جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

ساک دستی جوت Jute Bags چیست؟

ساک دستی جوت Jute Bags چیست؟

در این مقاله چه میخوانیم

ساک دستی جوت از گیاهی با همین بنام بدست می آید و از الیاف این گیاه برای استفاده در صنایع و ساخت محصولات مختلفی از جمله صنعت چاپ کیسه پارچه ای استفاده کرد. استفاده از الیاف در دنیای امروز مفهوم جدیدی نمی باشد بلکه از زمان بسیار قدیم هم از ایاف گیهان برای ساخت انواع مواد استفاده می شده . در زمان های گذشته قبل از پیدایش کیسه پارچه ای و پلاستیکی از الیاف گیاهان برای ساخت انواع کیسه ها استفاده می شده است.

تارخچه ی ساک دستی جوت

استفاده از الیاف گیاهی از قرن 17 رواج بسیار زیادی پیدا کرد. همچنین استفاده از الیاف به دلیل ماهیت بسیار زیادی که دارد فقط به حمل مواد غذلیی محدود نشده است. امروزه استفاده از الیاف پای خود را در صنعت مد نیز گذاشته است . البته به دلیل این که تولید ساک کاغذی بسیار راحت تر از تولید ساک با الیافت جود می باشد آن هم به این دلیل که برای تولید کیسه کاغذی از چوب درختان استفاده می شود ولی برای تولید کیسه جوت از گیاه جوت استفاده می شود و رشد این گیاه در همه جا میسر نیست کیه های کاغذی رشد بهتر و بیشتری نسبت به کیسه های پارچه ای داشته اند.

ولی استحکام کیسه های ساخته شده از جوت نسبت به سایر کیسه ها بسیار بالاتر می باشد.

دلیل محبوبیت ساک دستی جوت Jute Bags در صنعت مد و پوشاک

از نظر محبوب بودن پارچه های تولید شده از گیاه جوت بسیار با دوام و زیبا می باشد جدا از این هم از نظر هزینه مصرفه بسیار تولید این گیاه بسیار بصرفه می باشد. به دلیل این که کیسه های تولید شده از جوت در زمانی که در محیط زیست رها می شوند به سرعت تجزیه می شوند به همین دلیل هم به کیسه های تولید شده از این گیاه کیسه های زمین دوست گفته می شود. به هین دلیل که محصولات تولید شده از این گیاه توانایی این را دارد که به محیط زیست آسیبی وارد نکند در تولید پارچه هایی که برای کیف ها و لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب شده اند و به این شکل پارچه های تولید شده از جوت وارد صنعت مد شده است.

مزایای استفاده از ساک دستی جوت

استفاده از کیسه جوت دارای مزایای بسیار زیادی مباشد که در زیر به بیان برخی از آنها می پردازیم.

برداشت جوت

به طور متوسط زمان برداشت گیاه جوت در شش ماه یک بار می باشد. جدا از این در مراحل مختلف کشت این گیاه نیاز است تا توجه خاصی به این گیاه شود که باعث می شود آن ویژژگی ای که مدنظر ما است را در این گیاه پرورش دهیم جدا از این موارد پرورش این گیاه نیاز به استفاده از آب بسیار کمی می باشد و م یتوان آن را در محیط های خشک نیز پرورش داد.

قابلیت بازیافت

نکته ای که در مورد محصولات ساخته شده از جوت باید به آن توجه کنیم این است که این محصولات دارای قابلیت صد در صد بازیافت را دارند . البته جدا از این مورد برای بازیافت این محصولات به انرژی بسیار کمی نیاز است به شکلی که اگر این محصولات را در محیط زیست رها کنیم بعد از چند سال به طور کامل به چرخه حیاط زمین باز می گردند. به همین دلیل هم به این محصولات زیست تجزیه پذیر گفته می شود.

کاربردهای جایگزین

هسته چوبی این گیاه همچنین برای مصارف صنعتی و تجاری مفید است.

انواع ساک دستی جوت

از الیاف گیاه جوت می توان محصوات بسیار زیادی را تولید کرد در زیر به بیان برخی از این محصولات می پردازیم.

کیف خرید: این کیفها دوام بسیار زیادی دارند و به دیللی استقامت بالایی که دارند یکی از بهترین کیف ها برای حمل مواد مختلف به حساب می روند. اگپر به دنبال کیسه های می باشید بتوانید از آنها برای حمل بارهای سنگین استفاده کنید گیشنهاد ما کیسه های جوت می باشد.

کیف فانتزی: از این نوع کیف ها به دلیل زیبا بودن می توان در می توان در برنامه ها و مراسم مانند جشن ها استفاده کرد . زیبا بودن و در عین حال استحکام بالای این کیسه آنها را به یک گزینه بسیار خوب و عالی تبدیل کرده است.

پوشه کنفرانس: در کشورهایی مانند آمریکا به دلیل این که برای حمل وسایل و جزوات بر سر جلسه های دفاع و غیره بجای استفاده از کیف های چرمی و یا پلاستیکی از کی های پارچه ای استفاده می کنند .

کیف لب تاپ : امروزه از کیاه حوت برای نگاه داری لبتاپ استفاده می شود زیر هم استحکام بالایی دارد و هوا به راحتی از آن عبور می کند و مانع از گرم شدن لب تاپ می شود و لب تاپ کرم را هم به سرعت خنک می کند.

کیف: اگر دوست دارید کیف هایی مناسب برای هر مهمانی بخرید،  کیف های جوت برای شما عالی خواهد بود.

چرا باید کیف جوت را خریداری کنیم

در نهایت به این موضوع می رسیم که چرا باید از کیسه های جوت استفاده کنیم ؟ در زیر به بیان برخی از دلایل این استفاده اشاره می کنیم.
سازگاری با محیط زیست: گیاه جوت 100% طبیعی می باشد و محصولات ساخته شده از آن به سرعت پس از رها شدن در محیط زیست تجزیه شده
لوکس بودن: یکی از انتظاراتی که استفاده کنندگان از این کیسه ها مدنظرشان است زیبا بودن این کیسه ها می باشد . شما به عنوان یک فرونمده می توانید برند خود را برروی این کیسه ها چاپ کنید از این کیه ها بعنوان تبلیغات استفاده کنید.
رنگ پذیری: از مزیت های این کیسه های است که می توان این کیسه ها را به رنگ های مختلفی تولید کرد و این مورد باعث شده است تا به عنوان یکی از محصولات لوکس برای تبلیغات و مهمانی ها مورد استفاده قرار گیرد.
چاپ دلخواه: یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است بسیاری از بزندها از این کیسه ها برای تبلیغات خود استفاده کنند این است که کیسه های جوت از چاپ پذیری بسیار خوبی برخوردار می باشند و می توان هرگونه تصویر، نوشته و لگویی را برروی این کیسه ها چاپ کرد.

استفاده از کیسه های جوت را به همگان پینهاد می کنیم زیرا این کیسه ها علاوه بر استحکام بالا و زیبای خوبی که دارند سازگاری کاملی با محیط زیست نیز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده