جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

انتخاب انواع کیسه های پلاستیکی

در این مقاله چه میخوانیم

انواع کیسه های پلاستیکی موردی است که باید از آن مطلع باشید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله قرار است به انواع مدل های کیسه های پلاستیکی بپردازیم تا با توجه به نیاز و شغل خود بهترین انتخاب را انجام دهید.

گیشنهاد می کنیم از صفحه چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید.

کیسه های پلاستیکی به عنوان یکی از  پر اهمیت ترین فراورده های ساخته شده از نفت در جوامع مدرن امروزی استفاده می شود. این کیسه های به دلایل مختلفی مورد توجه قرار گرفته اند. می توان به سبکی، ارزان قیمت بودن، قابلیت بازیافت و چاپ پذیری به عنوان ویژگی های آن ها اشاره کرد. مهم ترین مسئله ای که با کیسه های پلاستیکی مرتبط است، آسیب به محیط زیست است. این کیسه های می توانند در خاک و آب وارد شوند و مواد مضر را به بدن موجود های زنده از حمله انسان وارد کنند. به همین دلیل بسیاری از کشور ها به فکر پیدا کردن راهکار هایی برای کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی هستند. تشویق به بازیافت و استفاده از جایگزین های قابل مصرف و … را می توان به عنوان مثال بیان کرد.

آگاهی عمومی نیز در این راه بسیار مهم است و می تواند نقش بسزایی در کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی داشته باشد. توجه به مشکلات محیط زیستی و آموزش دادن اقشار مختلف مردم در کنار فرهنگ سازی می تواند باعث شود که مردم از عوارض استفاده از کیسه های پلاستیکی مطلع شوند و مصرف خود را کاهش دهند.

انتخاب مواد اولیه

نایلون و نایلکس دو مورد مواد اولیه سافت کیسه های پارچه ای هستند. این دو نوع دارای تفاوت هایی هستند که بیاد با توجه به نوع کاربرد می توان یکی از این دو گزینه را انتخاب کرد.

نایلکس چیست؟

مواد اولیه نایلکس: نایلکس از مواد اولیه ای به نام پلی اتیلن سنگین که با نام علمی HDPE نیز شناخته می شود، ساخته شده است.

ظاهر نایلکس: جنس نایلکس خشک است. این موضوع باعث می شود که با دست زدن به آن صدای زیادی نتولید شود. نایلکس به اندازه نایلون شفافیت ندارد و کمی مات تر است. این خواص باعث شده که نایلکس قدرت تحمل وزن های زیاد را داشته باشد. برای همین تره باری ها، کتاب فروشی های و صنف هایی که دارای محصولات سنگین هستند از نایلکس استفاده می کندد. چون هر چقدر هم وزن محصول بالا باشد نایلکس پاره نخواهد شد و فقط کش می آید.

نایلون چیست؟

مواد اولیه نایلون: نایلون از مواد اولیه ای متفاوت با نایلکس تهیه شده است به این ماده LDPE یا همان پلی اتیلن سبک می گویند.

ظاهر نایلون: جنس نایلون نرم و انعطاف پذیر است. همچنین نایلون شفاف است و روشنایی دراد. با دست کشیدن بر روی نایلون می توان نرمی آن را احساس کرد. دست کشیدن بر روی نایلون صدایی تولید نمی کند. نایلون بر خلاف نایلکس برای فروشگاه هایی که محصولات سنگین می فروشند مناسب نیست و تحمل وزن کمی دارد. می توان به داروخانه، لباس فروشی، و سوپر مارکت به عنوان موراد مصرف این نوع پلاستیک اشاره کرد.

انواع کیسه های پلاستیکی از نظر نوع دسته

سه مدل دسته برای کیسه های پلاستیکی دسته دار وجود دارد.

پلاستیک دسته موزی (دسته تقویت)

در این مدل دسته ها داخل خود کار تعبیه می شوند. مدل دسته موزی به علت طرح شیک و جذابی که دارد انتخاب مناسبی برای مشاغلی است که ظاهر در آن ها اهمیت دارد. در پلاستیک دسته تقویت علاوه بر خود نایلون تکه ای پلاستیک برای مقاومت از داخل دسته پانچ می شود و این موضوع مقاومت را تقویت می کند.

پلاستیک دسته بندی

پلاستیک های دسته بندی هم مانند پلاستیک های دسته موزی برای مشاغلی مناسب اند که در آنها ظاهر اهمیت دارد. این نوع کیسه دارای دسته های پانچ شده در بیرون کار می باشد که باعث می شود حمل و نقل آن راحت تر از نمونه های دسته موزی باشد.

پلاستیک دسته رکابی

پلاستیک های دسته رکابی به دلیل داشتن ارگونومی خاص برای حمل وسایل وزن بالا مناسب است و می تواند محصولات با وزن بیشتری را تحمل کند . این کیسه ها معمولا از نایلکس ساختهش ده و در مشاغلی مانند تره بار فروشی های، فروشگاه های گوشت و … استفاده می شوند.

کاست و کاربرد آن در انواع کیسه های پلاستیکی

کاست بریا افزایش حجم کیسه های پلاستیکی دسته دار نایلونی و نایلکسی مورد اتسفاده قرار می گیرد تا ابعاد آن افزایش پیدا کند. انواع کیسه های پلاستیکی عبرتند از:

بدون کاست: نبود کاست باعث می شود کیسه پلاستیکی کاملا تخت باشد و فضای کمی برای قرار داردن وسایل در خود داشته باشند.

ته کاست: از نام این مدل نیز پیدا است که پلاستیک از زیر بزرگتر می شود و جای بیشتری نسبت به پلاستیک تخت دارد.

بغل کاست: از دو طرف پلاستیک حجم دارد و باعث می شود حجم بیشتری درون این کیسه های جا بگیرد.

سه طرف کاست: این نوع هم از پایین کار و هم بغل های کار به پلاستیک حجم می دهد. این مدل بیشتر از بقیه مدل ها جا دارد.

چاپ اختصاصی روی پلاستیک های دسته دار یا چاپ آماده

چاپ های آماده دارای محدودیت می باشند چون انتخاب شما به نوع پلاستیکی که چاپ کننده دارد بستگی پیدا می کند. از طرفی چاپ آماده قیمت بسیار پایین تری دارد.

چاپ های اختصاصی نیازمند این هستند که در حجم های بالا سفارش داده شوند. برای همین شما باید هزینه های اضافی تر مثل هزینه چاپ و کلیشه سازی دا بدهید. این قیمت بر اساس تعداد رنگ های موجود در طرح مد نظر شما تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده