جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چاپ روی پارچه سوزنی یا بی بافت

چاپ روی پارچه سوزنی یا بی بافت

در این مقاله چه میخوانیم

چاپ روی پارچه سوزنی یکی از موارد بسیار یکی از انواع پارچه ها که امروزه بسیار مورد جابجایی و تبلیغات در بین مغازه دارها مورد استفاده قرار می گیر پارچه های بی بافت و یا به اصطلاح سوزنی شکل می باشد. این پارچه ها علاوه بر مقاومت بالا از چاپ پذیری بسیار خوبی هم برخوردار می باشند به شکلی که در بین نغازه دارها از از محبوبیت خوبی برخوردار می باشند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه چاپ کیسه پارچه دیدن فرمایید.

فرایند تولید پارچه های سوزنی یا بی بافت

فرآیند تولید این نوع پارچه ها به این شکل است که با قرار دادن الیاف کوتاه در کنار یکدیگر و پرس کردن این لایه ها برروی یکدیگر این پارچه ها را تولید می کنند ولی رآیند کار به این فقط به پرس کردن ختم نمی شود در برخی موارد با اعمال فرآیندهای مکانیکی اینگونه پارچه ها تولید می شوند. مثلا برای ساخت نمد سعی می شود الیاف پارچه را با درپیر کردن سوزن های دنده دار به یکدیگر متصل کنند به شکلی که بتوان پرچه ای بسیار مستحکم ایجاد کرد.

فرایند تولید پارچه های بی بافت چهار مرحله ای می باشد بشکلی که ابتدا الیاف پارچه ریسیده می شود و بشکلی که در طول در هر چند سانتی متر برش می خورد و به صورت عدل در می آیند. سپس الیاف درست شده در یک فرآیند چند مرحله ای از یکدیگر باز می شوند و و توسط فرآیندی با نام ترریزی ، هواریزی یا کاردینگ به مراه لایه گذاری الیاف یک لایه ی یک دست و یک نواخت را ایجاد می کنند. در این فرآیند به طور معمول ایافی مورد استفاده قرار می گیرند که دارای طولی به اندازه ی 0.25 تا 0.75 اینچ داشته باشند اما اگر الیافت سفت و محکم باشد طولی می توان انها را در طول ها و اندازه های بزرگتری مورد استفاده قرار داد.

همان طور که قبلا هم بیان کردیم فرآیند تولید و چاپ پارچه سوزنی زیاد می باشد یکی دیگر از این فرآیندهد با نام فرآیند هواریزی ازش یاد می شود در این فرآیند ار الیاف با طول 40تا 5 اینچ استفاده می شود که برابر با 2.1 تا 3.1 سانتی متر می باشد. البته یکی دیگر از روش هایی که باعث می شود تا به کمک آن پارچه های بدون بافت تولید کرد روش کاردینگ است که به طور معمول از الیتف با طول حدود 5.1 اینچ برای ساخت پارچه های سوزنی استفاده می شود.

البته امروزه برای ساخت و چاپ پارچه سوزنی از الیافت طبیعی استفاده نمی شود بلکه از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی برای ساخت این نوع پارچه ها استفاده می شود.  الیاف مصنوعی که بیشتر از همه در ساخت و پارچه های بی بافت مورد استفاده قرار بیشتر از جنس پلی اتیلن ترفتالات و پلی پروپیلن می باشد . ترکیب الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی برای ساخت پارچه های سوزنی باعث افزابش مقاومت و استحکام این پارچه ها می شود.

از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی بیشتر در پارچه های یک بار مصرفی که از روش ترریزی برای تولید آنها استفاده شده است استفاده می شود. برای اتصال الیاف در پارچه های سوزنی به کمک حرارت و رزین انجام یم شود تا به این شکل یک سطح کاملا یکنواخت بدست آید.

الیاف بی بافت اسپان لید

الیاف اسپان لید جزو آن ایافی است که فرآیند تولیدآنها به صورت کاما ممتد انجام می شود . در ابتدای کار الیاف مورد نظر ریسیده شده سپس این الیاف توسط صفحاتی منحرف می شود یا به کمک جریان هوا به یک لایه تبدیل می شوند. انجام این تکنیک برای ساخت و چاپ پارچه سوزنی باعث شده است تا سرعت تولید این نوع پارچه در روش اسپان لید بسیار افایش یابد و همین افزایش سرعت باعث کاهش هزینه تولید پارچه سوزنی می شود.

البته باید به این نکته نیز دقت شود که روش اسپان باند خود نیز به دسته های مختلفی تبدیل می شود که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشد. مثلا اسپان بند pp نسبت به pet خیلس سریعتر و همچنین در زمان بسیار کمتر کار را انجام میدهد و در نتیجه هزینه انتهای کار نیز بسیار کاهش می یابد.

ساک دستی سوزنی چیست؟

امروزه استفاده از انواع پارچه های مختلف برای تولید ساک و کیسه های پارچه ای یکی ار رایجترین و مناسب ترین روش های تولید ساک می باشد. یکی از انواع پارچه که برای تولید این کیسه ها مورد استفاده قرار می گیرد پارچه های بدون بافت یا سوزنی شکل می باشد . همان طور که از نام این نوع پارچه ها مشخص است برای تولید این نوع پارچه ها از الیاف در هم تنیده شده استفاده نمی شود و همین مورد نیز باعث ایجاد مزایای زیادی برای این نوع پارچه ها شده است.

به طور کلی ساکی که برای تولید آن از پارچه سوزنی را یا پارچه های بدون بافت استفاده شود را ساک پارچه ای تبلیغاتی و یا بگ تبلیغاتی می نامیم.

مزیای چاپ ساک پارچه ای سوزنی

مزایای استفاده از این نوع ساک ها بسیار زیاد می باشد البته این مزایا به نوع تولید این ساک ها و پارچه ها بر می گردد. در زیر به بیان برخی از این مزایا می پردازیم.

راهی برای تبلیغات

امروزه به دلیل استحکام و مقاومت بالای این نوع پارچه های در بسیاری از فروشگاه ها از کیسه های سوزنی برای حمل بار استفاده می شود. وقتی که شما اطلاعات کسب و کارتان را برروی این کیسه ها چاپ می کنید عملا دارید به طور رایگان از مشتریان خود جهت تبلیغات و برندسازی خود استفاده می کنید زیرا به دلیل استحکام بالای این نوع کیسه ها مشتریان براهای بار از آنها استفاده می کنند.

قیمت پایین تولید و چاپ کیسه سوزنی

تولید ، ساخت و چاپ کیسه سوزنی به دلیل نوع تولید دارای هزینه پایینی می باشد البته به این نکته نیز باید توجه کرد که سرعت و چاپ برروی این نوع کیسه ها بسیار بالا می باشد و دلیل این که قیمت ین نوع کیسه پایین است سرعت بالای تولید آنها است. نکته جالب که باعث شده است این نوع کیسه ها در بین صاحبان کسب و کارها از محبوبیت بالایی برخور باشند این است که این کیسه ها درست است که قیمت پایینی دارند ولی استحکام و مقاومت بالایی نیز دارند. به همین دلیل هم از این نوع کیسه پارچه‌ای به عنوان کیسه هدیه (بگ هدیه) هم می توان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده