جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

عوامل موثر بر قیمت نایلون

عوامل موثر بر قیمت نایلون

در این مقاله چه میخوانیم

در ابزار امروزه اگر به دونبال خربد نایلون برای کسب و کار خودتان باشید حتما با قیمت ها و کیفیت های مختلفی در بازار روبرو می شوید. عوامل زیادی می توانند بر قیمت نایلون تاثیر گذاشته و قیمت آن را کم یا زیاد کند.

برخی از عواملی که بر قیمت نایلون ها تاثیر دارند عبارند از مشخصات فنی نایلون، قابلیت هایی که به کیسه ای نایلونی اضافه شده است ، وزن و غیره ازجمله عوامل موثر بر قیمت یک نایلون می باشند. به همین دلیل است که نایلون هتی مختلف دارای قیمت های مختلفی نسبت به یکدیگر می باشند. د راین مقاله قصد داریم تا برای شما عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد را با هم بررسی کنیم.

نوع نایلون مورد استفاده در قیمت نایلون

نایلون ها را می توان بر اساس نوع کاربری که دارند به چند دسته ی مختلف تقسیم کرد. برخی از نایلون ها که ضخامت بیشتری دارند را در صنعت گلخانه و پرورش کیاهان استفاده کرد برخی دیگر را در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار داد و از برخی دیگر که می توان به اکثر نایلون ها اشاره کرد در فروشگاه ها جهت حمل و نقل و جابجا کردن محصولات توسط مشتریان استفاده می شود.

یکی از مواردی که در قیمت بسیار تاثیر می گذارد نوع نایلونی می باشد که توسط شما انتخاب می شود. به عنوان مثال می توان نایلون های صنعت گلخانه ای را نام برد که به دلیل نوع استفاده و کیفیت ساخت پایین از قیمت پایین تری نسبت به نایلون های که در فروشگاها مورد استفاده قرار می گیر برخوردار می باشند.

کیفیت مواد اولیه مورد استفاده

مطمعینن استفاده از مواد اولیه و با کیفیت در قیمت مورد استفاده بسیار تاثیر دارد. به هر اندازه که مواد اولیه مورد استفاده دارای کیفیت بالاتری باشد، بدیه ی است که نایلون تولید شده نیز دارای کیفیت بالاتری بوده و در نتیجه قیمت بیشتری هم خواهد داشت. زیرا مواد اولیه با کیفیت قیمت بالایی دارد.

البیته این نکته را هم باید بیان که همیشه در تولید نایلون های از مواد با کیفیت استفاده نمی شود و نایلون را می توان در درجه های دو سه نیز تهیه کرد که قیمتی به مراتب پایین تر از نایلون ها درجه یک دارند. ما پیشنهاد می کنیم که برای خرید نایلون ابتدا به کاری که می خواهیم با نایلون بکنیم نگاه کنیم و نایلون را توجه به کاری که قرار است انجام دهد انتخاب کنیم تا در زمان استفاده دچار مشکل نشویم. مثلا برای بسیته بندی مواد غذای باید از نایلون هایی استفاده کرد که داری کیفیت بالایی می باشند و به همین دلیل هم باید از مواد با کیفیت بالا استفاده کرد. در حالی که برای تولید نایلونی کیسه ی زباله نیاز به استفاده از مواد با کیفیت نیست و می توان از مواد درجه دو و یا حتی درجه سه استفاده کرد که همین مورد عملا باعث می شود قیمت نهایی این محصول بسیار کاهش یابد.

قیمت مواد اولیه مورد استفاده

همان طور که می دانید برای تولید نایلون ها از مواد اولیه ای که توسط گاز طبیعی و نفت خام درست شده است استفاده می شود. لذا تغییرات و نوسانات قیمت در مواد اولیه پتروشیمی به طور مستقیم روی قیمت این فرآورده اثر می گذارد.

عواملی هم چون نوسانات قیمت نفت خام، میزان رقابت برای خرید مواد اولیه پتروشیمی در بورس کالا، نوسانات و تغییرات نرخ ارز و هم چنین سیاست های قیمت گذاری در شرکت های پتروشیمی متفاوت، قیمت مواد اولیه پلاستیک را تعیین می کنند.

وزن نایلون های مورد استفاده

وزن یکی از فاکتورهای بسیار موثر بر قیمت نایلون ها می باشد. زیرا نایلونها را شما بصورت دونه ای نمی خرید بلکه خرید نایلون ها بصورت کیلوگرم انجام می شود. به همبن دلیل هم هرچه قدر وزن کیسه های نایلونی بیشتر شود عملا قیمت آن هم بیشتر می شود. البته به این نکته هم باید توجه شود که قیمت تابع موارد مختلف دیگر همچون ابعاد ، ضخامت نایلون، و تعداد لایه های نایلون هم می باشد.

ابعاد: ابعاد یکی از عواملی است که به صورت مستقیم بر قیمت تاثیر دارد. به طور کلی به میزانی که متراژتایلون یعنی عرض و طول نایلون بیشتر باشد باعث می شود وزن نایلون و در نتیجه قیمت نایلون بیشتر شود. توصیه می کنیم در زمان انتخاب نایلون برای کاری که می خواهید انجام دهید حتما با یک شخص متخصص در این زمینه مشورت کنید.

ضخامت نایلون: این مورد کاملا طبیعی است که هرچقدر ضخامت یه نایلون بیشتر باشد عملا آن نایلون محکمتر بوده و و سنگینتر هم می باشد . پس به دلیل آن که نایلون ها بصورت کیلوی به فروش می رسند ضخامت بالای آنها باعث افزایش وزن و در نتیجه افزایش قیمت هر کیلوی نایلون می شود.

تعدا لایه ها: از مواردی که بر قیمت تاثیر دارد تعداد لایه های نایلون در هر کیلو گرم می باشد. نایلون ها به طور کلی بصورت لایه لایه تولید و ساخته می شوند به همین دلیل هم هرچقدر ضخامت لایه های تولیدی بیشتر باشد وزن هر کیسه بالاتر می رود و در نتیجه قیمت در کیلو نایلون هم بیشتر می شود. البته هر چقدر ضخامت لایه ها بیشتر باشد نایلون مقاومت بالاتری در برابر ضربه خواهد داشت و دیرتر و سخت تر پاره می شود. در بسته بندی کالاهای سنگین باید از نایلون های چند لایه استفاده شود.

استفاده از افزودنی ها در قیمت نایلون

برای افزایش کیفیت و افزایش استحکام نایلون ها از افزودنی هایی استفاده می شود که عملا این افزودنی ها باعث افزایش قیمت هر کیلوی نایلون می شود. قیمت نایلون تحت تاثیر افزودنی‌ هایی مانند افزودنی ضد اشعه یووی، ضد الکتریسیته ساکن، ضد گرما، ضد سرما و… تغییر می ‌کند.

وجود افزودنی‌ هایی که بنا به درخواست مشتری به پلاستیک اضافه می‌ شود در کیفیت و میزان مقاومت و دوام نایلون بسیار موثر است. نایلون های عریض از پرکاربردترین مواردی هستند که در بیشتر مواقع به کمک این افزودنی ها تقویت می شوند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ نایلون دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده