جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

انواع کیسه های پارچه ای

انواع کیسه های پارچه ای

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه های پارچه ای وسیله ای هستند که برای حمل وسایل خریداری شده توسط مشتریال مورد استفاده قرار می گیرد. این کیسه ها جایگزین بسیار مناسبی به جای کیسه های پلاستیکی می باشند و مثل کیسه های پلاستیکی که یک بار مصرف می باشند این کیسه ها یک بار مصرف نمی باشند به همین دلیل هم برای محیط زیست مشکلی ایجاد نمی کنند و عملا با کاهش آلودگی و بازیافت سریع به محیط زیست کمک می کنند و البته این کیسه های به دلیل این که از استحکام بالایی برخوردار می باشند می توان در مدت زمان زیادی از آنها استفاده کرد و به این شکل در هزینه های مصرفی صرفه جویی می شود.

استفاده از این کیسه ها به همگان توصیه می شود زیرا استفاده از این کیسه ها باعث می شود تا سالانه جان بیش از یک میلیون جانور از جمله پرندگان، لاک پشت ها و بسیاری از جانوران دریایی حفظ شود. مسله ایجاست که زمانی که ما انسانها کیسه های پلاستیکی استفاده کنیم و آنها را داخل محیط زیست رها کنیم بیاری از حیوانات با تصور این که این مواد غذا می باشند آنها را می خورند و همین مورد باعث می شود تا این مواد در دستگاه گوارش این حیوانات گیر کند و باعث مرگ آنها شود ولی کیسه های پارچه ای به دلیل این که در محیط زیست به سرعت تجزیه می شوند دیگر چنین مشکلاتی را بوجود نمی آورند.

انواع مختلفی از کیسه های پارچه ای در بازار موجود می باشد که در این مقاله به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

به دلیل این که از کیسه های پارچه های برای انجام کارهای مختلفی استفاده می شود این کیسه ها را در انواع مختلفی تولید می کنند که این کیسه های بتوانند مواردی مانند تحمل وزن بالا، مقاومت بالا، امکان چاپ پذیری خوب و قابلیت شست و شو بازیافت خوبی داشته باشند برای انجام چنین چیزی از پارچه های مختلفی برای تولید این کیسه ها استفاده می شود.

نکته مهمی که در انتخاب کیسه پارچه ای باید به آن دقت شود هدفی است که به خاطر آن کیسه را تهیه کرده اید. اگر از کیسه های پارچه ای برای حمل خریدهای روزانه استفاده می کنید نیاز نیست تا مقاومت بالایی داشته باشند ، اگر برای بسته بندی مواد و برخی کالاهای لوکس استفاده می کنید باید از کیسه ای رنگی و زیا استفاده شود، اگر برای سفر از این بگ های استفاده می شود باید مقاومت بالایی داشته باشند همان طور که متوجه شده اید انتخاب کیسه ها به هدف استفاده ای که ما از آنها داریم بر می گردد. از این کیسه ها می توان به عنوان کالاهای لوکس هم استفاده کرد که در این حالت بیشتر به عنوان اقلام تبلیغاتی یا هدایا در فروشگا ها مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع کیسه های پارچه ای

  1. کیسه های نخی ، پنبه ای یا کتان

رایج ترین نوع کیسه های که امروزه مورد استفاده می باشد کیسه های نخی می باشد این محصول از الیاف طبیعی مانند پنبه ی طبیعی تولید می شود که به راحتی قابل بازیافت است حتی در طبیعت هم به سرعت تجزیه می شود. پنبه سنتی که در ساخت کیسه های نخی مورد استفاده قرار می گیرد از گیاه پنبه بدست می آید که بصورت کاملا طبیعی رشد می کند البته پنبه ی ارگانیک نیز موجود است که در این حالت گیاه پنبه بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و آفت کوش ها رشد کرده است در این حالت کیفیت گنبه ی بدست آمده بسیار خوب می باشد که این موضوع به نوبه خود در کاهش اثرات زیست محیطی پنبه بسیار موثر است.

کیس هیای نخی کاملا از پنبه های طبیعی و تجزیه پذیر ساخته می شوند . به همین دلیل هم پس از استفاده زمانی که برای کاربردی که داشته اند مورد استفاده قرار گرفتند تجزیه شده و دوباره به چرخه ی محیط زیست بدون ایجاد کردن اثرات بد بر می گردند. البته به این نکته نیز باید دقت کرد که بگ های پارچه ای بسیار با دوام می باشند و می توان در دراز مدت از آنها استفاده کرد.

یکی از ویژگی های این بگ ها این است که شما می توانید آنها را به دفعات بشورید و به همین دلیل هم ریختن مواد غذایی یا کثیف باعث نمی شود که این بگ ها غیر قابل استفاده شوند. از ویژگی های پنبه باید به این نکته توجه کرد که پنبه از سطحی صاف و نرم تشکیل شده است به همین دلیل هم می توان از آن برای حمل وسایل ظریف مانند لباس ، سبزیجات، حبوبات و غیر استفاده کرد. بدون آن که نگران آسیب رسیدن به محصول مدنظر شود. بیشتر سازمان ها برای برند سازی خود از بگ های پنبه ای و نخی استفاده می کنند زیرا این محصولات ظاهری عالی و ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر محصولات دارند.

2.کسیه جوت

جوت الیاف گیاهی طبیعی است که به کمک آن می توان نخ های بسیار قوی و با استحکام بالایی را طراحی کرد. کیسه های جوت نیز از همین نخ ها ساخته شده اند به همین دلیل هم استحکام بالایی دارند. رشد این نوع گیاه در مناطقی است که میزان بارندگی در آنها بسیار بالاست به همین دلیل هم پروش این گیاهان به آفت کش کمی نیاز دارد. به کمک الیاف ساخته شده از این گیاه می توان بگ های پارچه ای تجزیه پذیری را تولید کرد. از ویژگی دیگر این ماده ماندگاری بالای آن است به همین دلیل هم می توان ار جوت کیسه های را ایجاد کرد که ماندگاری بالایی دارند. شما به کمک کیسه های که از جنس جوت می باشند به خرید هرگونه محصولی که مدنظرتان است بروید مخصوصا مواد غذایی.

از کیسه های جوت برای تبلیغات استفاده می شود. این بگ ها ظاهری دلنشین تر و طبیعی تری نسبت به سایر کیسه ها دارند به همین دلیل هم برای تبلیغات بسیار مناسب می باشند. زیبای طبیعی که این الیاف دارند باعث شده است تا از این بگ ها برای تبلیغ ماد غذایی، استراحت گاه ها و مراکز یوگا استفاده کرد.

این نوع بگ های خرید قابل استفاده مجدد اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده اند که آن را به گزینه ای مد روز برای شرکت ها تبدیل می کند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده