جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

مواد تشکیل دهنده ساک کاغذی

مواد تشکیل دهنده ساک کاغذی

در این مقاله چه میخوانیم

یکی از ارزانترین راه هایی که بعد از چاپ کیسه پارچه ای برای مغازه دارها برای بسته بندی کردن مواد غذایی و محصولات خود استفاده کنند کیسه ها یا ساک کاغذی می باشد. البته یکی از مهمترین نکته هایی که در استفاده از این کیسه ها باید به آن توجه کرد این است که این کیسه ها با محیط زیست سازگاری بسیار بالایی دارند و به سرعت در محیط زیست تجزیه شده و به چرخه حیاط کره زمین وارد می شوند. اهداف استفاده از ساک های دستی بسیار متنفاوت می باشد به شکلی که می توان از این ساک ها برای مصارف مختلفی از جمله بسته بندی مواد غذایی حمل خرید های انجام شده و غیره استفاده کرد. مزیت دیگری که استفاده از این کیسه ها را بسیار بصرفه می کند قابلیت چاپ انواع لگو ، تصاویر و مشخصات کالا و محصولات می باشد که باعث می شود علاوه بر زیبایی کیسه های کاغذی شرایط بسیار خوبی برای تبلیغات و برند سازی ایجاد کند.

ماده اصلی که برای تولید و ساخت ساک های کاغذی مورد استفاده قرار می گیر از چوب درخت می باشد. البته باید به این نکته نیز دقت کنید که درختان به این که چوب محتلفی دارندد و یا این که برای پرورش هرکدام از روش های خاصی استفاده می شود دارای خواص خاص خود می باشند که این مورد در کاغذی که تولید می شود نیز دخیل است و باعث می شود قیمت کاغذ ها کاهش و یا افزایش یابد. از نظر بازیافت بازیافت این گونه کیسه نسبت به کیسه های پلاستیکی بسیار بصرفه تر و راحت تر می باشد به شکلی که تحقیقات محققان نشان می دهد که 20 درصد از کیسه های کاغذی بازیافت می شوند، در حالی که 1 درصد از کیسه های پلاستیکی به مرحله بازیافت می رسند که حکایت از برتری و راحتی در پاک کردن پاکت های کاغذی دارد.

مواد تشکیل دهنده ساک کاغذی

در زمان تهیه ساک های کاغذی باید به این نکته توجه کنیم که برای چه منزوری می خواهیم ساک کاغذی تهیه کنیم زیرا این ساک ها دارای خواص و استحکام خاص خود می باشند به همین دلیل هم مواد تشکیل دهنده این گونه ساک ها متفاوت می باشند. ممکن است شما برای حمل بارهای سبک بخواهید از این گونه کیسه ها استفاده کنید مانند لباس و یا کمی میوه که در این صورن نیاز به هزینه بالایی نئاریئ و میتوانید از کیسه های کاغذی نازک استفاده کنید و اگر مایلید تا اجسام سنگین تری مانند خواربارها را با این کیسه ها جابجا کنید خود نیاز دارید تا از کیسه هایی با ضخامت و مقاومت بتلاتری استفاده کنید که همین مورد باعث افزایش قیمت این کیسه ها می شود. ویژگی های اصلی که در هنگام خرید کیسه هاای کاغذی باید به آن ها توجه کنید عبارتند از زیبایی، یکنواختی در ساخت و استقامت بالا زیرا اینها ویژگی هایی می باشند که استفاده کنندگان کالاهای شما از بسته های عرضه شده توسط شما اننظار دارند همچنین فرشگاه ا نیز باید از کیفیت خوب این محصولات استفاده کنند زیرا می توانند از این کیسه ها برای عمل برند سازی و تبلیغات خود بسیار استفاده کنند.

در ادامه انواه کاغذهایی که برای ساخت این گ.نه کیسه ها مورد استفاده قرار می گیرد را با هم بررسی می کنیم

کاغذ کرافت

از این نوع کاغذ بیشتر برای ساخت انواع پاکت های کاغذی استفاده می شود. برای ساخت این گونه کاغذ ها از سولفات چ.ب استفادده می شود به همین دلیل هم رنگ این کاغذ ها بیشتر به رنگ قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای روشن و کرم می باشد. از این نوع کاغذ بیشتر برای بسته بندی کالاهایی مانند کالاهای سوپرمارکتی، بسته بندی نمونه کارها، مدارک پزشکی و غیره استفاده می شود. البته می توان برای بسته بندی نان و حتی خواربار هم از این نوع کیسه ها استفاده کرد. دلیل این که از پاکت کرافت برای ایین گونه کارها استفاده می شود استحکام کششی بالای این گونه پاکت ها می باشد. به همین دلیل هم در برابر پارگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. وزن متوسط این کیسه ها بین 80 تا 300 گرم می باشد البته باید به این نکته هم توجه کرد که قیمت کیسه ی 300 گرمی بالاتر از قیمت کیسه ی 80 گرمی می باشد و آن هم به دلیل این است که مقاومت بالاتری دارد. این کیسه ها سازگاری بسیار خوبی با محیط زیست دارند و زمانی که در طبیعت رها شوند به سرعت تجزیه شده و به چرخه ی محیط زیست وارد می شود. البته به این نکنه نیز باید اشاره کرد که کاغذ استفاده شده در کیسه ی کرافت کم قیمت ترین نوع کاغذ استفاده شده در کیسه های کاغذی می باشد. رنگ این کاغذ به دلیل موادی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر به رنگ خود چوب و قهوه ای می باشد. البته می توان این کیسه ها به در هنگام پرداخت به رنگ های مختلفی تبدیل کرد. البته بیشتر به رنگ سفید این کیسه ها را تبدیل می کنند که مورد مصرف رنگ سفید کرافت ها در داروخانه ها می باشد. کاغذ کرافت سفید از خمیر چوب 100٪ خالص ساخته شده است که سازگار با محیط زیست و غیر سمی است، تنها عیب آن این است که کاغذ کرافت سفید فاقد براقیت است، بنابراین توصیه نمی شود که طرح های بزرگی را روی آن چاپ کنید.

مقوای سفید

برای ساخت مقوای سفید از چند لایه خمیر شیمایی استفاده می کنند که با رنگ به طور کامل سفید شده است. از ویژگی های مقوای سفید سفت بودن بافت آن است که این بافت داری سطحی صاف و سفیدرنگ می باشد. از این ماده در بازار بسیار زیاد استفاده می شود و در بین انواع ساک های کاغذی این مورد کاربرد بیشتری در بازار دارد. مقوای سفید معمولاً با ضخامت 210-300 گرم در متر مربع تولید می شود. این کاغذ را می توان بصورت رنگی و یا بصورت چاپ شده تخویل مشتری داد. به دلیل این که این کاغذ ها به رنگ سفید می باشد می توان چاپ بسیار با کیفیتی را برروی آنها پیاده سازی کرد و همچنین به دلیل روشنایی عالی، سطوح براق و سفید برای هر فناوری چاپی مناسب هستند به همین دلیل هم مقوای سفید برای تبلیغات و برند سازی گزینه ی بسیار خوب و عالی می باشد. از مقوای سفید در ساخت ساک دستی خرید، جعبه های هدیه و بسته بندی های کالاها استفاده می شود این نوع پاکت کاغذی برای هدایا یا اقلام تبلیغاتی بسیار مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده