جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

انواع کیسه های پارچه ای

انواع کیسه های پارچه ای

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه های پارچه ای گزینه بهتری نسبت به کیسه های پلاستیکی هستند. این موضوع دلیل مشخصی دارد: سازگار با محیط زیست بودن آن ها. همچنین این کیسه ها به دلیل قابلیت استفاده مجدد مقرون به صرفه هستند. از انجایی که کیسه های پلاستیکی از نفت درست می شوند، در فرایند ساخته شدن آنها میزان زیادی آسیب به محیط زیست وارئ می شود. همچنین دفع آن ها دشوار است زیرا رد پای پلاستیک تا صدها سال در زمین باقی می ماند. کیسه های پارچه ای در مقابل از منابع قابل بازیافت و تجدید پذیر درست می وند و بر خلاف پلاستیک یک بار مصرف نیستند. بنا بر این گزینه های بسیار بهتری برای استفاده در امور می باشند.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحه ی چاپ روی کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

هر سال تعداد زیادی از پرندگان، آبزیان و دیگر حیوانات جان خود را به خاطر وجود کیسه های پلاستیکی از دست می دهند. این جانداران معمولا پلاستیک های شناور روی آب را با جانوران دیگر اشتباه گرفته و ان ها را می بلعند. موقعی که آن پلاستیک ها را می خورند، پلاستیک در دستگاه گوارش آنها گیر می کند و ممکن است باعث ایجاد خفگی در آنان شود. بسیاری از جانداران نیز در اثر به دام افتادن در کیسه های پلاستیکی خفه شده و جان خود را از دست می دهند. برای همین موضوع است که باید به دنبال جایگزینی مناسب برای کیسه های پلاستیکی باشیم

کاربرد انواع کیسه های پارچه ای

در صورتی که به دنبال خرید کیسه ای پارپه ای باشید به گزینه های فراوانی از ویژگی های متفاوت مانند وزن، رنگ، مقاومت، قابلیت شستشو و … بر می خورید. شما باید بسته به هدفی که می خواهید برای ان از کیسه های پارچه ای استفاده کنید دقت کنید و سپس با توجه به ویژگی های هر نوع کیسه، مناسب ترین آنها را برای خود انتخاب کنید.برخی برای خرید های روزانه از این کیسه ها استفاده می کنند. برخی از انها برای حمل وسایل خود استفاده می کنند و برخی برای بسته بندی. کیسه های پارچه ای می توانند در عین کاربردی بودن بسایر شیک و زیبا باشند و حتی به عنوان کیف در استفاده روزانه به کار بروند. در ادامه بهانواع کیسه های پارچه ای می پردازیم.

  1. کیسه های پنبه ای، نخی و کتان

یکی از رایج ترین نوع کیسه های خرید، کیسه های نخی می باشند. این کالا با انواع الیاف طبیعی، پنبه سنتی، پنبه ارگانیک یا بازیافت کیسه های پنبه ای ساخته می شوند. پنبه های ارگانیک بر خلاف پنبه های سنتی با استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی و آفت کش رشد می کنند. این موضوع باعث کاهش ضرر به محیط ریست می شود. معمولا کیسه های پارچه ای تهیه شده از الیاف گیاهی تجدید پذیر هستند و پس از استفاده می توانند به دامن طبیعت بازگشته و تجزیه شوند. بگ های نخ و کتان دوام بالایی دارند و می توانید برای دفعات زیاد یاز آنها استفاده کنید.

کیسه هیا پارچه ای نخی، پنبه ای و کتان به راحتی قابل شستشو هستند و در صورت کثیف شدن، کارایی خود را از دست نمی دهند. از نظر ظاهری نیز کیسه های نخی بسیار عالی هستند و در شرکت ها نیز برای تبلیغات استفاده می وشند.

2. کیسه های پارچه ای جوت

جوت در واقع الیافی گیاهی و طبیعی است که می توان از آن نخ های بسایر قوی ای ساخت. کیسه های جوت با این نخ ساخته می شوند برای همین بسیار وقی و محکم هستند. گیاه جوت در مناطقی رشد می کند که بارندگی زیادی دارند. در فرایند پرورش جوت مقدار بسایر کمی از آفت کش به کار می رود. جوت فیبری گیاهی است و از منابع تجدید پذیر محسوب می شود. برای همین کیسه های جوت می توانند تجزیه شوند و به خطبیعت بازگردند. کیسه های جوت به دلیل مقاومت بالای خود می توانند هنگام خرید لوازم سنگین نیز استفاده شوند.

در حوزه تبلیغات و مارکتینگ، این کیسه های جوت می توانند به دلیل ظاهر طبیعی خود جلوه خاصی هب برند شما بدهند. از این رو شرکت هایی مانند فروشگاه های موادد غذایی سالم، جاهای دیدنی طبیعی، و استودیو های یوگا این کیسه را انتخابمی کنند. اخیرا در سراسر دنیا این کیسه ها محبوب تر از قبل شده اند و به همین دلیل گزینه ای است که مد روز محسوب می شود.

3. کیسه های کنفی

کنف فیبری طبیعی ما باشد. قدرت کنف چندین برابر قدرت پنبه است برای همین در کاربرد هاب صنعتی از آن استفاده می شود. کنف می تواند در مناطقی فقیر و کم آب رد کند و نیاز به کود ندارد. یکی از دلایل انتخاب این کیسه ها با دوام بودن آنها نسبت به کیسه های نخی است. کیسه هیا کنفی میتوانند به راحتی شسته شوند و دوباره استفاده شوند. با اینکه کیسه های کنفی ارزان قیمت نمیباشند اما استفاده از آنها مقرونبه صرفه است زیرا می توان سالها از انها استفاده کرد.

4. کیسه های کنواس و برزنتی

کیسه های برزنتی یک ویژگی بسیار کاربردی دارند که تنوع رنگ آنهاست. اینکیسه ها بهددلیل داشتن تنوع رنگی بالا بسیار زیبا هستند. همچنین کیسه های برزنتی بسیار بادوام نیز هستند. یکی از گزینه های عالی برای تبلیغات کسب و کار شما می تواند همین کیسه های برزنتی با دوام باشد. این نوع از کیسه های پراچه ای بسیار به صرفه هستند و راه های زیاد یبرای سفارش دادن آنها وجود دراد. اندازه های بزرگ این کیف ها می تواند دلیل یباشد که خیلی از افراد ان را انتخاب می کنند تا وسایل خود را درون آن قرار داده و با خود به مسافرت یا گردش یا حتی محل کار ببرند.

وژگی های کیسه های پارچه ای

کیسه های خرید می توانند دو نوع بند یا دسته داشته باشند و اولین نوع کیسه های بدون بست و دارای دسته های بندی است. این کیسه ها همانطور که در بالا اشاره کردیم می توانند در طیف های رنگی و مواد بسیار متفاوت تولید شوند. این کیسه ها در سایز های متفاوتی تولید می شوند و برای حمل بسیار راحت هستند. بگ ها می توانند دسته های موزی داشته باشند.

بگ های تاشو در سایز های متفاوت تولید می شوند و همچنین به دلیل توانایی تا شدن بسیار ایده آل می باشند. برای همین می توانید آن ها را به صورت تا شده در کیف خود نگه دارید و در صورت نیاز از آنها استفاده کنید. اگر به خرید می روید یا وسایل اضافی دارید می توانید کیسه پارچه ای خود را از کیف تان در بیاورید و استفاده کنید.ساک های پنبه، برزنت و جوت به عنوان ساک های تبلیغاتی نیز بسیار عالی هستند. می توانید از روش های چاپ متنوعی برای شخصی سازی و یا برندسازی کیسه خود استافده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده