جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چرا از کیسه های قابل بازیافت استفاده کنیم؟

کیسه های قابل بازیافت

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه های قابل بازیافت امروزه عضوی از سبک زندگی حامی محیط زیستی است. در واقع اگر شما هم به فضای سبز و محیط زندگی خود اهمیت می دهید، باید استفاده از پلاستیک را کنار بگذارید و از کیسه های پارچه ای استفاده کنید.

پیشنهاد م یکینمی از صفحه فروش عمده کیسه پارچه ای دیدن فرمایید.

دنیا در برابر پلاستیک

در حال حاضر یکی از مهم ترین نگرانی های انسان ها سلامت محیط زیست است. سلامت فضایی که در آن زندگی می کنیم به اندازه سلامت خود ما انسانها اهمیت دارد. همین موضوع باعث شده که یکی از نگرانی های ما پلاستیک ها باشند. در سال 2023 در صنعت حدود بیش از 300 میلیون تن زباله پلاستیک تولید می شود. برای اینکه بتوانیماز طبیعت محافظت کنیم و با این مشکل مبارزه کنیم،بعضی از دولت ها مانند برخی ایالت های ایالات متحده آمریکا، استفاده از پلاتسیک های یک بار مصرف ممنوع است. این ایالت ها با انجام این کار بخش مهمی از وظیفه خود در قبال محیط زیست را اجرا کرده اند. البته برای اینکه رد پای زباله های پلاستیکی از کره زمین محو شود یا حداقل کمرنگ تر شود راه زیادی در پیش داریم.

از آنجا که همه کشور ها و ایالت ها همچنین قانونی را اعمال نکرده اند. برخی شهر ها دست به کار شدند و خود نیزقوانینی مبنی بر ممنوعیت استفاده از پلاستیک های یک بار مصرف را وضع کرده اند. یکی از این شهر ها فرامنیگهام در ایالت ماساچوست است.

برخی کشور ها نیز مانند بنگلادش، کنیا، نیوزلند، چین و … نیز به طور کامل کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرده اند. به طور کلی، تا به حال 94 کشور ممنوعیت پلاستیک های یک بار مصرف را اعمال کرده اند. همچنین از بین این کشور ها 32 تای آنها در قبال مصرف پلاستیک یک بار مصرف از شهروندان جریمه می گیرد.

کیسه های قابل بازیافت

این تغییرات و همچنین تاکید زیادی که بر حفاظت از محیط زیست می شود باعث شد استفاده از کیسه هایی که بارها و بارها می توان از انها استفاده کرد در فروشگاه ها به خصوص فروشگاه های خوراکی افزایش پیدا کند. دلیل این که می توان از این کیسه ها بارها استفاده کرد این است که از جنس هایی مثل پنبه، پلی پروپیلن، پلی استر و … ساخته شده اند.  این کیسه ها به شدت به حفظ محیط زیست کمک می کنند و همچنین جایگزین هایی سبز و اقتصادی برای کیسه های یک بار مصرف هستند.

استفاده تبلیغاتی

با افزایش تقاضایی که برای کیسه های قابل استفاده مجدد وجود داشت، شرکت ها به فکر بهره برداری از این فرصت افتادند. در کنار تولید و عرضه این گونه کیسه ها، می توانستند برند خود را نیز با چاپ کردن لئگو روی کیسه ها تبلیغ کنند. همچنین این کیسه ها به عنوان هدیه های تبلیغاتی نیز عمل می کنند به این شکل که در مناسبت های خاص یا سمینار ها به افراد حاضر کیسه هایی با لوگوی شرکت می دهند و باعث تبلیغ برند و همچنین رفع نیازهای مردم می شوند. در اثر این ایده و عملی شدن آن، نیاز به چاپ با کیفیت بالا روز به روز بیشتر شد و در نتیجه چاپ گر های مستقیم روی پارچه به وجود آمدند. این چاپگر ها دیجیتال هستند و به دلیل داشتن جوهر انعطاف پذیر، می توانند کیفیت عالی ای را در چاپ ارائه بدهند.

چاپ کیسه های قابل بازیافت

فناوری چاپ دیجیتال باعث شد که کسب و کارهای کوچک و بزرگ دست به کار شوند و گرافیک های خود را با انواع طرح و رنگ و ظزافت یا پیچیدگی روی کیسه های قابل بازیافتی که به مردم ارائه می کنند چاپ کنند. این گونه شد که روش های چاپ دیگری نیز به وجود آمدند. این کار هر روز از روز قبل ساده تر و راحت تر می شود. در حال حاضر می توانید با آپلود کردن طرح دلخواه چاپ را روی کیسه خود شوع کنید و یک اثر هنری تمام و کمال با جاپ تمام رنگی تحویل بگیرید. چاپ دیجیتال نسبت به روش های دیگر بسیار منعطف و سریع می باشد.

انتخاب جوهر مناسب

با این حال، چاپ دیجیتال روی کیسه های قابل بازیافت باعث بوجود آمدن چالشی جدید می شود. این چالش در حالت عادی در این حوزه ایجاد نمی شود. این مشکل برای مواد بافتنی متخلخل پیش می آید چراکه اگر بافت پارچه کمتر و یکدست تر باشد، چسبندگی بهتری برای جوهر خواهد داشت و در صورت متخلخل بودن بافت نیز چسبندگی کمتر شده و ماندگاری چاپ نیز کاهش می یابد. برای چاپ مستقیم روی کیف و کیسه های پارچه ای لازم است در انتخاب جوهر توجه ویژه ای بکنیم. چرا که نوع جوهر مناسب برای هر نوع پارچه بستگی به مواد و انعطاف پذیری آن پارچه دارد و برای هر پارچه متفاوت خواهد بود.

در چاپ کیسه های پارچه ای نیاز به جوهری داریم که سبک باشد. این موضوع باعث شد که برای چاپ کیسه های منعطف و سبک دنبال جوهری باشیم که بتواند به آزادی حرکت کند و در برابر انعطاف و حرکت کیسه دوام داشته باشد. جوهر های تخصصی ای برای این موضوع تولید شده اند که دو مورد از ؟آنها جوهر ماورای فلزی از سری XFlexx و جوهر فوق انعطاف پذیر BB  هستند. این جوهر ها در مدت زمان طولانی بدون پوسته پوسته شدن سالم مانده و دوام عالی دارند و چسبندگی آن ها بی نظیر است.

می توان گفت که در کل جهان به دنبال راه هایی بهتر و موثر تر برای افزایش مبارزه علیه پسماند های پلاستیکی است و این موضوع باعث شده که اقدامات متفاوتی در این حوزه انجام بگیرد. پس از اجرای قوانین ممنوعیت پلاستیک های یک بار مصرف و ترویج دادن کیسه های قابل استفاده مجدد، قدم های جدید در راه محافظت از محیط زیست برداشته شد. همچنین پیشرفت روز افزون کشور ها در فناوری چاپ و فرمولاسیون های ساخت جوهر، باعث شد که آینده محیط زیست روشن تر شود. در حال حاضر تمام دنیا دارد امیدوارانه به سمت زندگی ای پایدار تر و کم پسماند تر حرکت می کند.

اگرز شما نیز به دنبال کیسه دستی مناسب برای استفاده شخصی یا تبلیغ برند خود باشید، می دانید که در این راه به زگینه های زیادی برخورد خواهید کرد. این گزینه ها از نظر تنوع با گزینه های پیش رو برای مقابله با پسماند های پلاستیکی متنوع هستند. چرا که کیسه های دستی و پارچه ای از انواع زیادی ساخته شده اند و هر کدام ویژگی های خاصی دارند. این ویژگی ها می تواند شامل سبکی، دوام و تاثیر وری محیط زیست باشند.

توت بگ ها

محبوب ترین انتخاب می تواند کیسه های کتانی باشند. امروزه این کیسه ها با نام توت بگ به بازار مد و فشن معرفی شده اند و مردم از همه قشر به خصوص نوجوانان و جوانان به استافده از آنها روی آورده اند. این کیسه ها به دلیل نرمی و انعطاف پذیری معروف هستند. همچنین راه های مختلفی برای چاپ یا نقاشی کردن طرح های دلخواه روی ان ها وجود دارد که جذابیت آنها را چند برابر می کند. این نوع کیسه برای استفاده های طولانی مدت و حمل کردن بارهای سنگین مانند کتاب بسیار مناسب هستند و در استفاده روزانه نیز کاربردی هستند.

در عین حال مدل ها و جنس های دیگری نیز وجود دارد از جمله پنبه، نایلون، پلی استر، پلی پروپیلن و … . هر کدام از این گزینه ها مزایای خود را دارند این مزایا می توانند از مقا.وت در برابر آب شروع شوند و تا دوام بسیار بالا ادامه پیدا کنند. با وجود این تنوع باید موقع انتخاب بهترین گزینه به تاثیر هر کدام از این مواد رو یمحیط زیست فکر کنید. این گونه می توانید در ساختن آینده ای سبز کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده