزین بسیار مناسبی نسبت به کیسه های پلاستیکی می باشند. زیرا وزن بسیار کم ، مقاومت بالا و عمر استفاده بالایی دارند. وزن پایین این محصول سبب شده است تا بتوان از آن برای موارد زیادی استفاده کرد. و این مورد که این محصول برای محیط زیست آلودگی درست نمی کند باعث شده است تا در بین حامیان محیط زیست جایگاه ویژه ای داشته باشد.

برخی از خواص پنبه

اگر بخواهیم در مورد الیاف پنبه برای شما مطالبی را بازگو کنیم با ابتدا از شکل این ایاف در زیر ذره بین نام ببریم که شبه به قوه می باشد. در واقع شکل اصلی پنبه ها شبیه به قلوه سنگ است. همچنین این الیاف در دمای بالای 180 درجه سانتی گراد رنگ زرد رنگ به خود گرفته و می سوزند.

برخی از موادی که می توانند پنبه را در خود حل کنند عبارتند از اسید سولفوریک و اسید کلریدریک.

به طور کلی امروزه دو نوع پنبه وجود دارد اولین نوع پنبه طبیعی بوده برای محیط زیست هیچ ضرری ندارد در حالی که دومین نوع پنبه مصنوعی بوده و ساخته ی دست انسان ها می باشد و این نوع پنبه برای محیط زیست ضرر داد. از نظر شکل هر دوی این پنبه ها کاملا شبه هم می باشند و برای تشخیص آنها از یکدیگر حتما باید از روش های فیزیکی و شیمیایی که در زیر برای شما نام می بریم استفاده کنید.

مزایای استفاده از کیسه های پارچه ای

اولین و مهمترین مزیت استفاده پنبه در ساخت کیسه های پارچه این است که پنبه دارای خاصیت ضد باکتری بوده و همچنین به راحتی قابل بازیافت می باشد.

بر اساس نوع دوختی که بر روی پنبه انجام می شود می توان از کیسه های ساخته شده از پنبه برای سالیان دراز استفاده کرد.

برای رنگ آمیزی کیسه های پارچه ای که از پنبه تولید می شوند در بیشتر مواقع از رنگ هایی استفاده می کنند که بر پایه ی اب می باشند. به همین دلیل هم به کیسه های پنبه ای کیسه های دوستدار محیط زیست نیز می گویند. زیرا رنگ های تولید شده از آب برای سلامتی و محیط زیست مشکلی ایجاد نمی کنند.

مقاومت مواد تولید شده از پنبه بالا می باشد به شکلی که این کیسه ها می توانند تا وزن حدود 15 کیلو گرم را به رحتی تحمل کنند.

این کیسه ها از چاپ پذیری بالایی برخوردار می باشند به شکلی که می توان هر الگوی تصویری را به راحتی بر روی آن به چاپ رسانید.

بر اساس نوع سفارش کیسه های پارچه ای می توان این کیسه ها را در سایزها و اندازه های مختلفی تولید کرد به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه های برای تبلیغات در کمپین ها و نمایشگاه ها می باشد

بله دلیل این که کیسه های پارچه ای دوام بسیار بالاتری نسبت به کیسه های کاغذی و پلاستیکی دارند و افراد برای حمل بسیاری از کالای خریداری شده از کیسه های پارچه ای به دفعات استفاده می کنند که همین مورد باعث تبلیغ شما می شود بدون آن که هزینه خاصی برای این تبلیغ انجام داده باشید.

شکل و دسته ی های قرار گرفته بر روی این کیسه ها دارای تنوع بالایی می باشند و بر اساس نیاز شما می توان دسته های مختلفی ایجاد کرد این دسته شامل دستگیره های یک یا دو شانه، دستگیره های بلند، دستگیره های دستی یا دستگیره های کوتاه می باشند.

تشخیص فیزیکی

الیاف پنبه طبیعی زمانی که در برابر حرارت قرار می گیرند به سرعت آتش می گیرند و از بین میروند، دوده ای که از آنها به جا می ماند تیره رنگ می باشد و عملا خاکستر بسیار نرمی هم دارد . بوی سوختگی هم می دهد به دلیل طبیعی بود مانند بوی دود کاغذ سوخته شده می باشد . در حالی که الیاف طبیعی به این شکل نمی باشد و در زمان سوخته شده بوی پلاستیک سوخته می دهد.

راه تشخیص شیمیایی

در این روش باید 5 گرم از الیاف پنبه ای که شک داریم طبیعی است یا مصنوعی را داخل 100 میلی لیتر اسید سولفوریک حل کنیم و به مدت 20 دقیقه محلول را بجوشانیم . پس از 20 دقیقه پنبه به طور کامل داخل اسید سولفوریک حل شده سپس محلول ا از کاغذ صافی عبور دهید بعد از آن وزن کاغذ صافی را از وزن قبلی آن کم کنید وزنی که بدست می آید مربوط به پنبه است اگر این وزن از حدود 1 درصد وزن 5 گرم اولیه پنبه باشد متوجه می شویم که پنبه ناخالصی دارد.

بطور کلی امروزه از پنبه ها برای مصارف مختلفی استفاده می شود از جمله این مصارف می توان به چاپ کیسه پارچه اشاره کرد که امروزه در بسیاری از مغازه ها مشاهده می کنید.

از مزایای چاپ کیسه پارچه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جلب توجه: چاپ برروی کیسه های پارچه ای مزایای بسیار زیادی دارد از جمله این مزایا جلب توجه مشتریان می باشد. شما می توانید با ایجاد لگوهای زیبا و تصاویر خلاق و چاپ آنها برروی کیسه های پارچه ای توجه مشتریان را در هنگام خرید به سمت خود جلب بفرمایید. استفاده از رنگ های جذاب و گرم می تواند باعث جلب توجه بیشتر مشتریان به برند و محصولات چاپ شده بر روی این کیسه ها شود

تبلیغات همراه: از مزیت های بالای چاپ کیسه پارچه ای می توان به ارزش تبلیغات بسیار بالای آنها اشاره کرد. زیرا اگر برای ساخت کیسه پارچه از مواد کیفیت بالا که دوام زیادی دارند استفاده کنید مشتریان شما در دفعات زیاد از این کیسه ها استفاده می کنند و هر بار که از این کیسه ها استفاده می کنند به صورت کاملا رایگان برای شما تبلیغات را انجام می دهند. در واقع چاپ کیسه پارچه ای به عنوان یک تبلیغ همراه با مشتریان در زندگی روزمره افراد عمل می‌کند.

بازیافت و محافظت از محیط زیست: نکته بسیار مثبتی که درمورد این کیسه ها باید به آن توجه کرد این است که در ساخت این کیسه ها از مواد با کیفیت و قابل بازیافت استفاده می شود. استفاده روزمره از این کیسه ها به کاهش استفاده روزانه کیسه های یکبار مصرف که از پلاستیک برای ساخت آنها استفاده شده است بسیار کمک می کند. کیسه های پارچه ای زمانی که در محیط زیست رها می شوند بعد از گذشت چند سال به طور کامل تجزیه شده و مواد آن وارد چرخه ی محیط زیست می شود در حالی که کیسه های یکبار مصرف پلاستیکی بعد از 500 سال تجزیه شده و به محیط زیست باز میگردد. به همین دلیل هم به کیسه های پارچه ای کیسه های دوستدار محیط زیست نیز می گویند.

اعتبار برند: استفاده از کیسه‌های پارچه ای با چاپ مخصوص به نام و لوگوی برند، اعتبار برند را افزایش می‌دهد. مشتریان ممکن است کیسه‌های پارچه ای خود را به عنوان یک نماد از کیفیت و ارتباط با یک برند مشخص در نظر بگیرند.

استفاده طولانی مدت: از دیگر مزیت های استفاده از این کیسه ها این است که برخلاف کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف می باشند شما می توانید بارهای بار از این کیسه ها استفاده کنید که به معنای استفاده طولانی مدت می باشد. استفاده از مواد با کیفیت باعث می شود تا این کیسه ها مقاومت بالایی در برابر نیروی کششی از خود نشان دهند. استفاده دراز مدت از این کیسه ها باعث می شود تا برند شما توسط مشتریان بیشتر در معرض دید قرار گیرد و مشتریان مدت زمان بیشتری را بصورت رایگان برای شما تبلیغات را انجام دهند.

مناسب برای رویداد ها و جشن ها: این کیسه ها را می توان به عنوان یک هدیه زیبا به شرکت کنندگان در جشن ها داد. استفاده از این کیسه ها اعتبار برندها را در جشن ها بسیار بالا میبرد زیرا نشان دهنده ارزشی است که برند برای مشتریان خود و حفظ محیط زیست قائل می باشد. به همین دلیل هم استفاده از کیسه‌های پارچه ای با چاپ، گزینه عالی برای استفاده در رویدادها و جشن‌ها هستند.

کیسه کنفی

فیبر های کنف که در صنعت چاپ کیسه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد از گیاهی با نام کنف گرفته می شود .کیسه های ساخته شده از گیاه کنف چندین برابر مقاوم تر از کیسه های ساخته شده از پنبه می باشند. این محصول از نظر تجزیه پذیری بسیار بهتر از پلاستیک می باشد به همین دلیل هم جایگزین بسیار مناسبی برای پلاستیک از نظر استفاده می باشد. از نظر مقاومت کششی کیسه های ساخته شده از الیاف کنف مقاومت بالاتری نسبت به کیسه های ساخته شده از الیاف گنبه دارند به همین دلیل هم می توان از این کیسه ها برای جابجای اجسام سنگین استفاده کرد.

کاربرد کیسه کنفی

همان طور که در بالا به آن اشاره شده برای ساخت کیسه های کنفی از یک نوع الیاف گیاهی به همین نام استفاده می شود . قیمت این الیاف در مقابل سایر الیاف گیاهی که برای ساخت کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد کمتر می باشد.

کاربرد الیاف کنف و کیسه های ساخته شده از آن بسیار زیاد می باشد. از این کیسه ها برای ساختمان سازی، راهسازی، تزیینات، تبلیغات و برند سازی استفاده می شود. شکل الیاف این نوع کیسه نسبت به سایر کیسه ها بسیار ضخیم می باشد به همین دلیل هم تا چند سال پیش از این نوع الیاف برای چاپ کیسه پارچه ای استفاده میشده ولی امروزه با ترکیب علم و هنر این کیسه ها به یکی از زیباترین و جذابترین نوع کیسه های تبلیغاتی برای جذب مخاطب و برندسازی تبدیل شده است.

اگر از الیاف کنفی برای چاپ کیسه پارچه ای استفاده می کنید حتما از الیاف کنفی با کیفیت بالا استفاده کنید زیرا هرچه کیفیت این الیاف بالاتر باشد استحکام آنها نیز بیشتر می شود و به این شکل می توانند وزن بیشتری را تحمل کنند و افراد در مدت زمان بیشتری از این کیسه ها استفاده می کنند.

چرا باید از کیسه کنفی استفاده شود؟

امروزه کیسه های ساخته شده از الیاف کنف محبوبیت بسیار زیادی در بین سایر کیسه ها بدست آورده اند شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا این کیسه ها به یک باره به این میزان محبوب شدند؟ اولین دیل هدف از ساخت این کیسه ها می باشد این کیسه ها با هدف انعطاف پذیری بالا و قیمت بسیار ارزان ساخته شدند. این نوع کیسه ها در مقایسه با سایر کیسه ها نخی دارای قیمت مناسب تر و ارزانتری می باشد. از ویژگی های الیاف کیسه های کنفی باید با زیبر، محکم و ضخیم بودن اشاره کرد. البته به این نکته نیز باید دقت شود که این کیسه را می توان چندین بار شست و مورد استفاده قرار داد. البته به کمک تکنولوژی های امروز می توان این کیسه ها را هم ضد آب تولید کرد آن هم با قرار دادن یک لایه از مواد شیمیایی بر روی الیاف این کیسه ها. مهمترین ویژگی این الیاف طبیعی بودن آن است که باعث می شود پس از رها شده، کیسه های کنفی در طبیعت به سرعت تجزیه شوند و به چرخه ی حفظ محیط زیست بازگردند.

کیسه جوت

این ماده را بیشتر می توان در هند و بنگلادش پیدا کرد و یک ماده تمام ارگانیک محسوب می شود. برای پرورش این گیاه نیاز به آب زیادی نیست بلکه می توان با آب سیار کم هم این گیاه را پرورش داد به همین دلیل هم برای آبادانی زمین های بایر گزینه ی بسیار خوبی می باشد. کیسه های ساخته شده از این ماده جزو کیسه هایی تجزیه پذیر در محیط زیست می باشد از این جهت جایگزین خوبی برای کیسه های پلاستیکی می باشد. از نظر قیمت این کیسه ها داری قیمت ارزان تری نسبت به سایر بگ های پارچه ای می باشند.

جوت به عنوان محصول نهایی گیاهی به همین نام یعنی جوت شناخته می شود که می توان از این ماده در صنعت و همچنین چاپ کیسه پارچه ای استفاده های زیادی برد. امروزه استفاده از این گیاه در صنعت بسیار رواج پیدا کرده است به شکلی که برای ساخت بسیاری از مواد تجزیه پذیر و دوستدار محیط زیست از جفت استفاده می شود. قدمت استفاده از گیاه جوت به عنوان کیسه های حمل بار به قبل از پیدایش نحوهی استفاده از موادی مانند پلاستیک و چرم، وینیل و لاستیک بر می گردد.

دلیل محبوبیت ساک دستی جوت در صنعت

دلایل محبوبیت گیاه جوت در صنعت بسیار زیاد است از جمله مواردی که باعث محبوبیت این گیاه شده است می توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن این گیاه اشاره کرد. البته جدا از قیمت بسیار مناسب این کیسه ها مزیتی که استفاده از این کیسه ها بوجود می آورد تجزیه پذیری این کیسه می باشد به شکلی که بعد از رها شدن در طبیعت به سرعت تجزیه شده و به چرخه ی حیاط محیط زیست باز می گردد به همین جهت از این کیسه ها به عنوان کیسه های تجزیه پذیر، دوستدار محیط زیست و زمین دوست یاد می شود. تجزیه پذیری این کیسه ها باعث شده است تا آلودگی که امروزه به واسطه ی فعالیت های نادرست انسانها بوجود اید به حداقل خود برسد.

مزایای استفاده از ساک دستی جوت

در کنار تجزیه پذیری و قیمت مناسب کیسه های جوت استفاده از این کیسه ها دارای مزیت های زیادی می باشد که در زیر به بیان برخی دیگر از مزیت هی ستفاده از این کیسه ها به جای کیسه ای پلاستیکی می پردازیم.

 1. پایداری: جوت به عنوان یکی از گیاهانی محسوب می شود که زمان برداشت محصول آن هر شش ماه یکبار می باشد این مورد به این معنی است که این گیاه در طول سال دوبار باردهی می دهد و همین مورد باعث شده است تا این گیاه جزوء آن دسته از گیاهانی قرار بگیرد که در طول یک سال باردهی بسیار زیادی دارد  می توان چند بار از این گیاه استفاده کرد. همین ویژگی ها باعث شده است تا قیمت محصولات تهیه شده از این گیاه بسیار پایین باشد.
 2. قابلیت بازیافت: از مهمترین نکاتی که در مورد کیسه های جوت باید به آن توجه کنیم این است که این کیسه ها قابلیت تجزیه پذیری صد در صد را دارند. علاوه بر این برای بازیافت و تجزیه محصولات تهیه شده از گیاه جوت نیاز به انرژی بسیار کمی می باشد این مورد یعنی بازیافت با انرژی کم باعث شده است تا قیمت محصولات تهیه شده از این گیاه بسیار کم باشد.

انواع ساک دستی جوت

کیف خرید: کیف های خریدی که برای ساخت آنها از گیاه جفت استفاده می شود دارای کیفیت بسیار بالای می باشد علاوه بر کیفیت بالا این کیف ها بسیار سازگار با محیط زیست می باشند . اگر برای خرید روزانه خود به دنبال کیسه های با دوام بالا و زیبا می باشید می توانیم به شما کیسه های جوت را پیشنهاد بدهیم . این کیسه ها در عین زیبایی و دوام بالا با محیط زیست سازگاری بسیار زیدی دارند و آسیبی پس از رها شدن در محیط زیست به آن وارد نمی کنند.

کیف شانه ای: این کیف ها مانند کیف های خرید می باشند با تفاوت که در سایزهای بسیار کوچک تولید می شوند و بسیار مناسب رویدادها و برنامه ها می باشند. شما می توانید به کمک کیف شانه ای چون ظاهری بسیار زیبا و عالی در مهمانی ها و رویدادها داشته باشید.

پوشه کنفرانس: از نوکیسه ها برای اهدافی مانند حمل وسایل آموزشی استفاده کرد.

کیف لپ تاپ: امروزه از کیسه های جوت به دلیل مقاومت بالا و زیبایی که دارند برای هدف هایی مانند حمل لب تاپ نیز استفاده می شود.

چرا باید کیف های جوت را خریداری کنید؟

 1. سازگاری با محیط زیست: این کیسه ها به دلیل سازگاری زیادی که با محیط زیست دارند به عنوان کیسه های سبز و دوست محیط شناخته می شوند. این کیسه اگر در محیط زیست رها شوند به صورت صد در صد تجزیه می شوند.
 2. لوکس بودن: یکی از ویژگی های منحصر به فرد بودن این کیسه ها که باعث شده است خواهان زیادی در بین افراد مختلفی بدست آورند زیبا بودن و لوکس بودن این کیسه ها می باشد.
 3. رنگ پذیری زیاد: ویژگی رنگ پذیری باعث شده است تا بتوان این کیسه ها را با توجه به علایق مشتری در رنگ های مختلفی تولید کرد. همین ویژگی باعث شده است تا بتوان بر روی این کیسه ها اشکال مختلفی از جمله لوگوی شرکت ها را به چاپ رساند.

اگر می خواهید از کیسه های پارچه ای برای عمل تبلیغات استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که حتما کیسه های جوت را مدنظر خود قرار دهید زیرا این کیسه ها علاوه بر زیبایی ، دارای مقاومت بسیار خوبی نیز می باشند.

کیسه بامبو

مطمئنم تا به امروز حداقل یک بار هم که شده اسم بامبو به گوش ما رسیده است . در چین به گیاه بامبو گیاه همه کاره می گویند و تقریبا می توان از آن همه چیز درست کرد. به همین دلیل هم تبلیغات زیادی تا به امروز برای این گیاه شده است و یکی از گیاهان شناخته شده برای عموم مردم می باشد.

از مزیت های کشت گیاه بامبو این است که این گیاه نیاز به آفت کش ندارد به همین دلیل هم باعث می شود تا محصولات تولید شده از این گیاه سازگاری بسیار خوبی با محیط زیست داشته باشد. درست است که جوانه زدن این گیاه 7 سال طول می کشد ولی از زمان جوانه زنی تا زمانی که این گیاه به درخت قوی تبدیل شود چند هفته بیشتر طول نمی کشد و همین مورد باعث شده تا بتوان در زمان کوتاهی تعداد زیادی از این گیاه را بدست آورد.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای ساخت پارچه به کمک بامبو نیاز نیست که کل گیاه را قطع کرد بلکه قطع شاخه و برگ های گیاه برای ساخت پارچه کفایت می کند. کیسه های تولید شده از درخت بامبو به راحتی با آب شسته می شوند و به دلیل این که این گیاه ضد میکروب و آفت می باشد کیسه های تولید شده از این گیاه هم در برابر کثیفی و میکروب ایمن می باشند.

چاپ کیسه پارچه ای به کمک گیاه بامبو از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

کیسه برزنتی یا کنواس

کیسه های برزنتی دارای دوام بسیار خوبی می باشند. شما می توانید این کیسه ها را در طرح ها و رنگ های مختلفی سفارش دهید. این نوع کیسه هارا می توان از مواد مختلفی تهیه کرد البته ماده canvas جزوه یکی از ماده های اصلی در چاپ کیسه های پارچه ای برزنتی می باشد. بگ ها و کیسه های ساخته شده از برزنت به دلیل این که مقاومت بالایی دارند یکی از بهترین گزینه ها برای حمل بارهای سنگین می باشند و همچنین این کیسه ها از چاپ پذیری بالایی هم برخوردار می باشند که همین موضوع باعث شده است تا از این بگ ها برای تبلیغات نیز استفاده شود.

از بگ های برزنتی می توان در مشاغل زیادی استفاده کرد از جمله ی این مشاغل می توان به خدمات آموزشی ، فروشگاه های مواد غذایی و غیره اشاره کرد. از نظر هزینه تولیدی این کیسه ها بسیار مقرون به صرفه می باشند و به راحتی شما می توانید این کیسه ها را در فروشگاه ها و یا حتی از طریق وب سایت جاوید پلاست سفارش دهید. اندازه نسبتاً بزرگ این کیسه ها باعث می شوند این برگ ها به عنوان بهترین گزینه برای حمل بارهای زیاد تبدیل شوند. از این کیف می توان در موارد گردش، مسافرت یا محل کار استفاده کرد.

در سفارش چاپ برروی کیسه های کنواس یا برزنتی باید به کیفیت پارچه ی استفاده شده دقت کرد زیرا این به هر میزان که کیفیت پارچه بالاتر باشد کیسه از چاپ پذیری بالاتری برخوردار می باشد و همچنین استقامت کیسه نیز بالاتر می رود.

کنوانس چطور تولید می شود؟

تولید پارچه کنواس به راحتی انجام می شود آن هم از دوختم محکم نخ ها به یکدیگر . در واقع تولید کنواس همان دوخت و دوز ساده ای است که در همه جا انجام می شود. روش انجام این دوخت به این شکل است که ابتدا تارهای عمودی به در داخل دستگاه بافندگی به صورت عمودی ثابت نگه داشته می شوند سپس تارهای افقی از رو زیر این تارهای عمودی حرکت داده می شود تا در نهایت پارچه ای که مدنظر است تولید شود.

در این نوع پارچه الیافی که مورد استفاده قرار می گیرد بسیار ضخیم می باشند که وزن هر الیاف زیاد و سنگین است. وزن زیاد نخ هایی که در پارچه های کنواس استفاده می شود زیاد است همین وزن زیاد در کنار بافت ساده ای که برای تولید پارچه کنواس مورد استفاده قرار می گیرد باعث شده است پارچه ای مقاوم و منحصر به فرد ایجاد شود.

برای تولید کنواس برای این که مقاومت آن بالاتر رود بیشتر از نخ های دولا که در هم تابانده شده باشند استفاده می شود البته از نخ تک لا که مقاومت بالایی داشته باشد نیز برای تولید این نوع پارچه استفاده می شود.

کیفیت پارچه های کنواس به قدر بالا می باشد که علاوه بر این که در تولید کیسه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد در تولید پارچه برای آثار هنری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

البته باید به این نکته نیز دقت کنیم که فرآیند تولید پارچه کنواس نسبت به کاربردی که از این پارچه ها می شود با هم متفاوت است. تولید کنندگان بر اساس نوع استفاده که از این نوع پارچه ها می شود می توانند پارچه کنواس را نخ، کتان یا کنف تولید کنند که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. البته فرآیند تولید اصلی در تولید پارچه کنفی ثابت است ولی بر اساس نیاز می توان الیافی که مورد استفاده قرار داد را تغییر داد.

امروزه به دلیل فعالیت مخربی که انسانها در محیط زیست داشته اند طبیعت بیش از هر زمانی نیاز به حمایت همه جانبه ی ما برای پاکیزه کردن خود دارد . یکی از مواردی که در چند دهه اخیر خسارات زیادی به طبیعت وارد کرده است استفاده از کیسه های پلاستیکی می باشد. به طور کلی مواد ساخته شده از پلاستیک یکی از مضرترین و آسیب رسان ترین مواد به طبیعت و محیط زیست می باشد. به همین دلیل هم بسیاری از دولت ها سعی بر این دارند تا با جایگزین ماده ای بهتر کاری کنند تا مردم روزانه کمتر از مواد پلاستیکی استفاده کنند. یکی از بهترین جایگزین هایی که پیدا کرده اند کیسه های پارچه ای است که امروزه در بین مردم بسیار شناخته شده است.

این که کیسه پارچه ای چه تاثیری بر محیط زیست می گذارد مسئله ی بسیار مهمی است که امروزه ذهن بسیاری از حامیان محیط زیست و به ویژه حکومت ها را به خود مشغول کرده است. همان طور که قبلا هم بیان کرده ایم کیسه های پلاستیکی توسط باکتری های که در محیط زیست وجود دارند تجزیه نمی شوند و همین غیر قابل تجزیه بودن کیسه ها می تواند تاثیر بسیار بدی بر روی محیط زیست بگذارد.

زباله های پلاستیکی بلای جان طبیعت

طبق آمار جهانی مردم نقاط مختلف دنیا در طی 24 ساعت بیش از 5 میلیون تن آشغال ایجاد می کنند که سهم مردم ایران چیزی در حدود 50 هزار تن می باشد. طبق آماری که پژوهشگران بدست آورده اند چیزی در حدود 32 در صد از این آشغالها را مواد ساخته شده از پلاستیک بوجود می آورند. پس درصد کاملا قابل توجه ای از زباله های تولید یتوسط انسان ها به زباله های پلاستیکی بر می گردد که خود به تنهایی درصد بالایی می باشد.

در چنین موقعی اگر فقط یک کیسه پلاستیکی در در یک هفته آن هر هر خانواده کمتر مصرف کنند از مصرف چیزی در حدود 800 میلیون کیسه پلاستیکی  آن هم در سال جلوگیری می کنیم که به تنهایی عدد بسیار بزرگی می باشد.

یکی از بهترین راه هایی که شما می توانید برای جایگزینی کیسه های پلاستیکی استفاده کنید استفاده از کیسه های پارچه ای می باشد. این کیسه های جایگزین عالی برای حمل بارها و محصولات خریداری شده توسط مشتریان می باشد. علاوه بر این استفاه از این کیسه ها مزیت های دیگری هم دارد که در ادامه به بیان برخی از این مزیت ها می پردازیم.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که تاثیری که استفاده از کیسه های پارچه ای بر طبیعت و زندگی حیوانات دارند بسیار مثبت است . پس برای یک بار هم که شه بجای استفاده از کیسه های پلاستیکی از کیسه های پارچه ای استفاده کنید تا از نزدیک با مزیت های این کیسه ها روبرو شوید.

شما با چاپ کیسه پارچه ای و هدیه دادن آن به دوستان و حتی مشتریان خود در امر حفاظت از محیط زیست در برابر آلودگی های ناشی از پلاستیک گام بزرگی را برداشته اید و همچنین به کمک این کیسه ها عمل برندسازی و تبلیغات خود را به کمک متریان انجام می دهید زیرا به دلیل استقامت این محصولات یک نفر بارهای بار از این کیسه ها برای حمل و نقل بارهای خود استفاده می کند.

شما با چاپ کیسه پارچه ای به مشتریان و اطرافیان خود نشان می دهید که چقدر محیط زیست برای شما با اهمیت است و برای حفظ آن چه تلاشی می کنید. همین امر باعث می شود تا اعتماد افراد به برند و محصولات شما افزایش یابد زیرا در نظر عموم مردم هر کسی که به محیط زیست پیرامون خود اهمیت دهد و برای حفظ آن بکوشد برای پول و وقت مشتریان نیز اهمیت قائل است و سعی دارد تا بهترین محصول با کیفیت بالا را به دست مشتریان خود برساند.

در زیر برخی از محاسن استفاده کیسه های پارچه ای برای محیط زیست را با هم بررسی می کنیم.

نجات درختان با چاپ کیسه پارچه ای

یکی از ویژگی های کیسه های پارچه ای مقاوم بودن این کیسه ها می باشد به همین دلیل هم بارهای بار از این کیسه ها در موارد مختلفی استفاده می شود ولی این کیسه ها عمر مادام العمر ندارند و پس از چند بار استفاده پاره می شوند.

همچنین اگر برای ساخت کیسه ها از کاغذ استفاده کنیم در بیشتر مواقع این کاغذها سرنوشتی مشابه با کیسه های پلاستیکی بدست می آورند و به چرخه بازیافت وارد نمی شوند جدا از این مورد برای ساخت کاغذ باید تعدادی درخت بریده شوند و همین مورد به محیط زیست لطمه وارد می کند. حال چاره چیست؟

چاره ی این که کمتر از کیسه های پلاستیکی و کاغذی استفاده شود این است که از پارچه که به کمک پنبه ساخته شده است برای تولید کیسه ها استفاده شود زیرا پنبه محصول نهایی یا به عبارت دیگر میوه ی گیاه پنبه می باشد و عملا استفاده از آن به گیاه لطمه ای وارد نمی کند. جدا از این موارد کیسه های پارچه بعد از رها شدن در محیط زیست به سرعت تجزیه می شوند و به چرخه ی حیات باز می گردند. و همین موضوع باعث می شود تا درختان بیشتری از خطر قطع شدن جهت درست کردن کاغذ نجات یابند.

جدا از این مورد کیسه های پارچه ای بسیار مقاوم می باشند و عملا می توان از آنها بارهای بار استفاده کرد در برخی مواقع از این کیسه ها می توان تا حدود 500 بار نیز استفاده کرد . که این مورد یعنی استفاده مکرر از این کیسه ها خود به تنهایی باعث می شود تا تولید زباله به دلیل استفاده مکرر از کیسه های پارچه ای بسیار کاهش یابد .

زباله کمتر با استفاده از کیسه های پارچه ای

به طور کلی کیسه های زباله را به عنوان کیسه های یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرد بعد از استفاده توسط خریداران دور انداخته می شود. و به دلیل این که این کیسه ها بسیار سبک وزن می باشند وزن باد به راحتی می تواند آنها را از داخل سطل زباله یا محل انباشت زباله برداشته و در جای دیگری بگذارد.

هنگامی کیسه های پلاستیکی در داخل محیط زیست مانند جنگل و دریا رها شوند برای جانوران آن محیط نیز مشکلات زیادی ایجاد می کنند. مشکل استفاده از این کیسه آن زمانی بیشتر می شود که این کیسه ها در محیط زیست تجزیه نمی شوند و برای تجزیه هر کدام به زمانی در حدود 500 سال نیاز است.

برای برطرف کردن این مشکل بهترین راه حلی که وجود دارد این است که از کیسه های پارچه ای که به سرعت در محیط زیست تجزیه می شوند استفاده کنیم همچنین این کیسه ها به دلیل استحکام بالایی که دارند به جای یک بار استفاده بارهای بار از آنها استفاده می شود. همین مورد عملا باعث می شود زباله هایی که به وسیله ی کیسه های پارچه ای ایجاد می شود بسیار کمتر از سایر کیسه ها باشد. البته این کیسه ها از چاپ پذیری بسیار خوبی برخوردار می باشند که عملا در برند سازی نقش مستقیمی دارد.

تاثیر ساک پارچه‌ای بر محیط زیست تا چه حد جدیست؟

با توجه به افزایش مشغله کاری و فاصله زیاد مراکز خرید از محل زندگی افراد، بسیاری از مردم تمایل دارند تمام نیازهای خود را در یک مرکز خرید تهیه کنند. این باعث می شود حجم زیادی از کیسه های نایلون در دست مشتریان قرار گیرد که هر کدام می تواند برای محیط زیست خطرناک باشد. اگرچه ممکن است فکر کنید که می توانید از این کیسه های نایلون به عنوان کیسه زباله استفاده کنید، اما پس از رها کردن آنها در محیط زیست، مشکلات جدی برای محیط زیست به وجود می آید.

طبق آمارها، حدود 4.5 میلیون تن زباله در سراسر جهان در طول یک شبانه روز تولید می شود، که 50 هزار تن آن مربوط به ایرانیان است. حدود 32 درصد از این زباله های شهری شامل پلاستیک است و متاسفانه بیشتر آنها مربوط به تهرانی ها هستند. در چنین شرایطی، اگر هر خانواده در تهران هر هفته یک کیسه پلاستیکی کمتر استفاده کند، می توان از مصرف بیش از 800 میلیون کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کرد.

اگر از کیسه های پلاستیکی به جای آن از ساک های پارچه ای استفاده کنیم، می توان به طور قابل توجهی از ضایعات پلاستیکی کاسته شود. تاثیر ساک های پارچه ای بر محیط زیست و حیوانات بسیار مثبت است و در حال حاضر با فراگیر شدن آنها، کمتر کسی از این محصولات آگاه نیست. بنابراین، استفاده از ساک های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی می تواند به حفاظت و بهبود محیط زیست کمک کند.

تاثیر ساک پارچه ای بر کاهش آلودگی هوا

در این بخش می‌خواهیم تاثیرات ساک پارچه‌ای بر کاهش آلودگی هوا را مورد بررسی قرار دهیم. طبق تحقیقات انجام شده، کیسه های پلاستیکی و نایلونی بیشترین پتانسیل را برای پدیده گرم شدن جهان دارند. این کیسه ها از مواد پلی اتیلن ساخته شده اند و در محیط زیست تا مدت ها باقی می مانند و گاز های کربن تولید می کنند که موجب آلودگی شدید هوا می شود. در عوض، استفاده از ساک پارچه ای که قابل بازیافت هستند و از مواد خطرناکی تولید نمی شوند، می تواند به کاهش آلودگی هوا کمک کند و باعث داشتن هوای پاک و محیط زیست زیبا شود.

در اکثر کشورها، به دلیل آگاهی مردم از تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست، استفاده از کیسه پارچه ای به جای کیسه های نایلونی فرهنگ سازی شده است. بسیاری از کشورها به منظور تحقق این امر، قانونی وضع کرده اند که به ازای هر کیسه پلاستیکی، مبلغی از مردم دریافت می کنند، در حالی که ساک های پارچه ای را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهند. اگر مردم کشور ما نیز از تاثیر ساک پارچه ای بر محیط زیست، مزایای تبلیغاتی و کاربرد آن برای حمل و جابه جایی انواع کالا ها در سایز ها و وزن های مختلف مطلع باشند، هرگز به سراغ کیسه های پلاستیکی نخواهند رفت. لذا فرهنگ سازی برای استفاده از ساک پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی، برای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست بسیار حائز اهمیت است.

وقتی صحبت از چاپ کیسه پارچه ای می شود، یکی از مهم ترین ملاحظات، میزان فضای چاپ موجود برای طراحی است. این به این دلیل است که اندازه و موقعیت طرحی که بر روی یک کیف قرار داده می شود بر ظاهر کلی و اثربخشی آن کیف به عنوان یک کالای تبلیغاتی یا لوازم جانبی تاثیر زیادی بگذارد.

برای اطمینان از اینکه کیف های پارچه ای شما تاثیر ماندگاری دارند، بسیار مهم است که به دقت در نظر بگیرید که چه مقدار فضای در دسترس برای طراحی های خود دارید. عواملی مانند اندازه کیف، شکل و مواد همگی می توانند در تعیین فضایی که باید با آن کار کنید نقش داشته باشند، و مهم است که این عوامل را هنگام توسعه آثار هنری خود در نظر بگیرید.

در نهایت، دستیابی به نتایج عالی با چاپ کیف پارچه ای به یافتن تعادل مناسب بین خلاقیت و عملی بودن بستگی دارد.

بطور کلی فضای ساک به مفهومی در صنعت چاپ برای تبلیغات و بازاریابی تبدیل شده است آن هم به این معنا که مقدار فضای که بر روی کیسه ها و ساک ها برای چاپ تصاویر و نوشته ها وجود دارد. به عبارت دیگر  این مفهوم به طور معمول به تمامی فضای تبلیغاتی یا چاپی که روی کیسه‌های خرید، کیف‌ها، ساک‌ها و محصولات مشابه آن قرار می‌گیرد اشاره دارد. می توان در این فضا انواع شعارها، لوگوها، تصاویر، پیام‌های تبلیغاتی و هر نوع محتوای تبلیغاتی دیگری نیاز داریم را به چاپ رسانید.

امروزه کیسه های پارچه به یکی از بهترین وسیله های تبلیغاتی برای کمپانی‌ها و برندها تبدیل شده است. زیرا کیسه‌ها و ساک‌ها اغلب در معرض دید عمومی قرار دارند و ممکن است به مدت طولانی توسط مشتریان استفاده شوند. بنابراین، فضای ساک به عنوان یک فرصت تبلیغاتی موثر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از این کیسه ها به ویژه در مناسبت ها و نمایشگاه ها بسیار استفاده می شود.

مزایای استفاده از فضای ساک چاپ شامل موارد زیر می‌شود:

زیبایی و برجستگی برند: طراحی‌های خوب و جذاب روی ساک‌ها می‌توانند برند یک کمپانی را برجسته کرده و شناخته شدگی را افزایش دهند.

تبلیغات غیرمستقیم: مشتریان که ساک‌ها را استفاده می‌کنند، در واقعیت تبلیغات‌زنده‌ای برای برند هستند. هنگام حمل ساک‌ها در مکان‌های عمومی، دیگر افراد نیز با برند آشنا می‌شوند.

بهره‌وری طیف گسترده‌ای: ساک‌های چاپی به عنوان یک وسیله تبلیغاتی گسترده‌ای برای مخاطبین مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توانند به محیط‌های مختلف منتقل شوند.

پیام‌رسانی موثر: از طریق فضای ساک چاپ، می‌توان پیام‌های تبلیغاتی خاصی را به مشتریان انتقال داد و آنها را به اقدام واکنشی ترغیب کرد.

از سوی دیگر، طراحی و مدیریت موثر فضای ساک چاپ نیازمند توجه به جزئیاتی مثل استفاده از طرح‌های جذاب، انتخاب مناسب اندازه و نوع کیسه، و انتخاب رنگ‌ها و مواد مناسب است. همچنین، تأمین میزان کافی از کیسه‌ها و مدیریت توزیع نیز نکات مهمی در استفاده موثر از فضای ساک چاپ هستند.

از بین بگ ها و کیسه های بگ سوزنی مناسب برای تمام اقشار جامعه باشد. این محصول یکی از محصولاتی است که تمام اقشار جامعه از پیر و جوان به راحتی می تواند از آن برای حمل اسباب و وسایل و خریدهایشان استفاده کنید. برای همین است که تفاوتی ندارد مخاطب شما چه قشر از جامعه است. برای همه افراد جامعه می توانید این محصول رو تهیه کنید به عنوان هدیه تبلیغاتی یا پاکت فروشگاهی؛

به طور کلی کیف های دستی پارچه ای به یک اکسسوری محبوب برای مردان و زنان تبدیل شده است. آنها همه کاره، کاربردی و شیک هستند. کیف های پارچه ای را می توان برای مناسبت های مختلف مانند رفتن به ساحل، خرید و یا حتی شرکت در یک مراسم رسمی استفاده کرد. خوبی این است که می‌توانید کیف پارچه‌ای خود را با چاپ‌های مختلف متناسب با سبک خود سفارشی کنید.

چاپ کیف پارچه ای این امکان را برای همه فراهم کرده است که کیفی منحصر به فرد و متناسب با شخصیت خود داشته باشند. بسته به سلیقه خود می توانید طرح ها، آرم ها یا شعارهای سفارشی را به کیف پارچه ای خود اضافه کنید. این باعث شده است که کیف های پارچه ای به خصوص در بین جوانانی که می خواهند از بین مردم متمایز شوند، محبوبیت زیادی پیدا کند.

یکی دیگر از مزیت های کیف های پارچه ای این است که در اندازه ها و شکل های مختلف هستند که آنها را برای همه مناسب می کند. چه کیف های شانه ای، چه کیف های حمل و نقل یا کوله پشتی را ترجیح دهید، همیشه چیزی برای شما در بازار وجود دارد.

از این موارد هم که بگذریم به دلیل این که این کیسه ها دوستدار محیط زیست می باشند و در ساخت آنها از موادی استفاده شده است که به سرعت در محیط زیست تجزیه شده و مانع از انباشت و تولید زباله می شود. به همین دلیل هم حتما باید جایگزین کیسه های پلاستیکی شده و فروشگاه ها حتما باید برای حمل بارهای خریداری شده توسط مشتریان از این کیسه ها استفاده کنند.

در دنیای امروز انتخاب و چاپ کیسه پارچه ای که برای همه افراد جامعه مناسب باشد کاری بسیار سخت شده است. زیرا افراد به طور کلی دارای سلیقه های مختلفی می باشند. ولی می توان برخی موارد که باعث می شود تا افراد ساک و کیسه پارچه ای شما را انتخاب کنند را با هم بررسی کنیم.

1. اندازه و ظرفیت:

در ابتدا باید به محصولات خود نگاه کنید که آیا محصولات شما در این ساک و کیسه به راحتی جا می شود؟ آیا اندازهی این کسیه ها خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نیست . زیرا متناسب بودن سایز کیسه ها در انتخاب آنها بسیار دخالت دارد.

اگر می خواهید که افراد اطرافتان از ساک های شما بطور روزمره استفاده کنند باید ساکی را طراحی کنید که افراد در خرید های روزانه مورد استفاده قرار دهند این ساک ها در اندازه های متوسط و کمی بزرگ طراحی می شوند. 

2. جنس مواد:

یکی از مهمترین مواردی که در انتخاب کیسه پارچه ای بسیار با اهمیت است موادی است که در ساخ و چاپ کیسه پارچه ای مورد اسفده قرار می گیرد . این مواد اگر با کیفیت باشند عملا باعث می شوند تا کیسه شما از استحکام و دوام بیشتری برخوردار شود همین استحکام بالا باعث می شود تا اتخاب اول خیلی از مشتریان باشید . پس حتما در ساخت کیسه های خود از مواد با کیفیت استفاده کنید. 

سعی کنید تا حد ممکن ساخت کیسه های پارچه از مواد طبیعی مانند کتان استفاده کنید. این مواد بسیار با کیفیت و مقاوم می باشند همچنین پس از رها شدن در طبیعت به دلیل طبیعی بودن به سرعت به چرخه ی محیط زیست وارد می شوند و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند. 

3. طراحی و استایل:

سعی کنید قبل از انجام طراحی بازار مشتریان خود را کاملا شناسایی کنید در این حالت شما می توانید متوجه سلیقه ی مشتریان خود شوید و متناسب با آن سلیقه ها طراحی های جذاب و کارآمدی درست کنید.

سعی کنید طراحی های شما متناسب با فصلی باشد که در آن قرار دارید همین مورد به تنهایی توجه خیلی از افراد را به چاپ کیسه پارچه ای که انجام داده اید جلب می کند. 

البته طراحی هایی که با مدلهای هنری آمیخته شده است نیز بسیار جذاب می باشد. 

در زیر به بررسی برخی از مزایای استفاده و چاپ کیسه پارچه ای می پردازیم.

 • مشتریان به کمک این محصولات می توانند محصولات را خیلی راحت تر جابجا کنند. یکی از مزایای استفاده از ساک پارچه ای مقاومت بالای این کیسه ها می باشد به شکلی کخ می توان خریدهای سنگین را بدون نگرانی از پاره شده کیسه به راحتی جاجا کرد. 
 • از این محصولات یک بار استفاده نمی باشد و می توان به دفعات بسیار زیاد در زمان های طولانی از این محصولات استفاده کرد. به دلیل جس الیاف و همچنین مقاومت بالای این کیسه ها می توان به دفعات زیاد از این کیسه ها استفاده کرد. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که میتوان درصورتی که این کیسه ها کثیف می شوند آنها را به راحتی با آب شست و تمیز کرد بدون نگرانی از خراب شدن چاپ روی کیسه پارچه ای. 
 • به دلیل استحکام بالا جزوء بهترین روش ها برای تبلیغات و برندسازی می باشد. زیرا بارها مشتری ها از این محصول استفاده می کنند و همین موضوع باعث می شود تا نام برند در ذهن مشتریان و مخاطبان حک شود. یکی از بهترین وسایلی که امروزه می توان برای تبلیغات ارزان قیمت مورد استفاده قرار داد کیسه های پارچه ای می باشد. شما به کمک کیسه های پارچه ای می توانید از مشتری های خود به صورت کاملا رایگان برای تبلیغات و برندسازی خود و محصولاتتان استفاده کنید. 
 • به کمک چاپ کیسه پارچه ای می توانید به صورت رایگان از مشتریان خود برای انجام تبلیغات به صورت بیلبوردهای متحرک استفاده کنید.
 • این محصولات سازگاری بسیار زیادی با محیط زیست دارند و به سرعت در محیط زیست تجزیه شده و به چرخه ی حیات محیط زیست وارد می شوند. یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از کشورها با آنها روبرو می باشند زباله هایی است که به دلیل استفاده انسانها از پلاستیک به ویژه کیسه های پلاستیکی به وجود می آید می باشد. بهترین راه برای مقابله با آلودگی های ناشی از پلاستیک پیشگیری و استفاده نکردن از انها می باشد. زباله های پلاستیکی تا 500 سال در محیط زیست باقی می مانند و ازبین نمی روند . استفاده و چاپ کیسه پارچه ای بهترین راه برای مقابله با آلودگی های ناشیب از پلاستیک می باشد. 
 • استفاده از این محصولات باعث می شود تا مصرف پلاستیک که به محیط زیست آسیب های فراوانی وارد می کند کاهش یابد.
 • هزینه تمام شده ی و چاپ کیسه پارچه ای بسیار کم می باشد به شکلی که با یک بار هزینه گویی بیش از ده بار برند خود را تبلیغ کرده اید.
 • چاپ پذیری این کیسه ها بسیار بالا می باشد به شکلی که می  توان هر گونه طرحی به همر نوع رنگی را به راحتی برروی آن چاپ کرد
 • از زمان ثبت سفارش به چاپ نهایی و تحویل سفارش به کارفرما زمان زیادی طول نمی کشد. به عبارت دیگر زمان چاپ کیسه های پارچه ای بسیار کم می باشد ولی این که از چه نوع روشی برای چاپ استفاده می شود این زمان متغیر می باشد.

چرا کیسه پارچه ای برای تبلیغات بهترین گزینه است؟

امروزه به دلیل افزایش علم و آگاهی انسان ها و توجه بیش از اندازه به محیط زیست، که حیات تمام موجودات زنده به آن بستگی دارد، انسانها به دنبال راهی می باشند که آلودگی هایی که به واسطه ی فعالیت های مختلف وارد محیط زیست می شود به حداقل میزان ممکنه برسد. یکی از بهترین راه های ممکنه که امروزه بسیاری از دولت ها انجام می دهند استفاده از کیسه های پارچه ای به جای استفاده از کیسه های پلاستیکی در مغازه ها  می باشد. کیسه های پارچه ای محافظ و دوست دار محیط زیست می باشند زیرا در ساخت این کیسه ها از الیاف طبیعی استفاده شده است . این الیاف پس از رها شدن در طبیعت به سرعت به چرخه ی حیاط محیط زیست باز می گردند بدون آن که آسیبی به محیط زیست وارد کنند در حالی که کیسه های پلاستیکی بعد از رها شدن در محیط زیست تا 500 سال زمان میبرد که بطور کامل تجزیه شود و این مورد می تواند آسیب بسیار زیادی به محیط زیست وارد کند.

جدا از این مورد در کیسه های پارچه ای به دلیل استقامت پارچه ای که در ساخت و تولید این کیسه ها مورد استفاده قرار گرفته است باعث شده است تا این کیسه ها استحکام بالایی داشته باشند وبتوان بارهای بار از آنها برای حمل و جابجایی مواد مختلفی استفاده کرد. البته شما می توانید از این موقعیت کمال استفاده کرده و با چاپ برند و تصویر محصولاتتان بر روی کیسه های پارچه ای از مشتریان خود به عنوان بنرهای متحرک تبلیغاتی استفاده کنید بدون آنکه هزینه ای بابت تبلیغات به این افراد بدهید.

امروزه ساک های پارچه ای بسیار کاربردی و مورد نیاز برای انواع فعالیت ها و اشعار مختلف جامعه می باشد. به خرید های روزمره ی خود دقت کنید زمانی که به مغازه ها و یا هایپر مارکت های سطح شهر رجوع می کنید چه تعداد کیسه پلاستیکی استفاده می کنید آیا به نظر شما این تعداد زیاد کیسه پلاستیکی برای زندگی خود شما مشکل و بیماری ایجاد نمی کند؟ برای برطرف کردن این مشکل شما می توانید از جایگزین خوبی مانند کیسه های پارچه ای استفاده کنید تا به این شکل آلودگی هایی که بواسطه ی استفاده از کیسه های پلاستیکی ایجاد می شود را به حداقل برسانیم.  امروزه به ویژه در ایران حامیان محیط زیست زیاد شده اند و این افراد همیشه به جای استفاده از کیسه ی پلاستیکی از کیسه های پارچه ای استفاده می کنند جدا از این افرادی هم که اهمیتی به پاکیزگی محیط زیست ندارند امروزه به دلیل استقامت و راحتی که کیسه های پارچه ای دارند تمایل بیشتری دارند تا از این کیسه ها بجای کیسه ها پلاستیکی استفاده کنند. فرصت طلب باشید و از این فرصت بوجود آمده استفاده کنید تا به این شکل برند خود را در تمام سطح شهر به نمایش درآورید آن هم به صورت رایگان.

چاپ روی کیسه پارچه ای
چاپ روی کیسه پارچه ای

به این نکته دقت کنید که ساک دستی را می توان به مدت طولانی استفاده کرد زیرا این ساک ها از مقاومت بالایی برخوردار می باشند به همین دلیل هم ممکن است ما ها و حتی سالیان طولانی ین کیسه ها دست مشتریان شما باشند و مشتریان برای حمل بارهای خود از آنها استفاده می کنند به همین خاطر است که می گویم به کمک کیسه های پارچه ای می توانید بصورت کاری کنید تا مشتریانتان به صورت کاملا رایگان عمل تبلیغات و برند سازی را برای شما انجام دهند. با ارائه ی ساک دستی پارچه ای آن هم بصورت هدیه می توانید در حفظ محیط زیست کام بزرگی بردارید و هم فرهنگ استفاده از این کیسه ها بجای کیسه های پلاستیکی را ایجاد کنید . پس استفاده از کیسه پارچه ای را جدی بگیرید.

امروزه از کیسه های پارچه ای به دلیل ظاهر بسیار زیبا و کاربر پسند برای تبلیغات تجاری و برند سازی بسیار استفاده می شود.. چاپ برند و محصولات تبلیغاتی بر  روی کیسه‌های پارچه‌ای، به عنوان یک روش موثر برای نمایش برند و جلب توجه مشتریان، امروزه بسیار پر اهمیت شده است. در این قسمت به بررسی انواع روش‌های چاپ روی کیسه‌های پارچه‌ای و نکاتی که در طراحی و انتخاب بهترین روش باید مدنظر قرار گیرند، خواهیم پرداخت.

کیسه های پارچه ای امروزه از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشند آن هم به دلیل این است که این کیسه ها یکی از کارآمدترین نوع ابزارها برای تبلیغات و برند سازی می باشد. به همین دلیل هم باید به طراحی که برروی این کیسه ها انجام می دهیم توجه بسیار زیادی بکنیم تا بتوانیم مشتریان را به سمت خود بکشانیم. انتخاب روش درست و به صرفه باعتث پیشرفت و جلو زدن از رقبا در بازار رقابتی امروزه می باشد. 

در زیر به بررسی برخی از روش هایی که به شما در انتخاب بهترین روش چاپ کیسه پارچه ای کمک می کند مطالبی را بازگو کنیم.

شناخت نیاز مشتری

یکی از مهمترین کارهایی که امروزه برای فروش بیشتر باید توسط هر برندی انجام شود استفاده از نیاز مشتری می باشد به همین دلیل هم امروزه پیدا کردن نیاز مشتری برای عمل تبلیغات و برند سازی کاری بسیار مهم است. شما غبل از هرگونه طراحی باید نیاز مشتری را پیدا کنید تا به کمک این نیاز بتوانید بهترین نوع تبلیغات را انجام دهید و مشتری ها را به سمت خود هدایت کنید. مممکن است به دلیل محصولات هنری که نیاز دارید مشتری شما به دنبال تبلیغات هنری باشد در حالی کخ شما تبلیغاتی مبنی بر فروش محصولات داشته اید و به این شکل این مشتری ها را از دست بدهید پس قبل از هر کاری بازار خود را به خوبی بشناسید.

استفاده از طرح های جداب 

امروزه به خاطر حجم عظیمی از تبلیغات که روزانه با آنها روبرو می باشید باید سعی شود تا در بین این همه تبلیغ خود را بسیار بهتر و بیشتر در معرض دید عموم قرار داد به همین دلیل هم استفاده از طرح های گرافیکی با کیفیت و زیبا به شما جهت جذب بیشتر مخاطب ها کمک می کند. 

استفاده از لگو برند

یکی از نکات بسیار با اهمیت استفاده از لگوی برند در طراحی هایی است که انجام می شود . برخی از برند ها اسرار بر این دارند تا لگوی آنها بزرگ برروی کیسه های پارچه ای چاپ شود در جالی که در برخی مواقع این کار کاملا اشتباه می باشد. حتما قبل از چاپ این اطمینان را بدست آورید که اگوی برند شما در جای مناسب قرار داده شده است تا هم از چشم مخاطب پنهان نباشد و هم مزاحمتی برای سایر تبلیغ های چاپ شده برروی کیسه ایجاد نکند. 

انتخاب مواد با کیفیت برای چاپ

نوع موادی که بر روی کیسه چاپ می‌شود، تأثیر زیادی بر کیفیت نهایی دارد. استفاده از جوهرهای با کیفیت و مواد چاپ متناسب با نوع پارچه کیسه اهمیت دارد.

چاپ انواع کیسه پارچه ای
چاپ انواع کیسه پارچه ای

سیلک‌اکرم: این روش یکی از متداولترین نوع روش ها در صنعت چاپ برروی کیسه های پارچه ای می باشد. در بین افرادی که در صنعت چاپ فعالیت می کنند چاپ سیلک به عنوان یکی از محبوب ترین روش ها برای چاپ شناخته می شود زیرا به کمک این نوع روش می توان هرگونه تصویری را بر روی پارچه با کیفیت بالا به چاپ برسانند. در این روش برای چاپ روی انواع پارچه از چاپ با استفاده از قالب‌های سیلکی استفاده می شود. از ویژگی های استفاده از این روش این است که نتایج با کیفیت و دوام بالا را به ارمغان می آورد.

در این قسمت به بیان برخی از مراحل این نوع چاپ می پردازیم.

مراحل چاپ سیلک بر روی کیسه‌های پارچه‌ای:

انتخاب طراحی و تصویر: نکته اولی که در چاپ سیلک باید رعایت شود نوع تصویری می باشد که باید چاپ شود زیرا این تصویر انعکاس دهنده بسیاری از ویژگی های برند شما می باشد. در چاپ سیلک، انتخاب طراحی یا تصویر مورد نظر است. این تصویر باید به فرمت مناسب برای چاپ سیلک آماده شود.

تهیه مش تصویر: بعد از انتخاب نوع تصویر باید از مش آن تصویر تهیه و ساخته شود. مش تصویر یک صفحه مسی است که الگوی تصویر را را برای چاپ روی آن ایجاد می کنند.باید در تهیه این صفحه بسیار دقت شود به همین دلیل هم برای ساخت صفحه مش از تکنولوژی فتوگرافی استفاده می شود.

تهیه مرکب: در مرحله سوم باید نوع مرکب مورد استفاده را انتخاب کنید. مرکب یک ماده ژله‌ای است که برای چسباندن مش تصویر به کیسه پارچه‌ای استفاده می‌شود. این مرکب باید با دقت بر روی کیسه پارچه‌ای اعمال شود.

چاپ: مرحله بعدی، چاپ و اعمال مش تصویر بر روی کیسه‌های پارچه‌ای است. مرکب به مش تصویر اعمال می‌شود و سپس مش تصویر بر روی کیسه قرار می‌گیرد.

خشک کردن: پس از چاپ، کیسه‌ها باید به مدت زمانی مناسب خشک شوند تا مرکب کاملاً متصل شود و تصویر ثابت شود.

به طور کلی استفاده از روش سیلک برای چاپ تصاویر بر روی کیسه های پارچه ای یک روش بسیار موثر و محبوب می باشد. ویژگی تصاویری که به کمک چاپ سیلک چسبانده شده اند دوام بالا به همراه کیفیت بسیار بالا می باشد. این ویژگی به شرکت های بزرگ و یا کوچک تا بتوانند برند و محصولات خود را به صورت جذاب و ماندگار به مخاطب های خود نمایش دهند. به عنوان یک روش سازگار با محیط زیست، چاپ سیلک بر روی کیسه‌های پارچه‌ای همچنین از نظر محیطی ترجیح داده می‌شود.

 • ترانسفر حرارتی: در این روش برای انجام عمل چاپ از کاغذ استفاده می شود. روش کار در این روش به این صورت است که تصویر مورد نظر بر روی کاغذ و سپس با استفاده از حرارت، بر روی کیسه پارچه‌ای چاپ می‌شود. از ویژگی های مثبت این روش می توان به این مورد اشاره کرد که می توان به کمک این روش چاپ های پیچیده ای که رنگ بندی زیادی دارند را به راحتی انجام داد.
 • چاپ مستقیم: در این روش از غلتک استفاده می شود و می توان تصاویر و طرح‌ها به طور مستقیم بر روی کیسه‌های پارچه‌ای به چاپ رسانید. این روش امکان چاپ با وضوح بالا و جزئیات را برای شما فراهم می کند.

نکات مهم در طراحی و انتخاب بهترین روش چاپ

 • نوع پارچه: نوع پارچه ی مورد استفاده در چاپ بسیار تاثیر دارد . اگر از پارچه های بی کیفیت استفاده شود عملا چاپی هم که بوجود می آید بسیار بی کیفیت خواهد بود. برخی روش ها را فقط میتوان بر روی نوع خاصی از پارچه انجام داد.
 • طرح و رنگ‌بندی: در انتخاب طرح و رنگ‌ برای کیسه پارچه ای حتما به این نکته توجه کنید که حتما باید کیسه پارچه کاملا با طرح، برند و پیامی که مایلید از طریق کیسه پارچه ای انتقال یابد سازگاری داشته باشد. طراحی ساده و شناخته شده معمولاً بر جذب توجه مشتریان تأثیر بیشتری دارد.
 • کیفیت چاپ: کیفیت چاپ تصاویر و طرح‌ها بر روی کیسه بسیار مهم است. لازم است با تأمین کیفیت بالا در چاپ، نتیجه‌ای جذاب و با دوام ایجاد شود.
 • تعداد و حجم سفارش: حجم تعداد کیسه های پارچه ای که سفارش می دهید بر روی نوع چاپی که باید انتخاب شود تاثیر دارد و این مورد خود نیز به تنهایی بر روی هزینه ی نهایی بسیار موثر می باشد.

امروزه کیسه های پارچه ر کیسه پارچه ای در بین سایر کیسه ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند دلیل زیادی هم برای محبوبیت آنها وجود دارد مانند مقاومت، زیبایی و دوام بالایی که دارند. البته این که می توان مقاومت آنها را سفارشی کرد یعنی این که برخی کیسه ها با مقاومت کم و برخی دیگر با مقاومت بالا تولید شوند از جمله مهمترین مواردی می باشد که باعث شده است تا صنایع مختلف در بسیاری از موارد از این کیسه ها استفاده کنند. این کیسه‌ها به دلیل مقاومت، قابلیت استفاده مکرر و تأثیر مخرب بسیار کم در محیط زیست، جایگزین بسیار مناسبی برای کیسه‌های پلاستیکی که امروزه در بسیاری از فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد می باشند.  در این مقاله، به بررسی کاربردهای کیسه پارچه ای در صنایع مختلف خواهیم پرداخت.

کیسه پارچه ای و خصوصیات آن

کیسه های پارچه ای را میتوان از مواد مختلفی تولید کرد از جمله این مواد می توان به  پلی‌استر، نایلون، پنبه و یا جنس‌های ترکیبی اشاره کرد.از مزایای استفاده از این  کیسه‌ها می توان به مواردی مانند مقاومت در برابر سایش، انعطاف پذیری بالا، قدرت باربری خوب و دوام طولانی اشاره کرد. علاوه بر این، کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانند برای استفاده مکرر طراحی شده باشند و در نتیجه، مصرف کمتری داشته باشند.

کاربردهای کیسه پارچه ای

در واقع کیسه‌های پارچه‌ای، نوعی کیسه می باشند که سازگار بسیار زیادی با محیط زیست دارند به همین دلیل هم برای ساخت آنها از از پارچه‌های با کیفیت بالا استفاده می‌شوند. از این کیسه‌ها می توان برای جابجایی و نگهداری انواع خریدهای انجام شده از فروشگاه ها استفاده کرد و به دلیل مقاومت بالایی که دارند از آنها تحت عنوان کیسه‌های چندبار مصرف نیز یاد می‌شد. در ادامه، به برخی از کاربردهای رایج کیسه‌های پارچه‌ای در زندگی روزمره می‌پردازیم.

به طور کلی موارد استفاده از کیسه های پارچه ای بسیار زیاد می باشد . در زیر به بررسی تعدادی از موارد پر استفاده از کیسه های پارچه ای در صنعت می پردازیم .

 • صنعت کشاورزی: کاربرد این کیسه ها بسیار بالا می باشد بشکلی که امروزه در بسیار موارد توانسته است جایگاه کیسه های پلاستیکی را بگیرد و در مواردی مانند بسته‌بندی محصولات کشاورزی مانند بذر، کود و خوراک دام مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل طبیعی بودن مواد مورد استفاده در تولید این کیسه این کیسه‌ها به دلیل مقاومت بالا در برابر خراشیدگی پیدا کرده اند و همچنینی تأثیر کمتر در کیفیت محصولات بوجود می آورند همین موارد به تنهایی باعث  محبوبیت بالایی این کیسه ها در صنعت کشاورزی شده اند.
 • صنعت ساختمانی: همان گونه که قبلا هم بیان کردیم یکی از دلایل محبوبیت این کیسه ها مقاومت بالای این کیسه ها می باشند کیسه‌های پارچه ای در صنعت ساختمانی برای حمل و نقل مواد سنگین مانند شن، ماسه، سیمان و بلوک مورد  استفاده قرار می گیرند. این کیسه‌ها قابلیت باربری بالا و مقاومت در برابر شکستن و پاره شدن را دارند.
 • صنعت غذایی: همان طور که قبلا هم بیان کرده ایم برای تهیه ی کیسه ای پارچه ای از مواد طبیعی استفاده می شود طبیعی بودن مواد مورد استفاده در تولید این کیسه ها موانع از رشد میکروب ها و در نتیجه تازه ماندن مواد غذایی می شود. کیسه‌های پارچه ای در صنعت غذایی بیشتر برای بسته‌بندی موادی مانند آرد، نان، قهوه، شکر و غیره استفاده می‌شوند. این کیسه‌ها به دلیل قابلیت بازیافت و استفاده مجدد، گزینه‌ی بسیار بهتری نسبت به کیسه های پلاستیکی برای بسته‌بندی محصولات غذایی محسوب می‌شوند. همچنین از این کیسه ها دارای مقاومت بالایی می باشند که همین مورد از پاره شدن و ریختن مواد غذایی به بیرون جلوگیری می کند.
 • صنعت حمل و نقل: مقاومت بالا از ویژگی های اصلی این نوع کیسه ها می باد به همین دلیل هم از این کیسه ها می توان در حمل و نقل بارهای سنگین مانند مواد غذایی، مواد شیمیایی و کودها استفاده کرد. این کیسه‌ها قابلیت تحمل وزن بالا و مقاومت در برابر شکستن و ریزش بار را دارند.

به طور کلی مهمترین استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای، برای حمل خرید و خریدهای روزانه است که در فروشگاه ها انجام می شود. به کمک این کیسه ها می توان به راحتی انواع مواد خوراکی و غیرخوراکی را جابجا کرد و یا از آنها نگهداری به عمل آورد. با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای می‌توان از استفاده بیش از حد کیسه‌های پلاستیکی جلوگیری کرده و به حفظ محیط زیست کمک کرد.

یکی از بهترین ویژگی هایی که این کیسه ها دارند این است که می توان این کیسه هوا به دفعات شست و به همین دلیل هم از این نوع کیسه ها را کیسه های چند بار مصرف یاد می شود.

این کیسه ها بسیار با دوام می باشند به همین دلیل هم از این کیسه ها می توان در سفرهای کوتاه مدت نیز بسیار استفاده کرد. شما میی توانید از این کیسه ها برای حمل موادی مانند لوازم شخصی، لوازم بهداشتی و موارد دیگر استفاده کنید به سفر خود ادامه داد. این کیسه‌ها بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در طولانی‌ مدت به عنوان یک همراه وفادار مورد استفاده قرار بگیرند.

به طور خلاصه، کیسه‌های پارچه‌ای به دلایل مختلفی در زندگی روزمره ما انسانها می تواند مورد استفاده قرار گیرد از جمله این دلایل می توان به مواردی مانند دوام، سبکی، چند بار مصرف بودن و کیفیت بالا، در زندگی روزمره اشاره کرد. استفاده از این کیسه‌ها نه تنها از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد ، بلکه به حفظ و نگهداری از  محیط زیست نیز کمک می‌کند. به همین دلیل هم ما امروزه شما را به استفاده روزانه از این کیسه ها به جای کیسه های پلاستیکی تشویق می کنیم.

در دنیای رقابتی امروز برندسازی و تبلیغات برای هر کسب و کار که در حال فعالیت میباشد بسیار لازم می باشد.به دلیل این که تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت می باشد روشهایی که برای برندسازی و تبلیغات نیز مورد استفاده قرار می گیرد نیز بسیار پیشرفت کرده است اما استفاده و اجرای این روش ها هزینه های بسیار بالایی دارد و حتی برخی از این روش ها هم بر محیط زیست تاثیر منفی می گذارد. در حال می توان از کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی و چاپ آن‌ها به عنوان یک راه حل مناسب برای تبلیغات موثر و زیست‌پذیر استفاده کرد.

به طور کلی کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی دارای مزایای بسیار فراوانی هستند. از مزایای این کیسه می توان به استفاده مکرر از این کیسه ها اشاره کرد به همین دلیل هم مشتریان از این کیسه ها برای مدت زمان طولانی استفاده خواهند کرد. در ادامه به برخی از مزایای کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی اشاره خواهیم کرد:

 • تبلیغات موثر: یکی از موثرترین روشهای برندسازی در دنیای حال حاضر استفاده از کیسه های پارچه ای سفارشی است شما می توانید با چاپ لوگو، نام و شعار کسب و کار بر روی کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی، برند خود را به راحتی بدون صرف هزینه ی زیادی به نمایش بگذارید و بازاریابی موثری را انجام دهید. مشتریانی که از کیسه‌های شما استفاده می‌کنند، به دلیل استحکام بالای این کیسه ها و چاپ بسیار خوبی که دارند به دفعات زیادی با برند و لوگوی شما روبرو می شوند و همین مورد اثربخشی تبلیغات شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.
 • ارتباط بیشتر با مشتریان: کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی جزو آن دسته از ابزارهای بسیار مناسبی می باشند که می‌توانند ارتباط بسیار خوب و طولانی مدتی بین کسب و کار و مشتریان ایجاد کند.  با ارائه یک کیسه با کیفیت و زیبا، شما می‌توانید به مشتریان نشان دهید که از آن‌ها اهمیت می‌دهید و به سلامتی خریدهایی که آنجا انجام می دهند توجه کنید.
 • حفاظت از محیط زیست: امروزه هر روز بر تعداد کسانی که حامی محیط زیست می باشند افزوده می شود. در عصری که مسائل محیط‌ زیست به یکی از مسائل بسیار مهم و اصلی جوامع جهانی تبدیل شده است، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای سفارشی به جای کیسه‌های پلاستیکی علاوه بر این که باعث می شود تا کسب و کار شما هر روز نسبت به روز قبل بیشتر شناخته بشود در حفاظت از محیط زیست نیز بسیار دخالت دارد و زیرا زمانی که این کیسه ها در محیط زیست رها می شوند به سرعت تجزیه شده و به چرخه ی حیاط محیط زیست باز می گردند.

در دنیای امروز رقابت بسیار شدید شده است به شکلی که بدون تبلیغات و برند سازی به هیچ عنوان نیم توان در بازار رقابتی که وجود دارد دوام آورد. در این بین  شرکت‌ها و برندها باید از روش‌های خلاقانه و مؤثر برای تبلیغات و برندینگ استفاده کنند. یکی از بهترین روش ها که در این میان می توان استفاده کرد استفاده از کیسه‌های پارچه تبلیغاتی می باشد. صاحبان کسب و کارها می توانند با چاپ لوگو و شعار برند خود بر روی این کیسه ها ، علاوه بر ایجاد ظاهری بسیار جذاب و دوست داشتی برند و محصولات خود را نیز تبلیغ کنند و به این شکل مشتریان خود را افزایش دهند. در این مقاله، به بررسی مزایای چاپ کیسه پارچه تبلیغاتی می‌پردازیم.

ارتباط با مشتریان:

یکی از مواردی که در امر برند سازی بسیار چالش برانگیز می باشد ایجاد ارتباط مستقیم با چاپ کیسه پارچه تبلیغاتی، امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان را فراهم می‌کند. با چاپ لوگو و نام برند بر روی کیسه، مشتریان به‌طور مداوم با نام و شعار شرکت آشنا می‌شوند. همچنین، با توجه به قابلیت استفاده مکرر کیسه‌های پارچه، برند به مدت طولانی در ذهن مشتریان مرور می شود.

در دنیای پویا و پیچیده امروزی تجارت و بازاریابی، ارتباط با مشتریان بی‌شک یکی از عوامل کلیدی موفقیت کسب‌وکارها است. از یک طرف، مشتریان تشکیل‌دهنده مهمی از هر سازمان و شرکت هستند و از طرف دیگر، این ارتباطات مثبت می‌توانند به ارتقاء تعاملات تجاری، افزایش اعتماد مشتریان، و بهبود نمایندگی برند کمک کنند.

همچنین، در دنیایی که رقابت بی‌شرمانه به اوج خود رسیده و مصرف‌کنندگان از گزینه‌های بی‌پایانی برای خرید کالاها و خدمات بهره‌مندند، استراتژی‌های نوآورانه برای جذب و نگه‌داشتن مشتریان به اهمیت بیشتری دست پیدا کرده است. اینجاست که وارد موضوع این مقاله می‌شویم.

در این مقاله، ما به یکی از ابزارهای جذاب و کارآمد در جهت ارتقاء ارتباط با مشتریان خواهیم پرداخت و آن هم کیسه‌های پارچه‌ای است. به نظر ممکن است که کیسه پارچه‌ای به عنوان یک وسیله ساده در ظاهر به نظر برسد، اما از طریق ارتقاء ارتباط با مشتریان از طریق آن، می‌توان به اهداف بازاریابی و مالی خود دست یافت.

ارتباط با مشتریان و اهمیت آن

 1. تعریف ارتباط با مشتریان:
  • در اینجا، ارتباط با مشتریان به عنوان یک مفهوم کلی معرفی می‌شود. این مفهوم به تبادل اطلاعات، تعاملات، و ارتباط مثبت بین یک کسب‌وکار و مشتریان آن اشاره دارد.
 2. اهمیت ارتباط با مشتریان:
  • در اینجا، باید به خواننده توضیح داد که چرا ارتباط با مشتریان بسیار مهم است. این اهمیت شامل موارد زیر می‌شود:
   • افزایش وفاداری مشتریان: ارتباط مثبت با مشتریان می‌تواند باعث افزایش وفاداری آنها به برند شما شود.
   • افزایش فروش و درآمد: افرادی که با کیسه‌های پارچه‌ای شما به عنوان مشتریان ارتباط مثبت دارند، به احتمال زیاد مایه‌ی فروش و درآمد شما خواهند بود.
   • نمایندگی بهتر برند: مشتریان راضی به برند شما به عنوان نماینده‌ای موثر در جامعه معرفی می‌کنند.
   • بهبود تجربه مشتری: ارتباط مثبت با مشتریان می‌تواند تجربه آنها از خرید بهبود یابد.

پایداری و حفاظت از محیط زیست:

یکی از مهمترین مزیت هایی که استفاده از کیسه های پارچه ای می تواند بوجود آورد پایداری و حفاظت از محیط زیست می باشد.برای ساخت این کیسه ها از پارچه هایی با کیفیت بالا و دوام زیاد استفاده می شود که بتوان بارهای بار بدون آسیب دیدن از کیسه ها استفاده کرد. می توان به کمک استفاده از کیسه های پارچه ای مصرف کیسه ها پلاستیکی را بسیار کاهش داد.

تبلیغات گسترده:

یکی از بهترین راه ها برای تبلیغات دراز مدت با ماندگاری بسیار زیاد استفاده از کیسه های پارچه ای می باشد. از این کیسه ها می توان به عنوان وسیله ای برای انتقال نام برند ، اطلاعات برند و محصولات استفاده کرد می توان از این کیسه ها در جاهای مختلفی استفاده کرد از جمله این جاها می توان به خریدهای روزمره، مسافرت، سفرهای تجاری و غیره اشاره کرد. در نتیجه، برند به صورت مداوم در دید مشتریان حضور خواهد داشت و شناخت آن‌ها از برند تقویت می‌شود.

چاپ کیسه پارچه ای یکی از منحصر به فرد ترین روش ها برای تبلیغات و برندسازی می باشد به همین دلیل هم یکی از روشهایی است که بسیاری از فروشگاهها برای تبلیغات و برندسازی خود از آنها استفاده می کنند. از این کیسه ها می توان به عنوان یک هدیهی زیبا نیز استفاده کرد. از ویژگی های پارچه چاپ پذیری بسیار خوب آن می باشد. به همین دلیل هم با چاپ کیسه پارچه ای می توانید هم به حمل بارهای خریداری شده توسط مشتریان کمک کنید و هم تز ویژگی تبلیغات رایگانی که مشتریان برای ما انجام می دهند استفاده کنید.

چاپ روی پارچه، این امکان را برای شما ایجاد می کند که بتوانید طرح‌های منحصر به فرد و لوگوها کی بو کار خودتان را بر روی کیسه‌های پارچه به زیبایی به چاپ برسانید. در این قسمت، به بررسی فرآیند طراحی و تولید کیسه‌های پارچه می‌پردازیم و نکاتی را با هم بررسی می کنیم که به کمک آن بتوانیم تصمیم درستی برای انتخاب خود داشته باشیم.

انتخاب نوع پارچه:

معرفی انواع پارچه‌های مناسب برای چاپ

در صنعت چاپ کیسه های پارچه ای، پارچه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاص خود می باشد. در سفارش چاپ همیشه باید به این که چه نوع پارچه ای برای انجام عمل چاپ انتخاب می کنید دقت کنید زیرا هر پارچه بر اساس موادی که در تولید آن مورد استفاده قرار گرفته است چاپ پذیری خوب یا بدی دارد و همین مورد در هزینهی نهایی سفارش دهنده بسیار تاثیر دارد.

در نظر گرفتن ویژگی‌های فنی و ظاهری پارچه‌ها

حتما در انتخاب نوع پارچه برای انجام چاپ به ویژگی های فنی و ظاهری پارچه دقت کنید زیرا همین ویژگی ها در کیفیت چاپی که بر روی پارچه انجام می شود بسیار تاثیر دارد . می تواند هزینه چاپ را بسیار افزایش دهد.

تحلیل مزایا و معایب هر نوع پارچه

این که بدانید هر پارچه چه مزیت و یا چه عیبی در چاپ دارد در انتخاب نوع پارچه برای تبلیغات و برندسازی بسیار تاثیر دارد. پس قبل از هر گونه انتخابی اطلاعات خود را افزایش دهید.

چاپ صفحه‌ای: در این روش طرح مورد نظر برروی صفحه ای چاپ می شود و سپس با اعمال نیروی فشاری طرح مورد نظر بر روی پارچه چاپ می شود.

چاپ نقشه‌ای: در این روش برای چاپ بر روی پارچه از نقشه های از قبل تعیین شده استفاده می شود. این روش بیشتر بصورت دستی می باشد و نمی توان برای چاپ هایی که در حجم زیاد می باشند تولید و استفاده شوند.

چاپ بر روی برچسب: در استفاده از این روش از قبل برچسب هایی طراحی می شوند سپس با اعمال فشار و حرارت این برچسب ها بر روی کیسه ها چسبانده می شوند.

البته از منظر های دیگه ای هم می توان به چاپ کیسه پارچه ای نگاه کرد .

چاپ سیلک یا اسکرین: از این روش زمانی استفاده می شود که تعداد زیاد کیسه آن هم با یک طرح مشابه مدنظر ما باشد. مزیت استفاده از این طرح در چاپ کیسه آن است که هزینه نهایی تولید شده بسیار پایین است و کیفیت محصول نهایی قابل توجه و بالا می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا الگوی استنسیل را برروی یک صفحه مشبک درست کرده سپس به کمک مرکب طرح مورد نظر را برروی پارچه چاپ می کنیم . این روش یه دلیل سرعت بالا و کیفیت مطلوبی که ارائه می دهد در بسیاری از چاپخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ دیجیتال: از نوع چاپ بیشتر در مواردی استفاده می شود که طرخ مورد چاپ بسیار پیچیده بوده و یا از رنگ های بسیار متفاوتی در آن استفاده می شود. در این نوع چاپ طرح مورد نظر ابتدا توسط برنامه های کامپیوتر طراحی شده سپس آن طرح عمل چاپ برروی کیه انجام می شود. کیفیت بالای تصویر های چاپ شده در این روش بسیار بالا می باشد.

چاپ ترانسفر حرارتی: در این روش از حرارت برای عمل چاپ استفاده می شود این روش مناسب کیسه های با تیراژ کم می باشد و برای سفارش های فردی گزینه ای بسیار مناسب و خوب می باشد . در استفاده از این روش ابتدا طرح مورد نظر را برروی کاغذهای مخصوصی چاپ کرده سپس طرح چاپ شده به کمک حرارت و فشار برروی پارچه چاپ می شود. هزینه انجام این روش به دلیل استفاده از حرارت کمی بیشتر از روش های قبلی می باشد.

چاپ فلوک: در این روش، فیبرهای کوتاه و نرم (فلوک) به کیسه پارچه‌ای چسبانده می‌شوند تا بافتی برجسته و مخملی ایجاد کنند. این روش برای ایجاد بافت‌های خاص بسیار جذاب است.

برای سفارش چاپ کیسه پارچه ای نکات زیادی است که باید رعایت شود. در زیر به بیان تعدادی از نکات که در هنگام سفارش باید به آنها توجه کنید می پردازیم.

انتخاب مناسب پارچه: در هنگام سفارش حتما باید به نوع پارچه و بافتی که دارد بسیار دقت شود زیرا بر روی برخی از پارچه ها امکان چاپ وجود ندارد. به همین دلیل هم حتما باید چاپی که انتخاب می کنیم با نوع و بافت کیسه سازگاری داشته باشد.

طراحی هوشمند: آنچه که مشتریان را در انتخاب کیسه پارچه ای جذب می کند و فقط نوع پارچه های استفاده شده نمی باشد بلکه طرحی که بر روی پارچه ها زده می شود نیز بسیار تاثیر دارد. هرچه در طرحی که بر روی پارچه زده می شود از رنگ های روشن و زیبا استفاده شود شانس انتخاب کیسه و نگهداری آن توسط مشتریان افزایش می یابد.

کیفیت چاپ: حتما در چاپ برروی کیسه های پارچه ای به روش های جدیدی که خلق می شود توجه کنید زیرا بطور کلی استفاده از این روش ها می تواند باعث افزایش کیفیت چاپی که بر روی پارچه انجام می شود بیفزاید. به کیفیت چاپ و استفاده از تکنیک‌های پیشرفته توجه کنید تا طرح‌ها و لوگوهای شما به صورت واضح و با جزئیات مناسب روی کیسه‌ها چاپ شوند.

کیسه پارچه ای دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر کیسه ها می باشد ، اما مواردی وجود دارد که قبل از انتخاب هرگونه کیسه پارچه ای باید به آن توجه کرد. اولین موردی که باید به آن توجه کرد عادت های روزانه مردم می باشد خیلی از مردم هم هنوز عادت به استفاده روزانه از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف را دارند. همچنین، مقداری از مواد اولیه استفاده‌شده در تولید کیسه‌های پارچه‌ای نیز ممکن است آلوده به مواد شیمیایی باشد که می‌تواند بر برخی افراد حساس، مشکلاتی را ایجاد کند.

الف) خرید و سوپرمارکت‌ها: یکی از بهترین نوع استفاده از کیسه های پارچه ای استفاده مربوط به خرید های روزانه مخصوصا خرید های مربوط به سوپر مارکت ها می باشد. شما می توانید با هر بار خرید از سوپر مارکت محله خود از آن سوپرمارکت یک کیسه پلاستیکی بگیرید که خود باعث ایجاد زباله های شیمیایی می شود یا این که شما از کیسه های پلاستیکی استفاده کنید که به دلیل مقاومت بالا و استحکام زیاد باعث می شود تا بهترین گزینه برای حمل خریدهای روزانه باشد.

ب) حمل‌ و نقل: از مزایای بسیار خوب بگ های پارچه ای می توان به مقاومت بالای این کیسه ها و همچنین طبیعی بودن این بگ ها اشاره کرد به همین دلیل هم یکی از بهترین گزینه ها بسته بندی محصولات و مواد غذایی می باشد. مقاومت بالای این کالا باعث می شود تا بتوان بارهای با وزن بالا را به راحتی جابجا کرد و همچنین چون برای ساخت این کالا از مواد طبیعی استفاده می شود یکی از بهترین گزینه ها برای جابجا کردن مواد غذایی و بهداشتی می باشد.

ج) هدایای تبلیغاتی: یکی از استفاده هایی که شرکت ها بگ های پارچه ای می برند استفاده از آنها به عنوان هدایای تبلیغاتی است که در سمینارها و جشنواره ها به مشتریان خود می دهند . این کیسه ها به دلیل زیبا بودن و مقاوم بودن حس مثبت و خوبی به مخاطب خود می دهند به همین دلیل هم این کیسه ها برای تبلیغات و برند سازی بسیار مناسب می باشد.

کیسه‌های پارچه‌ای با ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فرد خود، به یک پوشش پایدار، کارآمد و کم‌هزینه تبدیل شده‌اند. از آنجا که تاثیرات مخرب کیسه‌های پلاستیکی بر محیط زیست رو به افزایش است، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به عنوان جایگزین سبز و پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ترویج استفاده از این کیسه‌ها و افزایش آگاهی عمومی در مورد مزایا و کاربردهای آنها می‌تواند به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی زیست‌محیطی کمک کند.

امروزه کیسه های پارچه ای به یکی از کارآمدترین محصولات دنیا تبدیل شده است آن هم به دلیل ویژگی هیا خاص و منحصر به فردی که نسبت به محصولات مشابه خود دارد از جمله این ویژگی ها پایداری، مقاومت، کم هزینه بودن و کارایی است که این محصول از خوش نشان می دهد.  از آنجا که تاثیرات مخرب کیسه‌های پلاستیکی بر محیط زیست رو به افزایش است، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به عنوان جایگزین سبز و پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ترویج استفاده از این کیسه‌ها و افزایش آگاهی عمومی در مورد مزایا و کاربردهای آنها می‌تواند به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی زیست‌محیطی کمک کند.

کیسه پارچه ای در صنعت مد

امروزه به دلیل رشد جوامع و ترکیب فرهنگ های مختلف با یکدیگر کیسه های پارچه هم توانسته اند جای خود را در صنعت مد و لباس باز کنند. و امروزه از  کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد و لباس به عنوان یکی از عناصر حیاتی محسوب می‌شوند. برای ساخت این کیسه ها در بیشتر مواقع از پارچه هایی استفاده می شود که داری کیفیت بالایی می باشد . در صنعت مد کیسه ها را در طرح ها و سبک های مختلفی تولید می کنند.

می توان از کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد  عنوان بخشی از لباس و لوازم جانبی استفاده کرد زیرا این کیسه ها دارای کیفیت بالا و زیبایی خیره کننده ای می باشند. امروزه طراحان لباس و طراحان مد از این کیسه ها برای افزودن جزئیات به طرح هایی که درست کرده اند استفاده می کنند. تا به این شکل زیبای کار خود را چند برابر کنند. آن‌ها می‌توانند به عنوان کیسه‌های دستی، کیف‌های شانه‌ای، کیسه‌های سفر و یا کیسه‌های پشتی مورد استفاده قرار بگیرند.

کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد بسیار مورد استفاده قرار می گیرند این کیسه ها به واسطه طرح‌های بسیار خاصی که دارند همچنین به دلیل بافت‌های مختلف و مواد اولیه گوناگونی که برای تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرد، در صنعت مد به قطعات اصلی و بسیار زیبایی تبدیل می‌شوند. مواد اولیه که از آنها برای ساخت این کیسه های پارچه ای استفاده می شود شامل پنبه، کتان، مخمل، چرم، نخ و سایر پارچه‌ها می‌شود.

طراحان مد اغلب از کیسه‌های پارچه‌ای برای ایجاد تنوع و جذابیت در ظاهر لباس‌ها استفاده می‌کنند. این کیسه‌ها می‌توانند با الگوها، رنگ‌ها و جزئیات مختلف مانند جیب‌ها، دکمه‌ها، زیپ‌ها و بندها تزئین شوند. همچنین، کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانند برای ایجاد تعادل و هماهنگی با لباس‌ها استفاده شوند.

در کل، کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد نقش مهمی ایفا می کنند از این کیسه در موارد مختلفی مانند زیبا تر کردن لباس و طرح همچنین به عنوان لوازم جانبی لباس استفاده می شود. بیشتر طراحان مد و لباس  از این کیسه‌ها برای ایجاد جزئیات بصری جذاب و افزودن ارزش بستر به طرحی که ایجاد کرده اند استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده کیسه‌ پارچه‌ای در مد

در بالا برای شما از اهمیت کیسه های پارچه ای در صنعت مد مطالبی را بازگو کرده ایم و در این قسمت از مزیت هایی که این کیسه ها به دیگران می رسانند مطالبی را بیان می کنیم .در ادامه، به بررسی چندین مزیت اصلی این نوع کیسه‌ها خواهیم پرداخت:

 1. پایداری محیط زیست: پایداری از محیط زیست به معنای محافظت از محیط زیست می باشد. یکی از مهمترین مزایای کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد ایجاد می کنند همین پایداری و حفاظت از محیط زیست می باشد. دلیل این پایداری هم این است که برای ساخت و تولید این کیسه ها عمومن از مواد تجزیه پذیر و دوستدار محیط زیست استفاده می شود. مزیت این مواد این است که می توان این مواد را بارهای بار بدون آن که به محیط زیست آسیبی وارد شود مورد استفاده قرار داد.
 2. استحکام و دوام: از ویژگی مهم این کیسه ها دوام و استحکام بالایی این کیسه ها می باشد آن هم به این دلیل است که برای ساخت این کیسه ها   عموماً از مواد مانند پارچه نخی یا ترکیب نخ و نایلون استفاده می‌شود که ویژگی‌های مقاومتی برجسته ایجاد می‌کنند. استفاده از این مواد در ساخت کیسه ها باعث می شود تا کیسه‌ها بسیار قوی، مستحکم و پایدار باشند و بتوانند برای مدت طولانی استفاده شوند. استفاده از نخ برای تولید این کیسه ها باعث شده است تا این کیسه ها مقاومت بالایی در برابر کشش از خود نشان دهند و بتوان به راحتی وسایل سنگین را با آنها جابجا کرد.
 3. طراحی و سبک بودن: در بالا به استحکام بالای این کیسه ها اشاره کردیم ولی نکته ای که باید به آن دقت شود این است که این کیسه ها علاوه بر استحکام بالایی که دارند دارای وزن بسیار پایینی می باشند. علاوه بر وزن این کیسه یک ویژگی خاص دیگری دارند که باعث شده است طراحان به چاپ طرح های خود بر روی این کیسه ها روی بیاورند و آن ویژگی این است که می توان هر طرحی که مدنظر طراح باشد را به راحتی به کمک هر رنگی بر روی این کیسه ها به چاپ رساند. این کیسه‌ها قادرند با الگوها، رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی تزئین شوند که باعث می‌شود ظاهر آنها جذاب و جالب باشد و به مصرف‌کنندگان گزینه‌های بیشتری را ارائه دهد.
 4. چند منظوره بودن: بطور کلی از کیسه های پارچه ای در موارد مختلفی استفاده می شود به همین دلیل از این نوع کیسه ها به عنوان کیسه های چند منظوره یاد می شود. از این کیسه ها می توان برای حمل خرید های روزانه، جابجا کردن لوازم شخصی، برای حمل وسایل در سفرهای کوتاه مدت و حتی به عنوان یک قطعه ی زیبا به عنوان ساک دستی مورد استفاده قرار داد.  ویژگی چندمنظوره بودن باعث می‌شود تا بتوان از این کیسه ها در موارد مختلف و شرایط مختلفی استفاده کرد.
 5. تبلیغات و برندسازی: امروزه با پیشرفت روش های تبلیغاتی بسیاری از برند ها از کیسه های پارچه ای برای تبلیغات و برند سازی خود استفاده می کنند. کیسه‌های پارچه‌ای به عنوان ابزاری برای تبلیغات و ساخت برند می‌توانند به کار گرفته شوند. با اضافه کردن نام و لوگوی برند به آن‌ها، این کیسه‌ها به عنوان وسیله‌ای تبلیغاتی مؤثر عمل می‌کنند. زمانی که افراد این کیسه‌ها را استفاده کرده و در مکان‌های عمومی به نمایش می‌گذارند، برند به تماشاگران ظاهر می‌شود و شناخت برند بهبود می‌یابد.
 6. قابل شستشو: ویژگی منحصر به فردی که باعث شده است تا بتوان برای بارهای زیاد از این کیسه ها استفاده کرد قابلیت شست و شوی چندباره ی این کیسه ها می باشد. این خاصیت باعث می شود طول عمر این کیسه ها بیشتر و نگهداری آنها آسانتر شود. به طور کلی انسانها به پاکیزگی بسیار علاقه دارند به همین دلیل هم چیزهای که آلوده می شوند و نمی توان آنها را تمیز کرد را دور می ریزند . پس کیسه های پارچه ای که میتوان آنها تمیزکرد را تا مدتها کنار خود نگه می دارند.

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در صنعت مد، به عنوان یک راهکار پایدارتر و مسئولانه‌تر نسبت به کیسه‌های یکبار مصرف، می‌تواند مزایای بیشتری را برای مصرف‌کنندگان فراهم کند و در عین حال به حفاظت از محیط زیست کمک کند. این نوع کیسه‌ها به مصرف‌کنندگان گزینه‌های بیشتری را ارائه می‌دهند و به محیط زیست تأثیر کمتری وارد می‌کنند.

حمل و نقل مواد غذایی با کیسه‌های پارچه‌ای

حمل و نقل مواد غذایی با کیسه‌های پارچه‌ای، یک روش پایدار و محیط‌زیستی است که در بعضی موارد در حال استفاده است. این روش، با هدف حفظ کیفیت و تازگی محصولات غذایی، کاهش هدررفت غذا و حفاظت از محیط زیست، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این، کیسه‌های پارچه‌ای اغلب از مواد با دوام و مقاوم ساخته می‌شوند و امکان استفاده مکرر را دارند.

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در حمل و نقل مواد غذایی، به خصوص در مقیاس بزرگ، می‌تواند منجر به کاهش اتلاف و ضایعات ناشی از حمل و نقل شود. این کیسه‌ها قادر به حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی هستند و می‌توانند به طور مؤثری از تغییرات دما و شرایط محیطی محافظت کنند. بنابراین، میزان فساد و ضایعات مواد غذایی در طول مسیر حمل و نقل کاهش می‌یابد و می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در منابع غذایی شود.

مزایا و اثرات مثبت کیسه‌های پارچه‌ای در حمل و نقل مواد غذایی

1. حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی

کیسه‌های پارچه‌ای ساخته می‌شوند که از جنس بافته‌ای محکم تشکیل شده‌اند و دارای خاصیت نفوذپذیری کنترل شده هستند. این خاصیت‌ها باعث می‌شود که مواد غذایی در برابر هوا و رطوبت محافظت شوند. به عنوان مثال، اکسیژن و رطوبت بالا می‌توانند منجر به فساد زودهنگام مواد غذایی شوند. استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به کاهش این خطرات کمک می‌کند و باعث حفظ کیفیت و تازگی مواد غذایی، جلوگیری از فساد زودهنگام و افزایش عمر مفید آنها می‌شود.

همیشه استفاده از مواد غذایی تازه نقش بسیار مهمی در رژیم غذایی انسانها داشته است. برای حفظ این تازگی نوع بسته بندی این مواد بسیار اهمیت دارد و برای همین هم استفاده از کیسه های پارچه برای بسته بندی مواد غذایی بسیار توصیه می شود. در این قسمت به بررسی بررسی نکات و روش‌هایی که با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانید مواد غذایی خود را تازه نگه دارید، می‌پردازیم.

کیسه های پارچه ای از جنبه های بسیار زیادی با هم تفاوت دارند به همین دلیل هم انتخاب کیسه ی بادوام و مناسب نگهداری مواد غذایی بسیار مهم است. ولی به طور کلی کیسه های پارچه ای گزینی بسیار بهتری نسبت به کیسه های پلاستیکی که برای تولید آنها از مواد شیمیایی استفاده شده است می باشند. در هنگام تهییه کیسه های پلاستیکی اطمینان حاصل کنید که این کیسه ها متناسب با استانداردهای کیفیت و با مواد عالی و درجه یک تولید شده باشند.

در هنگام بسته بندی مواد غذایی حتما هوای اضافه داخل کیسه را خارج کنید زیرا این هوا باعث فساد سریع مواد غذایی می شود. استفاده از ماشین های خنک کننده یکی از راه هایی است که به کمک آن میتوانید هوای داخلی کیسه ها را خنک و خارج کنید.

نکته دیگری که نگه داری مواد غذایی در داخل کیسه های پارچه ای باید رعایت کنید این است که هر ماده غذایی نیاز به دمای خاصی برای حفظ تازگی خود دارد باید کیسه هایی را انتخاب کنید که توانایی نگه داری این دماها را داشته باشد. بنابراین، مواد غذایی را در کیسه‌های پارچه‌ای قرار داده‌اید، آنها را در یخچال یا فریزر نگه دارید تا دماهای مناسب حفظ شوند.

2. کاهش هدررفت غذا

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در حمل و نقل مواد غذایی می‌تواند به کاهش هدررفت غذا کمک کند، زیرا بسته‌بندی مواد غذایی در این کیسه‌ها منجر به کاهش خطر شکستن و نشت آنها می‌شود. این اقدام همچنین منجر به صرفه‌جویی در مصرف مواد غذایی و کاهش هدررفت آنها می‌شود. کیسه‌های پارچه‌ای قابل استفاده مجدد هستند و می‌توانند به صورت مداوم در حمل و نقل مواد غذایی استفاده شوند، که این امر باعث می‌شود که نیاز به تهیه کیسه‌های جدید به حداقل برسد و هزینه‌های مربوط به آنها نیز کاهش یابد.

3. مسائل بهداشتی حمل و نقل مواد غذایی

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای قابل شستشو و قابل استفاده مجدد می‌تواند به کاهش ریسک آلودگی مواد غذایی به عوامل آلودگی محیطی منجر شود. این کیسه‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند قابلیت شستشو و خاصیت ضد باکتریال هستند که به حفظ بهداشت مواد غذایی کمک می‌کنند و خطر انتشار عفونت و بیماری را کاهش می‌دهند.

4. حفاظت از محیط زیست

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در حمل و نقل مواد غذایی به حفظ محیط زیست کمک می‌کند و در مقابل استفاده مکرر از کیسه‌های پلاستیکی یکبار مصرف، افزایش مصرف پلاستیک و تولید زباله‌های پلاستیکی را به همراه دارد. همچنین، تولید کیسه‌های پارچه‌ای نیاز به مقدار کمتری انرژی و منابع طبیعی دارد و تاثیر مضر بر محیط زیست را به حداقل می‌رساند، که در نتیجه به حفظ منابع طبیعی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کند. ما می‌توانیم کیسه‌های پارچه‌ای را مجدد استفاده کنیم و آن را به عنوان یک هدیه سبز و بی‌ضرر به دوستان خود نیز هدیه دهیم.

5. تبلیغات و آگاهی‌بخشی

امروزه از کیسه های پارچه ای برای موارد بسیار زیادی استفاده می شود یکی از این موارد تبلیغات و آگاهی بخشی مردن از یک محصول و برند می باشد. البته می توان پار را فراتر گذاشت و از کیسه های پارچه ای عنوان یک روش تبلیغاتی و آگاهی‌ بخشی درباره حفظ محیط زیست و پایداری آن استفاده کرد. یکی از کارهای ساده ای که برندها و سازمانها می توانند انجام دهند قرار دادن لوگو و پیام‌های مربوط به حفاظت از محیط زیست بر روی کیسه‌های پارچه‌ای می باشد و افراد را به استفاده از این کیسه ها تشویق کنند. در دنیای شگرف تبلیغات امروزه از این کیسه ها به عنوان یک بیلبورد متحرک در جامعه شناخته می شود و با داشتن طرح های زیبا باعث جذب مردم به خود می‌شوند. ما با اینکار هم برند خود را تبلیغ می‌کنیم و هم به مشتریان خود نشان می‌دهیم که چقدر محیط زیست برای ما اهمیت دارد و افراد راه حفاظت از محیط زیست تشویق می کنیم.

چالش های موجود در حمل و نقل مواد غذایی با کیسه‌های پارچه‌ای

اگر بخواهیم واقع بینانه رفتار کنیم بهتر است که چالش هایی که ممکن است در مواجه با حمل و نقل مواد غذایی با کیسه‌های پارچه‌ای وجود دارد را نیز بررسی کنیم. در ادامه به برخی از این چالش‌ها و راهکارهای مقابله با آنها اشاره خواهم کرد:

حفظ بهداشت و برخورداری از شرایط بهداشتی

حفظ بهداشت و جلوگیری از آلودگی مواد غذایی یکی از چالش‌های اساسی در استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در حمل و نقل مواد غذایی است. برای مقابله با این چالش، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1.یک از بهترین کارهایی که در باب این مورد می توان بیان کرد این است که پس از استفاده از این کیسه ها حتما کیسه‌ها را شستشو دهید تا از رسوبات و آلودگی‌های ناشی از خریدها پاک شوند.

 1. قبل از استفاده، مطمئن شوید که کیسه‌ها کاملا تمیز و خشک باشند. برای تمیز کردن کیسه ها می توانید از مواد شوینده و آب استفاده کنید و برای خشک کردن آنها بهتر است از نور خورشید استفاده شود.
 2. بهتر است از کیسه‌های قابل استفاده مجدد استفاده کنید تا جلوی آلودگی مواد غذایی را بگیرید.
 3. کارخانه‌ها و مراکز تولید کیسه‌های پارچه‌ای باید استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند.

حفظ تازگی مواد غذایی

حفظ تازگی مواد غذایی یکی از چالش‌هایی است که در استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای مطرح می‌شود. برای مقابله با این چالش، می‌توان از روش‌های زیر استفاده نمود:

 1. استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای با نفوذ پذیری کمتر، به منظور کاهش نفوذ اکسیژن و رطوبت به مواد غذایی.
  2. استفاده از بسته‌بندی هواگردان، که از اکسیژن و رطوبت محافظت کرده و به تاخیر افتادن فساد مواد غذایی کمک می‌کند.

مقاومت در برابر آسیب‌ها

مقاومت به عنوان یکی از ویژگی‌های انسانی مهم، نقش اساسی در موفقیت و پیشرفت افراد و جوامع ایفا می‌کند. این توانایی به معنای مقاومت در برابر آسیب‌ها، استرس‌ها و چالش‌های زندگی است. در این مقاله، به بررسی اهمیت مقاومت در برابر آسیب‌ها و راه‌های تقویت این توانایی پرداخته خواهد شد.

بخش اول: مفهوم مقاومت مقاومت به معنای توانایی فرد یا جامعه در مقابله با مشکلات، فشارها و نوعی تنش است. این توانایی شامل مواجهه مثبت با چالش‌ها، ترتیب دادن اولویت‌ها، حل مسائل و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی می‌شود.

بخش دوم: اهمیت مقاومت

 1. مقاومت به فرد اجازه می‌دهد تا در شرایط دشوار و پر از استرس، کنترل روحیه و عملکرد خود را حفظ کند.
 2. مقاومت به افراد کمک می‌کند تا مهارت‌های مدیریت استرس را توسعه دهند و از بروز عوارض سلامتی ناشی از استرس جلوگیری کنند.
 3. این توانایی در بهبود ارتباطات انسانی و تعاملات اجتماعی نیز نقش دارد. افراد مقاوم، در مواجهه با نزاع‌ها و مشکلات، بهترین راهکارها را انتخاب می‌کنند.

برای پیشگیری از آسیب‌های مختلف، کیسه‌های پارچه‌ای را می‌توان به روش‌های زیر تقویت کرد:

 1. استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای با دوام و مقاوم در برابر آسیب‌ها، به منظور جلوگیری از شکستن، سوراخ شدن یا سایش.
 2. انتخاب اندازه و ظرفیت مناسب کیسه بر اساس نوع ماده غذایی و وزن آن، تا کیسه قادر به تحمل و وزن بار باشد و در عین حال ظرفیت کافی برای جایگذاری مواد را داشته باشد.
 3. استفاده از تقسیم‌بندی داخلی مانند جداکننده‌ها یا پد‌های محافظ به منظور جلوگیری از تماس مواد تیز یا سخت با کیسه. این تقسیم‌بندی‌ها می‌توانند فضای داخل کیسه را تقسیم کنند و از مواد تیز یا سخت جلوگیری کنند تا به کیسه آسیب نرسانند.

با این روش‌ها، می‌توان کیسه‌های پارچه‌ای را مقاومت بیشتری در برابر آسیب‌های مختلف بهره‌مند کرد و طول عمر آنها را افزایش داد.

بطور کلی کیسه های پارچه ای را در بیشتر مواقع از موادی مانند پنبه، نایلون، پلی استر و موادی این چنین تهیه می کنند. به خاطر نوع خواصی که این مواد دارند مقاومت کیسه های پارچه ای هم متفاوت می شود.

مقاومت مکانیکی: اگر بخواهیم به صورت عمومی نگاه کنیم موادی که در داخل کیسه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد دارای مقاومت بالایی می باشد. این مقاومت باعث شده است تا این کیسه ها بتوانند نیروی کششی و فشاری زیادی را به راحتی تحمل کنند. بنابراین در مقابل ضربه‌ها، رطوبت، خراشیدگی و سایر آسیب‌ها مقاومت دارند.

انعطاف پذیری: یکی از مهمترین ویژگی هایی که مواد پارچه ای دارند انعطاف پذیری آنها می باشد. این انعطاف پذیری به آن معنا می باشد که پارچه ها در مقابل آسیب هایی که در اثر کشش مانند خراشیدگی ایجاد می شوند مقاومت خوبی داشته باشند و از هم جدا نشوند.

مقاومت در برابر آب و رطوبت: بسیاری از کیسه‌های پارچه‌ای با پوشش‌های مقاوم در برابر آب تولید می‌شوند. این پوشش‌ها معمولاً از موادی مانند PVC یا پلی‌اورتان ساخته می‌شوند که از نفوذ آب جلوگیری می‌کنند.

طراحی محکم: کیسه‌های پارچه‌ای عموماً با دوخت‌های محکم و طراحی مناسبی ساخته می‌شوند که مواد را درون کیسه به خوبی نگه می‌دارند و از پارگی یا پاره شدن پارچه جلوگیری می‌کنند.

پشتیبانی از وزن: بسیاری از کیسه‌های پارچه‌ای به طور طراحی شده‌اند تا وزن محموله را به خوبی پشتیبانی کنند و از تراکم مواد جلوگیری کنند.

محدودیت در حمل و نقل مواد غذایی

روش‌های زیر می‌توانند برای مقابله با این چالش مورد استفاده قرار گیرند:

 1. بهینه‌سازی استفاده از فضای حمل و نقل: با استفاده از روش‌های مناسب بسته‌بندی و تراکم مواد غذایی درون کیسه‌ها، می‌توان از فضای بیشتری در حمل و نقل استفاده کرد.
 2. استفاده از کیسه‌های قابل تغییر حجم: از کیسه‌هایی استفاده کنید که قابلیت تغییر حجم داشته باشند. این کیسه‌ها در زمان استفاده، فضای بیشتری را فراهم می‌کنند و هنگام خالی کردن، حجم آن‌ها را کاهش می‌دهند.
 3. بهره‌برداری از کیسه‌های قابل تاشو: از کیسه‌هایی استفاده کنید که قابلیت تاشو داشته باشند. این نوع کیسه‌ها، در زمان استفاده، از فضای بیشتری استفاده می‌کنند و در زمانی که نیاز به حمل و نقل ندارند، به حجم کوچکتری تاشو می‌شوند.
 4. طراحی بهینه کیسه‌ها: کیسه‌هایی با طراحی مناسب و قابلیت استفاده مجدد را انتخاب کنید. این کیسه‌ها می‌توانند در طول مدت زمان طولانی‌تری مورد استفاده قرار بگیرند و نیاز به تولید کیسه‌های یکبار مصرف را کاهش دهند.

نگهداری و نظافت کیسه‌ها در حمل و نقل مواد غذایی

یکی از مهمترین پایه های نگهداری مواد غذایی حمل و نقل ایمن این مواد می باشد. زیرا اگر حمل و نقل مواد غذایی پاکیزه و ایمن نباشد می تواند منجر به فساد و خراب شدن مواد غذایی شود. امروزه میلیون ها تن مواد غذایی که شامل مواد کشاورزی و تولید کنندگان می شود از نقاط مختلف دنیا به نقاطی که مصرف کنندگان قرار دارند ارسال می شود. به همین دلیل هم باید به حمل و نقل این مواد بسیار دقت شود زیرا با سلامتی جامعه به طور مستقیم ارتباط دارد.

در این میان استفاده از کیسه های حمل و نقل به عنوان یکی از حیاتی ترین ابزارهای ممکنه مورد استفاده قرار می گیرد. کیسه های حمل و نقل از اندازه و جنس های مختلفی تشکیل شده است که همین تنوع در اندازه باعث شده است تا کیسه های پارچه ای به عنوان کارآمدترین نوع ابزارها برای حمل بار به حساب بیایند. به طور کلی موادی که می توان به کمک این کیسه ها حمل کرد تشکیل شده از مواد تازه، اجزای منجمد، محصولات خشک، مایعات و حتی محصولات شیمیایی باشد.

ولی این که از چه نوع کیسه ای برای حمل مواد غذایی استفاده می شود از اندازه و یا نوع کیسه با اهمیت تر می باشد. نوع کیسه در کیفیت نهایی محصولی که با آن حمل می شود بسیار تاثیر دارد به شکلی که برخی از کیسه های پلاستیکی می تواند باعث شود تا مواد خوراکی مانند انواع گوشت به بیماری و میکروب آلوده شوند. اگر کیسه ی نگه داری مواد غذایی آلوده و یا خراب باشد می تواند به سرعت باعث خرابی و از بین رفتن مواد غذایی شود. به همین دلیل هم باید به کیسه ای که برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می دهیم توجه کنیم

در این قسمت، ما به بررسی اهمیت نگهداری و نظافت کیسه‌ها در حمل و نقل مواد غذایی می‌پردازیم. ما راهکارهایی را برای نگهداری صحیح کیسه‌ها و شیوه‌های بهینه تمیزکاری آنها ارائه می‌دهیم و به مطالعات موردی از مشکلات مرتبط با کیسه‌ها در صنعت حمل و نقل مواد غذایی می‌پردازیم. هدف ما افزایش ایمنی و کیفیت مواد غذایی در طی مراحل حمل و نقل است تا جامعه جهانی از غذایی سالم و با کیفیت بهره‌مند شود

برای حفظ و نظافت منظم کیسه‌های پارچه‌ای، نیازمند وقت و توجه هستید. برای مقابله با این مسئله، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید:

 1. رعایت دستورالعمل‌های شستشوی کیسه‌ها از جمله استفاده از آب سرد یا گرم و محلول شوینده ملایم.
  2. قبل از استفاده مجدد، کیسه‌ها را به‌طور کامل خشک کنید تا جلوی ایجاد زنگ زدگی یا بوی نامطبوع ناشی از رطوبت باقیمانده را بگیرید.

امروزه برای موفقیت در کسب کار نمی توان از کارهایی مانند تبلیغات چشم پوشی کرد به همین دلیل هم امروزه تبلیغات جزء جدایی ناپذیر هر کسب و کاری برای موفقیت می باشد. امروزه با پیشرفت هایی که در تکنولوژی و فناوری های مختلف ایجاد شده است و همچنین افزایش اطلاعات مرد از مسائل مربوط به محیط زیست، تبلیغات هوشمندانه به یکی از مهمترین مسائل برای صاحبان کسب و کارها تبدیل شده است. به همین دلیل هم امروزه بسیاری از کسب و کارها به دنبال کیسه های پارچه ای می گردند تا بتوانند کاملا هوشمند و خلاق تبلیغات مربوط به برند و کسب و کار خود را انجام دهند.

کیسه‌های پارچه‌ای راهی نو برای تبلیغات هوشمندانه:

کیسه های پارچه ای به دلیل نوع ساختاری که دارند دوستدار محیط زیست می باشند و عملا آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند به همین دلیل هم امروزه استفاده کنندگان این نوع کیسه بسیار زیاد شده اند. در زیر به بررسی برخی از ویژگی های این نوع کیسه می پردازیم.

پایداری از محیط زیست

مهمترین مزیت استفاده از کیسه های پارچه ای همین مورد یعنی پایداری از محیط زیست می باشد این کیسه ها تنها از مصرف کیسه های پلاستیکی جلوگیری نمی کنند بلکه این کیسه ها به عنوان نمادی برای تعهد به محیط زیست شناخته می شوند. با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای قابل بازیافت، کسب‌وکارها می‌توانند پیام‌های مثبت محیط‌زیستی را انتقال دهند.

علاوه بر این استفاده از این نوع کیسه ها باعث می شود تا میزان زباله های موجود در طبیعت بسیار کاهش یابد آن هم به این دلیل است که این نوع کیسه ها به سرعت در طبیعت تجزیه می شوند و به چرخه محیط زیست وارد می شوند در حالی که کیسه های پلاستیکی در برخی مواقع تا بیش از 500 سال در دل طبیعت باقی می مانند و تجزیه نمی شوند.

به نمایش گذاشتن نام تجاری شما:

تبلیغات به کمک کیسه های پارچه ای جزو آن دسته از تبلیغات است به عنوان تبلیغات دیداری محصوب می شود. این گونه تبلیغات تاثیر گذارترین نوع تبلیغات در امر برند سازی می باشد. شما با چاپ نام تجاری خود برروی این کیسه ها باعث می شوید تا مشتریان و استفاده کنندگان از کیسه های شما تبلیغات رایگانی برای شما انجام دهند به همین دلی ما استفاده از کیسه های پارچه ای را به تمام کسب و کاها نوصیه می کنیم. 

آگاهی از برند خود را افزایش دهید

با طراحی یک ساک دستی محکم ، زیبا و با دوام می توانید آگاهی ویژه ای از برند خود به مخاطبان خود دهید. یکی از موثرترین روش ها برای نمایش نام تجاری بر روی کیسه ها چاپ نام و لگو برند در سایز بزرگ می باشد. این امر باعث می شود تا مخاطبان برند شما روزانه به صدها یا حتی هزاران نفر نمایش داده شود . نکته ای که در این بین باید به آن توجه کنید این است که شما در ابتدا هزینه تولید و چاپ کیسه پارچه ای را پرداخت می کنید بعد از آن مشتریان عمل برندسازی و تبلیغات را برای شما بصورت رایگان انجام می دهند. 

ثبت در خاطره ها

تمام کسب و کارها به از این نکته اطلاع دارند که دیده شدن بیشترین تاثیر را برروی کسب مشتریان جدید دارد. نکته ای که در استفاده از کیسه های پارچه ای باید به آن دقت کنید این است که تا زمانی که کیسه شما قابل استفاده باشد برند شما هم توسط مشتریان شما تبلیغ می شود. به همین دلیل هم در انتخاب پارچه ای که برای چاپ انتخاب می کنید دقت کنید تا پارچه ای با دوام و محکم باشد. کیسه های تبلیغاتی فقط به عنوان یک یادگاری نیستند؛ می توان از آنها به عنوان ابزارهای تبلیغاتی بسیار قوی و موثر یاد کرد.

یکی از پرمصرف ترین نوع تکنیک هایی که امروزه برای چاپ برروی انواع کیسه های پارچه ای استفاده می شود چاپ سیلک می باشد. این فرآیند چاپ با کیفیت بالا، مقاومت در برابر سایش، و قابلیت چاپ روی متنوع‌ترین انواع پارچه‌ها از جمله کتان، پنبه و نایلون را فراهم می‌کند. در این قسمت، به بررسی فرآیند چاپ سیلک در کیسه‌های پارچه‌ای و کاربردهای آن می‌پردازیم.

مراحل فرآیند چاپ سیلک:

 •  طراحی: در ابتدا، طراحی مورد نظر بر روی کاغذ یا نرم‌افزار طراحی شده و سپس بر روی صفحات چاپ سیلک منتقل می‌شود.
 • ب. تهیه شابلون: برای هر رنگ مورد استفاده در چاپ، یک شابلون تهیه می‌شود. شابلون‌ها معمولاً از پارچه نئوپرن ساخته می‌شوند.
 • ج. پخش رنگ: رنگ چاپ (معمولاً مواد رنگبری بر پایه آب) بر روی شابلون پخش می‌شود و با استفاده از توزیع یکنواخت، روی کیسه پارچه‌ای منتقل می‌شود.
 • د. خشک کردن: پس از چاپ، کیسه‌های پارچه‌ای باید خشک شوند تا رنگ بماند و ثابت شود.
 • ه. اتمام: پس از خشک شدن، کیسه‌های چاپ سیلک ممکن است نیاز به مراحل اتمام داشته باشند مثل برش، دوخت، و اضافه کردن دسته‌ها و زیورآلات.

مزایای چاپ سیلک در کیسه‌های پارچه‌ای:

 • کیفیت بالا: چاپ سیلک به دلیل انتقال مستقیم رنگ به پارچه، کیفیت بسیار بالایی دارد و جزء روش‌های چاپ با دقت به شمار می‌آید.
 • مقاومت در برابر سایش: رنگ‌های چاپ سیلک به خوبی به پارچه متصل می‌شوند و مقاومت در برابر سایش و شستشو را دارا هستند.
 • چاپ روی انواع پارچه: چاپ سیلک بر روی انواع مختلف پارچه‌ها امکان‌پذیر است.
 • طراحی چند رنگ: این روش به سادگی امکان چاپ با چندین رنگ را فراهم می‌کند

مقاومت کیسه‌های پارچه‌ای با چاپ سیلک: بهترین گزینه برای محیط زیست و تبلیغات شما

چاپ کیسه‌ پارچه‌ ای با چاپ سیلک یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین راه‌ها برای تبلیغات و انتقال پیام‌های شما به مخاطبان هستند. اما یکی از نکات مهم در استفاده از این کیسه‌ها، مقاومت و دوام آنهاست.

عناصر کلیدی مقاومت کیسه‌های پارچه‌ای:

 1. جنس با کیفیت عالی: کیسه‌های پارچه‌ای با چاپ سیلک از جنس‌های با کیفیت و محکم ساخته می‌شوند که باعث مقاومت بیشتر در برابر فشار و استفاده مکرر می‌شود. این جنس‌ها عمدتاً از پارچه‌های نایلونی یا پلی‌استر بافته می‌شوند.
 2. دوخت قوی و مرتب: دوخت کیسه‌ها با استفاده از روش‌های پیشرفته و دوام بالا صورت می‌گیرد. این دوخت‌ها به دیکته متانت کیسه و مقاومت در مقابل پارگی و پاره شدن کمک می‌کنند.
 3. مقاومت در برابر آب و گرد و غبار: کیسه‌های پارچه‌ای با پوشش‌های مقاوم در برابر آب و گرد و غبار تا حد زیادی از عوامل خارجی محافظت می‌شوند، بنابراین در محیط‌های مختلف کاربرد دارند.
 4. چاپ سیلک با کیفیت: چاپ سیلک با دقت بالا و استفاده از رنگ‌ها و مواد با کیفیت، باعث می‌شود تا تصاویر و پیام‌های شما بر روی کیسه‌ها به مدت طولانی خوانا و جذاب باقی بمانند.

کیسه‌های پارچه ای با چاپ دلخواه یکی از مواردی هستند که در صنعت چاپ و تولید قابل توجهی دارند. این کیسه‌ها، همچون یک پازل پیچیده، از مراحل مختلفی عبور می‌کنند تا به شکل نهایی خود برسند. در ادامه، مراحل تولید کیسه‌های پارچه ای چاپ شده را به تفصیل بررسی خواهیم کرد:

1. انتخاب مواد اولیه:

پارچه: اولین مرحله در تولید و ساخت کیسه های پارچه ای انتخاب پارچه می باشد. در تولید کیسه های پارچه ای بیشتر از پارچه های نرم و با کیفیت استفاده می شود و سعی می شود از پارچه هایی استفاده شود که مقاومت کشسانی خوبی نیز برخوردار باشند. بیشتر از این نوع پارچه ها در تولید کیسه های پارچه ای استفاده می شود. در تهیه ی این نوع پارچه ها بیشتر از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.

جوهر چاپ: ماده دومی که در چاپ کیسه پارچه ای بسیار با اهمیت می باشد جوهر چاپ است . این نوع جوهر باید از کیفیت خوب و مقاومت بالایی در برابر آب و گرما از خود نشان دهد. این جوهرها باید بر روی پارچه جذب شده و مقاوم در برابر شستشو باشند.

2. طراحی گرافیکی:

آنچه که باید بر روی کیسه های پارچه ای به چاپ برسد را به کمک طراحی های گرافیکی تولید می کنند. این طراحی‌ها شامل لوگو، شعار، تصاویر، و دیگر عناصر تبلیغاتی مورد نیاز شما هستند. نکته ای که در این طراحی ها باید رعایت شود این است که این طراحی‌ها باید با دقت و با توجه به نیازهای مشتریان انجام شود و رنگ ها و تصاویری که مشتریان را به سمت خود میکشاند استفاده شود. امروزه به همین دلیل چاپ کیسه پارچه ای را یک کار هنری می دانند.

3. چاپ روی پارچه:

پس از مرحله ی انتخاب طراحی و انتخاب پارچه نوبت به مرحله چاپ طراحی انجام شده برروی پارچه ای که انتخاب شده است می رسد. این مرحله شامل انتقال طرح گرافیکی از کامپیوتر به پارچه با استفاده از فناوری‌های چاپ مختلف می‌شود. روش‌های معمول شامل چاپ حرارتی، سیلک اسکرین، و انتقال حرارتی هستند. چاپ کیسه پارچه ای به این روش ها انجام می شود.

4. برش و دوخت:

پس از چاپ، پارچه‌ها به شکل‌های مورد نظر برش داده می‌شوند. سپس قسمت‌های مختلف کیسه، مانند بدنه و دسته‌ها، دوخته می‌شوند. این مرحله شامل دوخت خیاطان با توجه به طرح‌ها و ابعاد کیسه‌ها است.

در زیر به بررسی مراحل برش می پردازیم:

 1. انتخاب پارچه: در در بازار چرخی بزنید با پارچه های مختلفی برای چاپ کیسه پارچه ای روبرو خواهید شد . هر کدام از این پارچه های دارای مقاومت و استحکام خاص خود می باشد. این نکته را باید همیشه به یاد داشته باشید که نوع پارچه ای که انتخاب می کنید همیشه باید هدف و کاری که انجام می دهید سازگاری داشته باشد. برای مثال از پارچه های نازک نمی توانید برای حمل بارهای سنگین استفاده کنید زیرا در برابر فشار از خود مقاومت کمتری نشان می دهند و عملا پارچه ها پاره می شوند.
 1. الگوسازی: در ابتدای فرآیند برش الگوهایی که مدنظر می باشد را برروی پارچه هایی که باید بریده شوند قرار می دهیم. برای انجام فرآیند برش می توان این برش ها را بصورت دستی و یا به کمک ابزارهای تمام اتوماتیکی که در کارگاه های برش وجود دارند انجام داد.
 2. دوخت و اتصال: در این مرحله از برش پارچه قطعاتی که کمک الگوها برش داده شده اند به یکدیگر متصل می شوند تا کیسه نهایی تهیه شود. در این مرحله لبه های پارچه های برش خورده به کمک فرآیند پرس کردن و یا دوختن به کمک دست و اتوماتیک به یکدیگر متصل می شوند.

به عنوان یک فرآیند تولید، برش پارچه برای ساخت کیسه پارچه‌ای نیازمند دقت و تخصص است. مواد و ابزارهای مختلفی برای هر مرحله استفاده می‌شوند، و نحوه انجام هر مرحله ممکن است بسته به نوع پارچه، الگوها و تکنولوژی مورد استفاده متفاوت باشد.

5. تکمیل و پایان‌دهی:

پس از دوخت کیسه‌ها، ممکن است مراحل تکمیلی مانند اضافه کردن زیپ، جیب‌های داخلی، دستگیره‌ها یا بندهای قابل تنظیم انجام شود. همچنین، کیسه‌ها ممکن است شسته و آماده برای بسته‌بندی شوند.

6. بسته‌بندی و توزیع:

کیسه‌های پارچه‌ای پس از تولید بسته‌بندی می‌شوند. این بسته‌بندی ممکن است شامل جعبه‌های کاغذی، کیسه‌های پلاستیکی یا بسته‌بندی‌های خاص باشد.

در دنیای امروزی پر از رقابت، کسب و کارها نیاز دارند تا راه‌های خلاقانه‌تری برای تبلیغ و توسعه فرصت‌هایشان پیدا کنند. یکی از روش‌های موثر و متفاوت در این زمینه، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای با چاپ شخصی‌سازی شده است. در این مقاله به بررسی راه‌های تبلیغاتی با چاپ کیسه پارچه‌ای به منظور توسعه کسب و کار خود می‌پردازیم.

 1. ارتقاء شناخت برند: یکی از اهداف اصلی تبلیغات با کمک چاپ کیسه‌ پارچه‌ای، ارتقاء شناخت برند است. با چاپ لوگو و اسلوگان بر روی کیسه‌ها، مشتریان شما برند شما را به راحتی تشخیص می‌دهند و با آن ارتباط مستقیم برقرار می‌کنند.
 2. افزایش وفاداری مشتریان: اهمیت ایجاد تجربه مشتری مثبت نمی‌تواند اغماض شود. کیسه‌های پارچه‌ای با کیفیت و زیبا مشتریان را جذب می‌کنند و آن‌ها را به وفاداری به برند شما ترغیب می‌کنند.
 3. تبلیغات محیطی و پایدار: استفاده و چاپ کیسه‌ پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی، به ترویج مسائل محیطی و پایداری کمک می‌کند. این کار مشتریان حس خوبی را نسبت به برند شما داده و برای کسب و کار شما نقش تبلیغی مهمی دارد.
 4. استفاده در رویدادها و جشن‌ها: کیسه‌های پارچه‌ای با چاپ برند شما می‌توانند به عنوان هدیه‌های تبلیغاتی در رویدادها و جشن‌ها به مشتریان اهدا شوند. این کار به تبلیغ شما در محیط‌های مختلف کمک می‌کند. به همین دلیل هم چاپ کیسه پارچه ای بسیار با اهمیت است.

ساک های پارچه ای تبلیغاتی یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات هستند. یکی از دلایل محبوبیت این هدایای تبلیغاتی این است که مقاوم هستند و می توان بارها آنها را استفاده کرد. همچنین تنوع بسیار بالایی دارند و به همین دلیل برای هر سلیقه ای مناسب اند. در ادامه باید گفت که این کیسه ها می توانند برای مدت ها برای شرکت یا کسب و کار شما تبلیغات انجام دهند. 

مزایای استفاده از ساک دستی های پارچه ای تبلیغاتی

قطعا دلیلی برای این همه محبوبیت کیسه های پارچه ای وجود دارد. در ادامه به این دلایل می پردازیم.

راه های زیاد برای تبلیغات است ولی این روش تبلیغاتی می تواند بسیار موثر باشد. به طور مثال شما می توانید تنها با یک بار هزینه، برای مدتی طولانی کسب و کار خود را تبلیغ کنید و از این روش مشتریان زیادی به دست بیاورید اگر محصولی دارید می توانید آنها را در کیسه های پارچه ای خود گذاشته و به مشتریان عرضه کنید. همچنین شما می توانید اسپانسر فروشگاه های دیگر شده و آنها محصولات خود را با کیسه های شما به مشتریان تحویل دهند.

 • پایداری و برندینگ: کیسه‌های پارچه‌ای چاپی از مواد با کیفیت ساخته می‌شوند و معمولاً پایدارتر و مقاوم‌تر از کیسه‌های پلاستیکی یکبار مصرف هستند. این پایداری و مقاومت می‌تواند به برند شما ارزش افزوده دهد و از دید مشتریان به شما تبلیغ کند.
 • قابلیت چاپ با کیفیت: کیسه‌های پارچه‌ای به راحتی قابل چاپ با طراحی‌های متنوع و با کیفیت هستند. این به شما اجازه می‌دهد تا برند خود را با تصاویر و لوگوهای شناخته‌شده به مخاطبانتان معرفی کنید.
 • پرتال‌های تبلیغات دیجیتال: می‌توانید کیسه‌های پارچه‌ای چاپی را در پرتال‌ها و وب‌سایت‌های تبلیغات دیجیتال به عنوان یک محصول تبلیغاتی معرفی کنید. این پورتال‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا به مخاطبان خود در اینترنت دسترسی پیدا کنید.
 • تعامل با مخاطبین: کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانند به عنوان یک وسیله تعامل با مخاطبان مورد استفاده قرار گیرند. می‌توانید در آنها QR کد‌ها یا لینک‌های به سایت یا صفحات اجتماعی خود اضافه کنید تا مخاطبان بیشتری به فعالیت‌های شما در فضای دیجیتال دسترسی پیدا کنند.
 • ارزانترین راه تبلیغات دیجیتال: به مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغات دیجیتال دیگر، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای چاپی به عنوان یک وسیله تبلیغاتی مقرون به صرفه‌تر و ارزان‌تر ممکن است.
 • مقاومت بالا: این کیسه ها از موادی با کیفیت ساخته می شوند و به همین دلیل مقاومت بالایی دارند. یکی از مزایای این کیسه ها این است که برخلاف کیسه ا یپلاتسیک و نایلون ها یخرید، یک بار مصرف نیستند و می توان بارها از آنها استفاده کرد. پس شما با یک بار هزینه کردن می توانید تا مدتها کسب و کار خود را روی این کیسه ها تبلیغ کنید. 

  همچنین اگر از چاپی با کیفیت استفاده کنید می توانید مطمئن باشید که لوگوی شما از روی این کیسه ها پاک نخواهد شد. یکی از شرکت هایی که چاپ با کیفیت و با متریال مناسب را به مشتریان خود ارائه می دهد، چاپ سیلک جاوید است که می تواند کیفیت بالاو قیمت مناسب را تضمین کند. پس می توانید از طریق وبسایت این شرکت به راحتی و با چند کلیک ساده سفارش خود را ثبت کنید.

 • دوست دار محیط زیست: یکی دیگر از مزایای کیسه های پارچه ای تبلیغاتی این است که به محیط زیست آسیب وارد نمی کنند. کیسه های پلاستیکی از راه های زیادی می توانند به محیط زیست آسیب بزنند. این راه ها عبارت هستند از:

  1. تولید میکروپلاستیک
  2. آسیب به زندگی آبزیان
  3. نیاز به میلیون ها سال برای تجزیه شدن

  در مقابل کیسه پارچه ای این تهدیدات را نسبت به طبیعت ندارد و می توان از آن با خیال راحت استفاده کرد. بنابر این بسیاری از افراد ترجیح می دهند از کیسه های پارچه ای به عنوان جایگزینی برای کیسه های پلاستیکی استفاده کنند.

 • قابلیت شست و شو: یکی از قابلیت هایی که استفاده از کیسه پارچه ای را ایده آل می کند، قابلیت شسته شدن است. شما می توانید در صورت نیاز کیسه های پارچه ای تبلیغاتی را شسته و خشک کنید و دوباره از آن استفاده کنید. این موضوع باعث شده که این روش تبدیل به روشی موثر برای تبلیغات شود چون می توان بدون نگرانی از کثیف شدن، بارها از این کیسه ها استفاده کرد.

صنعت چاپ کیسه پارچه‌ای و چالش‌های آن

صنعت چاپ کیسه پارچه‌ای به عنوان یکی از قطب‌های مهم و پرطرفدار در سطح جهان، در گذر زمان به یکی از پایه‌های حیاتی اقتصادی تبدیل شده است. این صنعت، علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار، به ارتقاء اقتصاد کشورها نیز کمک می‌کند. علاوه بر این، نقش چشمگیری در تبلیغات و ترویج محصولات داشته و به توسعه کسب‌وکارها و تجارت جهانی کمک می‌کند. با این حال، مشکلات و چالش‌هایی نیز در این صنعت وجود دارد که می‌توانند به عملکرد و سودآوری آن تأثیر منفی بگذارند. از جمله این مشکلات می‌توان به رقابت فراوان در بازار، افزایش هزینه‌های تولید، نگهداری از استانداردهای زیست‌محیطی و افزایش افتراق قیمت اشاره کرد. همچنین، تغییرات در تکنولوژی چاپ و نیاز به به‌روزرسانی ماشین‌آلات نیز چالش‌هایی جدید ایجاد کرده است.

برای موفقیت در صنعت چاپ کیسه پارچه ای ، تولیدکنندگان و کسب‌وکارها باید به دنبال راهکارهای نوآورانه برای مقابله با این چالش‌ها باشند. این شامل بهبود فرآیندهای تولید، کاهش هدر رفت منابع، ایجاد محصولات با کیفیت بالا و استفاده از فناوری‌های پیشرفته می‌شود. همچنین، رعایت استانداردهای زیست‌محیطی و ایجاد رویکردهای پایدار در تولید و مدیریت مواد از دیگر اقداماتی است که می‌تواند به بهبود عملکرد این صنعت کمک کند.

صنعت چاپ کیسه پارچه‌ای مانند هر صنعت دیگری ممکن است با چالش‌ها و مشکلات مختلفی روبه‌رو شود. در زیر به برخی از مشکلات و چالش‌های اصلی این صنعت اشاره می‌کنم:

رقابت شدید

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها در این عرصه، رقابت فراوان در بازار است. تعداد زیادی از تولیدکنندگان کیسه‌های پارچه‌ای در داخل و خارج از کشور فعالیت می‌کنند و برای جلب مشتریان و به دست آوردن قسمتی از بازار، به رقابت مستمر می‌پردازند. این رقابت می‌تواند به کاهش سودآوری و نیز به استفاده از مواد و فناوری‌های پیشرفته منجر شود. متاسفانه در صنعت چاپ کیسه پارچه ای برخی از رقبا با انجام کارهایی مانند بدگویی از سایر فروشندگان و کارگاها به خیال ایجاد فروش بیشتر برای خود فضای کار در این صنعت را بسیار سخت و بد کرده اند . البته این افراد بعد مدتی از بازار کنار گذاشته می شوند.

تغییرات در مدل‌های مصرف

تغییرات در سبک‌ها و مدل‌های مصرف و چاپ کیسه‌ پارچه‌ ای به چالش‌های خاص خود منجر شده است. مصرف‌کنندگان به دنبال کیسه‌های پارچه‌ای با اندازه‌ها و طراحی‌های متنوع می‌باشند و تولیدکنندگان باید توانایی سازگاری با تغییرات درخواست‌های مشتریان را داشته باشند. به روز بود طراحی هایی که تولید کنندگان کیسه های پارچه ای انجام میدهند یکی از مهمترین مواردی است که در انتخاب یک کارگاه خوب باید به آن توجه کرد.

مسائل زیست‌محیطی

آخرین نگرانی‌ها در حوزه زیست‌محیطی به عنوان یک چالش اساسی برای صنعت تولید کیسه‌های پارچه‌ای ظاهر شده است. بسیاری از مصرف‌کنندگان و مقامات دولتی اکنون تمایل دارند که از کیسه‌های پارچه‌ای ساخته شده از مواد بازیافتی و دوستدار محیط‌زیست استفاده کنند. این تغییر نگرش به تولید کیسه‌ها به افزایش هزینه‌ها و تغییر در رویکرد تولید منجر می‌شود.

نوآوری و توسعه محصول

برای رقابت با رقبا و ارضاء نیازهای مشتریان، شرکت‌های تولید کیسه پارچه‌ای ملزم به به‌روزرسانی فناوری و تجهیزات هستند. این امر منجر به نیازمندی به سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در زمینه تجهیزات و فناوری برای تولید‌کنندگان می‌شود.

مشکلات تامین مواد اولیه

استفاده از مواد اولیه با کیفیت عالی برای تولید کیسه‌های پارچه‌ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. انتخاب مواد با کیفیت پایین ممکن است به کیفیت نه چندان محصولات و کاهش اعتبار شرکت منجر شود. علاوه بر این، مشکلات در تأمین این مواد ممکن است باعث تاخیر در فرآیند تولید و افزایش هزینه‌ها گردد.

نیروی کار ماهر

برای تولید کیسه‌های پارچه‌ای با کیفیت عالی، انسان‌های ماهر و با تجربه ضروری هستند. جلب و حفظ این نیروهای ماهر می‌تواند به یک وظیفه چالش‌برانگیز تبدیل شود.

تغییر در تقاضا

تغییر در تقاضا می‌تواند یک چالش عظیم به حساب آید. به عنوان مثال، در مواقع خاص، ممکن است به طور ناگهانی نیاز به تامین کیسه‌های پارچه‌ای بیشتری پیش آید، که این موضوع نیازمند تنظیمات متفاوت در فرآیند تولید و توزیع می‌شود.

مقررات و استانداردها

قوانین مرتبط با محیط زیست و کیفیت ممکن است منجر به محدودیت‌ها و هزینه‌های اضافی برای شرکت‌های تولیدی گردد.

ارتباط با مشتری

برقراری ارتباط موثر با مشتریان و ارائه سفارشات مشتریان به موقع یکی از چالش‌های اساسی در این حوزه محسوب می‌شود.

مدیریت هزینه‌ها

برقراری ارتباط موثر با مشتریان و ارائه سفارشات مشتریان به موقع یکی از چالش‌های اساسی در این حوزه محسوب می‌شود.

بیشتر در رابطه با مشکلات صنعت چاپ کیسه پارچه‌ای صحبت کردیم در ادامه می‌خواهیم راهکار های مقابله با این مشکلات را بیان کنیم:

افزایش رقابت

– افزایش تنوع محصولات: تلاش نمایید تا تولیدات خود را با ارائه گسترده‌تری از محصولات تنوع‌بخش، به منظور جذب مشتریان جدید، تقویت کنید.
– بهبود کیفیت: ارتقاء کیفیت در عرصه‌های چاپ و تولید کیسه‌های پارچه‌ای، می‌تواند شما را از رقبا متمایز سازد.

افزایش هزینه‌ها

– بهبود عملیات: بهبود فرآیندها و کاهش اتلاف‌ها می‌تواند به کاهش هزینه‌ها کمک کند.
– تجدیدنظر در مصرف مواد اولیه: جستجوی مواد اولیه با کیفیت و هزینه مناسب می‌تواند هزینه تولید را کاهش دهد.

تغییرات در نیاز مشتریان با چاپ کیسه پارچه ای

تغییرات در نیاز مشتریان می‌تواند به صورت زیر مورد نظر گرفته و اجرا شود:

– تحقیق بازار: با انجام تحقیقات گسترده و دقیق در بازار، می‌توانید تغییرات مورد نیاز در محصولات و خدمات خود را شناسایی کنید. این تحقیقات به شما امکان می‌دهد تا تولیداتتان را به گونه‌ای تغییر دهید که به بهترین شکل با نیازهای مشتریان هماهنگ باشد.

– ارتقاء روابط با مشتریان: برای ایجاد رابطه نزدیک تر با مشتریان، می‌توانید از روش‌هایی مانند برگزاری نشست‌های مشتریان، گفتگوهای فعال در رسانه‌های اجتماعی و ایجاد فرصت‌های تعاملی استفاده کنید. همچنین، با گوش دادن به بازخوردهای مشتریان و اقدام بهبودی در پاسخ به نیازها و انتقادات آن‌ها، می‌توانید به تطبیق سریع‌تر با تغییرات کمک کنید.

به این ترتیب، با ترکیب تحقیق بازار و ایجاد رابطه فعال با مشتریان، می‌توانید به بهبود محصولات و خدمات خود بپردازید و نیازهای مشتریان را به بهترین شکل ممکن تامین کنید.

محدودیت‌های محیطی

محدودیت‌های محیطی را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

– مواد بازیافتی: ترجیحاً از موادی که قابلیت بازیافت دارند برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنید. این کار به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.

– فناوری پاک: از تکنولوژی‌های پاک و کم مصرف منابع در فرآیند چاپ و تولید کیسه‌ها استفاده نمایید. این اقدام نیز به حفظ محیط زیست کمک خواهد کرد.

مشکلات حقوقی

– برای حل مشکلات حقوقی خود، بهتر است با یک مشاور حقوقی ماهر تماس بگیرید تا از رعایت تمامی مقررات قانونی مطمئن شوید. این مشکلات برای کسانی که در صنعت چاپ کیسه پارچه ای کار می کنند می تواند مواردی مانند بیمه، مالیات، جواز کسب و غیره باشد.

نوآوری و توسعه محصول

– سرمایه‌گذاری در پژوهش و توسعه می‌تواند به طور مؤثری بازار را تغییر دهد. این اقدام باعث ایجاد محصولات جدید و به‌روز می‌شود.
– تشکیل و تقویت برند: جهت افزایش اعتبار و شناخت در بازار، تلاش نمایید تا یک برند قوی و معتبر ایجاد کنید.

صنعت چاپ کیسه پارچه‌ای هنوز هم با مجموعه‌ای از چالش‌های گوناگون روبه‌روست. این چالش‌ها شامل رقابت فشرده در بازار، تغییرات در الگوی مصرف کیسه‌های پارچه‌ای، مسائل محیط زیستی، نیاز به بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و مشکلات در تأمین مواد اولیه می‌شوند. تولیدکنندگان در این صنعت باید با مدیریت مناسب و توجه به این چالش‌ها سعی کنند تا رشد و پیشرفت را در این حوزه حفظ کرده و به توسعه پایدار آن کمک نمایند.

حال که در مورد نحوهی مزیت های استفاده از کیسه های پارچه ای اطلاعاتی دارید بهتر است در مورد نحوه نگهداری کیسه های پارچه ای هم مطالبی بازگو کنیم .

در زیر به بیان برخی از نکاتی که در نگهداری کیسه های پارچه ای باید رعایت شود را با هم بررسی می کنیم.

 1. تمیزی : سعی کنید که همیشه کیسه های پارچه ای را تمیز نگه دارید. اگر هم کیسه کثیف شده برای تمیز کردن آن سعی کنید از یک پارچه ی نمدار یا تمیز کننده استفاده کنید.
 2. مراقبت از رنگ: برای این که ماندگاری رنگ برروی کیسه ها بیشتر شود سعی کنید برای تمیز کردن کیسه ها از آب سرد استفاده کنید. همچنین برای ماندگاری بیشتر زنگ حتما از تابش مستقیم نور خورشید به کیسه ها جلوگیری کنید.
 3. نگه داری : سعی کنید برای نگهداری کیسه های پارچه آنها را در محیط های خشک و خنک نگه دارید و ایجاد رطوبت و حرارت بالا حتما پرهیز کنید.
 4. پرکردن با مواد نرم: اگر کیسه را پر می‌کنید، از مواد نرم مانند کاغذ یا پارچه برای پر کردن استفاده کنید تا از شکستگی یا تماس زیاد پارچه با وزن جلوگیری شود.
 5. جلوگیری از تماس با اشیاء تیز: از تماس کیسه با اشیاء تیز یا نوارهای ترد و خاردار خودداری کنید تا از پارگی یا ساییدگی پارچه جلوگیری شود.
 6. مراقبت از زیپ: اگر کیسه دارای زیپ است، با دقت از آن استفاده کنید تا از گیر کردن زیپ و آسیب به پارچه جلوگیری شود.

چاپ کیسه پارچه ای آماده، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تبلیغات یا حمل محصولات مورد نظر است. این کیسه‌های پارچه‌ای دارای ویژگی‌هایی همچون دوام بالا، زیبایی و همچنین قیمت مناسب است که از مهمترین عواملی هستند که این محصول را مورد توجه قرار می‌دهند. برخلاف کیسه‌های نایلونی یا نایلکس که پس از یکبار استفاده معمولاً دور انداخته می‌شوند، ساک پارچه‌ای آماده به مدت زمان طولانی‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود که تبلیغات و لوگوهای شما که بر روی این محصول چاپ شده باشند، به مدت طولانی‌تری در دسترس مخاطبان شما باشند و تبلیغ شما با هزینه کمتری انجام شود. قیمت‌گذاری ساک پارچه‌ای بستگی به ابعاد، وزن، تعداد، نوع چاپ و خدمات تکمیلی دارد.

یک کیسه پارچه ای آماده وجود دارد که معمولاً به آن کیسه پارچه‌ای یا ساک سوزنی هم می‌گویند. چاپ کیسه پارچه ای سوزنی کایر بسیار راحتی می باشد. این محصول از مواد اسپان‌باند ساخته شده است. با توجه به نوع بافت سطح آن، گاهی به آن کیسه سوزنی هم گفته می‌شود، اما مهمترین ویژگی این محصول این است که بسیار زیبا و شیک است و در عین حال قابلیت تجزیه آسان و سریع در محیط طبیعی را داراست، زیرا از نایلون زیست‌تخریب‌پذیر تهیه شده است. این ساک‌های پارچه‌ای آماده می‌توانند در نمایشگاه‌ها و همایش‌های مهم به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرند.

گرماژ کیسه دستی سوزنی آماده

کیسه‌های دستی گرماژ به طور کلی به دو نوع تعریف شده‌اند:

 1. 60 گرم
  2. 90 گرم

کیسه سوزنی آماده 60 گرم

چاپ کیسه پارچه ای سوزنی با وزن 60 گرم، بیشتر از نوع 90 گرمی برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وزن مناسب برای تحمل بارهای سنگین تا 10 کیلو گرم می‌باشد و بنابراین توانایی رفاهی و مطمئنی برای انواع کسب و کارها فراهم می‌کند. در مورد این مقاله و محصولات آماده، تفاوت چندانی وجود ندارد، اما تولید به صورت انبوه حداقل 1000 عدد این کیسه را به سرعت تا زمان تحویل به شکل دپو در انبار قرار می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم این کیسه سوزنی وزن 60 گرمی، قیمت مناسب آن است که باعث محبوبیت بالای آن شده است. این کیسه از نظر اقتصادی جذابیت بالایی دارد.

مزایا:
– قیمت مناسب
– تحویل فوری در صورت تولید انبوه

معایب:
– تحمل وزن کمتر

کیسه سوزنی آماده 90 گرم

چاپ کیسه پارچه ای سوزنی 90 گرم در مقایسه با نوع 60 گرم به طور معمول کمتر مورد سفارش قرار می‌گیرد و هزینه بیشتری دارد، اما از ویژگی‌های برجسته این گرماژ باید چشم‌پوشی کرد. در مورد 90 گرم از پارچه‌ای با تحمل وزن حداقل 20 کیلوگرم استفاده شده که بسیار قابل توجه است. این گرماژ، که به آن باکس بگ هم گفته می‌شود، به دلیل ضخامت خود زیبایی چندین برابری به محصول اضافه می‌کند و با ایستایی بی‌نظیری همراه است، بدون اینکه شکننده شود یا پژمرده شود. چاپ با کیفیت نیز از جمله مزایا نسبت به نوع 60 گرم است؛ به علت حجم بیشتر پارچه و تراکم بیشتر، کیفیت چاپ بهبود یافته است.

یکی از ایرادات ممکن این محصول می‌تواند زمان بیشتری برای تحویل داشته باشد، به خصوص در سفارش‌های حداقل 1000 عدد. (این شامل این صفحه و سفارش‌های آماده با تعداد کم نمی‌شود.)

مزایا:
1. کیفیت چاپ بهتر
2. ایستایی و کیفیت بالاتر پارچه
3. تحمل وزن بالا

معایب:
1. قیمت بالا
2. زمان تحویل طولانی‌تر

البته انتخاب گرماژ متفاوت برای این محصول امکان‌پذیر است، اما در بیشتر از 95٪ موارد، نوع 60 گرم و نوع 90 گرم انتخاب‌های محبوب هستند. نوع 60 گرم مناسب برای محصولات با وزن 10 کیلوگرم است، در حالی که نوع 90 گرم تا وزن حداقل 20 کیلوگرم و حتی بیشتر را تحمل می‌کند. برای سفارش گرماژهای متفاوت به جز 60 و 90 گرم، نیاز به حداقل 5000 عدد سفارش است، اما ممکن است این همه پیچیدگی نیاز نباشد و به راحتی از این دو گرماژ محبوب استفاده کنید.

نوع دسته کیسه پارچه ای آماده

دسته کیسه پارچه‌ای از دو نوع مختلف تشکیل شده است. هر یک از این انواع ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
1. دسته پانچ ( موزی )
2. دسته بندی ( بنددار )

کیسه پارچه ای آماده دسته پانچ (موزی)

چاپ کیسه پارچه ای پانچ یا همان دسته موزی یک کیسه پارچه‌ای است که در بخش بالایی خود سوراخ‌هایی به شکل موز دارد. به همین دلیل برخی از افراد به آن دسته موزی می‌گویند. قیمت این نوع دسته کمتر از دسته بندی است و در واقع ما برای استفاده از این نوع دسته، هزینه‌ای را دریافت نمی‌کنیم. اما از نظر استحکام، دسته بندی مناسب‌تر است. باید توجه داشت که در مورد دسته پانچ، شما نمی‌توانید تا حدود ۵ سانتیمتر از فضای بالای کیسه استفاده کنید، یعنی فضایی که پانچ شده و دست شما آن را می‌گیرد.

مزایا:
– قیمت بدون افزایش
– تحویل فوری

معایب:
– استحکام کمتر نسبت به دسته بندی
– اشغال فضای حدود ۵ سانتیمتر در بالای کیسه

چاپ کیسه پارچه ای آماده دسته بندی ( بند دار )

کیسه پارچه ای آماده بند دار، همانند نوع پانچ، دارای بند است. پس از تولید این کیسه‌های پارچه‌ای، خدمات دسته به آنها افزوده می‌شود که ویژگی خاص خود را دارند. تفاوت این دسته با نوع پانچ در قیمت خدمات است که به قیمت کلی کیسه اضافه خواهد شد. البته از نظر استحکام، کیفیت بهتری نسبت به نوع دسته‌ی معمولی دارد. بنابراین، اگر محصولی با حجم بیشتری دارید، دسته‌بندی برای شما گزینه بهتری است. نکته دیگر آن است که، مانند نوع دسته‌ی موزی دیگر، فضای بالای کیسه‌ی پارچه‌ای را اشغال نمی‌کند و تمام فضای ساک سوزنی آماده در دسترس قرار می‌گیرد. لطفا توجه داشته باشید که بند ساک دستی‌های کاغذی با این بند تفاوت دارند و از جنس کاغذی هستند.

مزایا: استفاده تمام فضای کیسه، تحمل وزن بیشتر
معایب: شامل افزایش قیمت می‌شود.

در دنیای امروز چاپ کیسه پارچه ای امروزه بسیار با اهمیت شده است. متاسفانه استفاده بیش از حد از انواع نایلون و نایلکس امروزه مشکل جدی در جامعه ما است. استفاده از کیسه‌های پلاستیکی برای محیط زیست و سیاره ما آسیب جدی ایجاد می‌کند. به عنوان ساکنان این سیاره، ما مسئولیت حفاظت از محیط زیست را داریم. در نتیجه، استفاده از کیسه‌های قابل استفاده مجدد و قابل شستشو به جای کیسه‌های پلاستیکی تأثیر بزرگی در حفظ محیط زیست و زمین را خواهد داشت.

کیسه‌های پلاستیکی دارای برخی مشکلات جدی برای محیط زیست هستند:

 1. این کیسه‌های پلاستیکی به اقیانوس‌ها، دریاها و رودخانه‌ها وارد شده و منجر به مرگ و میر حیات‌های آبزی می‌شوند. ما همه می‌دانیم که مرگ حیات‌های آبزی باعث اختلالات جدی در اکوسیستم‌های محیط زیست می‌شود.
 2. فرایند تولید کیسه‌های پلاستیکی نیازمند مصرف زیادی از انرژی و مواد اولیه است. این موارد برای تولید کیسه‌های پلاستیکی مصرف می‌شوند و باعث ایجاد آلاینده‌های زیست محیطی می‌شوند.
 3. تجزیه و تحلیل کیسه‌های پلاستیکی زمان زیادی طول می‌کشد و یکی از مشکلات عمده زباله‌های جامد است. ضایعات پلاستیکی سال‌ها طول می‌کشد تا تجزیه شوند و در این فرآیند آسیب‌های بسیاری به محیط زیست وارد می‌شود و زیبایی طبیعت را نیز آلوده می‌کند.

مهم ترین کاربرد های کیسه پارچه ای آماده

چاپ کیسه های پارچه ای امروزه بسیار با اهمیت می باشد. این محصول به عنوان هدیه تبلیغاتی بسیار کارآمد و مفید با طول عمر بالا برای چاپ روی آن مناسب است. مشتریانی که این کیسه‌ها را از شما دریافت می‌کنند، همیشه از آن به عنوان یک ساک دستی استفاده کرده و برخلاف محصولات نایلونی و پلاستیکی که معمولاً یکبار مصرف هستند، از آن برای مدت‌ها بهره می‌برند. این کیسه‌های پارچه‌ای را هم می‌توان برای حمل جعبه پیتزا و جعبه پیتزای تک نفره استفاده کرد.

تحویل محصولات و کالاهای شما در این کیسه‌های زیبا و با ارزش بهتر از نایلون و نایلکس است و برای مشتری، این تجربه زیبایی به همراه دارد و محصول داخل آن ارزش بیشتری پیدا می‌کند. با سفارش و چاپ کیسه‌های پارچه‌ای، شما محصولات خود را به مشتریان با جلوه‌ی شیک‌تر و جذاب‌تری تحویل می‌دهید. همچنین، این نشان می‌دهد که شما به محیط زیست اهمیت می‌دهید، که می‌تواند توجه بیشتری به برند شما جلب کند. این مزایا به افزایش فروش شما کمک خواهند کرد.

کیسه پارچه ای ارزان و با کیفیت، به عنوان یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی در سمینارها، مراسم‌ها، کنفرانس‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند. تنوع در جنس، رنگ، سایز و مدل‌های ساک پارچه‌ای ارزان، آن‌ها را از سایر ساک‌های دستی متمایز می‌کند. ساک‌های دستی نایلکسی و یا نایلونی، به عنوان ارزان‌ترین نوع ساک‌های دستی شناخته می‌شوند، اما با وجود اینکه قابلیت چاپ را دارند، توانسته‌اند جایگاه مناسبی در بین مردم کسب نکنند. این ساک‌ها به دلیل استفاده محدود و جنس قابل تغییر، عمر طولانی ندارند و به سرعت دور انداخته می‌شوند. در این بین، تولید انواع کیسه‌های پارچه‌ای ارزان، تحولی بزرگ در دنیای تبلیغات ایجاد کرده است، زیرا ساک‌های پارچه‌ای با قیمت مناسب، ماندگاری و استقامت بسیار بالا به عنوان جایگزینی برای ابزارهای تبلیغاتی متداول شده‌اند. ساک‌های پارچه‌ای در انواع گوناگون برزنتی، سوزنی، متقال و غیره تولید می‌شوند و قیمت‌های متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. در این مقاله، قصد داریم به توضیحات بیشتری درباره این کالای پرمصرف بپردازیم.

مزایای استفاده از ساک پارچه ای ارزان

همانگونه که در آغاز مقاله بیان کردیم، استفاده از کیسه های پارچه ای به عنوان روشی اقتصادی و موثرترین روش برای تبلیغ محصولات و کالاهای متنوع است. با استفاده از این روش تبلیغاتی، می توانید توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و ذهن آنان را به سمت اهداف خود هدایت نمایید. علاوه بر این، به دلیل ظاهر شیک و جذاب کیسه های پارچه ای، معمولاً مورد علاقه مشتریان قرار می گیرند و در مواقع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. حضور یک کیسه پارچه ای اقتصادی در دست هر مشتری، به عنوان یک تبلیغ کاملاً رایگان برای شما عمل می کند و بدون شک تاثیر بسیار قوی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. کیسه پارچه ای علاوه بر استفاده در تبلیغات، نقش مهمی در حمل و بسته بندی انواع کالاها داشته و به برند سازی کسب و کار کمک می کند. با تمامی این مزایا، کیسه دستی پارچه ای ارزان قطعاً یک ابداع فوق العاده و خلاقانه است که برانگیزاننده تولید ماشین آلات تخصصی برای چاپ و تولید این محصول در بسیاری از افراد شده است.

چه نوع پارچه‌هایی برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای ارزان استفاده می‌شود؟

به طور عمومی، برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای با قیمت ارزان از انواع مختلف پارچه‌ها استفاده می‌شود که در دسترس و قیمت مناسبی هستند. در زیر، چند نوع پارچه که معمولاً برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای ارزان استفاده می‌شود، ذکر شده است:

پلی‌پروپیلن (Polypropylene)

یکی دیگر از پارچه هاییی که در صنعت چاپ کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد این پارچه است. پارچه پلی‌پروپیلن، یکی از پرمصرف‌ترین انواع پارچه برای تولید کیسه‌های پارچه‌ای اقتصادی است. این نوع پارچه، مقاومت بالا در برابر آب و وزن سبک را داراست و قابلیت بازیافت نیز دارد.

پلی‌استر (Polyester)

پارچه پلی‌استر، در چاپ کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه یکی از پارچه‌های رایج برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای ارزان قیمت است. این نوع پارچه به طور عمومی مقاوم در برابر پیری، پارگی و سایش است و همچنین می‌تواند شستشو شود و لکه‌ها را از بین ببرد.

کتان (Linen)

کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانند از پارچه کتان نیز ساخته شوند. این نوع پارچه به دلیل ظاهر طبیعی و استحکامی که دارد، توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این، کتان دارای خاصیت جذب رطوبت و تنفس پوست است.

نایلون (Nylon)

استفاده از پارچه نایلون به منظور تولید کیسه‌های با قیمت مناسب نیز امکان‌پذیر است. این نوع پارچه به طور عمومی دارای مقاومت بالا در برابر آب و مقاومت در برابر خط و خش است.

پلی‌کتون (Poly-Cotton)

کیسه‌های پارچه‌ای ارزان توسط ما از پارچه پلی‌کتون ساخته می‌شوند. این پارچه با استفاده از ترکیب پنبه و پلی استر تولید می‌شود. خواص این نوع پارچه به دلیل ترکیبی از خصوصیات پلی استر و پنبه، شامل مقاومت و قابلیت شستشو هستند.

این تنها چند مثال از نوع پارچه‌هایی هستند که ممکن است برای ساخت کیسه‌های پارچه‌ای ارزان استفاده شوند. در عمل، ممکن است انواع دیگری از پارچه‌ها نیز برای این منظور استفاده شوند، بسته به قیمت، دسترسی و نیازهای مشتریان.

ویژگی کیسه پارچه ای تبلیغاتی

معمولاً تولیدکنندگان متنوعی از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی ارزان قیمت را در رنگ‌ها، جنس و اندازه‌های مختلف تولید می‌کنند. چاپ روی این کیسه‌ها اغلب توسط دستگاه سیلک‌استرینگ (سیلک‌اکریلیک) انجام می‌شود که نسبت به روش‌های چاپ دیگر، کیفیت و دوام بالاتری دارد. این کیسه‌های پارچه‌ای از منسوجات بی‌بافت ساخته شده‌اند و قابلیت بازیافت دارند و به راحتی به طبیعت بازمی‌گردند. به عبارت دیگر، این نوع از کیسه‌های دستی را کیسه‌های سازگار با محیط زیست می‌نامند. علاوه بر ارزان بودن، این کیسه‌های پارچه‌ای به دلیل جنس پارچه و کیفیت چاپ روی آن‌ها قابلیت شستشو دارند و می‌توانند به مدت طولانی در دست مشتری استفاده شوند.

امروزه به دلیل قیمت ارزان و کیفیت بسیار خوب خود، کیسه‌های پارچه‌ای نه تنها جایگزین کیسه‌های مقوایی، نایلونی و پلاستیکی شده‌اند، بلکه جای روش‌های تبلیغاتی کوتاه مدت و پرهزینه را نیز گرفته‌اند. کیسه‌های پارچه‌ای ارزان تبلیغاتی در اکثر فروشگاه‌ها، منازل، نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها و غیره استفاده می‌شوند و به واسطه نوع کاربردشان، انواعی از آن‌ها تولید می‌شوند. این انواع شامل کیسه‌های پارچه‌ای دو تکه، کیسه‌های پارچه‌ای سوزنی عطف‌دار، کیسه‌های پارچه‌ای ته‌کاست، کیسه‌های پارچه‌ای دسته‌موزی، ساک پارچه‌ای فانتزی، کیسه‌های پارچه‌ای واتر، ساک‌های پارچه‌ای پرسی و کیسه‌های پارچه‌ای دوختی هستند که همگی زیرمجموعه‌ای از کیسه‌های پارچه‌ای ارزان قیمت هستند.

کیسه پارچه ای سوزنی یک نوع کیسه پارچه ای ارزان

کیسه پارچه‌ای سوزنی، یکی از نوع‌های کیسه‌های پارچه‌ای ارزان قیمت است که به دلیل تنوع رنگ و قیمت مناسب، در میان مشتریان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این نوع کیسه پارچه‌ای با دوخت کاست دار یا ساده و دسته‌های موزی و پانچ تولید می‌شود. چاپ روی کیسه پارچه‌ای سوزنی همانند سایر کیسه‌های پارچه‌ای به صورت چاپ سیلک، توری و شابلون انجام می‌شود و طرح چاپی بر اساس سلیقه و درخواست مشتری انتخاب می‌شود. کیسه پارچه‌ای سوزنی، با توجه به هزینه کمتر نسبت به سایر پارچه‌های موجود در بازار، به عنوان یکی از کیسه‌های دستی پارچه‌ای با قیمت پایین‌تر محسوب می‌شود. همچنین، این کیسه قابلیت دوخت ماشینی با استفاده از دستگاه التراسونیک را داراست، امکان چاپ بر روی هر دو طرف را داشته و قادر به تحمل کالاهای سنگین تا 20 کیلوگرم و شستشو می‌باشد. امروزه برای چاپ روی کیسه پارچه ای از این نوع کیسه بسیار استفاده می شود.

چاپ کیسه پارچه‌ای دستی یکی از کالاهای کاربردی است که جهت مصارف تبلیغاتی شرکت‌ها و سازمان‌ها استفاده می‌شود. بنابراین، بسیاری از افراد به فروش عمده کیسه پارچه‌ای دستی می‌پردازند. در این مقاله، قصد داریم به توضیحاتی درباره این کالای پرمصرف بپردازیم و مزایای خرید کیسه پارچه‌ای دستی از فروشندگان عمده را بیان کنیم. کیسه پارچه‌ای دستی، که به آن بافتینه نیز گفته می‌شود، یک نوع کیسه تبلیغاتی است که از جنس موادی شبیه به پارچه ساخته می‌شود. این کیسه‌ها به صورت معمول در دو ضخامت 60 گرم و 90 گرم تولید می‌شوند و دسته آن‌ها قابل تغییر است.

فروش عمده کیسه پارچه‌ای دستی به دو صورت پرسی و دوختی انجام می‌شود. کیسه پارچه‌ای دستی دوختی از طریق دوخت پارچه ساخته می‌شود، در حالی که کیسه پارچه‌ای دستی پرسی توسط دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک تولید می‌شود. همچنین، در فروش عمده کیسه پارچه‌ای دستی تبلیغاتی، این کیسه‌ها بر اساس شکل دسته نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند. در نوع دسته موزی، پارچه برش داده شده و یک فضای جدید به عنوان دسته درون کیسه ایجاد می‌شود، در حالی که در نوع دیگر، بندی به صورت پرس یا دوخت به کیسه پارچه‌ای اضافه می‌شود. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد این ساک‌های کیسه‌ای بدست آورید، پیشنهاد ما به شما این است که از صفحه کیسه پارچه‌ای دیدن فرمایید.

چه مواردی در چاپ کیسه پارچه‌ای دستی اهمیت دارد؟

یکی از جوانب حیاتی در تولید و چاپ کیسه پارچه ای دستی ، کیفیت پارچه  آنهاست. کیفیت کیسه دستی به عوامل متعددی بستگی دارد، اما اولین و مهمترین عامل، جنس پارچه است که باید از نوع درجه یک و باکیفیت باشد. همچنین، مقاومت و استحکام دوخت و پرس کیسه دستی نیز عاملی اساسی در نظر گرفتن است، زیرا باید قادر باشد وزن‌های سنگین را تحمل کرده و به راحتی جابجا شود. کیفیت چاپ بر روی کیسه‌های دستی از جمله مواردی است که حائز اهمیت است و نباید نادیده گرفته شود. در اکثر تولیدات کیسه دستی، از چاپ سیلک استفاده می‌شود و باید از بهترین مواد و تکنیک‌های چاپ استفاده شود تا طرح چاپی با گذر زمان تغییر نکند. در نهایت، قیمت کیسه دستی نیز یک نکته مهم است که به ویژه در عرضه عمده کیسه‌های دستی باید مورد توجه قرار گیرد. فروشندگان باید این کیسه‌ها را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار عرضه کنند تا نیازهای مشتریان را برآورده کنند.

نحوه تولید ساک پارچه‌ای پرسی و دوختی

در دنیای امروزه به دلیل نحویه زندگی افراد که باعث شده است از مواد تجدید پذیر بسیار استفاده شود استفاده از مواد تجزیه پذیر اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. یکی از این مواد ساک ها و کیسه های پارچه ای می باشد که در تولید آنها از الیاف طبیعی استفاده شده است. به همین دلیل هم استفاده از ساک های پارچه ای جایگزین بسیار مناسبی در برابر کیسه های پلاستیکی می باشد. زیرا کیسه های پلاستیکی بعد از رها شده در طبیعت تا 500 سال طول می کشد تا تجزیه شوند ولی کیسه های پارچه ای بعد چند سال کاملا تجزیه شده و به چرخه ی محیط زیست وارد می شوند.

فرآیند پرس ساک

در فرآیند پرس ابتدا باید پارچه هایی که از قبل آماده کردیم را با توجه به الگوی مدنظرمان برش دهیم. سپس پارچه هایی که بر اساس الگوی مدنظر برش داده شده اند به کمک فرآیند فشار بر روی یکدیگر پرس می شوند. این عمل باعث می شود تا سطح ساک بسیار محکم شود و استحکام آن افزایش یابد.  این مرحله باعث ایجاد یک ساختار مقاوم و قابل استفاده برای مدت طولانی می‌شود.

دوخت ساک

پس از آنکه پارچه های مختلف بر روی یکدیگر پرس شدند نوبت به دوختن این پارچه بر روی یکدیگر می باشد. عمل دوخت پارچه به دو صورت انجام می شود اول به کمک دست که بسیار زمان بر و سخت میباشد دوم به کمک دستگاه های تمام اتوماتیک که باعث می شود فرایند دوخت بسیار سریع و راحت شود. در این مرحله نوع دوختی که انجام می شود بسیار با اهمیت است به شکلی که به میزانی که دوخت محکم باشد می توان با این کیسه اجناس سنگین و بزرگ را جابجا کرد.

طراحی و چاپ

ساک‌های پارچه‌ای پرسی معمولاً با طرح‌ها و چاپ‌های جذاب تزئین می‌شوند. این طرح‌ها می‌توانند شعارهای محیط‌زیستی، نقاشی‌های هنری یا حتی تبلیغات تجاری را شامل شوند. در این بخش، تکنیک‌های چاپ پرداخته و نقاشی‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تولید ساک پارچه‌ای پرسی نه تنها به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند بلکه از لحاظ استفاده مکرر و مقاومی نیز مزیت‌های خاص خود را دارد. این فرآیند تولید، بهبود اقتصاد محلی و حمایت از تولیدات محلی را نیز ترویج می‌دهد.

کیسه‌های پارچه‌ای دستی به طریقی دیگر نیز تولید می‌شوند. در این روش تولید، از طریق دوخت و اتصال قطعات پارچه، کیسه‌ها ساخته می‌شوند. قطعات پارچه ممکن است از انواع مختلفی تشکیل شده باشند و با استفاده از ماشین‌های دوخت، به یکدیگر متصل می‌شوند. در نقاط اتصال قطعات پارچه، نخهای محکمی قرار داده می‌شوند تا کیسه پارچه‌ای استحکام و پایداری بیشتری داشته باشد.

اما در مورد چاپ کیسه پارچه‌ای دستی پرسی، فرآیند تولید به کمک دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک انجام می‌شود. در این روش، پارچه به صورت پرسی برش داده می‌شود و سپس بر روی دستگاه‌های پرس قرار می‌گیرد. با استفاده از فشار و حرارت، قطعات پارچه به هم چسبانده می‌شوند و کیسه پارچه‌ای شکل می‌گیرد. در این روش، نیازی به دوخت قطعات پارچه نیست و کیسه پارچه‌ای پرسی به صورت یکپارچه و بدون درز تولید می‌شود.

هر دو روش تولید کیسه پارچه‌ای دستی، کیفیت و مقاومت مناسبی را به ارمغان می‌آورند. انتخاب بین این دو روش بستگی به نیازها و استفاده‌های شما دارد.

به چه دلیل از فروش عمده کیسه پارچه ای دستی استقبال می شود؟

بدون شک، برای ارسال کالاها و محصولات خود به مشتریان، به یک کیسه خرید نیاز دارید. اما باید در نظر داشته باشید که این کیسه خرید باید علاوه بر کاربردی بودن برای مشتریان، جنبه تبلیغاتی نیز برای شما داشته باشد. یکی از مزایای استفاده از کیسه دستی پارچه‌ای تبلیغاتی این است که مشتریان به خودی خود به عنوان یک عامل تبلیغاتی برند شما تبدیل می‌شوند. ارائه‌ی یک کیسه دستی تبلیغاتی مناسب به مشتریان باعث می‌شود برند شما برای مدت طولانی در ذهن مخاطبان جا بیفتد. البته، طراحی مدرن و منحصر به فرد روی کیسه پارچه‌ای تبلیغاتی می‌تواند این ویژگی را بیشتر برجسته کند و حتی در صورت استفاده از یک طرح ویژه و ایده‌آل، برند شما را برای سال‌ها در ذهن مشتریان و افراد دیگر ثبت کند. بنابراین، می‌توان گفت که فروش عمده کیسه دستی پارچه‌ای، نه تنها به صاحبان کسب و کار در حفظ مشتریان کمک می‌کند، بلکه می‌تواند مشتریان جدیدی را به سوی آنها جذب کند.

کیسه پارچه ای دستی عمومی و اختصاصی

کیسه‌های دستی از جنس پارچه به دو نوع عمومی و اختصاصی تولید می‌شوند. در نوع عمومی، ابعاد و وزن کیسه‌ها از قبل مشخص شده و قابل تغییر نیستند. اما در تولید کیسه‌های دستی اختصاصی، این موارد بر اساس درخواست‌های مشتریان قابل تنظیم هستند. به عبارت دیگر، کیسه‌ها با ابعاد، وزن و طرح مورد نظر مشتریان تولید می‌شوند. کیسه‌های دستی اختصاصی معمولاً قیمت بیشتری نسبت به کیسه‌های عمومی دارند. این امر به دلیل هزینه بیشتری که برای سفارشی سازی و تنظیمات خاص در تولید کیسه‌های دستی اختصاصی صرف می‌شود است. همچنین، تولید کیسه‌های دستی اختصاصی نیاز به مواد اولیه و فرآورده‌های ویژه‌تر دارد که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. بنابراین، انتظار می‌رود که قیمت کیسه‌های دستی اختصاصی بیشتر از کیسه‌های عمومی باشد.

مراحل چاپ و تولید

همانطور که ذکر شد، کیسه‌های پارچه‌ای دستی به دو نوع پرسی و دوختی تقسیم می‌شوند. در فرآیند تولید کیسه‌های پارچه‌ای دستی نوع پرسی، از دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک استفاده می‌شود. اما در مورد کیسه‌های پارچه‌ای دستی نوع دوختی، تمامی مراحل تولید توسط نیروهای انسانی با استفاده از چرخ‌های صنعتی صورت می‌گیرد. پس از اتمام مراحل تولید، کیسه‌های پارچه‌ای دستی به مجموعه‌های مربوطه برای فرآیند چاپ ارسال می‌شوند و طرح و برند مورد نظر روی آنها چاپ می‌شود. سپس این کیسه‌های پارچه‌ای دستی به مراکز فروش عمده ارسال می‌شوند.

نحوه ورود به بازار فروش عمده کیسه‌های پارچه‌ای دستی

بازار عمده فروش کیسه‌های پارچه‌ای دستی یک فرصت تجاری بسیار محبوب است. این کیسه‌ها در صنایع و تجارت‌های مختلف استفاده می‌شوند، از جمله فروشگاه‌های خرده فروشی، بازارچه‌ها، تولیدکنندگان محصولات دستی، شرکت‌های تبلیغاتی و بسیاری از موارد دیگر. اگر شما علاقه‌مند به ورود به این بازار هستید، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

پیدا کردن تامین کننده:

برای شروع جستجوی تامین کنندگان مناسب برای عمده فروشی کیسه‌های پارچه‌ای دستی، می‌توانید روش‌های دیگری را نیز امتحان کنید. به جای استفاده از منابع آنلاین، مراکز تجاری و نمایشگاه‌های صنایع دستی، می‌توانید از راه‌های دیگری نیز بهره ببرید. به عنوان مثال، بهتر است با تولیدکنندگان محصولات دستی تماس بگیرید و با آن‌ها صحبت کنید. آن‌ها ممکن است نکات و توصیه‌های مفیدی برای شما داشته باشند و شما را به تامین کنندگان مناسب کیسه‌های پارچه‌ای دستی ارجاع دهند. همچنین، می‌توانید با دوستان یا آشنایان خود که در صنعت مربوطه فعالیت می‌کنند، در ارتباط باشید و از تجربیات آن‌ها بهره‌برداری کنید.

انتخاب کیسه‌های پارچه‌ای مناسب:

لطفاً نوع کیسه‌های پارچه‌ای دستی مورد نیاز خود را بررسی کنید. این شامل ابعاد، طرح، جنس پارچه، رنگ و نوع بسته‌بندی است. بهتر است با تامین کننده دلخواه خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها قادر به تولید و تأمین کیسه‌های مورد نیاز شما هستند یا خیر.

مذاکره قیمت:

بعد از انتخاب تامین کننده و کیسه‌های مورد نیاز، می‌توانید با تامین کننده مذاکره قیمت را شروع کنید. به خاطر داشته باشید که در خرید عمده، احتمالاً قادر خواهید بود تخفیف‌های مناسبی دریافت کنید. همچنین، بحث درباره شرایط پرداخت و حمل و نقل نیز بسیار مهم است.

سفارش دادن و بررسی نمونه:

بعد از اتمام مذاکرات و توافق نهایی با تامین کننده، سفارش خود را ثبت کنید و درخواست دهید تا نمونه کیسه‌ها به شما ارسال شود. بررسی دقیق نمونه‌ها از جنبه‌هایی مانند کیفیت ساخت، طراحی و مشخصات فنی بسیار ضروری است.

بسته‌بندی و حمل و نقل:

پس از تأیید نمونه‌ها، لطفاً با تامین کننده مذاکره کنید تا برای شما خدمات بسته‌بندی و حمل و نقل کیسه‌های پارچه‌ای دستی در فروش عمده را ارائه دهد. از تامین کننده اطمینان حاصل کنید که قادر به ارائه بسته‌بندی مناسب است و توانایی ارسال کیسه‌ها به مقصد شما را دارد. همچنین، در نظر داشته باشید که هزینه حمل و نقل و زمان تحویل نیز در این مذاکرات مدنظر قرار گیرد.

بازاریابی و فروش در فروش عمده کیسه پارچه‌ای دستی:

اقداماتی را برای بازاریابی و فروش کیسه‌های پارچه‌ای دست‌ساز خود برنامه‌ریزی کنید. این شامل برقراری ارتباط با مشتریان پتانسیل، حضور در نمایشگاه‌ها و رویدادهای صنعتی، تبلیغات آنلاین و بهره‌گیری از رسانه‌های اجتماعی است.

خدمات پس از فروش:

به منظور ارائه خدمات پس از فروش برتر به مشتریان عزیز خود، ما تلاش می کنیم تا به صورت کامل به نیازها و سوالات شما پاسخ دهیم و در صورت بروز هرگونه مشکل، آن را برطرف کنیم و راهکارهای بهبودی ارائه کنیم. در این راستا، ما به شدت توصیه میکنیم قوانین و مقررات مربوط به واردات، صادرات و فروش عمده را به طور کامل درک کرده و آنها را رعایت نمایید. این امر به حفظ شما از هرگونه تخلفات قانونی کمک خواهد کرد و به ثبات کسب و کار شما کمک می کند.

همچنین، قبل از شروع هرگونه فعالیت تجاری، ما به شما توصیه می کنیم با یک وکیل یا مشاور تجاری حرفه ای مشورت کنید. با داشتن راهنمایی و مشاوره از افراد مجرب در زمینه حقوق تجارت و کسب و کار، شما قادر خواهید بود بهترین رویکردها و راهکارها را برای راه اندازی کسب و کار عمده فروشی کیسه‌های پارچه‌ای دستی خود داشته باشید. این به شما کمک می کند تا با اطمینان بیشتری به بازار وارد شوید و به بهره وری بیشتری دست یابید.

در نهایت، ما از شما مشتریان گرامی خود قدردانی می کنیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا خدمات پس از فروش عالی را برای شما فراهم کنیم. ما همیشه آماده هستیم تا به شما کمک کنیم و به هرگونه نیاز یا سوال شما پاسخ دهیم.

کیسه پارچه ای تبلیغاتی به عنوان مهم‌ترین و کاربردی‌ترین وسیله برای استفاده در کارهای روزانه محسوب می‌شوند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا بیشتر افراد در زندگی روزمره خود از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی استفاده می‌کنند و به اندازه‌ای که آن را ضروری در زندگی شخصی خود می‌دانند؟ در این روزها با افزایش جمعیت، منابع نیز افزایش یافته است و این موضوع باعث شده تا مردم به بازیافت منابع توجه بیشتری داشته باشند. این کیسه‌ها به دلیل آسان‌تر شدن حمل و نقل کالاها، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده‌اند و این از جمله دلایل اصلی استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی است.

برای حفاظت و محافظت از محیط‌زیست می‌توان از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی که محصولی با دوام، قابل بازیافت و در عین حال زیبا و با کیفیت هستند، برای تبلیغات شرکت‌ها، ارگان‌ها و صنایع به عنوان بهترین هدیه و تبلیغات استفاده کرد. به همین دلیل، بسیاری از صاحبان کسب و کار از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. بسیاری از افرادی که همواره به دنبال استفاده از کالاهای اقتصادی هستند، کیسه‌های پارچه‌ای را بهترین گزینه می‌دانند. زیرا این کیسه‌ها قابلیت شستشو را تا چندین بار دارند و این از جمله دلایل استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی برای این افراد است. کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی نمونه‌ای از جدیدترین نوآوری‌های محیط‌زیستی و سازگار با آن هستند. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه این موضوع بدانیم، پیشنهاد ما به شما این است که از صفحه کیسه پارچه‌ای دیدن فرمایید.

تولید کیسه‌های تبلیغاتی از جنس پلیمر و فیبرهای کوتاه، برای ساخت محصولاتی با ساختار نرم و مسطح، صورت می‌گیرد. قالب اصلی این کیسه‌ها از مواد خامی به نام پلی پروپیلن تشکیل شده است. این مواد اولیه کیسه‌های پلاستیکی پلی اتیلن نیستند، با اینکه نام آن‌ها شباهتی به هم دارد. ساختار شیمیایی پلی اتیلن بسیار قوی است و رسیدن به تجزیه آن بسیار دشوار و زمان‌بر است. به عبارت دیگر، کیسه‌های پلاستیکی برای بازیافت و تجزیه نیاز به بیش از ۳۰۰ سال زمان دارند. از طرفی، ساختار شیمیایی پلی پروپیلن از زنجیره‌های مولکولی تشکیل شده است که به شدت قوی نیستند و به راحتی قطع می‌شوند و به طور کامل و موثر تجزیه می‌شوند. این موضوع یکی از دلایل استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای است، زیرا این کیسه‌ها به صورت غیر سمی و به سرعت به چرخه طبیعت بازگشت می‌یابند.

مقایسه مزایای کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی با کیسه‌های پلاستیکی

در مقابل کیسه‌های پلاستیکی، کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی دارای مزایای فراوانی هستند. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌کنم:

حفاظت از محیط زیست:

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای قابل بازیافت و ماندگار، به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. در مقابل، کیسه‌های پلاستیکی پس از یکبار استفاده، به طور معمول در طبقه‌بندی زباله قرار می‌گیرند و نمی‌توانند به منابع ارزشمند انرژی و مواد بازیافتی تبدیل شوند.

دوام و مقاومت بیشتر:

کیسه‌های پارچه‌ای معمولاً از مواد با دوام و مقاوم ساخته می‌شوند، بنابراین قادرند وزن و استفاده مداوم را بیشتری تحمل کنند. به عبارت دیگر، این کیسه‌ها دارای مقاومتی بسیار بیشتر نسبت به کیسه‌های پلاستیکی هستند و نیاز به تعویض کمتری دارند. همچنین، کیسه‌های پلاستیکی به سرعت پاره می‌شوند و نیازمند جایگزینی هستند.

قابلیت شستشو:

یکی از ویژگی‌های بارز کیسه‌های پارچه‌ای، قابلیت شستشو مکرر آنهاست. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که پس از استفاده، کیسه را بشویید و مجدداً استفاده کنید. در مقابل، کیسه‌های پلاستیکی قابلیت شستشو ندارند و معمولاً پس از استفاده اولیه دور انداخته می‌شوند.

ظاهر زیبا و گزینه‌های طراحی متنوع:

کیسه‌های تبلیغاتی پارچه‌ای به طور معمول با طرح‌ها و الگوهای متنوع موجودند. این به شما اجازه می‌دهد که یک کیسهٔ منحصربه‌فرد با ظاهری بی‌نظیر انتخاب کنید. به عبارت دیگر، کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی زیبا به شما امکان می‌دهند از بین گزینه‌های طراحی متنوع استفاده کنید. در مقابل، کیسه‌های پلاستیکی معمولاً ظاهری یکنواخت و تکراری دارند

ارزش افزوده برای تبلیغات:

استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی برای شرکت‌ها و برندها ارزش افزوده داشته و به آن‌ها امکان می‌دهد لوگو و نام تجاری خود را به شکل دائمی و قابل مشاهده بر روی کیسه قرار دهند. این باعث می‌شود هر بار که کیسه مورد استفاده قرار می‌گیرد، نام و تصویر برند به دید مشتریان خوب است. در نتیجه، کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی توجه مشتریان را جلب می‌کنند و به این امر اشاره می‌کنند.

در دنیای امروز تبلیغات بسیار پر هزینه می باشد . اگر شما یه عنوان صاحب کسب و کار به دنبال برند سازی خود باشید حتما با هزینه های بسیار بالای تبلیغات روبرو شده اید. اگر هم این تبلیغات بصورت داینامیک باشد یعنی در سطح شهر افراد مختلف این تبلیغات را انجام دهند هزینه ی پرداختی صاحبان کسب و کارها بسیار بالا می رود. ولی شما می توانید به کمک چاپ کیسه پارچه شما دیگر نیاز نیست که هزینه ای مربوط به تبلیغات در سطح شهر را پرداخت کنید و مشتریان شما به صورت رایگان با حمل کیسه های مربوط به برند شما تبلیغات شما را انجام می دهند. حال اگر این کیسه ها از جنس خوب و مقاوم باشد مردوم بارهای بار این از این کیسه ها استفاده می کنند و هر بار که مردم از این کیسه ها استفاده می شود تبلیغ شما را هم انجام داده اند.

کیسه‌های تبلیغاتی غیر پارچه ای، به نام ساک دستی غیربافته نیز شناخته می‌شوند، بدون نیاز به فرآیندهای بافندگی و نساجی تولید می‌شوند. به طور ساده، آنها مانند کیسه‌های غیر پارچه ای ساخته می‌شوند. اما باید توجه داشت که پارچه‌های بافته شده که ما با آنها آشنایی داریم، تنها با یک نخ بافته شده‌اند. در مقابل، ساک‌های غیر بافته از طریق پیوند فیبرها به روش‌های فیزیکی تشکیل می‌شوند و ساختاری کاملاً متفاوت با پارچه‌های استفاده شده در صنعت نساجی دارند.

مقرون به صرفه بودن کیسه پارچه ای اسپان باند

به دلیل فشارهای اقتصادی که مردم را تحت فشار قرار داده است، این روزها همه به دنبال کالاهای ارزان قیمت هستند. استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی به دلایل مختلفی از جمله هزینه کم و کارایی بالا، مورد علاقه مردم قرار می‌گیرد. در این میان، کیسه‌های پارچه‌ای غیر بافته و پارچه اسپان‌باند به لحاظ اقتصادی انتخاب بهتری هستند و در هر فعالیت تجاری، نمایشگاه، موسسه، شرکت، بیمارستان، صنعت چای کیسه‌ای، هدایای تبلیغاتی، زیرانداز و … قابل استفاده هستند.

در حال حاضر، کیسه‌های پلاستیکی به حدودی از بازار بسته بندی خارج شده و جای خود را به کیسه‌های پارچه‌ای چند بار مصرف داده‌اند. یکی دیگر از دلایل استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی، این است که آن‌ها در مقایسه با کیسه‌های پلاستیکی، دارای تنوع رنگ و سایز بیشتری هستند و امکان چاپ هر نوع تبلیغات، الگو و … بر روی آن‌ها وجود دارد. به همین دلیل، کیسه‌های پارچه‌ای برای تبلیغات نه تنها هزینه کمتری دارند، بلکه برای مشتریان قابلیت استفاده بیشتری را نیز فراهم می‌کنند. از این رو، استفاده گسترده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی می‌تواند به عنوان یک روش تبلیغاتی گسترده و با کمترین هزینه محسوب شود.

بطور کلی استفاده و چاپ کیسه پارچه به عنوان یکی از بهترین جایگزین ها برای مصرف کیسه پلاستیکی مزیت های بسیار زیادی دارد. به شکلی که استفاده از این کیسه ها بجای پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی سالیانه میلیونها دلار به اقتصاد و محیط زیست کشور ها کمک می کند. زیرا کیسه های پلاستیکی مشکلات زیادی برای نحسط زیست بوجود می آورد که برطرف کردن این مشکلات می تواند هزینه های بسیار زیادی برای دولت ها داشته باشد.

در زیر به بیان برخی از دلایلی که باعث شده است استفاده از کیسه پارچه بسیار نقرون به صرفه باشد بیان شده است.

بازیافت و ماندگاری مناسب: کیسه های پارچه بدلی نوع ساختاری دارند به سرعت در محیط زیست بازیافت می شوند. این مواد به دلیل سبک بودن عدد اتمی که دارند به سرعت بازیافت می شوند و همین سرعت زیاد این کیسه ها در بازیافت باعث شده است به محیط زیست آسیبی وارد نکنند و عملا دوست دار محیط زیست شناخته شوند.

برای افزایش ماندگاری و استحکام کیسه پارچه در تولید برخی از این کیسه ها از مواد پلاستیکی استفاده می کنند. درست است که این مواد پلاستیکی می باشند ولی استفاده از از این مواد در کیسه ها بسیار کم می باشد به همین دلیل هم مشکل بزرگی محسوب می شوند.

مقاومت و دوام بالا:

یکی از ویژگی های بالایی که باعث شده است چاپ کیسه پارچه ای از محبوبیت بالایی برخوردار باشد توانایی حمل بارهای سنگین به کمک این کیسه ها می باشد. این کیسه ها به دلیل ساختاری با دوام و الیاف مقاومی که دارند می توانند بارهای سنگین را به راحتی جابجا کنند بدون آن که آسیبی ببینند و پاره شوند. این به این معنی می باشد که می توان در مدت زمان بسیار بیشتری از آنها استفاده کرد و عمر مفید این کیسه ها برخلاف کیسه های پلاستیکی که یکبار مصرف میباشد بسیار بالا تر و مفیدتر می باشد و همین مورد یعنی کاهش زباله در محیط زیست.

اقتصاد مالی: خرید کیسه های یکبار مصرف میتواند آسیب های بسیار زیادی به محیط زیست و سلامتی انسانها وارد کند در حالی که استفاده مداوم از کیسه های ساخته شده از پارچه می تواند جلوی این آسیب های پر هزینه را بگیرد. هرچقدر که کیسه پارچه‌ای خود را بیشتر استفاده کنید، هزینه نسبت به خرید کیسه‌های یکبار مصرف کمتر خواهد بود.

تبلیغات و برند سازی برای کسب و کارها: امروزه استفاده از کیسه پارچه ای برای تبلیغات و برند سازی یکی از بهترین راه های ممکنه می باشد . شما به کمک این روش می توانید با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشید. این کیسه‌ها به عنوان وسیله‌ای مؤثر برای تبلیغات مستقیم هستند و در زمینه مارکتینگ کارآمدی دارند. شما به کمک این کیسه ها می توانید از مشتریان خود به رایگان برای عمل تبلیغات استفاده کنید تا به این شکل برند خود را به شهرت برسانید.

کاهش آلودگی محیطی: با کاهش تولید و مصرف کیسه‌های پلاستیکی یکبار مصرف، می‌توان از آلودگی محیطی به دلیل تجمع زیادی از پلاستیک در محیط زیست جلوگیری کرد.

ممکن است افراد بسیاری به منظور کاهش هزینه‌ها از کیسه‌های پلاستیکی استفاده کنند، در حالی که این مواد پلاستیکی باعث آسیب زیادی به محیط زیست می‌شوند و به جدیت به سلامتی انسان‌ها آسیب می‌رسانند. این کیسه‌های نایلونی و پلاستیکی معمولاً از مواد پلاستیکی درجه چهار ساخته می‌شوند و به قدری نازک و ضعیف هستند که نمی‌توانند وزن‌های سنگین را تحمل کنند و برای حمل و نقل مناسب نیستند. اما در این بین، کیسه‌های پارچه‌ای یک انقلاب بزرگ در صنعت تبلیغات رقم زده‌اند. این کیسه‌ها نه تنها بسیار مقرون به صرفه هستند، بلکه مقاومت بسیار بالایی برای حمل و نقل کالاهای سنگین دارند. کیسه‌های پارچه‌ای عموماً دارای خاصیت ضد آب هستند و به راحتی پاره نمی‌شوند. بدیهی است که با توجه به تمامی مواردی که در این مقاله بیان شد، شما به دلایل استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تبلیغاتی پی برده‌اید و اهمیت این کالای پرمصرف را به خوبی درک کرده‌اید.

کیسه پارچه ای را میتوان به عنوان یک جایگزین عالی برای کیسه های پلاستیکی در نظر گرفت. زیرا این کیسه ها را می توان به عنوان بهترین گزینه برای حفظ محیط زیست در نظر گرفت. همچنین مورد دیگری که باعث شده است تا تا چاپ کیسه پارچه ای بسیار مناسب تر از کیسه پلاستیکی باشد مقاومت بالای این کیسه ها در مقابل نیروی کششی می باشد.

به طور کلی کیسه های پارچه ای دارای مزایای بسیار زیادی می باشند. به کمک این کیسه ها می توان بارهای سنگین و بزرگ را در مدت زمان های طولانی حمل کرد بدون آن که نگران پاره شده کیسه ها بود ان هم به این دلیل است که این کیسه ها مقاومت بالایی در برار سایش و پارگی دارند.

چاپ کیسه پارچه ای به این دلیل بسیار مناسب می باشند که برای تولید آنها از مواد با کیفیت بالا استفاده می شود همچنین برای تولید این کیسه ها از فرآیندهای تولید دقیق استفاده می شود. مواد مانند پلی‌استر، نایلون، یا پنبه‌ای با ترکیبات مقاوم به آب و سایش برای تولید کیسه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، دوخت صحیح و استفاده از دوخت مقاوم می‌تواند مقاومت کیسه‌ها را افزایش دهد. همچنین، در تعمیر و نگهداری کیسه‌های پارچه‌ای نیز دقت لازم را داشته باشید تا عمر مفید آنها به حداکثر برسد.

مقاومت کیسه‌های پارچه‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا این کیسه‌ها به عنوان گزینه‌های پایدار و دوستدار محیط‌زیست معرفی می‌شوند. افزایش مقاومت این کیسه‌ها از طریق انتخاب مواد با کیفیت و رعایت فرآیندهای تولید دقیق ممکن است. از این رو، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای تا حد امکان تشویق شده و مقاومت آنها مورد توجه قرار گیرد.

چاپ کیسه پارچه ای تبلغاتی امروزه توانسته است جایگاه بسیار خوب و عالی برای خود به عنوان یک ابزار خوب و عالی برای تبلیغات در بازار رقابتی بدست آورد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که باعث شده است  کیسه های پارچه ای بتوانند یک چنین جایگاهی را بدست آورند مقاومت بالای این کسه ها در برابر کشش می باشد. در این قسمت با هم به بررسی مقاومت این ابزار کارمد تبلیغاتی می پردازیم.

1. مقاومت در برابر سایش:

یکی از مهمترین مواردی که باعث می شود تا قیمت یک کیسه پارچه ای بالا رود مقاومت آن کیسه در برابر سایش می باشد. اگر برای ساخت و تولید این کیسه ها از مواد با کیفیت استفاده شود ماندگاری کیسه ها در برابر سایش افزایش یافته و همین مورد باعث می شود تا این بگ ها در دستان مشتری بیشتر بماند و مشتری ها به دفعات بیشتری از آنها استفاده کنند. 

2. مقاومت در برابر آب و رطوبت:

یکی از مواردی که باعث می شود تا افراد هرچه بیشتر تمایل پیدا کنند تا از کیسه پارچه ای استفاده کنند مقاومت این کیسه ها در برابر آب و رطوبت می باشد. مقاومت این کیسه هدر برابر آب و رطوبت بسیار به حفظ و ماندگاری تبلیغات بر روی کیسه ها کمک می کند. فرض کنید در محیط مرطوبی قرار دارید و یا به یکدفه آبی برروی کیسه شما پاشیده می شود اگر کیسه شما مقاومت خوبی در برابر رطوبت داشته باشد مانع از خیس شدن محصولات داخل کیسه می شود و این خود به تنهایی یک مزیت محصوب می شود. 

3. مقاومت در برابر فشار:

از ویژگی دیگر کیسه های پارچه ای می توان به مقاومت آنها در برابر فشار اشاره کرد. این ویژگی باعث می وشد تا بتوان محصولات سنگین را به راحتی با این کیسه ها جابجا کرد و با اطمینان خاطر از این کیسه ها استفاده نمود. 

4. قابلیت استفاده دوباره:

مهمترین ویژگی کیسه های پارچه استفاده چند باره از این کیسه ها می باشد. همین ویژگی باعث شده است که این بگ ها به یکی از بهترین مواد برای تبلیغات تبدیل شود . استفاده چند باره از این کیسه ها باعث شده است تا صاحبان کسب و کارها بتوانند از مشتریان خود به عنوان بیلبرد های تبلیغاتی رایگان استفاده کنند. هر بار که مشتریان شما از این کیسه ها استفاده می کنند عملا فرآیند تبلیغات را برای شما انجام می دهند. 

کیسه خرید پارچه‌ای

کیسه های پارچه ای که برای خرید مورد استفاده قرار می گیرند، کاملا سبک و کم وزن است. بنابراین به‌راحتی می‌توانید آن را همراه خود به بازار تره‌بار ببرید و میوه و خوراکی‌های دوست‌داشتنی و مورد نیاز خانه را بخرید. در حال حاضر، کیسه پارچه ای که برای خرید استفاده می شوند به دلیل تطبیق‌پذیری ساده و راحتی استفاده، به ابزارهای کاملاً کاربردی تبدیل شده‌اند. این کیسه‌ها طراحی‌های متنوعی دارند تا در عین احترام به محیط زیست، شیک و کاربردی باشند. اگر به دنبال یک کیف برای حمل لوازم شخصی به دفتر یا استفاده در سفرات روزانه هستید، نه‌تنها به اندازه آن بلکه به ویژگی‌هایی مانند تعداد جیب‌ها و تحمل وزن نیز توجه کنید. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا لوازم خود را به‌راحتی جدا کرده و در مواقع نیاز به سرعت دسترسی پیدا کنید.

در صنعت چاپ کیسه پارچه ای ، کیسه های خرید Tote bag، یک نوع کیسه بزرگ با شکل مستطیل و دسته‌های طولانی هستند. این کیسه‌ها از جنس پارچه یا مواد مشابه تهیه می‌شوند و به طور عموم بدون زیپ یا قفل مخصوص طراحی شده‌اند. طراحی ساده‌ای دارند و معمولاً به عنوان یک گزینه مدرن و کاربردی در محیط‌های شهری استفاده می‌شوند. این کیسه‌ها به دلیل اندازه بزرگ و دسته‌های قوی‌شان، علاوه بر حمل خریدها، معمولاً به عنوان یک اکسسوری استایلی در عرصه مد نیز توجه جلب می‌کنند. از سوی دیگر، کیسه خرید پارچه‌ای به عنوان کیف‌های بزرگ، برای حمل و ذخیره متنوعی از وسایل مناسب هستند. این کیسه‌ها بیشتر بدون بست‌های جانبی به جز یک جفت دسته موازی در دو طرف طراحی شده‌اند و هدف اصلی آنها ارائه یک وسیله حمل آسان، به ویژه در روزهای پرمشغله که به خرید می‌روید، است. بیشتر کیسه‌های خرید از جنس پنبه ساخته شده و دارای ضخامت و مقاومی بیشتری هستند. اینگونه کیسه‌ها معمولاً به عنوان کیسه خرید پارچه‌ای به گونه‌ای که از گیاه پنبه تهیه می‌شوند، شناخته می‌شوند.

مواد تشکیل دهنده انواع کیسه های مورز استفاده در خرید

در صنعت چاپ کیسه پارچه ای استفاده چندباره از کیسه خرید پارچه‌ای به منظور کاهش تولید زباله و افزایش حمایت از محیط زیست انجام می‌شود. برای انتخاب بهترین کیف خرید بر اساس شرایط مختلف، مهم است اطلاعاتی درباره مواد سازنده آنها داشته باشیم. این آگاهی از مزایای هر نوع کیسه، تصمیم‌گیری دقیق‌تری را تسهیل می‌کند. کیسه‌های خرید رایج که معمولاً برای حمل انواع وسایل استفاده می‌شود از مواد زیر تشکیل شده‌اند:

کیسه‌های جوت Jute bags

جوت، یک نوع الیاف گیاهی است که به نخ‌های ضخیم و محکم معروف است. کیسه خرید پارچه‌ای ساخته شده از جوت دارای مزایا زیادی هستند:

قابلیت تجزیه زیستی:

قابلیت تجزیه زیستی به معنای این است که محصول یا موادی که از آن ساخته شده‌اند، توانایی تجزیه و تحلیل طبیعی و بدون تأثیر منفی بر محیط زیست را دارند. در مورد کیسه خرید پارچه‌ای از جوت، این به این معناست که در هنگام دفن یا دور انداختن این کیسه‌ها، آنها به سرعت تجزیه می‌شوند و به عنوان مواد آلی به خاک باز می‌گردند، بدون ایجاد آلودگی یا زباله‌های طولانی مدت.

از دیگر نکات مهم این است که در چاپ این کیسه های پارچه ای باید به آن توجه کرد قابلیت تجزیه زیستی به معنای استفاده کارآمد و مؤثر از منابع طبیعی در فرآیند تولید جلوگیری می‌کند. مصرف موادی که به سرعت تجزیه می‌شوند، در جلوگیری از اکتشاف ناپایداری‌های محیط زیستی و کاهش آثار منفی بر زیستگاه‌ها و منابع آبی و هوایی نقش اساسی دارد. این ویژگی در زمینه کیسه خرید پارچه‌ای از جوت به عنوان یک گزینه دوستدار محیط زیست بسیار ارزشمند است.

یکی از قوی‌ترین الیاف طبیعی:

الیاف جوت به عنوان یکی از قوی‌ترین الیاف طبیعی شناخته می‌شوند به دلیل ویژگی‌های زیر:

1. مقاومت فیزیکی: الیاف جوت به دلیل ساختار خود، مقاومت فیزیکی بالایی دارند. این ویژگی آنها را برای استفاده در کیسه خرید پارچه‌ای و دیگر محصولات با دوام کاربردی می‌کند.

2. تحمل به کشش: الیاف جوت توانایی تحمل به کشش را دارند که این امر آنها را برای استفاده در محصولاتی که به شدت کشیده می‌شوند، مناسب می‌سازد.

3. مقاومت در برابر رطوبت: جوت به خوبی مقاومت در برابر رطوبت را دارد که این ویژگی آنها را برای استفاده در شرایط مرطوب و بارانی مناسب می‌سازد.

4. سبکی و نرمی: با وجود مقاومت و قدرت، الیاف جوت خود سبک و نرم هستند که این امر آنها را برای استفاده در محصولاتی که نیاز به حس لطیفی دارند، مناسب می‌کند.

5. قابلیت بازیافت: الیاف جوت به خوبی قابلیت بازیافت دارند، که این امر به معنای کاهش آثار زیست‌محیطی و استفاده مجدد از این مواد است.

نسبتاً ارزان برای خرید:

نسبتا ارزان برای خرید در مورد کیسه خرید پارچه‌ای از جوت به موارد زیر اشاره دارد:

1. قیمت مقرون به صرفه: جوت یک گیاه بازیافت‌پذیر و سریع الرشد است، که مزایای اقتصادی را به همراه دارد. این باعث می‌شود که مواد اولیه جوت به طور نسبی ارزانتر و در دسترس‌تر باشد که در تولید کیسه خرید پارچه‌ای از جوت تأثیرگذار است.

2. هزینه تولید پایین: فرآوری جوت و تهیه الیاف آن نیاز به فناوری ساده‌تر و هزینه تولید پایین‌تری دارد نسبت به برخی مواد دیگر. این کاهش هزینه تولید به تولید کیسه خرید پارچه‌ای از جوت اجازه می‌دهد که به عنوان یک گزینه ارزان‌تر به مصرف‌کننده عرضه شوند.

3. بازدهی بالا در کشاورزی جوت: جوت یک گیاه بازیافت‌پذیر است که در شرایط مختلف اقلیمی قابل کشت است. به دلیل بازدهی بالا در کشاورزی، مقدار زیادی از مواد اولیه جوت تولید می‌شود که این امر به تناسب باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

بادوام:

ویژگی بادوام در کیسه خرید پارچه‌ای از جوت به معنای توانایی آنها برای مقاومت در برابر سایش، استفاده مکرر و شرایط سخت است. توضیحات زیر ویژگی بادوام را بیشتر توضیح می‌دهند:

1. مقاومت در برابر سایش: الیاف جوت دارای مقاومت بالا در برابر سایش و فشار هستند. این ویژگی باعث می‌شود که کیسه‌های خرید از جوت حتی در مواجهه با استفاده مکرر و حمل اجناس سنگین، به مدت طولانی کارایی خود را حفظ کنند.

2. ماندگاری شکل و ساختار: جوت به خوبی ماندگاری شکل را تضمین می‌کند، به ویژه در مواجهه با فشارهای مختلف و تغییرات شرایط محیطی. این ویژگی باعث می‌شود که کیسه خرید پارچه‌ای از جوت به مدت طولانی با ظاهری خوب و ساختار مقاوم خدمت کنند.

3. مقاومت در برابر آب و رطوبت: جوت، خود مقاوم در برابر آب و رطوبت است که این ویژگی به کیسه‌های خرید از جوت این امکان را می‌دهد که در شرایط مرطوب به خوبی عمل کنند و از تضرر ناشی از آب و رطوبت جلوگیری کنند.

نیاز کم آب برای پرورش محصولات جوت:

نیاز کم آب برای پرورش محصولات جوت یک ویژگی مهم زراعی است که به محیط زیست و مدیریت پایدار منابع آب کمک می‌کند. توضیحات زیر این ویژگی را بیشتر توضیح می‌دهند:

1. منبع آب کمتر: جوت به عنوان یک گیاه بازیافت‌پذیر و مقاوم به خشکسالی شناخته می‌شود و برای رشد خود به مقدار کمی آب نیاز دارد. این به مزرعه‌داران این امکان را می‌دهد که با استفاده کارآمد از منابع آب محدود، محصولات جوت را پرورش دهند.

2. کاهش فشار بر منابع آب: نیاز کمتر به آب برای پرورش جوت باعث کاهش فشار بر منابع آب شهری یا زیرزمینی می‌شود. این امر در مناطق با مشکلات کمبود آب و حفظ تعادل اکولوژیک مناسب است.

3. کاهش آلودگی آب: زمانی که برای کشت محصولات نیاز به آب کمتری داریم، کمترین مقدار کودها و سموم شیمیایی نیز برای رشد گیاهان استفاده می‌شود. این امر با کاهش آلودگی آب و بهبود کیفیت آب زیرزمینی و سطحی همراه است.

4. افزایش بهره‌وری آب: به دلیل کمترین نیاز به آب برای رشد، کشاورزان می‌توانند با استفاده بهینه از منابع آب، بهره‌وری بیشتری در کشاورزی داشته باشند.

معایب کیسه‌های جوت عبارتند از:

1. حساسیت به رطوبت: این کیسه‌ها در برابر رطوبت به مقدار قابل توجهی مقاومیت ندارند، مگر اینکه از تصحیحات شیمیایی استفاده شود تا مقاومت آنها به رطوبت افزایش یابد.

2. استفاده از آفت‌کش‌ها: گیاه جوت برای رشد به طور معمول از آفت‌کش‌ها بهره می‌برد، که ممکن است برخی از مصرف‌کنندگان را نگران کند.

3. وابستگی به واردات: بیشتر محصولات جوت که برای تولید کیسه‌ها استفاده می‌شوند، وارداتی هستند. این وابستگی ممکن است باعث افزایش هزینه تولید و در نتیجه افزایش هزینه نهایی کیسه‌ها شود.

کیسه خرید پارچه‌ای (پنبه ای) Cotton/canvas bags

بسیاری از افراد به اشتباه کانواس را به عنوان موادی دیگر می‌پندارند، در حالی که این اصطلاح به شیوه بافت پارچه اشاره دارد و از پنبه تولید می‌شود. مزایای استفاده از کیسه خرید پارچه‌ای شامل موارد زیر است:

بافت نرم و انعطاف پذیر

بافت نرم و انعطاف‌پذیر یک ویژگی است که به این معناست که پارچه یا کیسه با قابلیت انعطاف و انعطاف‌پذیری بیشتری مختصر می‌شود. این به این معناست که مواد اولیه از نظر ساختاری اجازه می‌دهد که به راحتی تغییر شکل یا انعطاف پذیری را تجربه کند، که در نتیجه از آن می‌توان به راحتی از کیسه یا پارچه استفاده کرد و همچنین این ویژگی موجب مقاومت در برابر تنش و فشارهای مختلف می‌شود.

بادوام و قوی

ویژگی بادوام و قوی به معنای توانایی پارچه یا کیسه در مقابل استفاده مکرر و شرایط سخت بدون تغییر در کیفیت یا ساختار اشاره دارد. این به این معناست که پارچه با مواد مرغوب و فرآیندهای تولید مقاومت بالایی دارد و می‌تواند در برابر فشار، وزن، یا سایر عوامل خارجی که ممکن است باعث خراشیدگی یا ضرر شود، مقاومت نشان دهد. به عبارت دیگر، بادوامی و قدرت معمولاً به ماندگاری و عملکرد خوب در طول زمان اشاره دارد.

معایب استفاده از کیسه های پارچه ای:

اگر ما پنبه را به مقدار بسیار زیادی کشت کنیم برای محافظت از آنهابه سموم بسیار زیادی نیاز خواهیم داشت.

از معایب کشت پنبه این است که این گیاه مصرف آب بسیار بالایی دارد.

کیسه های کنفی Hemp bags

کیسه‌های کنفی از موادی به نام کنف ساخته می‌شوند که این مواد از گیاه Cannabis sativa استخراج می‌شوند. مزایای این کیسه‌ها عبارتند از:

فیبر فوق‌العاده قوی:

کیسه های ساخته از کنف دارای مقاومت بسایر زیادی می باشد دلیل این مورد هم مقاومت بسیار بالای فیبرهای کنف می باشد که در برابر کشش مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

دوام و مقاومت در برابر پوسیدگی:

کیسه‌های کنفی به دلیل ویژگی‌های فیبری خود، دوام بالا و مقاومت در برابر پوسیدگی را ارائه می‌دهند.

توانایی رشد در شرایط آبی فقیر:

گیاه کنف با نیاز کم به آب می‌تواند در خاک‌های فقیر با آب کم رشد کند، که این امر محیطی پایدارتر را برای تولید کنف و ساخت کیسه‌ها فراهم می‌کند.

معایب استفاده از کیسه‌های کنفی شامل:

هزینه تولید بالا:

فرآیند تولید کیسه‌های کنفی که برای چاپ کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد هزینه های بسیار بالایی را شامل می شود، که ممکن است این امر توجیه اقتصادی برخی افراد را در استفاده از آنها محدود کند.

زیست محیطی:

به دلیل این که برای تولید کیسه های کنفی واز کنف استفاده می شود و کنف ماده ای است که در محیط زیست تجزیه می شود ولی تجزیه ی آن زمان بر است . این کیسه ها بعد از رها شدن زمان بسیار زیادی در محیط باقی می مانند تا تجزیه شوند. این امر می تواند مشکلاتی را برای محیط زیست ایجاد کند.

از این مورد که بگذزیم تولید کیسه های کنفی می تواند آلاینده های بسیار زیادی به هوا وارد کند که همین مورد می تواند باعث آلودگی هوا و ایجاد بیماری های زیاد شود. به همین دلیل هم امروزه از این مواده بسیار کم برای تولید کیسه پارچه ای استفاده می شود.

مصرف انرژی

یکی ز مواردی که امروزه فکر بسیاری از دانشمندان را به خود مشغول کرده است افزایش گرمایش جهانی است. تولید کیسه های کنفی به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد که همین مصرف انرژی زیاد می تواند باعث گازهای گلخانه ای و افزایش دمای زمین منجرب شود.

مشکلات جمع آوری و بازیافت

یکی از مهمترین موارد در جمع آفری کیسه های کنفی بازیافت این کیسه ها می باشد. برای ساخت این کیسه ها علاوه بر کنف از مواد محتلفی به صورت لایه به لایه استفاده می شود که بازیافت و جدا کردن این مواد از کنف کاری بسیار مشکل می باشد و هزینه ی بسیار زیادی دارد. همچنین این کیسه های ممکن است به تجهیزات بازیافتی بسیار آسییب بزنند به شکلی که مجبور باشیم آن قطعات و دستگاه ها را تعویض کنیم. به همین دلیل هم فرآیند جمع آوری و بازیافت کیسه های تولید شده از کنف بسیار هزینه بر می باشد.

تاثیر بر حیات دریا و خشکی

خیلی از انسانها امروزه حیات موجودات دریا و خشکی برایشان مهم نیست به همین دلیل هم بسیاری از زباله های خود را در محیط زیست رها می کنند.بسیاری از این زباله های رها شده در دریا به عنوان غذا توسط موجودات آبزی مورد استفاده قرار می گیرد که همین مورد باعث آسیب دیدن به این موجودات و در نتیجه آسیب دیدن محیط زیست شود. آلودگی به کیسه‌های کنفی باعث خطر جدی برای حیات دریا می‌شود. همچنین کیسه‌های کنفی نیز می‌توانند به عنوان آلودگی در زیستگاه‌های خشکی عمل کنند و به تخریب آنها منجر شوند.

امروزه در تولید و چاپ کیسه پارچه ای از کنف به دلیل مشکلاتی که می تواند برای محیط زیست و انسانها ایجاد کند کمتر استفاده می شود.

جوهر در فرایند چاپ کیسه پارچه ای بیشترین نقش را دارد و 90 درصد کیفیت محصول را تعیین می کند.در نتیجه لازم که تمام جوانب جوهر را در نظر گرفته و به مزایا، مغایب و خواص آن دقت کنیم.می خواهیم 5 نوع رنگ پر طرفدار و محبوب را به شما معرفی کنیم که در فناوری و فرایند چاپ کیسه پارچه ای استفاده می شوند.

1. جوهر بر پایه آب

جوهر چاپ بر پایه آب برای چاپ مستقیم بر روی مواد ساخته شده از سلولز مانند پارچه پنبه ای، پارچه ابریشمی، جوت، کنف، حصیر، حصیر، چوب و غیره استفاده می شود. این ویژگی این است که در دمای معمولی در آب حل می شود (از 50 تا 60 درجه سانتیگراد و کمتر از 25 درجه سانتیگراد به سختی محلول است. علاوه بر این، جوهر می تواند به طور طبیعی بدون عملیات حرارتی یا نوری خشک شود.

مزایای جوهر بر پایه آب

مزیت این جوهر برای بسته بندی کاغذی ویژگی سبک وزن آن هنگام جذب در مواد است. پس از فرآیند چاپ، حس کلاسیکی را به کاربران القا می کند. علاوه بر این، جوهر مبتنی بر آب دارای چسبندگی بالا و دوام بالا بدون ترک و پوسته شدن آسان است.

از طرف دیگر، این نوع جوهر چسبندگی کمتری نسبت به جوهر روغنی دارد، زیرا از آب مقطر یا حلال برای رقیق شدن در چاپ استفاده می کند. برخی از جوهرهای محبوب مبتنی بر آب که امروزه مردم دوست دارند از آنها استفاده کنند عبارتند از Matsui، Colorlab، Silkflex، Shinakamura، Furukawa و غیره. این جوهر به همراه رنگ های از پیش مخلوط شده برای چاپ روی موادی مانند چوب و کارتن های کاغذی استفاده می شود.

2. جوهر بر پایه روغن

جوهر Plastisol

جوهر مبتنی بر روغن از پایه نفتی تهیه می شود که بسته به نوع آن بوی روغنی و قوی دارد. اما جوهر ماوراء بنفش یا پلاستیزول، بومحلال معمولاً بوی روشن تری نسبت به حالت عادی دارد. ویژگی جوهر روغنی این است که بهتر از جوهر پایه آب می چسبد. با این حال، سمی تر از جوهر مبتنی بر آب است.

جوهر پلاستیزول

جوهر Plastisol به طور انحصاری برای چاپ روی پارچه ساخته شده و دارای پایه روغن سبک است. بنابراین، ممکن است تشخیص جوهر برای شما کمی دشوار باشد. شما فقط می توانید این کار را هنگام پاک کردن صفحه یا استفاده از یک حلال برای آشکار کردن پایه روغن انجام دهید. علاوه بر استفاده از جوهر پلاستیزول برای چاپ بافت روی پارچه و همچنین بسته بندی کاغذی، از این جوهر برای چاپ برگردان های پارچه (برچسب های پارچه ای) نیز استفاده می شود.

3. جوهر پایه روغن_جوهر UV

جوهر UV برای بسته بندی کاغذ متالیز

جوهر UV نیز از نوع روغنی است، اما در زیر نور UV (فرابنفش) خشک می شود. و امکان استفاده از آن برای چاپ روی بسیاری از مواد وجود دارد. علاوه بر این، جوهر دارای چسبندگی بالایی است و می توانیم آن را به عنوان یک سطح براق یا ناهموار به محصولات نهایی خود اضافه کنیم.

جوهر UV روی بسته بندی کاغذی

آخرین اما نه کم اهمیت، جوهر UV دارای طیف گسترده ای از عملکرد است که آن را به گزینه ای عالی برای بسته بندی تبدیل می کند. اگر به کیفیت چاپ، دوام و کاربرپسندی فوق العاده نیاز دارید، این جوهر می تواند همه را راضی کند!

4.جوهر ری اکتیو

ممکن است برای شما هم سؤال پیش آمده باشد که جوهر ری اکتیو چیست و چه فرقی با دیگر جوهر های چاپ پارچه می‌کند؟ جوهر ری اکتیو برای چاپ روی پارچه هایی با الیاف طبیعی مثل لینن، ابریشم و پنبه استفاده می‌شود. با استفاده از این جوهر مولکول های رنگ وارد الیاف پارچه می‌شوند و یک پیوند کووالانسی تشکیل می‌دهند. جوهر ری اکتیو در انواع رنگ موجود است و به‌شدت قوی (پررنگ) است. طرح هایی که با استفاده از جوهر ری اکتیو چاپ می‌شوند دائمی هستند و پاک نمی‌شوند. این جوهر طرح هایی با رنگ های واضح چاپ می‌کند که مناسب هر طرح با جزئیات کم و زیاد است. جوهر ری اکتیو این آزادی را به چاپخانه ها می‌دهد که تنها طرح های ساده و با تعداد رنگ کم استفاده نکنند.

شست و شوی کیسه پارچه ای چاپ شده به دو روش شستشو با دست و شستشو با ماشین لباسشویی انجام می شود که در زیر به برسی و توضیح بیشتر در این رابطه می پردازیم.

برای مراحل شستشو کیف را آماده کنید

این را در نظر داشته باشید که هرچقدر هم کیف شما کثیف باشد شما نیاز دراید که ابتدا کیف خود را خالی کنید و تمام لوازم جانبی را از کیف خود بیرون بیاورید. پس قبل از شروع شستشو اطمینان حاصل کنید که تمام خودکار ها ، کلید ها ، رژ لب و هر چیزی که در کیف خود دارید را تخلیه کرده اید. بودن این مواد در کیف باعث آسیب رسیدن به پارچه می شود.

این را در نظر داشته باشید که همانند لباس هایتان کیف و کیسه های پارچه ای هم مستعد به لکه دار شدن و رنگ گرفتن هستند. پس قبل از شروع عمل شست و شو حتما محتویات داخل کیف را خارج کنید. زیرا زمانی که این لکه ها تثبیت شوند دیگر کاری از دست شما بر نخواهد آمد و نمی توانید آنها را ازبین ببرید. بخصوص لکه هایی که بخاطر جوهر خودکار بوجود آمده باشند.

رنگ دادن کیف خود را در نظر داشته باشید

اگر که یک کیف توت یا کنافی دارید که سفید نیست و رنگی است این را قطعا در نظر بگیرید که قبل از انداختن آن در ماشین لباس شویی مطمعن شوید که به دیگر لباس های شما رنگ نمیدهد و رنگ ثابتی دارد و اگر اطمینان ندارید توصیه می شود که حتما کیف خود را به تنهایی در ماشین لباس شویی بندازید .

همینطور در نظر داشته باشید که کیف شما رنگ ثابتی دارد و پس از شستشو رنگش از بین می رود یا خیر.

لکه گیری

روی کیف خود به دنبال هر لک و ایرادی بگردید و سعی کنید لکه های عمیق و بزرگ را قبل از شستشو کمی با دست بشورید و کمرنگ کنید چون ممکن است با شستن مستقیم در ماشین لباسشویی آن لکه ها به طور کامل از بین نروند و ردی از آنها باقی بماند و کیف شما به طور کلی تخریب شود. شما می توانید لکه گیری را به کمک قطره لکه گیر انجام دهید و بگذارید مدتی قطره بر روی لکه بماند و جذب بافت پارچه شود و سپس به کمک  یک اسنفج لکه را کمرنگ کنید  و با آب بشورید .

شستشوی دستی

بعضی از کیسه های پارچه ای سفید یا بی رنگ برای شستشوی ماشینی مناسب هستند و با توجه به تکنیک چاپی که برای چاپ روی کیسه استفاده شده است میتواند گزینه مناسبی هم برا شستشو با ماشین لباسشویی با آب سرد باشند

هرچند برای مثال کیف هایی که با آبرنگ و نقاشی شده اند و یا طراحی دست دوز دارند حتما احتیاج به شستشو با دست دارند تا آسیب به آنها وراد نشود .

متدها و تکنیک هایی برای شستشو تمیز و راحت کیسه های پارچه ای وجود دارد که با پیش رفتن آنها میتوانید بدون آسیب دیدن  کیسه ی پارچه ای آن را شستشو دهید و مثل روز اول تمیز و نو از آن استفاده کنید .

مرحله اول

ابتدا بهتر است که با یک پارچه ی حوله ای نم دار سطح کیف را تمیز کنید و سپس درون کیف را تکون داده تا خوره ریزه ها و آشغال های کیف به طور کامل بیرون ریخته شوند و پس از مرحله لک گیری که در بالا به آن اشاره شد با آب ولرم شروع به شستشو کیف میکنیم  این را در نظر داشته باشید که روی طرح ها و دوخت دوزی های کیف آب ریخته نشود .

سپس به کمک شوینده و یا پودر دستی ابتدا با غلظ زیاد آب اضافه میکنیم با توجه به میزان کف و غلظتی که مد نظر داریم آب بیشتری اضافه می کنیم پس از ان با بررس بسیار نرم مخصوص شستشو به رامی بر روی لکه های باقی مانده با برس می سابیم سپس به مدت چند دقیقه حدود یک تا ده دقیقه به پارچه زمان میدهیم تا مواد شستشو را جذب خود کند و پس آن با آب ولرم شروع به آبکشی می کنیم .

با توجه به طرح پارچه و جنس پارچه در نظر داشته باشید  که نباید محکم پارچه را آبکشی کنید و سعی کنید که به آرامی این کار را انجام دهید .

پس از آبکشی و اطمینان از اینکه آب کیسه پارچه ای کاملا گرفته شده حال باید ترجیحا در نور آفتاب آن را قرار دهیم تا در نور مستقیم خورشید خشک شود .

شستشو با ماشین لباس شویی

برای شستشو با ماشین لباسشویی ابتدا بهتر است دستگاه خود را روی حالت شستشو با آب سر بگذارید و سپس به مدت ده دقیقه فقط روی شستشو با آب تنظیم کنید .

سپس بعد از آن با توجه به جنس پارچه و کثیف بودن آن و با توجه به درجات دستگاه خود آن را تنظیم کنید . برای مثال اگر کیفتان از جنس کتان هست دستگاه را روی کتان با درجه آب چهارده درجه تنظیم کنید

اگر جنس پارچه کیف توت هست روی جنس پنبه دستگاه را قرار دهید و همان درجه حرارت چهارده درجه .

و اگر جنس پارچه نخ پنبه هست هم میتوانید دستگاه را روی نخ تنظیم کنید و هم پنبه و درجه حرارت را بین سیزده تا چهارده درجه بگذارید .

در نظر داشته باشید چون  از قبل به مدت ده دقیقه پارچه خیس خورده است حال باید مدت زمان شستشو با مواد شوینده را حداکثر به میزان مدت ده دقیقه تا یک ربع بگذارید و پس از آن کیف پارچه ای خود را در آورده و در خشک کن قرار دهید .

یکی از مزایا شستشو با دستگاه ماشین لباس شوییی می تواند همین خشک شدن با خشک کن باشد چون پس از مدت بیست تا سی دقیقه کیسه شما کاملا خشک شده و دیگر نیاز نیست که مدت یک روز برای استفاده از آن صبر کنید .

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای همه نوع کیسه های پارچه ای نمیتوان یک درجه آب را در نظر گرفت بعضی از کیسه های پارچه ای را طبق دستورات شستشو خود برند باید آب گرم تر شستشو دهید و بعضی دیگر را نیز لازم است که با آب سرد شستشو دهید .

پس این را همیشه در نظر داشته باشید که به دستورات شستشو که توسط برند کیف گفته شده و اکثرا در درون کیف وصل است توجه داشته باشید.

امروزه استفاده از تکنولوژی های چاپ سه بعدی باعت تحول بزرگی در فرآیند چاپ کیسه پارچه ای شده است . به طور کلی استفاده از این تکنولوژی باعث شده تا طراحی هایی که انجام می شود بسیار جذابتر و کاربر پسنده تر از قبل شود. استفاده از تکن.لوژی سه بعدی به عنوان یکی از نوآوری های قرن 21 باعث بهبود بسیار زیادی در حوزه های مختلف تکنولوژی و صنعت شده است که صنعت چاپ روی کیسه پارچه ای هم از مورد جدا نبوده است. در این قسمت به بررسی نقش این تکنولوژی بر صنعت چاپ روی کیسه های پارچه ای و بگ های پارچه ای می پردازیم و این  که چگونه تکنولوژی سه بعدی توانسته است فرآیند چاپ را از نظر سرعت، دقت، و انعطاف‌پذیری بهبود بخشد.

به دلیل ماهیت خاص این تکنولوژی فرآیند چاپ از دقت و سرعت بسیار بیشتری برخوردار شده است به شکلی که م یتوان با استفاده از این تکنولوژی تعداد سفارش های بیشتری در زمان بسیار کمتری را ایجاد کرد. 

مزایای ستفاده از تکنولوژی سه بعدی در فرآیند چاپ کیسه پارچه ای 

 1. افزایش سرعت کار و کاهش زمان تولید: در فرآیند تولید به میزانی که زمان تولید و چاپ کاهش یابد هزینه انجام کار نیز بسیار کاهش می یابد به همین دلیل هم کاهش فرآیند تولید خبر بسیار خوبی برای تولید کنندگان فعال در این صنعت می باشد. استفاده از تکنولوژی سع بعدی به دلیل این که تمام فرآیند ها به صورت تمام اتوماتیک و بدون دخالت انسان انجام می وشد باعث می شود سرعت انجام کار بسیار افزایش یافته و همچنین دقت فرآیند های کار نیز بسیار افزایش یابد. 
 2. محدودیت در موار مورد استفاده برای چاپ: هر چه ما مواد کمتری در فرآیند چاپ استفاده کنیم هزینه ی تولید و چاپ کاهش می یابد . استفاده از تکنولوژی سه بعدی یکی از مواردی است که باعث می شود تا مواد مورد استفاه در فرآیند چاپ بسیار کم مصرف شود آن هم به دلیل دقت بالایی که ایجاد می کند.
 3. افزایش دقت و دقت هنگام چاپ اشیاء پیچیده: این که بریا فرآین چاپ نیاز نیست تا نیروهای انسانی زیاد دخالت داشته باشند و بیشتر کا به صورت اتوماتیک و توسط رباط ها انجام می شود باعث می شود تا فرآیندهای کار از دقت بالایی برخوذدار باشد و این مورد باعث می شود که تا مواد مورد استفاده به میزان کمی استفاده شوند و دور ریز مواد کمتر شود . این دقت بالا باعث کاهش هزینه می شود. 

چالش ها 

استفاده از این تکنولوژی با این که دارای مزیت های بالایی است چالش های بسیار زیادی را هم دارد که در ادامه به بررسی برخی از این چالش ها می پردازیم.

 1. هزینه‌های بالای تجهیزات و مواد چاپ: اولین چالشی که در استفاده از این تکنولوژی با ان روبرو می شود هزینه بالای این دستگاه می باشد . دستگاههای چاپ سه بعدی بیشتذ از خارج از کشور وارد می شود و هزینه ی آنها به دلار می باشد. در کشور ما به دلیل تورمی که وجود دارد و افزایش روزانه قیمت دلار خرید و تهیه این دستگاه ها بسیار گران می باشد.
 2. محدودیت در مواد چاپی مورد استفاده: به دلیل تحریم هایی که بر ایران قرار داده شده است بسیاری از کشورها مواد مورد استفاده در این دستگاه ها را به ما نمی فروشند و همین مورد به تنهایی باعث افزایش قیمت نهایی فرآیند چاپ می شود. 
 3. نیاز به تخصص و آموزش متخصصان: در دنیای امروز به دلیل پیشرفت علم و فناوری استفاده از هر دستگاهی نیاز به آموزش و تخصص کافی را دارد. به دلیل ورود کم این دستگاه ها به داخل کشور تعداد متخصصان استفاده کننده از تلکنولوژی های سه بعدی بسیار بوده و استخدام هر متخصص نیز هزینه بسیار بالایی دارد. 

به طور کلی تکنولوژی سه بعدی با ارائه قابلیت‌های بی‌نظیر در فرآیند چاپ، به بهبود و تحول در صنعت چاپ منجر شده است. با توسعه روزافزون این تکنولوژی و حل کردن چالش‌ها، می‌توان انتظار داشت که آینده چاپ با استفاده از تکنولوژی سه بعدی، با ارتقاء‌های فراوانی همراه باشد.

امروزه به دلیل صنعتی شدن زندگی بسیاری از افراد جامعه استفاده از کیسه پارچه ای به عنوان یک ابزار بسیار مهم در زندگی روزمره افراد به حساب می آید. در قسمت به اهمیت کیفیت چاپی که بروی این کیسه ها انجام می شود می پردازیم. 

یکی از عوامل اساسی در تعیین کیفیت این کیسه‌ها، کیفیت چاپ بر روی آنها است. در زیر به بررسی برخی از مواردی که باعث افزایش و یا کاهش کیفیت چاپ کیسه پارچه ای می شود می پردازیم. 

مواد اولیه مورد استفاده 

این نکته را همیشه باید در نظر داشته باشید که کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در چاپ برروی کیفیت چاپ تاثییر کاملا مستقیمی دارد به شکلی که اگر از مواد با کیفیت استفاده کنید به چاپی ماندگار و عالی دسترسی پیدا خواهید کرد در حالی که مواد بی کیفیت باعث می شود با چند بار شست و شوی کیسه عملا چاپ آن ازبین برود. به همین دلیل هم همیشه در چاپ کیسه پارچه ای از مواد با کیفیت استفاده کنید. 

تکنیک مورد استفاده در چاپ

برای چاپ کیسه های پارچه ای انواع مختلفی تکنیک وجود دارد. این که شما چه تعداد کیسه می خواهید و یا چه هزینه ای برای تهیه کیسه پارچه ای پرداخت می کنید مشخص می کند که از چه تکنیک هایی برای عمل چاپ می توان استفاده کرد. یکی از تکنیک هاای که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد تکنیک چاپ سیلک می باشد. این تکنیک به دلیل هزینه پایین و سرعت بالا و همچنین کیفت بالای چاپ امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ما در شرکت چاپ جاوید از تکنیک چاپ سیلک برای انجام فرآیند چاپ استفاده می کنیم. 

دقت در جزئیات

یکی از مواردی که بسیاری از افراد به آن اهمیت نمی دهند دقت در جزئیات چاپ می باشد. این مورد در تبلیغات و برند سازی بسیار با اهمیت می شود به شکلی که اگر به جزئیاتی مانند ادرس شماره تماس، لگو دقت کنید و از رنگ های جذب کننده استفاده کنید مشتریان فروشگاه ها بیشتر تمایل پیدا می کنند تا از کیسه های شما استفاده کنند. 

کلام آخر

یکی از بهترین روش ها که امروزه به شما می تواند در امر تبلیغات و برندسازی بسیار کمک و یاری دهد استفاده و چاپ کیسه های پارچه ای است زیرا این محصولات علاوه بر این که سازگاری خوبی با محیط زیست دارند بسیار مقاوم و زیبا می باشند و عملا به دلیل مقاومت بالایی که دارند باعث می شوند تا مشتریان به دفعات زیاد از این محصولات استفاده کنند . به همین دلیل هم همیشه پیشنهاد می شود تا بجای استفاده از نایلون تبلیغاتی از کیسه های پارچه ای استفاده شود.

error: داده های محافظت شده