جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

کیسه های سوزنی یا نبافته

کیسه های سوزنی یا نبافته

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه های سوزنی یا نبافته موضوعی است که می خواهیم برای شما شرح دهیم. این کیسه ها از پارچه های بافته نشده تهیه می شوند. ساختار این پارچه ها ورقه ای است که توسط فیبر یا رشته ها به هم متصل می شوند. نحوه اتصال این ورقه ها به شکل مکانیکی، شیمیایی یا حرارتی است و با سوراخ کردن پارچه ها این ورقه ها به یکدیگر متصل می شوند. این کیسه ها برای اولین بار در چین تولید شدند و سپس این دستاورد آنها در سراسر جهان پخش شد. موادی که برای تهیه و تولید این این پارچه ها استفاده می شود پروپیلن نبافته (PP) است و و دلیل شکل پارچه ای این کیسه ها وجود همین ماده است.

پیشنهاد می شود از صفحهی چاپ کیسه دیدن فرمایید.

گرماژ در کیسه سوزنی

جنس پارچه ای که در فرایند تولید کیسه پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرد اسپان است. این پارچه در رده پارچه های نبافته و سوزنی قرار می گیرد و همانطور که گفته شد جنس تشکیل دهنده این پارچه از پلی پروپن است.کلمه اسپان در معنای لغوی یعنی پارچه بدون بافت یا سوزنی است.

در فرایند تولید پارچه های نبافته گرماژ مورد نیاز برای  تولید پارچه های اسپان 8 تا 300 گرم است. گرماژ مورد نیاز برای تولید هر پارچه متفاوت است به عنوان مثال گرماژ مورد نیاز برای تولید ماسک 30 تا 40 استفاده می شود اما برای تولید کیسه های پارچه ای از گرماژ 60 و 90 گرم استفاده می شود.

کاربرد گرماژ 60

گرماژ60 به این معناست که یک متر پارچه با 60 گرم برابری می کند اما گرماژ 90 یک متر پارچه با با 90 گرم برابری می کند.و هر گرماژ بالاتر باشد نشان دهنده مقاومت بیشتر پارچه است. اما گرماژ 60 به دلیل قیمت مناسب تری که نسبت به گرماژ90 دارد بیشتر توسط فروسگاه ها و صنعت های مختلف خریداری می شود.

کاربرد گرماژ 90

اما مشخص است که گرماژ 90 برای تبلیغات و جذب مشتری بازدهی بیشتری دارد زیرا مقاومت و ماندگاری بالاتری دارد و با کمی هزینه بیشتر تبلیغات معتبر تر و پایدار تری انجام می دهید. همچنین بازخورد بهتری خواهید گرفت.

گزینه ای که این کیسه را متمایز می کند تحمل وزن بیشتر آن است. اگر از این کیسه ها استفاده کنید وزنی غریب به 4 یا 5 کیلو یا بیشتر را به راحتی می توانید جابجا کنید . می توانید هنگام فروش محصول خود به جای چند کیسه با گرماژ 60 از یک کیسه با گرماژ 90 استفاده کنید. این راه به صرفه تر و هوشمندانه تری برای کسب سود بیشتر می باشد.

انواع کیسه های سوزنی یا نبافته

1.کیسه سوزنی (نبافته) برش D یا کاست:

یکی دیگر از کیسه هایی که برای حمل بارها می توان از آنها استفاده کرد کیسه ههای سوزنی کاست می باشد. این کیسه های کی از بهترین و کاربردی ترین محصولات برای جایگزنی کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها می باشد. در ظاهر این کیسه ها از دسته های بسیار ضعیف برخوردار می باشند درحالی که به این شکل نیوده و دسته این  کیسه ها از مقاومت بالایی برخوردار است و به سادگی پاره نمی شود.

2.کیسه سوزنی(نبافته) W:

معمولا برای خرید مواد غذایی از این کیسه ها استفاده می شود. زیرا برش این ها شبیه کیسه های پلاستیکی است که هنگام خرید استفاده می شود. بهتر است از این کیسه ها بیشتر استفاده شود. این کیسه ها باعث استفاده کمتر از کیسه پلاستیکی و جلوگیری از آسیب بیشتر به محیط زیست می شوند.

3.کیسه های سوزنی(نبافته) دسته حلقه یا دو تکه:

یکی از ویژگی های این نوع کیسه ها که باعث شده است تا این نوع کیسه ها از محبوبیت بسیار زیادی بین استفاده کنندگان برخوردار باشد شکل دسته ی آنها می باشد . این کیسه ها دارای ششکل و طراحی بسیار جذابی می باشد که باعث شده است از این کیسه ها حتی برای شرکت در مجالس نز استفاده شود. اگر پایداری و مقاومت برای شما بسیار مهم است این گزینه به شما پیشنهاد می شود و همچنین احتمال شکستگی و تا خوردگی برای کیسه پایین است.

ویژگی ها و مزایای گیسه های سوزنی ( نبافته ):

1.سازگار با محیط زیست:

این ها کاملا گیاهی و سازگار با محیط زیست هستند.زیست تخریب پذیرند یعنی طبیعت می تواند آنها را تجزیه کند.کیسه های پلاستیکی در هنگام تجزیه از خود گاز سمی و مواد شیمیایی تولید می کنند اما این کیسه ها در هنگام تجزیه هیچ گاز یا مواد شیمیایی از خود آزاد نمی کنند و دوستدار محیط زیست هستند.

2.چند بار مصرف و قابل پازیافت:

ویژگی قابل توجهی که این کیسه ها دارند چند بار مصرف بودن آنهاست این ویژگی خریدار را ترغیب می کند که از این کیسه ها استفاده کند و از صنعت شما خوشش می آید زیرا می تواند از آن کیسه در مصارف دیگه هم استفاده کند.

3.با دوام و مقاوم:

این کیسه در مقابل کیسه های پلاستیکی مقاومت و ماندگاری بسیار مناسبتری دارد و قابلیت این را دارند که تا 5 سال دوام بیاورند. این کیسه ها بر خلاف نایلون های پلاستیکی چند بار مصرف و حتی صدبار مصرف هم هستند ان ها علاوه بر مقاومتی که دارند می توانند بار بیشتری را حمل کنند. همچنین نسبت به کیسه های کاغذی تا نمی شوند و نمی شکنند و قابل بازیافت و ماندگار خوبی دارند. فرسودگی آنها طی زمان طولانی انجام می شود پس نگران خراب شدن زود هنگام آنها نباشید.

4. روشی برای تبلیغات:

روی کیسه های سوزنی عملیات چاپ قابل انجام استبه طور کلی چاپ برروی کیسه به عنوان یکی از  بهترین و هدفمند ترین ابزار ها برای تبلیغات است زیرا مردم پس از خرید این کیسه ها چندین بار از آنها برای مصارف دیگر خود استفاده می کنند.پس می توانید برای تبلیغات و جذب مشتری بیشتر از لوگو و نام برند خودتان بر روی کیسه ها استفاده کنید. البته چگونگی طراحی این کیسه ها هم در مصرف دوباره آنها موثر است که می توانید این عمل را به ما بسپارید.

5.دافع مایعات:

این کیسه ها ضد آب هستند بنابر این می توانید آن را در مکان های مرطوب و حتی حمل مواد رطوبت دار استفاده کنید این در حالی است که نایلون های پلاستیکی ضد آب نیستند و استفاده را برای ما محدود می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده