جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

مزایای استفاده از کیسه های غیرپلاستیکی

مزایای استفاده از کیسه های غیرپلاستیکی

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه غیرپلاستیکی جزوء آن دسته از محصولاتی است که بسیاری از صاحبان کسب و کارها برای برندسازی و تبلیغات خود از آنها استفاده می کنند. امروزه به دلیل آن که بیشتر افراد از مضرات استفاده از محصولات پلاستیکی نسب بقل بسیار آگاه می باشند نگرانی های بیشتری نسبت به استفاده از محصولات پلاستیکی دارند ولی با این حال پلاستیک و محصولات ساخته شده از پلاستیک امروزه یه دلیل نیازهای زنگی شهری بسیاری از جنبه های زندگی افراد را تهدید می کند . این تهدید به شکلی است که سالانه چیزی در حدود 12 میلیون تن پلاستیک و ضایعات ساخته شده از پلاستیک به اقیانوس ها وارد می شود. طبق گزارشات رسیده تنها حدود 1% از 4 تریلیون تن کیسه ی زباله ای که سالانه تولید می شود بازیافت می شود و این کندی در بازیافت زباله برای کره زمین و زنگی انسانها خطرات زیادی را بوجود می آورد. نکته ای که باید به آن دقت کنیم این است که یک کیسه ی پلاستیکی باید تجزیه شدن در محیط دفن زباله ها چیزی در حدود 500 سال زمان نیاز دارد.

پس اگر این همه زباله چنین مشکلات زیادی را برای زندگی روزمره ما انسانها بوجود می آورد پس ما چه کاری باید انجام دهیم تا حجم پلاستیک مورد استفاده خود را کاهش دهیم؟ یکی از ساده ترین راه ا ستفاده از کیسه های تجزیه پذیر به جای کیسه ای تجزیه ناپذیر می باشد.

کیسه های چند بار مصرف

راحترین و واضح ترین جواب به این سوال که چرا باید ما از کیسه های چندبار مصرف استفاده کنیم این است که برای کاهش میزان تاثیر تاثیر مخرب استفاده کیسه های پلاستیکی بر محیط زیست. در زمانهای خیلی قدیم قبل از اختراع پلاستیک مردم برای حمل وسایل خود از کیسه ای پارچه ای و یا ساخته شده از الیافت طبیعی گیاهان استفاده می کردند ولی با پیشرفت علم و اختراع پلاستیک سبک زندگی مردم تغییر پیدا کرد و استفاده از ابزارهای ساخته شده از پلاستیک هر همه جای زندگی مردم قرار گرفت. آلودگی های ناشی از استفاده بیرویه ما انسانها از محصولات ساخته شده از پلاستیک محیط زیست و کره زمین رابا خطر جدی روبرو کرده است به شکلی که اگر اکنون اقدامی برای برطرف کردن این مورد نکنیم دیگر محیط زیستی برای نسل اینده م انسانها وجود نخواهد داشت.

به طور کلی کیسه های که از موادی مانند کاغذ، پارچه، PVC، پلی اورتال و موادی با این جنس ساخته شده اند را می توان در دسته ی کیسه های قابل استفاده مجدد قرار داد. البته درست است که ساخت این گونه کیسه ها با مزراتی همراه است ولس به این دلیل که از این کیسه ها چندین بار استفاده می شود میزان سودی که می رسانند از میزان ضرری که میرساند بیشتر است و عملا استفاده از این گونه کیسه ها بسیار به نفع محیط زیست می باشد. ممکن است که  استفاده از کیسه های قابل استفاده مجدد به راحتی کیسه های پلاستیکی نباشند، مخصوصاً در مورد حمل آنها برای خرید، اما مطمئناً یکی از ساده ترین روش هایی هستند که می توانیم از طریق آنها به محیط زیست کمک کنیم.

پیشنهاد میشه از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

مزایای استفاده از کیسه غیرپلاستیکی

استفاده از این گونه کیسه ها مزایای زیادی دارد که یکی از آنها سازگاری با محیط زیست می باشد. در زیر لیستی از مزایای استفاده از این کیسه ها غیر پلاستیکی را برای شما بازگو کرده ایم.

قابلیت استفاده مجدد

یکی از مهمترین مزایای استفاده از این گونه کیسه ها این است که شما به دفعات زیادی می توانید از این کیسه ها استفاده کنید. می توانید تا مدت ها زیاد هر بار که به خرید می روید از این کیسه ها استفاده کنید. از این کیسه ها می توانید به جای کیسه های پلاستیکی که در فروشگاها مورد استفاده قار می دهید سپس دور می اندازید استفاده کنید و به این شکل فضای خانه خود را که قبلا با کیسه پلاستیکی پر می کردید از کیسه ای با الیاف طبیعی پر کنید و به ین شکل آلودگی را از خانه خود دور کنید.

اثرات زیست محیطی

اثر مخربی که استفاده از کیسه های پلاستیکی بر محیط زیست می گذارد خیلی زیاد است یکی از آنها تجزیه نشدن این کیسه ها تا 500 سال می باشد ولی استفاده از کیسه هی غیر پلاستیکی بسیار اثر مخرب کمتری نسبت به کیسه های پلاستیکی دارد آن هم به دلیل استفاده از الیاف طبیعی در ساخت این گونه کیسه ها. کیسه های پلاستیکی سالانه باعث مرگ یک میلیون پرنده، بیش از ده هزار لاک پشت و مرگ بسیاری از حیوانات دیگر می شوند این ها هزینه ی است که ما انسانها سالانه به دلیل استفاده از کیسه های پلاستیکی پرداخت می کنیم در حالی که می توان این هزینه زیاد سالانه را پرداخت نکرد و آن هم با استفاده چندباره از کیه های غیر پلاستیکی.

پس انداز پول

کیسه غیرپلاستیکی به دلیل این که می توان از آنها به دفعات زیاد استفاده کرد باعث می شنود که دیگر شما هزینه ای برای گرفتن کیسه های پلاستیکی پرداخت نکنید و به این شکل باعث کاهش میزان هزینه ی پرداختی شما می شوند. به جای صرف مبلغ اضافی در فروشگاه ها برای کیسه های یکبار مصرف، کیسه های قابل استفاده مجدد به شما این امکان را می دهد در هزینه خود صرفه جویی کنید.

استفاده چندمنظوره از کیسه غیرپلاستیکی

کیسه های غیر پلاستیکی بر خلاف کیسه های پلاستیکی که استحکام زیادی ندارند استحکام بسیار خوبی دارند و به کمک این گونه کیسه ها می توانید انواع وسایل مانند لوازم کار، لباسهای شسته شده حتی محتوای کیف خود را به راحتی جابجا کنید. کیسه های قابل استفاده مجدد همان طور که از نامش مشخص است چندین بار از آنها استفاده می شمود به همین دللی هم سازندگان این کیسه ها این کیسه ها رابسیار با دوام و محکم می سازند تا در طول زمان بر اثر استفاده زیاد آسیب نبینند.  به غیر از استفاده برای خرید روزانه و هفتگی، کیسه های غیر پلاستیکی، اهداف بی نهایتی دارد؛ می توانید از آن برای سفرها، ذخیره سازی، یا برای حمایت از برند مورد علاقه خود استفاده کنید.

اگر حافظ محیط زیست می باشد حتما برای خریدهای خود از کیسه غیرپلاستیکی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده