جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

انواع ساک های پارچه ای

انواع ساک های پارچه ای

در این مقاله چه میخوانیم

انواع ساک های پارچه ای را هر روزه در دستان افراد زیادی می بینیم و همچنین برند های زایدی از آن برای تبلیغات استفاده می کنند. برای اینکه شما بتوانید بهترین نوع را انتخاب کنید بهتر است ابتدا درباره انواع آن اطلاعات کسب کرده و سپس تصمیم بگرید.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی سفارش چاپ بگ پارچه ای دیدن فرمایید.

انواع دسته

انواع ساک های پارچه ای از نظر شکل دسته به دو گروه کلی تقسیم بندی می شوند. گروه اول دسته پانچ و گروه دوم دسته بندی دارند. دسته پانچ هزینه اضافی ای نمی خواهد و رایگان می باشد اما برای داشتن یک دسته‌ی بندی قیمت بیشتری باید بپردازید.

دسته‌ی بندی

اهمیت نوع دسته به مقاومت بر می گردد. یعنی اینکه هر نوع دسته برای حمل یک سری چیز ها خوب هستند. مثلا اگر کتاب با خود حمل می کنید باید بدانید که دسته پانچ ممکن است در اثر وزن زیاد پاره شود و بنابراین باید از دسته لوپ یا بندی استفاده کنید. این دسته به شکل دو عدد بند محکم است که به ساک دستی دوخته شده و مقاومت بالایی به آن می دهد.

در تولید ساک های دستی سوزنی نیز بند ها به خوبی دوخته شده اند و قرار نیست به راحتی جدا شوند. این دسته ها علاوه بر اینکه در برابر وزن بالا مقاوم هستند، به دلیل ظاهر زیبایی که دارند می توانند انتخاب خوب و مناسبی برای افراد مختلف باشند.

دسته‌ی پانچ یا موزی

کیسه با دسته های پانچ قیمت مناسب تری نسبت به کیسه های دسته‌ی بندی دارند. اما به دلیل مقاومت پایین ترشان انتخاب خوبی برای حمل وسایل سنگین نمی باشند.

دسته های پانچ یا موزی در قسمت بالایی کیسه پارچه ای ایجاد می شود که به اندازه 5 سانتی متر است و دو لایه دارد. دولایه بودن این دسته به خاصیت لب برگردان داشتن کیسه ها بر می گردد. این دسته های پانچ روی لب برگردان ایجاد می شوند و به همین دلیل دو لایه هستند. همین موضوع به دسته های موزی  مقاومت می بخشد.

دسته های پانچ با توجه به پارچه استفاده شده در ساخت ساک دستی پارچه ای مقاومت های مختلفی دارند. برخی شرکت ها پارچه های اسپان باند یا همان سوزنی را با کیفیت پایین تر تولید می کنند و قیمت کمتری دارند. کم بودن کیفیت پارچه نیز به مقاومت دسته تاثیر گذاشته و آن را کاهش می دهد. پس همیشه به کیفیت نیز دقت کنید.

در شرکت چاپ سیلک جاوید ما به شما تضمین کیفیتی فوق العاده عالی را می دهیم. شما می توانید از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن کرده و سفارش خود را ثبت بفرمایید.

انواع ساک های پارچه ای کاست دار

داشتن کاست به این معنی است که برای حجم دار کردن کیسه های پارچه ای به کف یا بغل آن ها یک پارچه مستطیلی با عرض 10 سانتی متر اضافه می شود. این کار هم حجم را افزایش می دهد و هم می تواند به تحمل بار و مقاومت ساک دستی کمک کند. ساک دستی های کاست دار می توانند کف کاست یا سه طرف کاست و یا انواع دیگری تولید شوند.

ساک پارچه ای کف کاست

در این نوع از ساک دستی کاست، یک کاست به اندازه 10 سانتی متر به کف پارچه اضافه می شود. این نوع نسبت به دیگر انواع ساک های دستی کاست مقرون به صرفه تر است.

ساک پارچه ای سه طرف کاست

کیفیت و مقاومت این نوع از کیسه پارچه ای نسبت به بقیه انواع ساک های دستی بسیار بالاتر است. فروشگاه هایی که اقلام پر حجم یا سنگین به مشتریان ارائه می دهند می توانند از این کیسه ها برای ارائه به مشتری استفاده کنند.

به طور مثال فروشگاههایی که کفش، لوازم ورزشی یا کتاب می فروشند می توانند از این نوع کیسه برای تحویل محصولات به مشتریان استفاده کنند.

ساک پارچه ای دو تکه

این نوع ساک یکی از انواع ساک های پارچه یا بسیار محبوب است که به صورت سه طرف کاست تولید می شود. این کیسه دو تکه بالایی و پایینی دارد  که معمولا رنگ این دو تکه متفاوت هستند. این موضوع زیبایی خاصی به کیسه می دهد. معمولا این نوع ساک دستی در گرماژ 90 تولید می شود. قیمت این کیسه نسبت به انواع ساده تر بیشتر است اما کاملا ارزش هزینه ای که می پردازید را دارد. همچنین این ساک با دسته‌ی بندی تولید می شود.

ساک دستی های طرح دار

اکثر افراد این نوع اسک دستی را به عنوان یکی از بهترین انواع ساک های دتس معرفی می کنند و آن را مورد انتخاب قرار می دهند. طرح های چاپ شده بر روی این ساک ها به صورت طرح های آماده و به شکل کمرنگ چاپ می شود. این چاپ به صورت رولی بر روی پارچه انجام می شود.

طرح های آماده معمولا طرح های تاریخی هستند مثل بته جقه و مشبک یا اشکال هندسی. این نوع کیسه بیشتر در مشاغلی استفاده می شوند که مانند لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی، لباس فروشی ها و غیره به ظاهر کیسه ها اهمیت ویژه ای می دهند.

گرماژ ساک های پارچه ای

پارچه های استفاده شده در ساک های پارچه ای، از جنس اسپان باند یا همان پارچه سوزنی یا نبافته می باشند. این پارچه جزئ منسوجات بی بافت است و از پلی پروپیلن ساخته شده است. به این پارچه یکبار مصرف نیز می گویند.

پارچه های اسپان باند را می توان در گرماژ های مختلف از 8 تا حدود 300 تولید کرد. از گرماژ های 30 تا 40 در ساخت ماسک استفاده می شود. کیسه های پارچه ای نیز از پارچه هایی با گرماژ های 60 و 90 گرم ساخته می شود.

گرماژ 60

هنگامی که می گوییم یک پارچه گرماژ 60 است به این معنی است که وزن یک متر مربع از آن پارچه معادل 60 گرم است. گرماژ های دیگر نیز بر همین شکل بیان می شوند. گرماژ 60 قیمت مناسبی دارد و همچنین برای اکثر استفاده ها خوب است. برای همین مصرف بسیار زیادی را در بازار ساک دستی های پارچه ای دارد.

گرماژ 90

گرماژ 90 به این معناست که وزن یک متر مربع از این پارچه معادل 90 گرم است. گرماژ 90 جنس پر تراکم تری دارد و به همین دلیل برای استفاده طولانی مدت عالی است. برای همین اگر می خواهید برند خود را بر روی کیسه پارچه ای تبلیغ کنید می توانید از پارچه ای با گرماژ 90 استفاده کنید. تبلیغات بر روی کیسه هایی با این گرماژ بازدهی بیشتری خواهند داشت.

اگر قرار است وسیله ای با وزن بالای 4 کیلوگرم درون کیسه قرار دهید باید بدانید که کیسه ای با گرماژ 60 نمی تواند وزن آن را تحمل کند و باید از کیسه ای با گرماژ 90 استفاده کنید. تا اینجا می توانیم نتیجه بگیریم که مقاوم ترین نوع کیسه های پارچه ای کیسه های سه طرف کاست 90 گرمی با دسته های بندی هستند.

ساک دستی پارچه ای تبلیغاتی

کیسه های پارچه ای سوزنی برای تبلیغات برند و کسب و کار شما می تواند بهترین گزینه باشد. امروزه افراد زیادی وجود دارند که با شما رقابت می کنند و تنها راه برنده شدن این رقابت این است که بتوانید مخاطب بیشتری جذب کنید. شما می توانید با استفاده از تبلیغات بر روی انواع ساک های پارچه ای می توانید به طور دائم و برای مدتی طولانی جلوئی چشم افراد زیادی باشید و از همین طریق مخاطبینی جذب کنید که تبدیل به مشتریان شما خواهند شد.

روش های مختلف تبلیغ

این کیسه های تبلیغاتی برای هر فروشگاهی بهترین انتخاب می باشد. هر فروشنده ای باید محصول خود را درون کیسه ای قرار دهد و به مشتریان ارائه کند. حالا این فروشگاه می تواند انتخاب های مختلفی کند. مثلا می تواند نایلون ها شفاف استفاده کند یا نایلکس های طرح لبخند یا از خرید شما متشکریم. برخی از فروشگاه هایی که شیک تر هستند و برای مشتریان خود احترام بیشتری قائل اند نیز از کیسه های پارچه ای استفاده می کنند.

باهوش ترین دسته از فروشندگان کسانی هستند از که از کیسه های پارچه ای با طرح اختصاصی لوگوی خودشان استفاده می کنند و خرید را در آن به مشتری تحویل می دهند. این کار باعث شده که مشتری احساس رضایت بیشتری کند  و نسبت به فروشگاه شما وفادار باشد.

همچنین کیسه های پارچه ای یک بار مصرف نیستند و تا بار ها می توان از آنها استفاده کرد. برای همین شما میتوانید با یک بار هزینه کردن برای مدتی طولانی لوگوی خود را به نمایش گذاشته و از این طریق مشتری های جدید جذب کنید. این در صورتی است که کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف هستند یا حداکثر برای دو یا سه بار استفاده می شوند و به سرعت دور ریخته می شوند.
توجه داشته باشید که کیفیت بگ باعث می شود که افراد برای مدت طولانی تر و دفعات بیشتری از آن استفاده کند و همچنین کیفیت چاپ نیز مهم است زیرا اگر از چاپی خوب استفاده کرده باشید طرح چاپی با شست و شو پاک نمی شود. اگر از بهترین انواع ساک های پارچه ای نیز استفاده کنید با یک تیر دو نشان زده اید. هم مشتریان جدید جذب می کنید و هم جلوه شیک تری به فروشگاه خود می دهید. تصور کنید که برند شما به عنوان یک برند دوست دار محیط زیست شناسایی شود، قطعا به این شکل نام شما دگرگون خواهد شد.

البته نباید از اصول و استراتژی های فروش غافل شد. باید بدانید که هر چقدر تبلیغ کنید باز هم اصلی ترین چیز این است که کیفیت کالا های شما بالا باشد و قیمت آنها نیز مناسب. چون اگر خریداران از کالای شما راضی باشند به شما وفادار خواهند شد و می توانند مشا را تبلیغ کنند. همچنین استفاده از کیسه ای که یادآور برند شماست برای خریدارانی که از شما راضی بودند نیز خوشایند خواهد بود.

ساک های دوست دار محیط زیست و طبیعت

همانطور که همگی می دانیم ما با چیزی به نام معضل پلاستیک رو به رو هستیم. تعداد پلاستیک های مصرف شده در هر روز آماری سرسام آور است و قرار است میلیون ها سال طول بکشد تا این پلاستیک ها تجزیه شوند. برای همین بهترین راه مبارزه با معضل پلاستیک این است که مصرف آن را کنترل کنیم.

وقتی به جایی می رویم قاعدتا برای حمل وسایل و خریدهای خود باید از کیسه یا ساک استفاده کنیم. ولی مگر قرار نبود کیسه های پلاستیکی را استفاده نکنیم؟ پس باید برای آن جایگزینی پیدا کنیم. و چه جایگزینی بهتر از کیسه ای که تجزیه پذیر است و یک بار مصرف هم نیست؟ بله، من دارم درباره ساک های پارچه یا صحبت می کنم.

در سالهای اخیر افراد زیادی به دنبال روشی برای محافظت از این کره خاکی گشته اند و یکی از روش های اصلی این کار، جایگزین کردن کیسه های پلاستیکی با کیسه های پارچه می باشد. در حال حاضر افراد زیادی هستند که با خود کیسه های پارچه ای برده و از آن ها برای حمل وسایل خود استفاده می کنند. به همین میزان تولید کننده های کیسه های پارچه ای و چاپ کننده های زایدی به روی کار آمده اند. شرکت چاپ سیلک جاوید بهترن کیسه ها با بالاترین کیفیت چاپ را در اختیار هموطنان عزیزمان قرار می دهد.

تولید انواع ساک های پارچه ای

کیسه های پارچه ای که یکی از ناجیان کره زمین هستند ارموزه به روش مدرن و با دستگاه های اتومات تولید می شوند. این به این معناست که تک تک مراحل تولید و دوخت این ساک ها به شکل اتومات است. ساک های پارچه یا نبافته یا اسپان باند را به دو شکل می توان تولید کرد.

روش دستی

در روش دستی برش با قیچی انجام می شود. سپس برای دوخت از چرخ خیاطی التراسونیک استفاده می شود. در این روش تمام مراحل در کارگاه های خیاطی انجام می شوند.

تولید اتومات

روش دوم که تولید اتومات نام دارد، مراحلی کاملا مدرن در خود دارد که با دستگاه های اتومات انجام می شوند. تمام مراحل از برش گرفته تا دوخت و اضافه کردن دسته همگی توسط دستگاه های مخصوص انجام می شوند. برای همنی نیاز به نیرو های زیادی برای انجام این کارها نیست. نیروهای انسانی نیاز است دو کار بکنند.

  1. طاقه های پارچه را در دستگاه قرار دهند.
  2. تنظیمات لازم دستگاه را انجام دهند.

در انتها ساک دستی های دوخته شده به دست مصرف کننده می رسد. به طور معمول این کیسه ها به دست صاحب برند رسیده و سپس به مشتریان داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده