جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

کیسه دسته بندی و تقویت

کیسه دسته بندی و تقویت

در این مقاله چه میخوانیم

یکی از محصولاتی که در زمینه بسته بندی های تجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کیسه ی دسته بندی و تقویت است. از ویژگی های کیسه های پلاستیکی این است که این کیسه ها قابلیت چاپ با کیفیت و حتی شست و شو و بازیافت را دارند. حتی اگر بتوان این کیسه ها را خلاقانه و زیبا ساخت می توان این محصولات را بعنوان محصولات لوکس برای تبلیغات و بازاریابی مورد استفاده قرار داد.

در سال های اخیر اهمیت بسته بندی خوب و زیبا به حدی شده است که عملا می تواند موفقیت و یا شکست یک کسب را را بوجود آورد. خیلی از کسب و کارها بودند که به دلیل آن که بسته بندی خوبی نداشتند با این که محصولشان از کیفیت بالایی برخوردار بود در بازار رقابتی به دلیل نداشتن بسته بندی خوب خارج شدند.

به همین دلیل هم باید قبل از انتخاب بسته بندی به این به نکات زیادی ،از جمله نوع طراحی ، جنس پلاستیک و … توجه کرد.

انتخاب و طراحی بسته بندی کالا تجاری

محصولی از نظر مشتری خوب و عالی می باشد که علاوه بر کیفیت بالا دارای بسته بندی خوب و جذابی باشد. در فروشگاه ها ممکن است محصولات زیادی با کیفیت های یکسان در کنار هم قرار داده شوند محصولی نظر مشتریان را به خود جلب می کند که دارای بسته بندی جذاب تری نسبت به سایر محصولات باشد.

شاید در گذشته بسته بندی محصولات یک کار اضافه به شمار می رفته است که هزینه ی اضافه ای برای سازمان بوجود می آورد و فقط زمانی که نیاز به حمل و نقل می باشد به آن اهمیت داده می شد ولی در دنیای امروزه این چنین نیست و بسته بندی درست و خوب یکی از لازمات برند شدن می باشد.بازاریابی و پیشرفت در بازار های داخلی و جهانی، همگی به بسته بندی کالا ها گره خورده است. مهم نیست که محصول شما یک کالای بهداشتی و یا خوراکی باشد همیشه مشتری در اولین نگاه با دیدن ظاهر کالای شما اولین قضافت در مورد محصول شما را انجام می دهد.

آشنایی با انواع کیسه های بسته بندی شده

کالاهایی که در بازار وجود دارند همیشه در یک اندازه نمی باشند بلکه در سایزها و شکل های متفاوتی وجود دارند. ولی تجربه نشان داده است که یکی از انتخاب های مشتریان در بیشتر مواقع کیسه های دسته بندی و تقویت می باشد . این کیسه ها هم به عنوان بسته بندی اولیه مورد استفاده قرار می گیرد و یا به عنون بسته بندی ثانویه می باشد. از طرف دیگر از انواع این کیسه ها را می‌توان به عنوان گیفت های تبلیغاتی هم استفاده کرد.

کیسه های تبلیغاتی در اندازه ها و سایز های مختلفی تولید می شوند. بیشتر این کیسه ها در جنس های پلاستیکی و پارچه ای تولید می شوند. این کیسه ها با توجه به این که چه نوع استفاده ای از آنها می شود در سایزها ، کیفیت ها و اشکال مختلفی تولید می شود.

کیسه دسته تقویتی (دسته موزی)

کیسه دسته موزی از پر مصرف ترین نوع کیسه ها می باشد که در بیشتر مغازه ها و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد. جنس بیشتر این کیسه ها از نوع پلی اتیلن می باشد . نکته ای که در تولید این نوع کیسه ها باید به آن توجه کرد این است که یک پلاستیک اضافه در قسمت دسته این کیسه ها وجود دارد باعث می شود مقاومت دسته ی این کیسه ها افزایش یابد. نام دسته موزی به این دلیل بر روی این کیسه ها قرار داده شده است که شکل دسته ی این کیسه ها شبیه به موز می باشد.

به علت روش تولید و استحکام بیشتری که کیسه دسته بندی و تقویت شده دارند، قیمت آن ها نیز می‌تواند کمی گرانتر باشد. از این محصول برای بسته بندی کالا های لوکس، لوازم آرایشی و بهداشتی، داروخانه ها و… استفاده کرد.

کیسه های نایلونی

کیسه های نایلونی و یا کیسه های پلاستیکی نام هایی می باشند که برروی کیسه ها که از جنس پلیمر می باشند گذاشته می شود. این کیسه ها در رنگ های مختلف و سایزهای مختلفی تولید می شود. نام دیگر این کیسه ها ، کیسه های دسته زنبیلی می باشد.

در سال های اخیر دو نوع کیسه نایلونی به بازار عرضه شده است:

  • کیسه های بندی زیر کاست دار
  • کیسه های بندی ساده

کیسه دسته رکابی

نوع دیگری از کیسه دسته بندی و تقویت وجود دارد که با نام کیسه ی رکابی شناخته می شود . ویژگی اصلی که این نوع کیسه دارد سبک بودن، قابلیت چاپ برروی آن، کیفیت متوسط و قیمت پایین این کیه می باشد. این نوع کیسه به دلیل استفاده زیاد و قیمت مناسب بیشتر در فروشگاه های زنجیره ای مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد می شود از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده