جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

ویژگی جعبه های تبلیغاتی

ویژگی جعبه های تبلیغاتی

در این مقاله چه میخوانیم

جعبه های تبلیغاتی یکی از موارد پر استفاده درامر برند سازی می باشند . در این مقاله قصد داریم تا برای شما در مورد جعبه های پر استفاده در امر تبلیغات مطالبی را بازگو کنیم.

با گسترش علم و تکنولوژی زندگی مردم بسیار تغییر کرده است به شکلی که امروزه خیلی راحت تر و سریع تر افراد می توانند به هر آنچه که می خواهند دست پیدا کنند . به همین دلیل هم فرایند های تبلیغات باید تغییر کند تا بتواند تاثیر بیشتری بر افراد بگذارد. یکی از مواردی که امروزه بسیار به آن توجه می شود سبک بسته بندی اولیه و همچنین نهایی می باشد. این مورد یکی از بهترین روش ها برای تبلیغات می باشد. در میان جعبه های تبلیغاتی که برای بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند بسیار کارآمد می باشند. این بسته ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. برای کسب و کارها انتخاب این جعبه ها بسیار مهم است به همین دلیل هم برا ی پیشرفت کسب و کارتان باید علاوه بر آشنایی با روش های بازاریابی باید شناخت خوبی بر انواع جعبه های تبلیغاتی داشته باشید.

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی بسته بندی بسیار سریعتر با کیفیت تر به بازار عرضه می شود که هزینه ی بسیار مناسب تری نسبت به قبل دارد. به طور مثال کیسه های پلاستیکی شیک با طراح های جذاب به بازار آمده است که محافظ محیط زیست هم می باشد.

ارتباط بین بسته بندی محصولات و بازاریابی

اولین قسمت شروع ارتباط با مشتری و مصرف کننده بسته بندی شیک و بروزی است که برای محصولات انتخاب می کنید. با انتخاب درست بسته بندی های اولیه و ثانویه دو عنصر مهم را به خریداران محصول یادآور می‌شوید.

 1. توجه شما به بسته بندی محصول به طور ناخداگاه در ذهن مخاطب این باور را بوجود می آورد که شما به جزئیات بسیار اهمیت می دهید نه فقط در تولید کالا بلکه در انتخاب رنگ و حتی بسته بندی محصول هم بسیار دقت می کند . این مورد باعث می شود تا مشتری به صورت ناخداگاه به شما اعتماد کند و از محصول شما تهیه و مصرف کند.
 2. میزان خلاقیت شما در انتخاب نوع بسته بندی محصول ، رنگ و غیره می باشد که باعث می شود در فروشگاه ها زمانی که محصول شما در کنار سایر محصولات قرار می گیرد بیشتر خود نمایی کند و مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشاند.

به این دو دلیل روش هایی که برای بسته بندی کالا ها مورد استفاده قرار می گیرد بسیار متفاوت می باشد. در این میان جعبه های تبلیغاتی به دلیل زیبا بود محکم بودن توانسته است جایگاه بهتری نسبت به سایر موارد بدست آورد. اگر به قفسه های چای در یک فروشگاه ها مواد غذایی نگاه کنید، خواهید دید که چشم های بیشتر مردم مجذوب کالایی شده که دارای بسته بندی فلزی و یا شیکتر است.

در دنیای امروزه برای هر کار و فعالیتی اصول و استانداردی مشخص شده است تولید و تهیه بسته های تبلیغاتی از این مورد جدا نمی باشد. نکته ای که در تولید بسته های تبلیغاتی باید به آن توجه کرد این است که این بسته ها را حتما باید بصورت بهداشتی طراحی و تولید کرد زیرا این بسته پس از مدتی دچار فساد می شوند . و همین موضوع می تواند در بازر رقابتی باعث شود تا موفقیت ما ازبین رود.

به همین سادگی موفقیت در بازار رقابت را از دست خواهید داد. به علاوه پارامتر های دیگری هم هست که در زمان انتخاب یک بسته بندی باید به آن ها توجه داشت. به طور خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت مصرف دوباره از بسته بندی
 • قابل بازیافت
 • دارای رنگ بندی جذاب
 • حفظ کیفیت محصول
 • با دوام

زمانی که شما بسته تبلیغاتی را بوجود می آورید باید ای بسته توانایی ایجاد حس اطمینان در مخاطب را داشته باشد برای این کار باید روی بسته اطلاعاتی مانند لگوی سازنده، مشخصات سازنده، مشخصات محصول، شیوه نگه داری و … وجود داشته باشد.

آشنایی با انواع جعبه های تبلیغاتی

یکی از نوآوری های بشر در امر تبلغات جعبه های تبلیغاتی است که توانسته است بازخورد مثبتی در فروش کسب و کارها ایجاد شود. این جعبه ها را می توان در شکل ها و در جنس های مختلف تولید کرد به همین دلیل هم میتوان جعبه ها را در سایزهای یکسان ولی در قیمت های متفاوت ایجاد کرد. این تنوع باعث شده است تا بتوان این جعبه ها را به صورت اقتصادی و یا بسیار لوکس ایجاد کرد. این بسته ها را می توان برای محصولات مختلفی مانند خوراکی، منسوجات، جواهرات و غیره می توان استفاده کنید.

استفاده از این جعبه ها در دنیای امروزه آن هم برای برندسازی بسیار رایج می باشد. اما برای انتخاب یک بسته تبلیغاتی باید پرامترهایی را رعایت کرد که در زیر به بیان برخی از آنها می پردازیم.

پارامتر های اصلی در انتخاب یک جعبه:

 • ابعاد کالا
 • ارزش آن
 • بازار هدف
 • نقش و نگار های روی جعبه

همه این موارد به سادگی بر روی برش های روی جعبه هم تاثیر می‌گذارد.

جعبه ها را می توان در شکل های مختلفی تولید کرد از جمله مکعبی، منشوری و غیره.

جعبه ها از جنس های مختلفی تولید می شوند در زیر تعدای از جنس هایی که بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرند را بای شما آورده ایم:

 • مقوای پشت طوسی
 • کرافت
 • مقوای ایندربرد
 • لمینتی
 • مقوای پشت سفید
 • هارد باکس
 • مقوای گلاسه

از انواع مقواهای بازیافتی که در تولید کیسه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد می توان مقوای پشت طوسی اشاره کرد. این مقوا بسیار سبک می باشد زیرا تراکم زیادی ندارد. بر روی این مقوا می توان انواع چاپ های تجاری با کیفیت بالا را به راحتی اجرا کرد. بیشتر مردم این مقوا را در وزن 150 گرم تا 180 گرم مورد استفاده قرار می دهند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که این مقواها سفت نمی باشند و انعطاف پذیری بالایی دارند. از این نوع مقواها بیشتر در امر شیرینی پذی استفاده می شود.

جعبه های لمینتی از چسباندن دو جنس متفاوت مقوا به صورت چند لایه تولید می‌شود. این روش ساخت سبب افزایش استحکام و تحمل وزن توسط جعبه شده است و در زمان ورود ضربه های ناگهانی و افتادن مقاومت نشان می‌دهد. معمولا این جعبه وزن کالایی تا ۵۰۰ گرم را تحمل کند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده