جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چاپ فلسکو چیست؟

چاپ فلسکو

در این مقاله چه میخوانیم

چاپ فلسکو یکی از روشهایی است کخ در صنعت چاپ کیسه های پلاستیکی و پارچه ای بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار در این گونه چاپ به صورت حرکت دادن رول پارچه و پلاستیک کمی باشد آن هم برروی کلیشه های برجسته ای که عمل چاپ را انجام می دهند.

در این مقاله قصد داریم تا تا به صورت خیلی ساده و روان مطالبی سخت و تخصصی را برای شما بازگو کنیم پس با ما همراه شوید.

چاپ فلسکو چاپی است که در در بیشتر چاپ خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ فلسکو چگونه انجام می شود؟

در این چاپ از کلیشه های چاپ برای انجام عمل چاپ برروی پارچه ها و یا پلاستیک استفاده می شود. روش کار به صورت است که برروی این کلیشه ها تمام خطوط و طرح هایی که باید برروی پلاستیک و یا پارچه چاپ شود به صورت برجسته برروی کلیشه ها قرار می گیرد سپس با فشار چارچه و یا پلاستیک بر روی این برجستگی ها عمل چاپ انجام می شود.

از جمله مهمترین مراحل چاپ که نیاز به دقت بالایی دارد تنظیم کلیشه های چاپ می باشد زیا در صورت درست قرار ندادن این کلیشه ها چاپ به درستی صورت نمی گیرد. اگر چاپی که می خواهیم انجام دهیم از بیش از یک رنگ داشته باد به تعداد رنگ هایی که داریم باید کلیشه های چاپ را فراهم کنیم. در واقه به ازاء هر رنگ به یک کلیشه نیاز است. برای تنظیم چاپ های دورنگ و بیشتر یک علامت به اضافه در گوشه ای از نایلون قرار می گیرد که برای تنظیم رنگ های چاپ است. اگر دو رنگ چاپ با کمترین اختلاف ممکن روی این علامت قرار گیردکلیشه درست تنظیم شده و میتوان کار چاپ را آغاز کرد.

از ویژگی های رنگ مورد استفاده در چاپ فلسکو این است که این رنگ ها در مدت زمان بسیار کمی خشک می شوند. نایلون ها پس ز عمل چاپ دوباره رول می شود تا به قسمت بعدی که کار دوخت را انجام می شود فرساده شوند. در بعضی مواقع می توان نایلون پس از چاپ را به صورت مستقیم به دستگاه دوهت و برش متصل کرد تا زودتر تولید تکمیل گردد.

موارد استفاده چاپ

از این چاپ می توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. چاپ کارتن، سلفن، نایلون، بگ پارچه ای ، و بسیاری از موارد دیگر

کیفیت این نوع چاپ در حدود کیفیت متوسط می باشد به همین دلیل هم هزینه بالایی برای سفارش دهنده ندارد. از این نوع چاپ در بیشتر مجموعه ها برای چاپ نایلون و نایلکس استفاده می شود. البته بای چاپ بر روی نایلون از چاپ هلیو هم در برخی مواقع استفاده می شود. از چاپ هلیو در مواردی که نیاز است کیفیت کار بالاتر باشد و همچنین سفارش ها با تناژ بالا استفاده می شود.

زمانی که که می خواهیم کار چاپ فلسکو را شروع کنیم ابتدا مقداری نایلون که مورد استفاده قرار می گید این نایلون ها به دلیل آن ها برای درست کردن تنظیمات اولیه مورد استفاده قرار می گیرند دیگر قابل استفاده نبوده و دور ریخته می شوند. به همین دلیل هم می باشد که در این روش سفارشات کمتر از 100 کیلو برای این چاپ به صرفه نیست

پیشنهاد می کنیم از صفحه چاپ نایلون دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده