جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

معانی رنگ های مختلف کیسه زباله

معانی رنگ های مختلف کیسه زباله

در این مقاله چه میخوانیم

اگر کمی در بازار رته باشید متوجه خواهید شد که کیسه های زباله در رنگ های مختلفی تولید و عرضه می شوند. حتما تا به الان با کسه های ای به رنگ سبز، آبی، سیاه، سفید، قرمز و غیره برخورد داشته اید.

تولید کیسه های زباله به این رنگ ها بی دلیل نمی باشد بله هر رنگ مفهوم و معنی خاص خودش را دارد. و به این شکل تولید کنندگاه به کمک این رنگ ها مفهومی که می خواهند را به مخاطبان خود انتقال می دهند. برای این که بتوانید بهترین استفاده را از کیسه زباله داشته باشید باید از معنای رنگی که استفاده می کنید اطلاع کامل داشته باشید. البته به این نکته نیز باید دقت شود که آمریکا مشخص کرده است که کدام رنگ برای چه کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد در واقع استاندارد این که کدام رنگ برای کجا مناسب است توسط آمریکا مشخص شده است ولی ممکن است در برخی از کشورها این استاندارد فرق بکند. با دانستن این که هر رنگ کیسه زباله برای چه مصارفی کاربردی دارد، می توان استفاده بهینه ای از این محصول کرد.

در این مقاله قصد داریم تا با هم درباره انواع کاربرد رنگ های کیسه ها صحبت کنیم

فلسفه استفاده از کیسه های زباله رنگی چیست؟

در حقیقت فلسفه ی استفاده از کیسه های زباله رنگی به این دلیل می باشد که افراد بتوانند خیلی کاربردیتر و بهینه تر از این محصول استفاده کنند تا در نهایت بازیافت پسمانده ها خیلی راحت تر مدیریت و انجام برسد. هر رنگ کیسه برای مصرف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر به بیان کاربرد های مصرفی هر کیسه پرداخته ایم:

کیسه زباله مشکی

این رنگ یکی از رایجترین نوع رنگ های کیس های زباله می باشد. شما مطمعینن این رنگ را در منزل خود مشاهده کرده اید در واقع این رنگ نشان دهنده کیسه ی زباله عادی است که در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. از کیس های با این رنگ برای جمع آوری زباله های غیر زیست پذیر، و زباله های غیر قابل بازیافت استفاده می شود البته به این نکته نیز باید دقت شود که این زباله ها غیر قابل بازیافت می باشند. در بازار می توانید این نوع کیسه را در سایزها ، و ضخامت های مختلفی پیدا کنید. از ویژگی های این محصول می توان به شفاف نبودن این کیسه ها و مشخص نبودن محتوای داخلی آنها اشاره کرد.

کیسه زباله سفید رنگ

از ویژگی های این کیسه زباله می توان به این مورد اشاره کرد که این کیسه ها ظاهری شفاف و یا مات دارند و می توان محتوای داخلی آن را مشاهده کرد. از این کیسه ها بیشتر برای بیمارستانها و مراکز درمانی استفاده می شود . این محصول را بر اساس نیاز می توا در سایزها و ضخامت های مختلفی طراحی و تولید کرد.

کیسه زباله آبی

از این کیسه برای جمع آوری زباله های که قابل بازیافت می باشند استفاده می شود. برای ساخت و تولید این کیسه ها از همان مواد بازیاتی استفاده می شود. این نوع کیسه یکی از کیسه هایی می باشد که در شهر ها در منازل زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل استفاده زیاد از این نوع محصول در منازل و سطح شهر این نوع کیسه زباله را در سایزها و ضخامت های مختلفی تولید می کنند. نام دیگر کیسه ی زباله آبی کیسه زباله پاک نیر می باشد.

کیسه زباله قرمز

از انوع کیسه بیشتر در مراکز درمانی و بیمارستانها استفاده می شود و برای جمع آوری زباله های زیست محیطی استفاده می شود. زباله هایی که بیشتر در این کیسه ها قرار داده می شود زباله های مانند خون های آلوده، لوله های آزمایشگاهی آلوده، ضایعات انسانی ، باند و سرنگ استفاده می شود. به طور کلی از این نوع کیسه ها برای جمع آوری ضایعات پزشکی و مواد بیولوژیک استفاده می شود.

کیسه زباله سبز رنگ

به طور کلی برای جمع آوری مواد زیست تخریب پذیر از این کیسه ها استفاده می شود موادی مانند ضایعات سبزیجات، میوه های گندیده، برگ درختان و مواد آلی زیست تخریب پذیر از این نوع کیسه ها استفاده می شود. از ویژگی این کیسه ها می توان به این مورد اشاره کرد که این کیسه ها ظاهری شفاف دارند و می توان محتوای داخل آنها را مشاهده کرد. برای تولید این محصول از مواد بازیافتی تجزیه پذیر استفاده شده است به همین دلیل هم پس از وارد شدن این کیسه ها به داخل محیط تجزیه می شوند.

کیسه زباله زرد

از این کیسه ها برای حمل زباله هایی که باید با دقت حمل شوند استفاده می شود زیرا از کیسه های زرد رنگ برای جابجا کردن زباله های عفونی و زیست محیطی استفاده می شود در کل از کیسه های زرد برای جابجایی مواد خطرناک استفاده می شود. این کیسه ها از مقاومت بالایی برخوردار می باشند و در بیشتر مواقع شفاف می باشند زیرا گاهی اوقات شیشه و مواد تیز را داخل کیسه های زرد رنگ قرار می دهند به همین دلیل هم این کیسه ها را شفاف درست می کنند تا بتوان محتوای داخل آنها را مشاهده کرد و با احتیاط آنها را حمل کرد.

کیسه زباله نارنجی

برای حمل زباله های بیمارستانی و کلینک های درمان که نیاز اس زباله ها سوزانده شوند از این نوع کیسه ها استفاده می شود. در بعضی از کشورهای جهان برای انجام امور خیرخواهانه کیسه زباله نارنجی کاربرد زیادی دارد. لباس های دور ریز، لوازم خانگی غیر قابل مصرف برای اهدا به افراد نیازمند و مراکز خیریه در داخل کیسه زباله نارنجی قرار داده نی شوند.

در این مقاله با انواع رنگ های کیسه های زباله آشنا شده اید البته چاپ و بسته بندی برروی این کیسه ها هم روش خاص خود را دارد که در مقاله دیگیر به بررسی آن خواهیم پرداخت .

پیشنهاد می شود از صفحه ی چاپ نایلون تبلیغاتی دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده