جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ما را به اشتراک بگذارید

چرا کیسه پارچه ای ؟

چرا کیسه پارچه ای

در این مقاله چه میخوانیم

کیسه ی پارچه ای جز اولین وسیله های حمل کالای های خریداری شده توسط مشتریان بود. اولین مغازه دارن و دست فروشان از این کیسه ها برای ارائه ی محصولات خود به مشتریان استفاده میکردند. بعضا در روستا از خورجین چارپایان برای این امر نیز استفاده میشد تا زمانی که زنبیل های پلاستیکی ابداع شدند.

حتما شما هم زنبیل پلاستیکی مادربزرگانمان را به خاطر دارید که برای خریدهای روزانه، از نانوایی تا سبزی فروشی همراه خود می بردند و همه ی خرید های خود را یکجا حمل می کردند. استفاده از زنبیل های پلاستیکی هم سختی های خود را داشت که میتوان به آزار رساندن به دست،هم به دلیل یکجا بودن وزن همه ی خرید ها و هم به دلیل دسته ی ناراحت این زنبیل ها اشاره کرد. پس این دوران استفاده از کیسه های نایلونی یک بار مصرف متدوال شد که تا امروزه نیز مورد استفاده قرار میکیرد. اما جالب است بدانید که در کشورهای پیشرفته ی غربی، به دلیل فرهنگ سازی دولت ها، استفاده از این روش رو به افول است چرا که این رفتار ضدفرهنگ شناخته می شود.

کیسه های پارچه ای از جنس مواد طبیعی تهیه می شوند و به راحتی در محیط زیست تجزیه می شوند. تا همین چند سال پیش کمتر کسی متوجه مضرات استفاده از کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف بود تا اینکه با توجه به آمارهایی که توسط مدیران شهری منتشر شد مشخص شد که کیسه تا چه برای محیط زیست مخرب هستند. جالب است بدانید که در ایران سالانه 3 میلیون تن کیسه ی پلاستیکی تولید می شود. در کنار در نظر گرفتن بشکه های نفتیی که صرف تولید این پلاستیک ها می شود در نظر داشته باشید که کمتر از یک درصد این پلاستیک ها بازیافت می شود. این آمار بسیار تکان دهنده است چرا که روشن میکند عم تغییر این رویه، ضربات وارده به محیط زیست را غیر قابل جبران خواهد کرد.

با توجه به این آمارها و بالا رفتن آگاهی عمومی جامعه، سفارش کیسه ی پارچه ای توسط مدیران مشاغل افزایش یافته است. چرا که با استفاده از این روش نه تنها تخریب محیط زیست توسط کیسه های پلاستیکی کاهش می یابد، به دلیل ماندگاری کیسه های پارچه ای نام و برند محصولات نیز تا زمان بیشتری در ذهن مخاطب خواهد ماند. در واقع یک کیسه ی پارچه ای که نام برند و شعار تبلیغاتی شما روی آن حک شده باشد می تواند به یک تبلیغ سیار در سطح شهر برای شما تبدیل شود.

برای بیان دیگر مزایای استفاده از کیسه های پارچه ای میتوان به مقالات و تحقیقاتی اشاره کرد که در زمینه ی اثر پلاستیک بر مواد غذایی هنگان گرم بودن آنها اشاره کرد. کیسه های پلاستیکی یک بار مصرف از ماده ای به نام پلی اتیلن ساخته می شوند که این ماده بر اثر مجاورت با حرارت میتواند برای سلامتی بسیار زیان بار باشد. مجاورت این کیسه های پلاستیکی با مواد خوراکی مانند نان تازه باعث انتقال مواد سرطانزا به مواد غذایی خواهد شد.

از دیگر مزیت های رقابتی کیسه های پارچه ای میتوان به قابل شستشو آنها اشاره کرد. شما میتوانید در صورت آلوده شدن این کیسه به راحتی آن ها را شسته و بارها و بارها استفاده نمایید.

پبشنهاد می کنیم از صفحه ی چاپ کیسه پارچه ای دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: داده های محافظت شده