جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

مرکز چاپ نایلون فروشگاهی و بسته بندی

مرکز چاپ نایلون فروشگاهی و بسته بندی

در این مقاله چه میخوانیم

در مرکز چاپ نایلون فروشگاهی ، چاپ نایلون بسته بندی برای فروشگاه هایی که مایلند خود را به یک برند مطرح تبدیل کنند بسیار لازم است. زیرا به کمک چاپ نایلون فروشگاهی و بسته بندی می توانند بدون صرف هزینه زیادی از مردم بخواهند تا کار تبلیغات را برای آنها انجام دهند.

در این مقاله قصد داریم تا برای شما مطالبی از درمورد نایلون های دسته بندی و مرکز چاپ نایلون فروشگاهی بیان کنیم.

در دنیای رقابتی که در بازار وجود دارد شما باید بتوانید مخاطبین بیشتری را به سمت محصول خود جذب کنید در این بین اولین چیزی که نظر یک مخاطب را به سمت خود جذب می کند بسته بندی است بر روی محصول قرار گرفته است . زیبا و جذاب بودن این بسته بنید می تواند حس اعتماد را در مخاطبین و افرادی که به فروشگاه شما می آیند ایجاد کند و به این شکل می توان این افراد را به مشتری تبدیل کرد . به همین دلیل هم چاپ نایلون بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

به این نکته باید توجه کنیم که در محصول نیاز به این دارد که تصاویر و اطلاعاتش برروی بسته بندی که دارد چاپ شود . فراینید چاپی که برای چاپ نایلون بسته بنید انجام می شود به دو منظور است

  1. به دلیل درج اطلاعاتی محصول مانند شکل محصول، نام محصول ، تاریخ تولید و انقضای محصول، ترکیباتی که برای تولید محصول استفاده شده، نحویه استفاده و نگه داری محصول، آدرس و شماره تماس تولید کننده.
  2. برندسازی به کمک ایجاد ظاهری زیبا و شکیل جهت جذب بیشتر افراد به سمت خود.

البته به این نکته هم باید توجه کرد که چاپ جهت برند سازی و تبلیغات علاوه بر این که برروی بسیته بنید محصول می توان انجام داد می توان برروی نایلون هایی که در فروشگاه هم وجود دارد نیز انجام شود .

در هر صورت نمی توان از این مورد غافل شده که انجام چاپ نایلون فروشگاهی و یا چاپ نایلون بسته بندی هر دو بر جذب مشتری بسیار اهمیت دارند و اگر چاپ با کیفیتی انجام دهید می توانید افراد بیشتری را جذب فروشگاه و محصول خود کنید و به این شکل سود بیشتری را بدست آورید.

انواع چاپ نایلون فروشگاهی

چاپ نایلون فروشگاهی را می توان روی انواع کیسه مثل کیسه های پلی اتیلن ، سلفون شفاف و صدفی انجام داد. در زیر برخی از روش های چاپ برروی نایلون و پلاستیک را برای شما توضیح می دهیم.

چاپ هیلو برای چاپ نایلون دسته بندی در مرکز چاپ نایلون فروشگاهی

نام دیگر چاپ هلیو ، هلیوگراور است . در مرکز چاپ نایلون فروشگاهی این نوع چاپ در دسته بندی چاپ های گود قرار می گیرد. در این چاپ از کلیشه هاای که از جنس مس یا چدن می باشند عمل چاپ بر روی کیسه و یا نایلون انجام می شود. به طور کلی عملکرد این چاپ مشابه به عملکرد چاپ فلکسو می باشد. هر دو چاپ را در چهار مرحله انجام می دهند این چهار مرحله شامل فیلم پلاستیکی، چاپ و جوهرپاشی، خشک کردن ، جمع کردن رول صورت می گیرد. مزیت این چاپ نسبت به چاپ فلکسو این است که از دقت و کیفیت عالی برخوردار می باشد به همین دلیل هم هزینه این چاپ به نسبت زیاد می باشد. چاپ هلیو روی سطوح نایلونی و انواع سلفون ترس با تیراژ بسیار بالا کاربرد دارد.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

چاپ فلسکو برای چاپ نایلون دسته بندی در مرکز چاپ نایلون فروشگاهی

نام دیگر چاپ فلسکو چاپ برجسته می باشد این چاپ به وسیله شابلون های انعطاف پذیر انجام می شود. این نوع چاپ را برای انواع سطوح مانند سطوح فویل مانند ، کاغذ و مقوا انجام می شود ولی به طور کلی بیشتر برای سطوحی که از جنس پلاستیک می باشد مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع چاپ را برای تیراژهای بالا انجام می شود  آن هم به دلیل این است که سرعت چاپ و خشک شدن جوهر در این نوع چاپ بسیار بالا می باشد. طرز کار این روش به این شکل فیلم های پلاستیکی که برامدگی های طرح چاپ برروی آنها قرار دارند روی روز صفحات غلطکی رول می شوند سپس رنگ برروی این کلیشه ها پاشیده می شود. این نوع از چاپ بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه می باشد آن هم به دلیل کم هزینه بودن جوهر و لوازم جانبی می باشد.  از چاپ فلکسو غالبا در بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

چاپ افست

نام دیگر این چاپ هم سطح می باشد آن هم به دلیل عدم ایجاد برجستگی و فرو رفتگی روی سطح چاپ . چاپ افست در تیراِژ پایین قابل سفارش بوده و نمونه های این نوع چاپ را می توان روی نایلکس های فروشگاهی مشاهده کرد.

چاپ سیلک

این روش برای سفارش با تعداد کم می باشد زیرا این نوع چاپ دستی می باشد. در نتیجه به دلیل دستی بودن که باعث می شود هزینه زمانی زیادی برای چاپ بوجود آید این نوع چاپ هزینه بسیار بالایی برای انجام شدن دارد. طرز کار این روش به این شکل است که طرح مورد نظر روی صفحه ای توری با سوراخ های بسیار ریز حک شده و قسمت هایی از صفحه که فاقد تصویر است با ماده ای موم مانند پوشانده می شود. به شکل شابلون یا کیسه چاپ برای انجام عملیات چاپ آماده می شود. سپس رنگ یا جوهر چاپ روی کلیشه پاشیده و تحت فشار غلتک یا کاردک بر روی نایلون چاپ می شود.

دوخت نایلون و پلاستیک

در مرکز چاپ نایلون فروشگاهی پس از چاپ نایلون فروشگاهی و چاپ طراح های مدنظر و قرار دادن اطلاعات برروی نایلون ها نوبت به مرحله دوم کار می رسد که در این مرحله باید نایلون را دوخت. اگر دقت کنید پارچه های دوخته نشده قابل استفاده نمی باشتد و پس از دوخت پارچه ها و تبدیل آنها به لباس و شلوار است که می توان از این پارچه ها استفاده کرد. پلاستیک هم بدون دوخته شدن به هیچ عنوان قابل استفاده نمی شود . اگر به بسته بندی محصولات غذایی مانند چیپس، پفک، ماکارونی، حبوبات، ادویه جات،ِو… نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که تمامی آن ها در لبه های بالا و پایین دوخته شده هستند. این دوخت را می توان در خانه به کمک دستگاه های دوحت خانگی انجام داد و یا اینکه به کمک دستگاه های تمام اتوماتیک صنعتی در داخل کارگاه های صنعتی انجام داد البته دوختی که به کمک دستگاه های صنعتی انجام می شود بسیار سریعتر می باشد.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ نایلون دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده