جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چاپ روی کیسه زباله بیمارستانی

چاپ روی کیسه زباله بیمارستانی

در این مقاله چه میخوانیم

انواع مختلفی از کیسه های زباله وجود دارد این نوع کیسه های هر کدام مصارف مصرفی مخصوص خود را دارند به طور مثال کیسه هایی که در بیمارستانها مورد استفاده قرار می گیرد با کیسه هایی که در فروشگاه ها و منازل مورد استفاده قرار می گیرد فرق می کند. به این شکل می توان بهداشت فردی و اجتماعی را به بهترین شکل ممکنه رعایت کرد. یکی از مواردی که به صورت عمده در بیمارستانها مورد استفاده قرار می گیرد کیسه های بیمارستانی است که به صورت رولی و فله ای به فروش می رسد. این کیسه ها از مواد پلی اتیلن و شیمایی ساخته شده اند. این کیسه ها در ابعتد و اشکال محتلفی با رنگ های مختلفی تولید می شوند که به صور کاملا نفوذ ناپذیر هم می باشند.

نام دیگر کیسه هاییی که در بیمارستان مصرف می شوند کیسه های زباله اتوکلا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به انواع مختلف کیسه های زباله ای که د ربیمارستانها مورد استفاده قرار می گیرند ، تفاوتی که این کیسه ها با کیسه های معمولی دارند ، نحویه چاپ اشکال مختلف برروی این کیسه ها و مزایا و یا معایبی که دارند تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کیسه های زباله بیمارستانی چه ویژگی هایی دارند؟

کیسه های زباله بیمارستانی چند لایه می باشند . این چند لایه بودن کیسه ها مقاومت این کیسه ها را بسیار بالا می برد. در واقع کیسه های زباله به کیسه هایی گفته می شود که برای جمع آوری پسماندهای عفونی، زباله های تیز و برنده، تجهیزات و وسایل به خون آلوده و ماسکاها ی بهداشتی گفته می شوند. برای تولید این نوع کیسه ها از مواد بازیافتی استفاده نمی شود به همین دلیل هم این کیسه های بوی نامطبوعی ندارند و می توان از آنها در اتاق عمل نیز استفاده کرد.

کیسه های بیمارستانی همیشه چند لایه ساخته می شوند زیرا در این کیسه ها اجسام تیز و برنده ای قرار می گیرد به همین دلیل هم این کیسه ها باید مقاومت بالایی نسبت پاره شده و یا بهتر بگوییم سوراخ شدن داشته باشند. کشسانی طولی این نوع کیسه زباله زیاد نیست اما کشسانی عرضی بالایی دارد.

از این کیسه ها آب به هیچ عنوان نشت پیدا نمی کند زیرا دوخت این کیسه بسیار خوب و عالی می باشد به کلی که اگر تا 12 ساعت هم زباله را از این کیه ها خارج نکنند هیچ نشتی آبی از این کیسه ها بوجود نمی آید. پوش این کیسه زنگ کمی دارد تا به این شکل بتوان اقلام و وسایلی که داخل این کیسه ها قرار دارند را دید. مقاومت حرارتی این کیسه ها بالا می باشد به شکلی که این کیسه ها می توانند تا دمای 160 درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل کنند. درست است که کیسه های زباله ر اصولا به رنگ مشکی درست می کنند ولی تنوع رنگ در کیسه های بیمارستانی زیاد است و هر رنگ نشان دهنده نوع خاصی از کیسه ها می باشد که زباله های خاصی را درون خود جای می دهد. این کیه های دارای تنوع رنگی زیادی می باشند و دارای آرم یا چاپ خطر زیستی یا بیوهازارد هستند. امکان تولید این محصول در تمام پایه های رنگی شامل رنگ های زرد، نارنجی، بنفش، قرمز، قهوه ای و سفید طبق سفارش مشتری وجود دارد. به دلیل این که در این نوع کیسه ها زباله های خطرناکی قرار می گیرد حتما در تولید این کیسه ها باید به استاندارد ASTM آمریکا دقت کرد. شرکت آمریکایی ASTM یکی از معروف ترین و در عین حال معتبرترین شرکت های فعال در حوزه استاندارد محسوب می شود و شرکت هایی که محصولات خود را به خارج از کشور صادر می کنند از این شرکت تاییدیه می گیرند.

فرق کیسه های های بیمارستانی و کیسه های معمولی در چیست؟

برای تولید کیسه ای بیمارستانی همیشه از مواد درجه یک استفاده می شود زیرا این کیسه های باید بسیار محکم و بهداشتی باشند در حالی که برای تولید کیسه های معمولی از مواد درجه دو و درجه سه استفاده می شود و حتی برای تولید کیسه های زباله از مواد بازیافتی که بوی بدی دارند استفاده می شود.

ضخامت کیسه های زباله بیمارستانی بسیار بیشتر از کییسه های زباله معمولی است زیرا در این کیسه زباله های بسیار آلوده ای قرار می گیرد به همین دلیل هم نباید به هیچ شکل این کیسه ها پاره شوند به همین دلیل هم ضخامت این کیسه ها چند برابر ضخامت کیسه های معمولی می باشد تا به راحتی پاره نشود و شیرابه های زباله از آنها نشت نکند. به طور کلی دوخت این نوع کیسه زباله دارای چند ردیف است و نسبت به نمونه های معمولی مقاومت و استحکام بالاتری دارد.

مقایسه انواع کیسه های زباله بیمارستانی

به دلیل این که پسمانده های بیمارستانی دارای انواع مختلفی می باشند و میزان آلودگی هر کدام از این پسمانده ها متفاوت است کیسه های بیمارستانی هم در انواع مختلفی تولید می وند که هر کدام هم دارای مقاومت خاص خود در بابر این پسمانده ها می باشند. بریا این که مسولین بیمارستان متوجه بشند هر کسه برای چه کاری اتفاده می شود این کیه ها دارای رنگ های مختلفی است. با استفاده از زنگ های مختلف برای هر کیسه تفکیک زباله های که در این کیسه ها قرار دارند کار بسیار راحتی می باشد.

کیسه زباله‌ بیمارستانی از لحاظ کاربرد عبارتند از:

• کیسه زباله غیر عفونی بیمارستانی

از کیسه ها برای جمع آوری زباله های بخش های اداری ، ابدارخانه و آشپزخانه بیمارستان استفاده می شود . زباله هایی که در این کیسه ها قرار می گیرد شبه به زباله های منازل می باشد. این کیسه ها را اصولا به رنگ مشکی تولید می کنند

 کیسه زباله عفونی بیمارستانی

بریا جمع آوری زباله های افونی و و وسایل بیماری زا از این نوع کیه ها استفاده می وشد. زباله های عفونی به دلیل بیماریزا بودن حتما باید در کیسه هاای جدا از کیه های خانگی باشند تا افراد جمع کننده زباله به راحتی بتوانند آنها را تشخیص داده و در حمل و نقل آنها دقت کنند. این کیسه ها در بیشتر مواقه با رنگ سبز مشخص می شوند و در داخل سطل های درب دار نگه داری می شوند. روی سطل های زباله مخصوص جمع آوری پسماندهای عفونی برچسب عفونی چسبانده می شود.

برای چاپ لگو و سایر موارد برروی این کیسه ها باید دقت بیار زیادی شود زیرا این کیسه در محیط بیار آلوده نگه داری می شود .

پیشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ نایلون دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده