جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

راهنمای انتخاب انواع کیسه های خرید

راهنمای انتخاب انواع کیسه های خرید

در این مقاله چه میخوانیم

در دنیای امروزه استفاده از کیسه های و کیف های حمل و نقل بسیار رواج پیدا کرده است زیرا به کمک این کیسه های می توانند به راحتی خیلی از محصولات را جابجا کنند . چاپ کیسه ی پارچه ای به دلیل این که علاوه بر حمل ابزارها و محصولات خریداری شده مشتریان بسیار کارآمد می باشد برای عمل تبلیغ و برند سازی نیز بسیار کارآمد می باشد به همین دلیل هم امروزه بسیاری از برندها از این کیسه ها برای برندسازی خود استفاده می کنند.

امروزه همه افراد حداقل یکی بار از این گونه کیسه ها استفاده کرده اند زیرا این گونه کیسه ها علاوه بر زیبایی که دارند ابزار بسیار کارآمدی برای حمل اساس و محصولات خریدای شده می باشند. استفاده از کیسه های از پارچه برای تولید آنها استفاه شده است بسیار بهتر از کیسه های پلاستیکی می باشد زیرا تجزیه کیف های پارچه ای خیلی کمتر از کیسه های پلاستیکی زمان می برد و آسیبی هم به محیط زیست وارد نمی کند. به همین دلیل هم به کیسه های که از جنس پارچه تولید می شوند کیف های دوستار محیط زیست هم گفته می شود.

کیف های پارچه ای دارای وزن و سایزهای مختلفی می باشد به همین دلیل هم باید قبل از خرید این گونه کیف ها به به کاربد این کیف ها دقت کنیم تا بتوانیم برای کاری که می خواهیم انجام دهیم کیف مناسب تهیه کنیم. از مواردی که هنگم خرید باید به آنها دقت شود میزان حمل وزن می باشد زیرا کیسه ها علاوه بر سایزهای مختلفی که دارند وزن های مختلفی را هم می توانند تحمل کنند.

کیسه های خرید یا Tote bag

کیسه های خرید چه کیسه های هستند؟ درواقع این کیسه ها، کیسه های بزرگی می باشند که برای حمل یا بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در بیشتر مواقع دارای یک دهانه بزگ می باشند. هدف تولید این نوع کیف ها این میباشد که از این کیسه ها بتوان برای حمل راحت تر محصولات خریداری شده استفاده کرد به همین دلیل هم این کیسه ها توانایی تحمل وزن های بالایی را دارند این را هم بگوییم که برای حمل راحت تر این کیسه های دو دست گیره در بالای این کیسه ها قرار گرفته است که نگه هداری و جابجا کردن این کیسه ها را راحتتر می کند.

به طور کلی جنس بیشتر این گونه کیسه ای از جنس پنبه یا نایلون می باشد و برای این که بتوان باز سنگین را به راحتی با آنها جابجا کرد اصولا این کیسه ها ضخیم و بادوام می باشند. در نظر عموم مردم وقتی صحبت از کیسه های خرید می شود معمولا فکر افراد به سمت استفاده از کیسه های ساخته شده از جنس پنبه می رود. البته می توان از کیسه های پلاستیکی از مشتقات نفت و گاز تهیه می شوند نیز به عنوان کیسسههای خرید استفاده کرد این کیسه ها دارای انعطاف پذیریر بالایی می باشند و تنوع و کاربرد بالایی هم دارند.

مواد تشکیل دهنده کیسه ای خرید

مهمترین هدف که امروزه برای حمل بارها از کیسه های پارچه ای که از پنبه تولید می شوند استفاده می شود این است که به کمک این کیف ها می توان تعداد زباله هایی که به محیط زیست آسیب وارد می کنند را به حداقل رساند. این را هم باید بادنید که این گونه کیسه های از مواد مختافی تولید شده اند که این مواد هرکدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند. به همین دلیل هم کیسه های خرید در قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند . در زیر به بیان برخی از موادی که به کمک آنها این کیسه ها تولید و ساخته می شود می پردازیم :

کیسه های پلی پروپیلن و پلی اتیلن

این مواد فرم های مختلیفی از پلاستیک می باشند که باعث بوجود امدن درصد زیادی از کیسه های پلاستیکی سطح جهان می باشند. مزایای استفاده از این کیسه ها عبارتند از :

 • قابلیت بازیافت دوباره
 • مقاومت در برابر نیروی کششی
 • می توان از مواد بازیافتی و دورریختنی آنها را تولید کرد
 • در برابر مواد شیمیایی بسیار با دوام می باشند
 • فرایند تولید این مواد بسیار ارزان قیمت می باشد ین موزد در قیمت تمام شده محصول نهایی بسیار تاثیر دارد.

معایب استفاده از این کیسه ها 

 • کیسه هایی که از مواد بازیافتی تولید می شوند بوی خوبی ندارند
 • کیسه هایی که از مواد بازیافتی تولید می شوند بسیار نازک می باشند و خیلی زود پاره می شوند.
 • بازیافت محصولات ساخته شده از پلی اتیلن در همه جا امکان پذیر نمی باشد.
 • مواد ساخته شکه از گلاستیک مدت زمانزیادی در محیط زیست باقی می مانند و تجزیه نمی شوند همین مورد باعث می شود تا محصولات تولید شده از پلاستیک برای محیط زیست ضرر داشته باشند.

کیسه جوت

جوت نوعی گیاه است که از ایاف آن به دلیل محکم بودن برای تولید کیسه ها و کیف های پلاستیکی استفاده می شود. در زیر به بررسی ویژگی های محصولات تولید شده از این گیاه می پردازیم :

 • این مواد در محیط زیست به سرعت تجزیه می شود و به همین استفاده از آن به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند.
 • الیاف این گیاه یکی از قویترین الیاف طبیعی است که در طبیعت وجود دارد.
 • هزینه تهیه الیاف این گیاه بسیار کم می باشد
 • ماندگاری و دوام محصولات ساخته شده از این الیاف بسیار ماندگار می باشد.
 • پرورش این گیاه به آب کمی نیاز دارد به همین دلیل هم هزینه پرورش این گیاه پایین است و این مورد در قیمت محصولات تولید شده از این گیاه تاثیر دارد.

معایب کیسه های جوت 

 • این گیاه گیای خشک سیری می باشد بخاطر همین هم دربرابر رطوبت مقاوم نیست و از بین می رود
 • در ایران این گیاه کشت نمی شود و اکثر محصولات این گیاه وارداتی می باشد

کیسه های پارچه ای

کتان یا پنبه یکی از موادی است که امروزه بریا تولید بسیاری از کیف های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد . در زیر به بررسی تعدادی از معایب محصولات ساخته شده از پنبه می پردازیم

 • از ویژگی هیا این محصول انعطاف پذیری خوب را می توان یاد کرد
 • دوام و ماندگاری محصولات ساخته شده از پنبه خوب می باشد

معایب کیسه های پارچه ای

 • تولید محصول پنبه به آب بسیار زیادی نیاز داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده