جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چاپ تیشرت چگونه انجام می شود؟

چاپ تیشرت چگونه انجام می شود؟

در این مقاله چه میخوانیم

یکی از فعالیت هایی که امروزه بسیاری از لباس فروشی ها بدنبال آن می باشند چاپ انواع تصاویر و لگوها برروی انواع پوشاک و تیشرت می باشد زیرا امروزه یکی از سوده ترین فعالیت های ممکنه می باشد چاپ انواع تصاویر برروی تیشرت می باشد. البته به این نکته نیز باید دقت کرد که در سالهای اخیر بیشتر تیشرت های موجود در بازار وارداتی بوده اند و بیشتر از کشور چین وارد می شده اند در حالی که امروزه تولید کنندگان نیز به فکر چاپ برروی انواع پارچه ها و همچنین تیشرت افتادند. تولید کنندگان ایرانی امروزه برای رقابت با واردات تیشرت ها از خارج کشور به داخل کشور دست به طراحی، طرح های جدید و به روز زده اند و به دلیل استفاده از پارچه های با کیفیت تیشرت هایی که امروزه توسط تولید کنندگان تولید می شود از کیفیت بسیار بالاتری نصبت به محصولات مشابه می باشند.

پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید.

یکی از نازهای اصلی ما انسانها نیاز استفاده از پوشاک با کیفیت و خوب می باشد به همین دلیل هم که نیاز به پوشاک جزوء نیازهای اصلی می باشد باید آن را جدی گرفت و حتما آن را برطرف کرد.

به طور کلی صنعت چاپ برروی پوشاک دارای زیرمجوعه های مختلفی می باشد و این زیرمجموعه ها هم به دلیل نیازهای مختلفی انسانها در طول تاریخ با آنها مواجحه شده اند بوجود آمده است به همین دلیل هم در بازارپوشاک با لباس های مختلفی روبرو می شوید. یکی از این لباس ها تیشرت می باشد که در بین جوانان بسیار پر مصرف می باشد. از ویژگی تیشرت ها این است که می توان آنها را در تمام طول سال پوشید که همین مورد هم باعث شده است تا این لباس ها را بتوان در تمام طول سال پوشید. این مالب را بیان کردیم تا متوجه شوید که چاپ رو تیشرت تا چه میزان امروزه نیاز بازار بازار کشور می باشد.

پیش از این که ادامه مطلب را بخوانید سری به کمد لباس های خود را بزنید و ببینید چه تعداد لباس در کمد خود دارید و این که این لباس ها آیا طرح های یک شکل دارند و یا دارای طراحی های متفاوتی می باشند. آن زمان است که متوجه می شوید که به چه میزان استفاده از تیشرت ها ر بازار ایران بالا می باشد.

اهمیت کیفیت چاپ برروی تیشرت

چرا اهمیت چاپی که برروی تیشرت ها انجام می شود بسیار بالا است؟ فرض کنید در خیابان راه می روید و با افراد زیادی روبرو می شوید هر کدام لباسی بر تن دارند که دارای طرح ها و نقش های متفاوتی می باشد کدام طرح بیشتر برای شما جذاب می باشد. حتما طرحی که از کیفیت چاپ بهتری برخوردار باشد همچنین طرحی که دارای رنگ های بهتر و زیباتری باشند عملا شما را به سمت خود جذب می کنند. به همین دلیل است که کیفیت چاپ بسیار مهم است زیرا باعث می شود افراد در جامعه بیشتر خودنمایی کنند.

جدا از این موارد اگر کیفیت چاپ روی پارچه ها بالا باشد در هنگام شست و شو چاپ ازبین نمی رود و عملا عمر استفاده مفید از لباس و پارچه بسیار بالاتر می رود.

خودتان قضاوت کنید اگر بخواهید یک تیشرت تهیه کنید تیشرتی تهیه می کنید که دارای کیفیت چاپ بالایی باشد و یا از تیشرتی استفاده می کنید که کیفیت چاپ خوبی برخوردار نیست.

توجه به طراحی چاپ تیشرت

همیشه باید به این نکته توجه کرد که تولید کنندگان در دنیای امروزه بسیاری از قسمت های سلیقه ی مصرف کنندگان را شکل می دهند. به همین خاطر هم اهمیت طزاحی که طراحان برای چاپ روی تیشرت ها انجام می دهند بسیار بالا می باشد. به طور کلی انسان ها عاشق زیبایی می باشند و عملا هر چیزی که زیبا باشد انسان را به سمت خود جذب می کند. به همین دلیل طرح های زیبا به همراه رنگ بندی جذابی که طراحان امروزه برای طراحی تصاویر خود برروی تیشرت ها استفاده می کنند باعث می شود تا بسیاری از هنرمندان و مخصوصا جوانان به سمت این لباس های زیبا جذب بشوند. به همین دلیل هم همیشه گفته می شود که طراحان لبس در ایجاد و ساخت رهنگ در جامعه بسیار دخیل می باشند. این را هرگز فراموش نکنید زیرا که پوشش مردم جامعه بسیار به باورها، اعتقادات و فرهنگ مردم جامعه بر می گردد به همین دلیل هم باید طراحان لباس به این نکات بسیار توجه کنند.

اگر به عنوان یک طراح لباس فعالیت می کنید حتما به این نکته دقت کنید که طراحی های شما باید متناسب با فرهنگ جامعه باشه تا اثرگذاری مثبتی داشته باشید.

در زیر به بیان برخی از انواع روش های چاپ برروی تیشرت می پردازیم

چاپ با خمیر پلاستیسول

یکی از روش های که بسیار برای چاپ برروی تیشرت انجام می شود خمیر پلاستیسول می باشد زیرا استفاده از این نوع خمیر با انواع پارچه ها سازگار می باشد.

مزایای استفاده از این روش

  • اولین مزیت قیمت این روش می باشد که بسیار ارزان قیمت می باشد
  • از مزیت های دیگر باید به تنوع رنگ بالایی که می توان به کمک این روش اعمال کرد یاد کرد.
  • از این روش می توان برای چاپ هایی با تعداد کم استفاده کرد به همین دلیل هم برای افرادی که می خواهند تیشرت با تصاویر سفارشی و خاص خود را داشته باشند بسیار مناسب است.

معایب استفاده از این روش

  • به توری با مش کم احتیاج دارد که اگر این اتفاق نیفتد، طرح چاپ شده بر روی تی‌شرت بیش‌ازاندازه ضخیم خواهد بود
  • برای استفاده از این روش حتما نیاز به تجربه بالایی است زیرا اگر رنگ به مقدار زیادی برروی پارچه ریخته شود لایهی بوجو آمده ضخیم می شود و عملا کیفیت کار را بسیار کم می کند.

چاپ با رنگ پایه آب

در استفاده از این روش از رنگ هایی استفاده می شود که براحتی با آب ترکیب می شود.

مزایای استفاده از این روش

  • استفاده از این روش با محیط زیست بسیار سازگار می باشد به همین دلیل استفاده از این رنگ ها برای کسانی که دوست دا محیط زیست می باشد بسیار توصیه می شود.
  • از ویژگی این رنگ حس نرمی است که بعد از استفاده شدن و چاپ شدن برروی پارچه به افراد می دهد را می توان اشاره کرد.

معایب استفاده از این روش

  • ماندگاری رنگ های محلول در آب بسیار کم می باشد و بعد از چند بار شست و شو طرح مورد نظر ازبین می رود.
  • به دلیل این که این رنگ ها در آب حل می شوند ممکن است بعد از استفاده یکنواختی رنگی بوجود نیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده