جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چاپ سیلک چگونه انجام میشود؟

چاپ سیلک چگونه انجام میشود

در این مقاله چه میخوانیم

چاپ سیلک یکی از مهمترین مواردی است که در چاپ کیسه های پارچه ای و پلاستیکی باید به آن دقت شود. یکی از مهمترین نکاتی که در ابتدا کار باید به آن دقت شود این است که که باید بدانید چه موقع از چاپ دیجیتال و چه زمانی از چاپ افست استفاده کنید. این مهمترین نکته یاین مقاله است مورد بررسی قرار می گیرد.

یکی از موارد که صاحبان کسب و کارها به آن دقت می کنند تعداد تیراز و  سرعت انجام کار و کیفیت کار خروجی می باشد. در انجام چاپ سیلک از دو نوع چاپ دیجیتال و چاپ افست استفاده می شود. به طور کلی برای انجام کارهایی با سرعت بالا و تیراژ پایین از چاپ دیجیتال استفاده می شود و برای پروژه هایی با کیفیت بالا و یا تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم درمورد کاربردها ، تفاوت ها، مزایا و معایب چاپ دیجیتال و چاپ افست برای شما مطالبی را بازگو کنیم.

چاپ دیجیتال و چاپ افست هر کدام دارای فرایندهای فعالیتی منحصر به فرد خود می باشند. پس بیاید با هم به بررسی تفاوت ها و همچنین نقات تشابه این تو چاپ بپردازیم.

برای چاپ سینک به چه وسیله ای نیاز داریم؟

وسایلی که برای چاپ سیلک به آنها نیاز داریم

  • میز با ابعاد مناسب چاپ
  • شابلون
  • گیره شابلون
  • راکل چاپ رنگ
  • رنگ چاپ
  • قفسه خشک کن
  • میز نور

میز با ابعاد مناسب چاپ سیلک

حتما باید از میز مناسب با ابعاد مناسب برای انجام کار چاپ سیلک استفاده کرد زیرا بر روی این میز علاوه بر قرار گرفتن شابلون باید فضای مناسبی برای قرار گرفتن اجناس وجود داشته باشد و همچنین باید فضای کافی برای شخصی که کار برش را اجام می دهد هم وجود داشته باشد. برای چنین کاری میز با طول 2 متر می تواند مناسب باشد.

شابلون

یکی از ابزارهای مورد نیاز برای چاپ، شابلون می باشد به شکلی که بدون شابلون عمل چاپ را نمی توان به درستی انجام داد. در ابتدای امر طرح مورد نظر را برروی شابلون ظاهر می شود سپس عملیات چاپ انجام می شود.

گیره شابلون

وظیفه ی گرفتن چارچوب شابلون برعهده ی گیره شابلون می باشد. کاری که این گیره می کند این است که چهار چوب شابلون را در جای خود محکم نگه می دارد. این گیره اجازه جابجا شدن شابلون را نمی دهد و شابلون فقط می تواند در جهت عمودی جابجا شود.

راکل چاپ سیلک

از راکل برای کشیدن بر روی توری شابلون استفاده می شود. رنگ مورد نظر برروی شابلون ریخته می شود و به کمک راکل با نیرویی مناسب این رنگ برروی توری کشیده می شود و به این شکل طرح مورد نظر بروی کیسه چاپ می شود.

راکل ها در دو نوع چوبی و الومینیونی وجود دارد. قیمت مدل آلومینیومی بیشتر از مدل چوبی می باشد چون کار با مدل آلومینیومی راحت تر می باشد و کیفیت کار نهایی بیشتر می شود.

در پایین راکل یک قطعه لاستیک وجود دارد که برای جلوگیری از پاره شدن توری شابلون مورد استفاده قرار می گیرد. چنانچه این لاستیک در حین کار آسیب دید باید ابتدا لاستیک را عوض کرد سپس به ادامه کار مشغول شد

رنگ چاپ

رنگ ها مواردی هستند که برروی کیسه های پارچه ای و پلاستیکی چاپ می شوند . از هرگونه رنگ می تواند در عرصه چاپ استفاده کرد.

پیشنهاد می شود از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده