جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چگونگی نقاشی روی توت بگ

نقاشی روی توت بگ

در این مقاله چه میخوانیم

نقاشی روی توت بگ یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید اگر می خواهید توت بگ خود را از سادگی در بیاورید. در اینجا مابه شما کمک می کنیم که از خلاقیت خود و هنر دستانتان استفاده کنید تا شاهکار هنری خلق کنید که همه جا با خود حمل خواهید کرد.
همچنین شما می توانید از زیور آلات و اکسسوری های زیبا برای تزئین کردن توت بگ خود نی زاستفاده کنید. اما امروز سر و کار ما با فرایند نقاشی روی توت بگ تان است. اگر در حال خواندن این مقاله هستید قطعا این موضوع توجه شما را جلب کرده است و قصد دارید این کار را امتحان کنید. پس بهتر است وقت را تلف نکنیم و به سراغ اصل مطلب برویم.

پیشنهاد می کنیم از صفحهی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرماید

مواد لازم برای نقاشی روی توت بگ

در این کار مانند هرکار هنری دیگری،ابتدا باید مواد و لوازم را تهیه و آماده کنید. از آنجایی که این قرار نیست آخرین شاهکار هنری شما باشد، بهتر است موادی با کیفیت و کم هزینه تهیه کنیم.

1. توت بگ خود را انتخاب کنید

اگر این اولین کار هنری شما است، بهترین انتخاب توت بگ سفید ساده است. این گونه دست شما برای انتخاب طیف رنگی باز است. البته که می توانید از توت بگ رنگی نیز استفاده کنید، این گونه می توانید پس زمینه کارتان را از قبل به صورت رنگی داشته باشید. اما انتخاب توت بگ سفید یا شیری رنگ به هنرمند درونی شما کمک م کند تا ترکی برنگی مناسب را پیدا کند و حداکثر خلاقیت خودش را استفاده کند.

چگونه شروع کنیم؟

توت بگ ساده خود را انتخاب کنید و مطمعن شوید آن را از پلاستیکش خارج می کنید.

  • مطمعن شوید توت بگ تان کاملا صاف و بدون چروک است.
  • کیف توت خود را با احتیاط اتو کنید.
  • سطحی انتخاب کنید که بتوانید 4 گوشه توت بگ خود را روی آن فیکس کنید.
  • توت بگ باید مانند بوم نقاشی حالت کشیده شده ای داشته باشد تا طرح به زیبایی و تمیزی روی آن شکل بگیرد.

2. رنگ مناسب را پیدا کنید

برای نقاشی روی یک توت بگ، گزینه های زیادی  از انواع رنگ جلوی پای شما است. با توجه به اطلاعاتی که در ادامه آوردیم، می توانید رنگ مناسب خود را پیدا کنید.

این نوع رنگ به سرعت خشک می شود. این موضوع به شما اجازه می دهد تاچندین لایه رنگ روی هم پیاده کنید یا بتوانید با استفاده از نوار چسب، خطوطی واضح رسم کنید. برای صفحه های کوچک تر، اکریلیک انتخاب بسیار خوبی است. هرچند ترکیب یا محو کردن رنگ ها سخت تر است. همچنین باید در نظر داشته باشید که رنگ های اکریلیک پس از خشک شدن حالت تیره تری به خود می گیرند. پس باید رنگی که استفاده می کنید را با دقت انتخاب کنید. رنگ اکریلیک به خاطر غلظت بالا برای ایجاد بافت روی سطوح مناسب هستند و اگر دنبال خلق طرحی مانند نقاشی های ون گوگ هستید، می توانید از اکریلیک استفاده کنید. همچنین برای کشیدن مناظر آبی نیز انختاب خوبی است.

  • رنگ روغن

این نوع رنگ زمان بیشتری برای خشک شدن می خواهد. اما به شما اجازه می دهد که رنگ ها را باهم ترکیب کنید یا آنها را محو کنید. به دلیل امکان تخریب شدن پارچه توسط روغن، باید زیرسازی انجام شود. زیراسزی توسط پرایمری به نام جسو انجام می شود. خبر خوب این است که رنگ روغن پس از خشک شدن رنگ خود را حفظ می کند.

  • آبرنگ

این رنگ کم طرفدار است. چراکه بعد از گذشت زمان و شسته شدن توت بگ، طرح از روی پارچه پاک می شود. اما در عوض آبرنگ به شما اجازه می دهد تا بتوانید فضایی رویایی و طرح های انتزاعی خلق کنید.

اگر تا به حال با رنگ کار نکرده اید، به فروشگاه لوازم هنری بروید و درباره بهترین انتخاب از فروشنده مشورت بگیرید.

3. قلم مو را انتخاب کنید

هر نوع رنگی که انتخاب کردید، به نوع خاصی از قلم مو نیاز دارد. به طور مثال اگر از اکریلیک استفاده می کنید باید قلم موهایی مستحکم تر و با طول بیشتر انتخاب کنید چون که حین کار باید محکم به پارچه فشرده شوند. همچنین قلم موهای مصنوعی برای اکریلیک مناسب ترند چرا که نسبت به مواد شیمیایی داخل رنگ اکریلیک مقاوم ترند. قلم موهای طبیعی برای رنگ روغن و آبرنگ مناسب اند.

چگونه شروع کنیم؟

اگر لوازم نقاشی ندارید و برای اولین بار در حال خرید هستید، تنها یک قلم موی گرد بزرگ، یک قلم موی گرد کوچک، یک تخت بزرگ و یک تخت کوچک لاطم است. این چهار قلم مو برای رساندن شما به هدفتان کافی است و نیازی به خرید زیاد از حد نیست.

4. پالت رنگ و کاردک تهیه کنید

برای ترکیب کردن و میکس کردن رنگ ها به یک پالت نیاز دارید. همچنین اگر از اکریلیک استفاده می کنید، به یک کاردک هم نیاز پیدا می کنید.

البته می توانید رنگ ها را با قلم مو نیز ترکیب کنید، اما از آنجا که اکریلیک رنگی با غلظت بالا می باشد، ممکن است ترکیب کردن رنگ ها با قلممو به قلم موی شما آسیب برساند. اما کاردک می تواند به شما اجازه دهد که با سرعت بیشتر تمام رنگ ها را هروقت که بخواهید میکس کنبد.

5. لوازم دیگر برای نقاشی روی توت بگ

شما قارار است به یک سری مواد و لوازم دیگر نیز احتیاج پیدا کنید. یکی از آنها ظرفی آب است. همچنین اگر می خواهید از رنگی شدن دست هایتان جلوگیری کنید، می توانید از دستکش استفاده کنید. یک پیش بند هم می تواند در محافظت لباسهایتان کمک کند.

اماده کردن فضا برای نقاشی روی توت بگ

حالا که تمام وسایل را آماده کردی، نوبت آماده سازی فضا برای خلق شاهکار هنری تان است. از یک میز بزرگ استفاده کنید و تمام وسایل و مواد را روی آن بچینید.

پالت خود را با رنگ های اصلی و سفید و مشکی آماده کنید تا سرعت کار افزایش پیدا کند.

خلق اثر هنری

حالا وقتش رسیده که به سراغ بخش اصلی برویم؛ نقاشی روی توت بگ ساده شما.

1. توت بگ خود را آماده کنید

  • توت بگ تان را به حالت کشیده شده در بیاورید تا هیچ چروکی حین کار روی آن نیفتد.
  • می توانید با استفاده از گیره، توت بگ خود را از چهار طرف روی یک سطح محکم فیکس کنید.
  • یک تکه مقوا، تخته، یا پلاستیک به اندازه داخل توت بگ در وسط توت آن جا دهید تا رنگ به طرف دیگر توت بگ سرایت نکند.
  • زیر توت بگ نیز یک تکه پلاستیک پهن کنید.

2. از خطوط راهنما استفاده کنید

اگر تازه کار هستید بهتر است طرح اصلی را با یک مداد به روی توت بگ خود انتقال دهید و سپس نقاشی را شروع کنید. این گونه تصویر کلی ای از نتیجه نهایی در ذهن خود خواهید داشت.

3. پس زمینه ای مناسب ایجاد کنید

اگر علاقه ندارید می توانید این مرحله را انجام ندهید. هرچند انجام این مرحله باعث می شود نقاشی شما حس و حال بهتری داشته باشد. به طور مثال اگر می خواهید یک منظره نقاشی کنید، می توانید ابتدا آسمان و زمین را با رنگ های مناسب فضاسازی کنید و سپس نقاشی کردن روی آن ها را شروع کنید.

3. فری استایل کار کنید

اگر در نقاشی مهارت دارید تجربه نیز دارید، می توانید تنها با خلاقیت خودتان شاهکاری هنری ای بی مانند طراحی کنید. حواستان باشد که در این کار هیچ درست و غلطی وجود ندارد و چیزی که دستان شما خلق می کند، زیباست.

نتیجه گیری

حالا که با هم نقاشی روی توت بگ را یادگرفتیم، نوبت این است که دست به کار شویم و ایده های خود را روی پارچه پیاده کنیم. حواستان باشد که لازم نیست کار شما برای بار اول بی نقص باشد. همانطور که همه می گویند، کار نیکو کردن از پر کردن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده